Vajinal Mantar problemi, yardm!

erguvan12345

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
87
0
Vainal mantar problemim var, 2kez tedavi olmama ragman yine tekrarladı.Artık kronikleşti.Hijyen kurallarına uymama ragmen tekrarladı.Önerebileceginiz bir bitkisel tedavi var mı?Sogan suyu işe yarar mı?

Benimde başımdan geçti ve çok şükür doğru tedaviyi uygulayan bir doktor bulabildim ve bir daha tekrarlamadı tam 4 yıldır. 3 üncü doktorda doğru doktoru bulana kadar doktor değiştirmeni tavsiye ederim. Senin mantarın ne peki kültür testi yapılmıştır umarım bende candida vardı canım tıpkı senin gibi heray tekrarlardı. Şuan 4 yıl önce doktorumun tavsiye ettiği numis medi kullanmaktan başka birşeyde uygulamıyorum. Numis medi cidden öneririm özellikle regli bitiminde insanı müthiş rahatlatıyo. İstanbulda ollsan doktoruma git diyecektim ama değilsin :-((

benımde daha once basıma geldı.ben cok kolay atlattım doktorum tek seferlık hap verddı bırını ben bırını esım ıcın.bırde vajına ıcıne sıkılan kremlerden.en onemlısı hıjyen.kesınlıkle vajına temızlı ıcın sabun ve jellerı kullanmayın.ayrıca ben gunde 5 6 adet camasır degıstırıyordum.ayrıca bu donemde camasırı gıymeden utulemek cok onemlı.bu konuda bıtkısel tedavı yerıne dr dgıstır bence canım.oyle herkesın soyledıgı seylerıde sakın kullanma.

sefam olsun Numis medi nedir,bir ilaç mı,bitki mi?Eylül 77 verdigin bilgiler için teşekkürler,vajinal temizlik için sebame?kullanıyordum bıraktm.2-3 defa fitil kullandım ama tekrarladı.Belki bitkisel bir tedavisi vardır diye ümitlendim.

ben dünya kadar doktor değiştirdim fitil ilaç merhem ama yine tekrarlıyor bazen kaşıntısı mahvediyor gece uyutmuyor ozaman karbonatla yıkıyorum geçiyor ama geçici çözüm bu ama benim mantar sürekli tekrarlıyor

Numis med vajinal temizlik şampuanı sen seba med kullanıyormuşsun zaten aynı şey sayılır.

Vainal mantar problemim var, 2kez tedavi olmama ragman yine tekrarladı.Artık kronikleşti.Hijyen kurallarına uymama ragmen tekrarladı.Önerebileceginiz bir bitkisel tedavi var mı?Sogan suyu işe yarar mı?

cnm çok geçmiş olsun.benim başımada 6 yıl önce geldi.artık kabuk kabuk olduu.kanamaya bile başlamıştı kaşımaktan.illet bişey.anneme söyledim beni hemen bi doktora götürdü.bana sadece tek bir merhem verdi.adıda ...reçetesiz alabilirsiniz şuan fiyatı 3 ytl falan.güzel banyo yaptıktan sonra ama asla sabun kullanma.oksijenli su ile temizle.sonra bol bol bu kremden sür.inan 2-3 kullanımdan sonra hiç bişey kalmayacak.hatta eşim parmağında çıktı bir hafta bu şekilde uyguladım ve hemen geçti.inş faydasını görürüsün canım

Son düzenleyen: Moderatör:
:1no2: SEFAM OLSUN selam ya bende istanbuldayım avrupa yakasında oturuyorum aynı dertten muzdaribim bir türlü doktoruna düşemedim ... banada verirsen şu doktoru sana çok minnetar kalırım valla ....bıktım artık şu mantar sorunundan fitil veriyolar geçiyor sonra yeniden başlıyo ..... sinir oldum. sorma

psikolojim bozuldu valla acil bekliyorum doktor ismini yerini ayrıca sana nasıl tedavi uyguladı canım....bir kerede bitti değilmi derdin

Selam canım

Sana kültür testi yapıldımı yani mantar ama cinsine mesela benim candidaydı

Bu arada benim mantar 4 yıldan sonra geçen ay tekrar tekrarladı nedenini biliyorum ama küçük bir operasyon geçirdim kullandığım antibiyotikin yan etkisi gibi oldu.

