süt sağma

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
merhabalar , yaklaşık 1 ay sonra işe başlayacağım ve oğluşumdan 10 saat uzak kalıcam :1no2: mecburen işteyken süt sağmak zorundayım ama sütleri nasıl muhafaza etmem gerektiği ile ilgili aklım karıştı , acaba bi termos alıp onun içine mi sağsam yoksa süt saklama kaplarına mı sağsam ????
çalışan anneler neler yapıyorsunuz , akıl fikir verin bana :nazar:

canım benım arkadasımda calısıyodu elktrırılı pompa aldı ıs yerınde sagdı once hazır sut posetlerı vardı onlara koyup ısyerınde dolapba koydu ama daha sonra sut posetlerı pahalı oldugu ııcın alamadı ve buz dolabı posetlerıne koydu ve buz dolabında sakladıı. benım kızımda yenı dogunca 2 gece yogun bakımda kalmıstı ordakı dr bana eger 24 saatı gecmezse buzlabında saklanabılecegını eger gecerse dondurucuya konulması gerektıgını soylemıstısende oyle yaparsın aksama eve getırısın bebısın ertesı gun afıyetle ıcer bı guzel

canım bende 1 ay sonra işe gideceğim saklama poşeti aldım doktorumuz şimdiden sağ dondurucuda sakla dedi ama kafamkarıştı zaten kuzumu bırakma fikri şimdiden içimi acıtıyor

bende 1 şubatta işe başlayacağım pompayla beraber 80 cc lik saklama kaplarından aldım pompayada takılabiliyo 10 adet 20 ytl civarıydı sanırım onlar yıkanıp tekrar kullanılabiliniyo poşetler 34 civarıydı onlar 100 cc den fazla aloıyo fakat tekrar kullanılmıyo içinde de sanırım 20 den fazla poşet vardı..kızım 5 aylık ben sağmaya çalıştım ama kızım hala emdiği için çok zor oldu sanırım stok yapamayacağım buna baya üzüldüm şimdiye kadar sadece 300 cc lik bi stok yapabildim sizler hiç stok yaptınızmı ve nekadar yazarmısınız lütfen

merhaba ben de çalışan anneyim elektrikli pompa aldım ama saklayacak kadar sütüm yok saklama poşetide almıştım bebeğim sol göğsümü emmiyor bu yüzden sol göğsümde süt çok az sağla idare ediyorum zaten süt ancak yetiyor o kadar sütü nerden bulayım mecburen mamaya başlıcaz üzülüyorum ama keşke sütümü artırabilsem...

merhaba ben de çalışan anneyim elektrikli pompa aldım ama saklayacak kadar sütüm yok saklama poşetide almıştım bebeğim sol göğsümü emmiyor bu yüzden sol göğsümde süt çok az sağla idare ediyorum zaten süt ancak yetiyor o kadar sütü nerden bulayım mecburen mamaya başlıcaz üzülüyorum ama keşke sütümü artırabilsem...

bebeğiniz sol göğsünüzü neden emmiyor? göğsünüzde bir problem olmasın?? bir keresinde öyle bir haber okumuştum, bebeği sayesinde anne doktora gidiyor ve emilmeyen göğüste kist bulunduğu ortaya çıkıyor. Allah korusun umarım birşey yoktur ama bence ihmal etmeyin..

kızlar ben süt sağamıyorum çünkü bebeğim emerken süt gelmiyor bugün sağdım bu seferde kızıma yetmedi agladı doymayınca işe başlayınca mamayla süt karışık beslenecek yavrum mecburen

X