Doğum sonrası saç dökülmesi yardımmmm

facundia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
123
0
48
Benzeer bir konu aradım bulamadım, varsa tekrar açtıysam kusura bakmayın artık hihoyyyt...
Bilmiyorum sizde aynı dertten muzdarip misiniz ama korkunç saçım dökülüyor arkadaşlar..Banyo yapmaktan korkar oldum artık. Saçımı bir banyoda tarıyorum sonra topluyorum bir sonraki banyoya kadar..Böyle sorunu olan arkadaşlar ne yaptınız ne tavisye edersiniz doktorumuz pek yardımcı olmadı maalesef :çok üzgünüm:

ela su an 6 bır haftalık ve benım sacım ay dokulmeye basladı canım..fecı sekılde hemdee..senın gıbı banyo yapmaktan korkuyordum..evın heryerı benım sacım oluyordu..bır suru sey denedım bakımlar sac maskelerı aktarların yolunu asındırdım..ama malesef olmadı...hamıleyken hormonlarımız degısıyorya..dogum yaptıktan sonrada degısıyormus yanı vucut eskı halıne donmeye calsııyormus o yusden saclar hızlıs ekılde dokulurmus ve caresı yok..kel kalıcam sanmıstımm..en sonunda hıc yapmadıgımı yaptım sacımı kısacık kestırdım [hala toplanmıyor saclarım o kadar kısa yanıı..bıraz dokulme azaldı en azından ben banyoda saatler gecırmıyorum...ycok uzatım uzgunum ama caresını bulamadım canımmmmm...normalmıss..dokulenler sonra yerıne cıkıyormuss.

Canım çok normal.. Hamilelik boyunca aldığımız vitaminlerden hormon dengemizden dolayı saçlarımız pek dökülmüyor. Doğumdan sonra da vücut eski düzenine döndüğü için zamanında dökülmesi gerekenler dökülüyor. Benim de dökülme ne kelime akardı resmen doğumdan somra ama geçici bir durum merak etme..

benimde cnm aynen banyodan banyoya tarıyorum acayip dökülüo saçlarım geçicidir herhalde bende korkuyorum kel kalıcam diye...

benimde kızlar yaa banyoda tarıyorum varya resmen akıyo saçım
valla ben hiç bişey denemedim saçımı kestirdim ama çok kısa değil oda fayda etmedi bıraktım kendi haline ama hergün yataktan halılardan oğlumun üstünden saç topluyorum uff artık bitse bu zulüm

bende çareyi kestirmektebuldum evin heryerinde saç toplamaktan bıkmıştım birde eşim erkek kuaförü onun kıyafetleri falan zaten yetiyor çözümü kestirmekte buldum 1 parça faydası oldu.

bende aynı dertten muzdaribim maalesef...
hormonlardan galiba ama yakında kel kalmassam iyi..
bide eskiler bebeğiin seni tanıdığı için dökülüyo derler
bölede bir inanış var...

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.. Ne zaman bitecek bu çile acaba bende kestirmeyi düşünüyorum belki yavaşlar diye ama eşim istemiyor.. İnternette araştırdım bazı sitelerde 6 ay falan sürer diye okudum kalp krizi geçiriyordum :KK43:(((( umarım daha kısa sürer. Bir ilaç adı yazıyordu bazı yerlerde hatta bu sitede adı başka yerlerde geçmiş ama emziren anneler doktoruna danışmadan kullanmasın diyor, üstelikte çok pahalı..Ha bu arada adı florisene

canım ben de senın gıbıydım kestırdım ınanılmaz faydası oldu kesınlıkle kestııııııııır

X