Bu kez daha önce kullanmadığım 2 ilaç verdi doktor biri ..biride ...fitil fitil bir tane zaten geçti şu an birşey yok hem bu kullandıklarım antibiyotik bile değil çokta ucuzlar şaşırdım doğrusu..belki birilerinin işine yarar diye yazmak istedim

Son düzenleyen: Moderatör:
ya bu bir sayfa mı şimdi?Allahım yıllardır çekiyorum bu problemi içim dışım fitil oldu hala tekrarlıo napılabilir çok sıkıldım artık

kızlar valla ben bunun tek çaresinin maydonoz olduğunu düşünüyorum yiyin kaynatıp aç karnına için maydonoz suyunun üstüne oturun ben denedim ve çok faydasını gördüm..

bende aynı dertten muzdaribimm çaresini bilmiyorum ama ebn i. saraçoğlunun soğan kürünü denicem bunun için su an yapamıyorum başka bi kür uyguluyorum ikisi bi arada olmuyomuş mayısta anca olur heralde isterseniz siz bi bakın sitesine..

size iyi gelen ilaç, merhem bir başkasına zarar verebilir. asla burada önermeyin dr'a gitmeyi veya kontrollerinizi ihmal etmeyiniz

arkadaşlar internette çörekotu yağı ile ilgili geniş bilgiler var ama ben bir kısmını size yazıyorum mantar için
ÇÖREK OTU YAĞININ BİLİNEN BAZI FAYDALARI

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir.
İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir.
Kansere karşı koruyucu etkisi vardır.
Kan şekerini düzenler.
Yorgunluk halini giderip zindelik verir.
Damar hastalıklarını önler.
Cinsel gücü arttırır.
Hazmı kolaylaştırır.
Vücuttaki toksinleri süzerek atar.
İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir.
Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.
Alerjileri önler.
Savunma sistemini dengeler.
Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır.

alıntı

Benimde başımdan geçti ve çok şükür doğru tedaviyi uygulayan bir doktor bulabildim ve bir daha tekrarlamadı tam 4 yıldır. 3 üncü doktorda doğru doktoru bulana kadar doktor değiştirmeni tavsiye ederim. Senin mantarın ne peki kültür testi yapılmıştır umarım bende candida vardı canım tıpkı senin gibi heray tekrarlardı. Şuan 4 yıl önce doktorumun tavsiye ettiği numis medi kullanmaktan başka birşeyde uygulamıyorum. Numis medi cidden öneririm özellikle regli bitiminde insanı müthiş rahatlatıyo. İstanbulda ollsan doktoruma git diyecektim ama değilsin :-((

Ya canm bendede aynı sorun var candida uzun süre antibiyotik kullandım bende yazdıın ilaçlar burda görünmüyor bana maille atabilirmisin birde doktorunun ismini ve telini alabilirmiyim özel doktor mu nerde? çok sağol canım

slm arkadaşım hangi dr.gidiyosun avrupa yakasındamı?

O bölgeyi sürekli temiz tutun, asla nemli bırakmayın, ekstra bir temizlik ürünüyle temizlememeye çalışın PH dengesini korumak için, iç çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra giymeden önce ütüleyin mikroplar ölsün diye.. Bazı arkadaşlarım bu dönemde sirkeli su ile geçirmişlerdi ben denemedim bilmiyorum işe yarıyor mu ama ben doktorumun verdiği 7 günlük fitilleri kulanmıştım 5 gün sonunda geçmişti..

arkadaşlar benim sorunum bunlamı alakalı bilmiyorum benim göğüs çevresinde lkahverengi lekeler çıkmıştı ve dağılmaya başlamıştı doktora gitiiğimde mantar bunlar dedi.içok test yapıldı başka yerde yok bulaşmamış dedi.vardiği ilac kullandım geçmedi aynı şeylerdenmi bahsediyoruz bilmiyorum ama ne yapmalıyım

