Bıktım artık ne yapayım?????

seniseviyorumhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
22
2
hayatımda ilk defa hissettiğim herşeyi yazmak istiyorum....sorun evliliğim,eşim,ufffffffff.......
Bir açıdan bakarsanız,herşey mükemmel dörtdörtlük....Diğer açı neyazıkki,hiç hoş değil...
7 yıllık evliyiz,ben sorunları hallettik,zannediyorum,aynı yerden başlıyoruz....
Nefret ediyorum hayattan.....bu yaşadığım 7 yıl ömrümü bitirdi...2 tane çocuğum varki dünya tatlısı,onlar şuanda olmasalar bu evlilikte bitmişti....
sorun eşim ailesine manyak derecede bağlı,onların sözünden çıkmaz...yeni evliyken başladı,huzursuzluk ve kavgalar...sonra ben aptal hamile oldum,kavgalı huzursuz bir evliliğe çocuk nedense??hamileliğimin başı evliliğimizi biraz umutlandırmış gibiydi...Ama kayınvalidelerfazla sevinmeyip önemsemeyince eşimde onlar gibi davranmaya başladı.
helede bebek kız olunca ne hatır ne gönül hiiiç bişee kalmadı.eşime kızımızın ismi şu olsun bu olsun diye fikrini sordukça,beyefendi kaçıyordu...çok büyük sorunlarla dedikodularla perişan vaziyette doğum yaptım.bir gün ben uyurken valide odaya daldı,oğlum baban isim koyacak diyor eşime:1shok:ne ismi,ne oluyor dedim,sen sus karışma ilkini biz koyarız vs.neler saydı,tabi bende ona ve fırladım bebeğimi kaptım...
sonrasımıııı 15gün lohusa insanla kavga gürültü,ailemde bende çok üzüldük....enson allah c.c. belanızı dedim,al koy ama artık hiç bişe eskisi gibi olmuycak dedim...valideler sevinçle gelip,kendi ismini koydularkii,ne bende nede bebeğimde zerre kadar emekleri yok.
validenin adı aygül...ben kızıma o isimle hitap edemedim,nefret ettim.GÜLdedim sadece...delirdiler,işte yeni savaş başlamıştı...Ailem,akrabam komşum herkes Gül diye biliyor,öyle hitap ediyordu.Eşimde aileside aygül diyor ama dedikleri anda ortam geriliyor,bende gül diyorum baktılarki bu böyle olmuycak,tabiii buarada ben güçlendim,saygım kalmadı laf sokuşturup bende onların huzurunu neşesini kaçırdım.Eşimle zaten mutsuzduk kaybedecek neyim kalmıştıki...Kızıma hiç bir isimle hitap edemez olmuşlardı,tabii bende...
Buarada akrabalarıma çevreme fırsat vermemeye mutlu görüntüsü çizmeye çalışıyorumsenağlamaÇünki insanlar öyle kıskançki benim mutsuzluk haberlerim onları nasıl sevindiriyor tahmin bile edemezsiniz:çok üzgünüm:
Çok büyük kavgalar,çatışmalar vs.ailem ayrılmak istermisin dedi?Düşündüm ama ben kızımı alıp gidecektim,22 yaşında hayatım mahfolmuş biri olarak baba evine dönecektim...
