Bebek Beslenmesi hangi krem kullanıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mangalia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
143
0
44
arkadaşlar yeni dogan bebeklerde hangi krem kullandınız sivilce için.bebegimin yuzune sivilce var geçiyor gibi oluyor sonra tekrar canlanıyor.doktor alerji demişti eumovate verdi ama geçmedi.bunu yasiyanlardan lutfen tavsiye istiyorum.simdiden tesekkurler

benim bebeğimdede olmuştu dr. avene diye kozmetik bir krem vermişti. ama geçmedi

başka bir dr. krem işe yaramaz senin yediklerinden bazıları dokunuyordur çok yağlı katkı maddeli hazır gıdalar tüketme dedi geçer dedi geçtide

geçen pişik olunca eumovate sürmüştüm,çok ağladı,yaktı sanırm.
sivilce benzeri şeyler hep oldu bizimkilerde de,ve bazen hala oluyor.
kayınvalidem ileri gelirse olur diyor.
not:ileri gelmek kilo almak anlamında sanırım:)

geçen pişik olunca eumovate sürmüştüm,çok ağladı,yaktı sanırm.
sivilce benzeri şeyler hep oldu bizimkilerde de,ve bazen hala oluyor.
kayınvalidem ileri gelirse olur diyor.
not:ileri gelmek kilo almak anlamında sanırım:)

benim kızımda sadece yuzune degil şimdi kuçuk kuçuk sivilceler basina dogru ve cenesinin altına çikmaya basladı.senin bebeginde ayne yoksa sadece yuzune?

doğum yaptımda doktorum bana bepanthen diye bi ilaç verdi hem pişik için sürceksin hemde çatlak için süreceksin dedi
bbeğime pişik için çok ii geliyor ayrıca sizin değiniz gibi küçk sivilcelerden olmuştu sürdüm geçti aklınızda bulunsun BEPANTHEN ilacın ismi

benim kzımda da olmuştu ilk zamanlarda yüzünde sivilceler. benim doktorum hiçbirşey vermedi. zamanla geçtiler zaten. telaşlanmayın bence kremlere de fazla yüklenmeyin. zamanla düzelirler

Benim de kızım bir bir buçuk aylıkken yüzünde bu sivilcelerden vardı. Doktor krem vermedi. Gün içinde pekçok kez kaynamış ve ılımış su pamukla silip temiz tutuyordum ve kuruyan yerleri varsa bebe yağı ile nemlendiriyordum zamanla geçti 2 haftada.

Bu arada sivilceler için olan bazı kremler kortizonlu. Buna dikkat et doktorun bile verse incele ve kortizonlu krem kullanma çünkü belli bir yaşın altındaki çocuklar için kortizıonlu krem yüze sürülmüyor çok zararlı dikkat et

tesekkur aderim arkadaşlar.zaten doctor kortizonlu ilaç vermiştı.bugun kontrola gittik ve kremi kullanmaya devam et dedi.süt alerjisi varmış.onun için hangi kremi kullanıyorsunuz sordum.acaba kortizonlu ilaç kullanan var mı?yuzu guzel iyileşiyor.ama çok kullanmak istemiyorum.sevgiler

kortizonlu ilaçlar 5 günden fazla kullanılmamalı.
benim bebişimdede olmuştu ama doktor zorunlu kalmadıkça kortizonlu ilaca gerek yok dedi. kanama seviyesine gelirse o zaman kortizonlu ilaç kullanılabilir demişti. benim bebeğimdeki o seviyelere çıkmadı ama ben bi kaç kez sürdüm. zaten bir sürmede bayağı hafifletiyor. sonrada hiç kullanmadım, kendiliğinden geçti. bebekler büyüdükçe geçiyor. çok sorun yapmayın bence.

doğum yaptımda doktorum bana bepanthen diye bi ilaç verdi hem pişik için sürceksin hemde çatlak için süreceksin dedi
bbeğime pişik için çok ii geliyor ayrıca sizin değiniz gibi küçk sivilcelerden olmuştu sürdüm geçti aklınızda bulunsun BEPANTHEN ilacın ismi

kesinlikel bende ondan kullanmıştım

X