Merhabalar,
Ben de son 1 senede 6 kez vajinal mantar oldum. 2 ayri doktora gittim, son 5 yilda vajina fitilleri (1 gunluk asla onermem cok guclu ve cok yakiyor, 3- 5- ve 7 gunluklerin hepsini denedim), ve doktor recetesi ile satilan tek dozluk flucon tabletleri. Su an baska bir doktora daha gitmeyi dusunuyorum. Bende candida albicans cikti. Zannedersem bu ilaclara da direnc kazanmis cunku ilac geciriyor hemen 3 gunde ama obur ay, reglimden bir hafta once yine basliyor. Cok can sIkIci. Bunalima giriyorum resmen. Tum testleri yaptilar, hersey normal ama bu tekrarlamasinin bir nedeni olmali bence. Stres en buyuk dusmanmis. Meditasyon yapmak sart! Stresi kontrol ettigimi dusunuyorum ama?! Bir daha tekrarlarsa hormon testi yaptirmayi dusunuyorum, belki hormon dengesizligi sebep oluyordur.
Nedenleri:
O kadar cok farkli etmenler neden olabiliyormus ki, asil sebebi bulmak cok zor. Ornegin, sehir sulari (kloru cok yuksek, kimyasal maddeler iceriyor), camasri deterjani, yumusatici, tuvalet kagidi, vajinal hastaliklar, dogum kontrol haplari, duzensiz beslenme ve uyku, vitamin ve mineral eksikligi, gecmiste cok antibiotik kullanimi, spora baslama ya da birakma, hijyenik nedenler (sabunla temizlemeyin, cok sIk yikamayin, kokulu sampuanlar, kopuklu banyolar yasak), havuz (klor), stres, bagisiklik sistemi, hormonlar.

Dogal yoldan tedavi yontemlerini cok arastirdim. Ingilizce kaynak bulumu daha kolay oldu. Bilimsel referansli kaynaklardan ogrendiklerimi paylasmak istedim. Yalniz anlasilan su ki birine iyi gelen sey, baskasina tesir etmeyebiliyor. Kendim icin kurtulusu saglayani zaten henuz bulamadim. Bazilarini bir haftadir test ediyorum, bakalim nasil gelisme olacak. Bir kac aydir probiotics iciyorum. Normalde zaten yogurt ve kefir tuketiyorum iyi bakteri sayisini arttirmak icin. Diyet cok onemli, tum islemden gecmis gidalardan sekerden, sekerli meyvelerden bile uzak durun bir kac ay. Yasaklar: karbonhidratlari kisitlayin; Beyaz un, beyaz pirinc, mayali gidalar, ekmek dahil :KK43: ozellikle peynir, kuflu olan hersey, sut; alkol, kafein (cay-kahve-cikolata), misir, mantar, hazir meyve sulari; tatlandiricilar (sadece Stevia kisitli olmak sartiyla kullanilabilirmis), salam, sosis, sucuk gibi islemden gecmis hersey, hormonlu urunler (herseyin dogali- organigi olmali); sirke ve sirke iceren hardal, mayanoz ketcap tursu gibi gidalar; yumurta sinirli tuketilmeli. Faydali besinler: neredeyse tum sebzeler; seker orani dusuk meyveler. Sabah kahvaltisi en buyuk dert! Sebze corbasi en iyisi oluyor. Sofra tuzu yerine deniz tuzu; aliminyum iceren hersey; konserve ve hazir gida; zeytinyagi disindaki yaglardan uzak durun; Omega-3, C vitamini ve Folik Acid almaya dikkat edin.
Dogal tedavide onerilenler: yogurtta ve kefirde olan probiotics, Hapini da almak lazim. Ozellikle acidophilus (ben 13 milyar unitelik tabletten gunde 3 kez aliyorum), sarimsak (tazesi de ilaci da, gunde 3-4 kez); tarcin (kandaki seker seviyesini ayarliyor); greyfurt cekirdegi ozu (zehir gibi tadi var ama denemeye deger). Bir haftadir bunlari deniyorum, kasintiyi azalttilar, ama diyeti bozup pizza yedigimde o gece uyutmadi beni ve sabah hemen flucon aldim yine. Denemedigim ama cok tavsiye edilenler: kekik yagi; hindistancevizi yagi; organik islenmemis elma sirkesi (hem suya katilip iciliyor, hem de kuvete ya da legene konup oturunca etki gosteriyormus). Anti-fungal diye Google yaparsaniz mantara etkili olan besinleri bulabilirsiniz. Asagida kaynaklari da veriyorum, detaylar icin bakabilirsiniz.

Lutfen size iyi gelen seyleri de yazarsaniz cok sevinirim. Birkac yerde okudum dusuk dozda uzun sureli tedavi oneriliyor kronik mantar icin. Bakalim bunu yeni doktoruma soyleyecegim. Herkes icin dilegim su: Insallah birdaha tekrarlanamaz bu illet!

Sevgiler,

Anti-Fungal Treatment for Candida and Intestinal Yeast Overgrowth
Candida Cleansing - Foods To Avoid
Yeast Infection Cures from Earth Clinic Experts and Readers.
Candidiasis

X