Elbetteki babası görmek için çocuğumu alacak,babannesiyle bana karşı dolduruşa getireceklerdi...İşte buna dayanamayacağımı düşündüm.Bana karşı ellerinden gelen herşeyi yaparlar bunu biliyorum...
Aynı evin içinde boşanmış gibi yaşamaya başladım.Robot gibi,adım evliydi sadece..Aynı çatı altındaydık o kadar...Eşim bu durumdan rahatsızdı,onu önemsemiyor,hiiiiç tınlamıyordum...Sonra aramız daha iyi oldu,anlayışla yaklaşmaya başladı..Eskisine göre bayağı gelişme vardı....
Sonra oğluma hamile oldum...Hamileliğim evde çok güzel geçiyordu,eşimde çok geç olsada bazı şeylerin farkına varmaya başladı...ama isim gerginliği hala devam çocuk isimsiz gibi...Annesigil yine bozuk,helede bebek oğlan olunca tümden bozuklar....
Pekkiiii oğlumuza ne isim koyacaktık,?
eşim diyorki;4 sene sonra ben aygül dersem,babamın yada istediğim ismi koyacakmışım,ama tekrar oğlan doğuracakmışım birde babasının ismi konsun diye..Baktımki bunlar çatlak,ahmak,tamam dedim oğlumuza senin babanın ismini koyalım ama bende bir isim daha koyarım...Yine olmazmış,zaten kızdada iki isim olmaz diye tepinmişlerdi.O halde kızımıza hepiniz GÜL diyin,oğlana iki isim koyalım onada babanın ismiyle hitap edelim.Aslında isim çokmu önemli,ne farkeder ama benii öyle çok kırdılar,öyle çok terbiyesizlik ettilerki...Oğlumuz doğdu,valide kıskançlık ve hırsından akrebe döndü.İsim olarak mehmet efe koyduk,amaaa nasıl bir baskı hırsından öldürecek peder,efe hiçde hoşlarına gitmedi.Ben kendi aileme bile teklif edip gönüllerini almak isterdim.Çıldırırlardı heralde:1shok:delikafaduldenHerkse iki isim koyduk dedik,kimliğine iki isminide yazdırdık.Kızınkinde zaten o uyuz isim yazıyorkötükedihüso
Bundan sonraki hayatımız daha iyi gibiydi,Gül veMehmet olarak hitap ediyorduk.
tabi geçmiş olaylar süngerlendi,aileler daha iyi olmuştu.Bende aileme bişey anlatıp onları üzmüyordum ama bu seferde onlar başladılar Mehmet Efe diyip,eşime ve ailesine inatlaşmaya...En son bayramda çok büyük kavga eşimle ettik,
Arada kalmaya başladım bu seferde herşey unutulup tek suçlu ben oldum...
Dedimki artık bitsin ayrılalım,dedim ama blöf değil,yemin ettim...
Tek sorunumuz bumu hayır bu sürekli güncellenen sorunumuz,ailelirimiz,inançlarımız herşey sorun bu evde...Kendi ailesine bişey yapılırken,iyi davranılırken iyi,bana gelince surat yapmalar,aileme dam kapı konuşmalar-tatlicadiarzu-...
Ufff herşey hesap o bana şunu yaptı,benim aileme bunu yaptı,böyle yaşamak çok zor.Eşim yine eski bütün huylarını eline aldı.
İki düşman gibi kavga ediyoruz,nefret ediyoruz,küsüyoruz sonra yine barışıp bikaç gün idare edip aynı yerden başlıyoruz...Bıktım artık,yorulduuummmmmmsenağlama

