2009 yaz dönem istanbul gelinleri düğün mekanları..

yinede ne bilim belki görmek isteyen olur

taç düğün salonu :KK43:

biz baktık taç düğün salonuna inan canım git ba zaten ,göründüğü gibi herşey güzel değil,tamam hakikaten şık ama çok basık,bodrum katı gibi zaten aşağı iniyorsun merdivenlerden,sinevizyon falan herşey dahil 4500 dedi ama işte 4000 e de inerim dedi ama çok hayal kırıklığına uğramıştm,biz bir liste yapmıştık düğün salonu hepsine gitmiştik tek tek ,bak şölen düğün salonu var o yinede içlerinde güzeldi,bir de piramit restorant var ama o da yemekli mecbur,sadece h.içi kokteyl tarzı olabiliyor,ama neyseki bizde hallettik orduevi tuttuk 400 kişilik 6 mlyar ve sadece pasta değil kokteyl tarzı tabak gelcek herkese,masa süslemeleri,içecekler,orkestra herşey onlara ait,ve gerçekten nişanlımında benmde içimize sinen bi mekan oldu,inşşallah herkes gönlüne göre bir yer bulur..:Saruboceq:

canım ben telde görüşmüştüm
banada 4.000e inmişlerdi . bu rakam yemeksiz düğün için çok pahalı

biz nasipse bağcılar belediyesi halk sarayının düğün salonunda yapacağız inşaallah :eek:
çok güzel dekore dilmiş bi yer
bi gidip gezin derim

bahçeside var
ama biz kapalı salonunda yapacağız
300 kişi yemekli 5.000 - 5.500e geliyor

bu hafta belli olacak
ama ordada pek gün kalmamış
önceden tutulmuş hep:nazar:
:teytey:
hayırlısı inş :lepi:

a.s.

canım bahar country hakkında bilgi verirsen sevinirim

DÜĞÜN DAVETİ PAKETLERİ

Yemek öncesinde misafirlerimize aperatif bir kokteyl ikram edilecektir. Kokteylde kruditeler, yeşil zeytin ve çerez servis edilecektir.
Düğün menüleri ekte sunulmuştur.
Hafta içi fiyatımız Hafta sonu fiyatımız
(Cuma, C.tesi, Pazar)
Menü, Limitsiz Meşrubat dahil 55 YTL + KDV 62 YTL + KDV
Menü, Limitli Yerli İçki dahil 63 YTL + KDV 70 YTL + KDV
Menü, Limitsiz Yerli İçki dahil 72 YTL + KDV 80 YTL + KDV

Menü fiyatları içecek tercihine göre değişmekte olup, KDV hariçtir.
Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 250 kişi ve üstü davetler alınmakta olup, 250 kişinin altı
davetler hafta içi günlerine alınmaktadır.
DEKORASYON

Masa, sandalye giydirmesi düğün hediyemizdir.
Çiçek süsleme, masa aranjmanları, nikâh masası, mekân dekorasyonu tarafınızca detayları belirlendikten sonra Bahar Country’nin anlaşmalı olduğu organizasyon firması tarafından ücretlendirilmektedir.
MÜZİK
Ses, müzik, ışık tesisatı ve dj performans bedeli düğün hediyemizdir.
FOTOGRAF & VİDEO ÇEKİMİ
Video ve fotoğraf çekimi Bahar Country’nin anlaşmalı olduğu firma tarafından ücretlendirilmektedir.
OTOPARK
500 araçlık otoparkımız mevcuttur.

DÜĞÜN MENÜ I
Hoş Geldiniz Kokteyli
Kuruyemiş Çeşitleri, Yeşil Zeytin, Krudite ve Dip Sos Eşliğinde
&&&&
Ordövr Tabağı
Zeytin Yağlı Yaprak Sarma, Beyaz Peynir, Patlıcan Közde, Haydari, Amerikan Salata,, Kaşar Peynir,
Macar Salam, Antep Ezme, Çeri Domates, Salatalık
&&&&
Paçanga Böreği
&&&&
Fırında Piliç Göğüs Kremalı Ispanak üzerinde
Düşeş patates taze biberiye mevsim sebzeleri ile tatlandırılmışdemi galce sos ile
&&&&
Dondurmalı Meyve Salatası
Çay&Filtre Kahve

DÜĞÜN MENÜ II

Hoş Geldiniz Kokteyli
&&&&
Ordövr Tabağı
Zeytinyağlı Biber Dolması, Beyaz Peynir, Kırmızıbiber Közde, Kısır, Kaşar Peynir, Hindi Pastırma
Rus Salatası, Haydari, Çeri Domates, Salatalık
&&&&
Sebzeli Krep
Domates Sos ile
&&&&
Mantar Soslu Biftek
Tereyağlı Pilav ve Sote Sebze Buketi ile
&&&&
Çay&Filtre Kahve