kendıne guvensız becerıksız aılesının golgesınde yasamaya mahkum,evlenmenın ne oldugunu ozumseyemeyen erkekten
cocuklarını kendılerıne kole yapan onunda bır yuvası oldugunu algılayamayan, duraagı yerı sınrını bılmeyen erkek aılelerınden nefret edıyorum
bırakın herkes cocuguna ne koyarsa koysun bu ne kendını bılmezlık ne bencıllıktır ya
canım Allah yardımcın olsun sana bunu dıleyebılıyorum sadece...

Çok mutsuzum,şuan bunları ağlayarak yazıyorum.....Eşim öyle tuhaf biriki,böyleleri varmıdır dünyada bilmiyorum....O kadar davranışları çiğ bir insan olamaz.Onunla,aileme,arkadaşlarıma gitmekten,eşim olmasından utanıyorum...Ama şu yazdıklarımı kimseye anlatamıyorum....Herkese çok mutlu rolü yapıyorum,yüreğim öyle çok kanadı ve kanıyorki....

canim benim ya :KK43: cok üzücü şeyler yaşamişsin gerçekten..helede cocuk isimleri konusunda cok kötü olmuş :KK43:

böyle bir durumda insan ne diyecegini şaşirip kaliyor gerçekten..öncelikle milleti önemsemeyi birak bence..birak ister sevinsinler isterseler göbek atsinlar..sen ne hisseidyorsan öyle görün öyle davran..utancak bişi yapan sen degilsin..birak utanacak olanlar düşünsün..

eşinle ciddi ciddi konuşmayi dene bence..böyle hayat geçmez..bebek gibi davranmayi kesip adam gibi davrancaksa davransin..ne istedigini sor ona..mutsuz huzursuz annesinin gölgesinde bir evlilikmi istiyor yoksa mutlu huzurlu bir hayatmi? eger mutlu huzurlu cocuklariyla beraber bi yuvasi olmasini istiyorsa ona davransin..sende ona göre davranacagi söyle..annesiyle anlaşamadigini,bunun normal oldugunu söyleyebilirsin..herkes bal kaymak olcak diye bişey yok..cok şey yaşadigini anliyorum ama eski defterleri acmak eşini kizdirmak ve olayi daha kötü hale getirmekten baska bi işe yaramaz..

yepyeni bi sayfa acmaya varmisin yokmusun de ona..isteklerini sun..yapabilceklerini söyle..yapamayacaklarini söyle..o da aynen..bundan sonrada ona göre davranin..elbet anneside birgün gidicek..elbet o da anlayacak herşeyi..ama olan size oluyor..2günlük dünyada çile çekiyorsunuz durduk yere..

bence en iyi çözüm bu..

Lütfen kendinizi hırpalamayın.Böyle çatışmalar yaratak ne yapmak isterler anlamıyorum.Evlenip yeni bir aile kuran çiftleri neden rahat bırakmaz,sürekli huzursuz ederler?Siz ne ilk ,ne de sonsunuz.Bu sorunlarınızı içinize atmayın.Psikologla paylaşmak en mantıklısı.En azından rahatlarsınız.

size değilde çocuklara acıdım:nazar:
böyle bi aileye,böyle bi kocaya 2 çocuk verirken neyinize güvendinizşakkıdı

aynen ya bu kadarda karışılmaz.keşke eşinizde onlardan etkilenmese...keşke en azından ikinci çoçuğu yapmasaydınız ne diim hayırlısı neyse o olsun canım.zor bi durumm...

Allah yardimci olsun canim, ama galiba sen tam delilerin icine düstün:1shok:

Ne demek bu ya? Yok su ismi koyacan yok böyle hitap edicen, tövbe istifar ya:kızgın:

Aslinda bütün bunlarin sebebi esin, malesef dengeyi tutamamis, mesafeyi koyamamis, aciz biri bence...:nazar:

Bu böyle nasil devam eder ne kadar dayanabilirsin bilmiyorum arkadasim, lakin cok fazla sürmez sende bunlarin icinde kafayi yersin gibime geliyor!!

Sana tavsiyem,

1. Bosanma lafini sürekli agzini sakiz yapma, bir zaman sonra inandiriciligni kaybetme esine karsi, esinin gözünde konusup konusup yine birsey yapamayan biri olarak gözükme..:1no2:

2. Valide gillerden mümkün oldugu kadar cooooookkkk uzak dur!:kahve:

3. Isim konusunu artik kapatin, olan olmus torba dolmus neyin kavgasi bu daha (bu senin icinde gecerli güzelim)

4. Evliliginin arti ve eksilerini gözden gecir, degermi degmezmi bunu cok iyi düsünmeni öneririm...:nazar:

Allah yar ve yardimcin olsun, cok zor bir durum:teselli:

nası yanni
bunca promlem bir isim yüzünden mi :uhm:
nasıl insanların içine düşmüşsünüz :teselli:
cocuğa ismi anne ve babası koyar :kızgın:
eğer anna baba uygun görürse babnne dede ismi koyulur
cok kızıyorum bu konuyaaa
kime nee doğuran kadın
bakan kadın
ismini koyan babanne
aynı sey basıma gelse gider nufus müdürlüğüne gidip bi şekilde değiştirdim herhalde

komedi gibi yaaaaaaaaa
okudum şaşırdım kaldım...çocuklar gibi yok isim şu olsun yok bu olsun...mutlaka tek sorun bu değildir de ...başka şeylerde vardır da...bu olay da bahane olmuştur tabii ki..
ama ne olursa olsun sen herşeyi silebiliyorsan ve eşinle mutlu olmaya çalışıyorsan o zaman eşininde bunu yapması lazım..yeter artık diyip herşeyi bir kenara bırakacak ve sizinle,çocuklarıyla mutlu olmaya çalışacak..bu çok mu zor..anlamıyorum ki...
kaç yaşına gelmiş koca koca adamlar hala annesini babasıyla sözüyle hareket edip eşilerine böyle işgenceler yapıp, evliliğini maffediyor,herkesin hayatını zindana çeviriyor...başkalarının sözü ile hareket edip başkalarını neden mutlu ediyorlar , neden başkaları uğruna evliliklerini çıkmaza sokuyorlar , bunu düşünmek lazım...
sanırım hayatları fazla maceralı değil,kendilerince macera yaratıyorlar.....

He Allahım yaa yazık o çocuklara isimleri karıştı zavallıların,
eşinizin ailesi dengesiz insanlarmış bayaaa,
nasıl bir annenin rızası olmadan çocuğuna ille bir isim koyabilirler anlamıyorum.
yazık eşinizekii size bu durumlarda hiiç destek olmamış,
konuşun diyeceğim ama siz eşinizle okadar süre zarfında saten konuşmuşsunuzdur,
sonuç da değilmemiştir,
ben sadece size şunu sormak istiyorum okadar mutsuz bir evliliğe neden 2 çocuk verdiniz:nazar:

artık takıntı haline gelmiş sizin sülalede, isim konusu...
yani bu konunun ,sizin ailenizin yıkılmasına sebep olması gerçekten üzücü...
sonuçta büyükleriniz zaten anlayışsızmış onu anladım...
siz neden onlara prim veriyorsunuz ki...
eşinizin aklı başına gelmedi mi hala,ya da hala anneci,,babacıysa
neden çocuk üstüne çocuk istiyor,sizin durumunuzu bile bile...
bakın arkadaşım sonuçta iki tane yavrunuz var..
aklınızı başınıza almanız gerekiyor,sizin ve büyüklerinizin...
bu evliliğin devamı için destek olmaları şart,
eşinizle mutlaka konuşun,sizin destekçiniz olsun..
gerektiği yerde kendi ailesine karşı,sizi savunsun...
isim konusu,o sizin çocuğunuz,isterseniz teklif edersiniz,
istemezseniz etmezsiniz...
yani insanlar nelere takılıyorlar ya...
siz tavrınızı koruyun ama yüz göz olmayın...
inşallah düzelir...
sevgiler...

İster deli diyin,ister çok fazla akıllı.....Eşim bu işlerin kilit noktası,ailesi özellikle babası acayip baskıcı annesi babası söz geçiremese görümce devreye giriyor.
Ben karşı cephede düşmanım onlar için....Haaa çocuklar büyüdükçe onları görme sevme muhabbeti ortaya çıktı...Zaten baştan beri fazla gelmezler bizde gitmeyiz ama uzktan kumandayla istediklerini yaptırırlar....Çoğunuz konuş anlaş vs.demiş onu benn okadar çoooook yaptımki....
Karşı taraf arıza,arıza olmasalar zaten böyle başlamazdı.
Bazıları tek sorun isim değil,başka sorunlarda var demişler,evet çok fazla sorun var...Benden ne istediklerini bende bilmiyorum,en komik yanı bu....Hazımsızlık çekiyorlar...

iştee oyüzden ben derim kii sorunlu evliliklerde çocuk olmamalı rayına oturana kadar,
evcet belki anne değilim ama yaşadığım ve gördüğüm kötü tecrübeler,
bana bunu öğretti,çok mutlu bir evliliğim olduğı halde bilee,
çocuk yapmak büyük bir sorumluluk ve hala daha düşünüyorum,
Rabbim kimsenin yuvasına huzurluk vermesin (amin:Saruboceq:)

ilk evlendiğim zamanlardaki beni görür gibi oldum karşımda tabi şimdi daha çok bunalım içindeyimde neyse canım ya eşinle şöle dışarı çıkıp sakince güzel güzel konuşup herşeyi bitarafa bırakıp yeniden başlamaya nedersin sorusunu yöneltsen çok konuşmuş olabilirsin belki ama bi keredaha denesen bişey kaybetmezsin kimseye bişey olmaz canım olan sana çocuklarına oluyo çok yazıkki senin eşinde benim eşimgibi çok fazlasıyla ailesine düşkün tek çözümü uzak biyere taşınmak olacak sizin için çünkü biz şuanda uzağız biraz olsun rahatım

allahım kimseleri kendini bilmezlere iş etmesin inşallah canım benim alahım yardımcın olsun o iki evladının yüzüne baksın dua et sabırlı ol bir gün gelir kurtulursun inşallah.

bu saatten sonra herşeyin ve herkesin düzelmesini beklemek biraz hayal gibi...
zaten herkesde bi inat,bi dediğim dediklik almış başını gitmiş şimdiye dek..

keşke diyorum aldanıpta ikinci çocuğunu yapmasaydın...hani biraz kulağının üzerine yatıpta olayları kişileri seyrine bıraksaydın...hatta ve hatta zamanında ailenin sana sunduğu teklif karşısında,sırf başkaları sevinecek diye hayır yerine evet deseydin...

hala daha,dışarıya karşı oynadığın mutluluk oyunundan bahsediyorsun...sen canım unutmaki,kendi hayatını yaşıyorsun...başkasının hayatını değil...bir başkası için ne derler ne yaparlar diye düşünmemelisin...bunları hesaba kattığın sürece asla sen olamazsın hep birilerinin çizdiği istediği hayatlarda yaşar gidersin ve için yüreğin inan bana çok daha fazla kanar...

göründüğü üzere seninde sabrın takadin kalmamış yaşadıklarından...son bir kez eşinle bize yazdığın detaylar üzerine konuşmanı, umut hissedersen şayet çocukların hatrına bir şans daha vermeni,tekrar son bir kez daha bişeyleri denemeni tavsiye edebilirim ancak...

gerisi tamamen sana kalmış görünüyor....

canım çok ama çok üzüldüm adına ..çoğumuzun başına gelenleri dile getirmişsin kimisinin ki az kimisinin ki çok....allah kimsenin yolunu yolsuna düşürmesin :)) onlarada akıl versin ne deyim öbür dünyada bunun cezasını nasıl ödeyecekler anlamıyorum rabbim vicdan versin olmayanlara....

Valla sözüm meclisten dışarı fakat bazı kayınvalideleri hakikaten insanın ömrünü bitiriyor.
Nasıl senin evladının ismini onlar koyarlar ya büyük konuşmak istemem ama paralarım ben o kadını..
Neden izin verdiniz ki böyle birşeye sonuna kadar da savaşmanız gerekiyordu.
Bu tip insanları çok iyi bilirim seni sindirip kayınvalidelik yapmaya çalışıyor aklı sıra ama ben ona öyle bir gelinlik yaparım ki oğlunu doğurduğuna, büyüttüğüne, benimle evlendirdiğine pişman olur.
Ha bana anne gibi yaklaşırsa eğer kendi evladından daha fazla alaka görür benden.
Herşey karşılıklı kardeşim.

X