DÜĞÜN MENÜ III

Ordövr Tabağı
Zeytin Yağlı Taze Fasulye, Beyaz Peynir, Dana Jambon, Kaşar Peynir, Fava, İtalyan Salata, Patlıcan Soslu
Humus, Çeri Domates, Salatalık
&&&&
Mantarlı Krep
Domates ile
&&&&
Kuzu Tandır
İç Pilav, Izgara Domates, Biber ve Yeşil Soğan İle
&&&&
Çay&Filtre Kahve

DÜĞÜN MENÜ IV

Ordövr Tabağı
Yaprak Sarma, Beyaz Peynir, Patlıcan Soslu , Acılı Ezme, Çerkez Tavuğu,Hindi Füme Kaşar Peynir,
Haydari,Çeri Domates, Salatalık
&&&&
Gül Böreği
Yoğurt sos ile
&&&&
Piliç Topkapı
Fesleğenli Patates Püresi ve Sebze Sote Buketi ile
&&&&
Çay&Filtre Kahve

KOKTEYL PROLONGE

Karşılama Kokteyli
&&&&
Salata Büfesi
Roka ve Göbek Salatası, Domates, Mevsim Yeşillikleri Salatası
Mısırlı Çoban Salatası, Beyaz Peynirli Ev Usulü Patates Salatası, Sızma Zeytinyağı Sos İle
&&&&
Zeytinyağlılar Ve Soğuk Büfesi
Zeytinyağlı Dolma Çeşitleri, Patlıcan Salatası, Rus Salatası,
Acılı Ezme, Yoğurtlu Semiz Otu
&&&&
Ekmek Fırınımızdan
Ev Yapımı Taze Ekmek ve Çeşitleri
&&&&
Sıcak Büfesi
Paçanga Böreği
Çoban Kavurma
Piliç ızgara
Domates ve Biberli
Tereyağlı Pirinç Pilavı
Biberiye İle Lezzetlendirilmiş Fırında Taze Patates
&&&&
Meyve Köşesi
Taze Mevsim Meyveleri
&&&&
Çay&Filtre Kahve

Son düzenleme:
Bunun nikah paketide var canim ;-) Bilgi isteyen bana mail adresini versin, sanirim daha kolay olur ;-)

canım ben telde görüşmüştüm
banada 4.000e inmişlerdi . bu rakam yemeksiz düğün için çok pahalı

biz nasipse bağcılar belediyesi halk sarayının düğün salonunda yapacağız inşaallah :eek:
çok güzel dekore dilmiş bi yer
bi gidip gezin derim

bahçeside var
ama biz kapalı salonunda yapacağız
300 kişi yemekli 5.000 - 5.500e geliyor

bu hafta belli olacak
ama ordada pek gün kalmamış
önceden tutulmuş hep:nazar:
:teytey:
hayırlısı inş :lepi:

a.s.

canım biz oraya da baktık,ya aklına gelebilecek heryere baktık zaten,benm nişanlım belediyede çalıyor üstelik,florya tesisleride çok güzel bağcılar halk sarayıda çok güzel gittik oraya da,ama işte belediye tesislerinin hiç birinde içki yok,yasak,açıkçası ne benm ailem,ne de nişanlımın ailesi istemedi,gelen içki içebilsin dediler,aslında benm için hiç problem değildi,ama nişanlımda istemedi,

zaten artık orduevini tuttuk biz kaporasını da verdik,orasıda çok güzel deniz manzaralı,biz bayıldık zaten,kesinlikle yer kalmamış olabilir doğrudur,o yzden biz kasım aralık ayında aramaya başladık zaten aralık sonunda hallettik çok şükürrr..bence sizde hemen karar vermeye bakınn...

merhaba.cemile sultan korusu-şehzede gerçekten harika. biz de 300-400 kişişlik bir düğün düşünüyoruz,ama avrupa yakasında olması tercihimiz. sabancı öğretmen evinin manzarası da çok güzel ama onun açık alanında davetli sayısı çok sınırlı. açık,bahçeli ya da deniz manzaralı bir yer arıyoruz. ıhlamur kasrıyla ilgli bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim. ya da başka bir yer de olabilir. ve tabii yemekli:) umarım her şey gönlümüzce olur:)

gerçekten çok uygun. gidip bakmakta yarar var:) burdan paylaşımları takip etmeye devam edicem,bir de deneyimli arkadaşlar yazsa ne güzel olur,ben ıhlamur kasrını hala merak etmekteyiiiim:)

canım biz oraya da baktık,ya aklına gelebilecek heryere baktık zaten,benm nişanlım belediyede çalıyor üstelik,florya tesisleride çok güzel bağcılar halk sarayıda çok güzel gittik oraya da,ama işte belediye tesislerinin hiç birinde içki yok,yasak,açıkçası ne benm ailem,ne de nişanlımın ailesi istemedi,gelen içki içebilsin dediler,aslında benm için hiç problem değildi,ama nişanlımda istemedi,

zaten artık orduevini tuttuk biz kaporasını da verdik,orasıda çok güzel deniz manzaralı,biz bayıldık zaten,kesinlikle yer kalmamış olabilir doğrudur,o yzden biz kasım aralık ayında aramaya başladık zaten aralık sonunda hallettik çok şükürrr..bence sizde hemen karar vermeye bakınn...

Cnım hangi orduevini tuttunuz yazabilirmisin adını?yerimseniben

ahh ahh esma sultan yalısı muhteşemdir:)) bir arkadaşımın düğünü orda olmuştu rüya gibiydi..

esma sultan'da düğün sanırım en az 50-60 ister kafamçokkarıştı en fazla 25'e kadar bakıyorum o da çok fazla ama değecekse olabilir sanırım. 300-400 kişilik düşünüyoruz. esma sultan gerçekten çok güzel. daha erken diyordum ama yazın evlenecekler yerleri çoktaaan tutmuşlar:)

Son düzenleme:
bende bu yaz düğünü olacaklardanım. Pendik ada tesislerinde karar kıldık. 100 kişilik bir yemek düşünüyorz. yaz için bir çok yer tutulmuş. aslında beylerbeyi polis evini düşünüyoduk ama tutulmuş çoktan. anadolu yakasında oturanlar için ada tesislerini öneririm. düğün organizasyonlarında en önemli şeylerden biri düğünü organize edecek kişiyle iletişim. ben orda bunu beğendim. fiyatlarda 25 tl den başlıyor. süsleme için bu işle ilgilenen başka biri var. birde 100- 150 kişilik yer bulmak zor. elinizi çabuk tutun kızlar:)

evet hemen hemen uygun olan heryer tutulmuş
tabi birde uygun olup sayıyı beğenmeyenler var :)
ben maltepe kozaya bayıldım ama istediğim gün doluydu
daha sonra pendik duduzara bittim oda çok uygun ama haftasonuna 200 kişilik vermiyor hafta içi yapalım dediler biz nikah sonra yemek düşündüğümüz için uymadı bize
ada tesislerinede çok baktık ama niyeyse gidemedik
ve ensonunda hem cebimize uygun hemde içimize sinen biyeri tuttuk
piliç menüsü 25 ytl dana menüsü 30 ytl
eğer onun elindeki süsleri kabul edersek süslemeden para almıyor
müzik için para almıyor
ilave gelin yolu şelale, meşale, havai fişek, volkan vb. şeylerden ücret alıyor
ve fotoğraftan 400 ytl alıyor
oda düğün başından sonuna kadar video 15 resimlik albüm ve alırsak isteğe bağlı diğer resimler

arkadaslar selam, bende tum bu adi gecen mekanlari fazlasiyla arastirdim ancak hepsinde de butce problemi yasadim :KK43:( bizim limitimiz maks. 5000 ytl.

500 kisilik olacak olup, kir dugunu havasinda dusunuyoruz, ama bunun icin ozel tasarlanmis mekanlarin fiyatlari 10milyardan basliyor tabii bizim kisi sayimizinda ck etkisi war :KK43:( biraz yuksek kaliyoruz :KK43: ve tabii yemekli dusunmuyorum :KK43:(

son olarak yesillik icerisinde (masalari cimen uzerine kurulu :) ) bir cay bahcesi arastirmaya basladim ancak onu da henuz bulamadim :KK43:(

aslinda bana kalsa ben nikahtan istiyorum da nisanlimin ailesi dugun istiyor ve bende dugun salonundan nefret edince boyle zorluklar cikiyor iste :KK43:(

dugun tarihim de 21 haz. gb dusunuyoruz, nasil bulcam bilmiorum, cok umitsiz ve moralsizim yani kisslar :KK43:((

canım moralini bozmak istemem ama 500 kişiyi 5000TL'ye bulabilmen imkansız
çünkü inan ben 200 kişi için bile 5000i bulamadım :KK43:
ben düğünleri ve düğün salonlarını pek sevmem hep az ve öz olsun diyordum
onun için önce herkesin davetli olduğu bi nikah
nikah bitiminde birinci dereceden akrabalar ve yakın arkadaşlarla kırda bi yemek düşündük
ama emin ol bu bile 5000TL den fazla oldu :KK43:

istediğin şekilde bulabilmen dileğiyle

oyy ben basimi nire vuram, benimkini deil de nisanliminkini vurmak lazim :KK43:
soyle tenhalarda bi cay bahcesi tek ve son umidim :KK43:(

umarım bulabilirsin canım
bende çay bahcesi arıyorum şöyle uygun biyer olsun kına gecesi için
sen nerelere baktın acaba?

birde illa birisinin başını vurmak istiyorsan bence mekan sahiplerininkini vur bu fiyatlar neden bu kadar ucuk diye :roflol:

henuz aradigim tarzda yani ayaklari cimene basan bi cay bahcesi bulamadim :1no2: oncesinde de hep yemekli mekan gibiydi baktigim yerler, bakalim daha yeni basladim cay bahcesi arastirmasina, çıtayi gittikce kucultuyom en sonunda bi dernekte yapmaya razi olcam kanimca senağlamasenağlama

X