60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.068
KK' nın Sevgili Üyeleri,

Kilonuz 60-69 aralığındaysa ve zayıflama yolunda "Birlikten Güç Doğar" ilkesine inanıyorsanız, sizleri buraya bekliyoruz..

Başlık altında diyete yönelik tecrübelerinizi, her gün neler yediğinizi, zayıflamak için yaptığınız sporları paylaşabilir ve deneyimlerinizi sizinle aynı kilo aralığında olan diğer üyelerimizle paylaşabilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar ve sağlıklı kilo vermeler dileriz. a.s.

tokken akşamları 62 açken sabahları 60 kiloyum ayrıca 10 gün sıkı rejim yaptım 59 olabıldım ancak...
bu diyet işi bana göre değil kızlar 10 gün rejim yaptım 1 hafta hasta yattım...size kolay gelsin...

selam millet kiloma bir baktım bende burdayım sanırım ee ne anlatıyorduk.nasıl zayıflıyoduk demi hemen ben başlayım ozman .abi ben öyle şu rejim bu tarifmiş tanımam işimde olmaz zaten istesemde beceremem.benim yaptığım şu "herşeyden ye ama yaşayacak kadar ye kusacak kadar değil" yani sihirli sözcüğüm doğru miktar vallaha bence en sağlıklısı bu ne hapa inanırım nede diyete ben bu şekilde ortalma hafta 1kg mutlaka veririm bakın hem 20 kg verdim toplamda.haaa birde bua arada tembel değilseniz(ben çok tembelim) spor yapın derim ben bu aralar yapıyorum bu dediğim yeme düzeniyle birde spor yaptımmı hafta 1.5 2 kg arasında veriyorum.

yediklerimden bir örnek vereyim.
beyaz ekmek yemem zaten ekmeği aramam aslında benim baş düşmanım tatlı çikolata dır ah hayatta bunlar olmasa benimde kilo sorunum olmaz zaten .
sabah rutin bir hkahvaltı 1 dl kepek ekmekle sofrada ne varsa yerim bal dahil yanında illaki süt veya portakal+greyfurt suyu( çay sevmem içmem)
ara öğün asla atlamam(elma mandalina portakal badem fıstık kayısı --sayı ile bunlar,birini yerim
öğlen yemeğim mutlaka vardıryağlıda olsa etlide olsa sadede olsa 5-6 kaşık arası yerim bazen ekmek olur bazen olmaz bazen yanında yoğurt olur bazen olmaz üstüne sütlü tatlı bazen yer bazen yemem duruma bakar yani
eve geldimmi araöğün yani 1 br maden suyu içerim seviyorum ne edim:))çok aç olursam atıştırım ama genelde yememye çalışırım akşam yemeğindede ne varsa az ölçüile yerim

***öğle akşam yemeklerinde yemek yoksa ancak ozman hazır gıda tüketirim(cornflex müsli gibi)
*****kahvaltı yapacak zamanım yoksa illaki süt içerim bakkaldan alırım evden yanıma alırım ama içerim.
****light ürün asla kullanmam faydasınada inanmam bana posa yiyormuşum gibi geliyor.hiçbir besin değeri yok.ligh yiyeceğime o üründen azcık yerim
***haftada bir gün misafirliğe gitmişsem pastamı yerim .abi kendime eziyet edemem yada kendi kendimin hırsızı olamam.ama becerebiliyosam pastalrın yarısını yerim.
**elimden su şişem düşmez düşmemeli.
***ve en önemlisi hafata bir günüm bana özeldir hediyemdir.istediğim herşeyi sınırsız yerim.ama ertesi güne toplanmak ve o hafta içinde 1 kg verm,iş olmak şartıyla kendmle anlaşma yaptım ver kiloyu al hediyeyi nasıl ama.
***birde rafine edilmiş ürünler yerine az rafine edilmiş olanlar tercihimdir.

işte böyle arkadaşlar biraz espri dille yazdım umarım bu tarz kimseyi rahatsız etmemiştir.

Bende kiloma baktim ve bu gruba uygun özellikleri tasidigimi gördüm..Artik bende burdayim.Her zamanki gibi sali bitecek olan pazartesi diyetime basladim.Eger aksam cekirdek krizim tutmazsa simdiye kadar iyi gittim..Yediklerimi sayayim sabah kepekli kücük bir ekmek,biraz beyaz peynir ve bir bardak süt.Aksam da firinda kzarmis kücük bir parca tavuk,pilav ve havuc salatasi.Umarim bu topik sayesinde diyetim yarin ve diger günler de devam eder.Allah hepimize bogazimiza sahip cikma gücü versin...

hacer canım vallaha daha ne kadar verecen boy ölçüsünün 8 rakam aşşasındasın zaten değil mi hadi hayırlısı ben yaş 30 boy 1,58(kısaca maki de diyebilirsiniz:))) kilo 64

mehalim seninle nerdeyse özelliklerimiz ayni.üzülme bir maki de benim yalniz degilsin yani.Bende 30 yasinda 1,58 boyundayim.Ama 1 kila fazlam var senden..

ay yerim seni ablacımm maki deme ama yaa kaydirigubbakcemile3 hedef kaç ?

makiyim makiyim ama boyumla çok mutluyum iyi meyve veririm:sm_cool:.vallaha allah nasip ederse4 hedefim evlendiğimdeki kilom yani tam tamına 12 sene önceki kilom çünkü şimdiye kadar hep kilo aldım verdim en iyi 58 kadar düştüm.sanki öyle geliyorki 55 altına düşersem bunu kırarsam birdaha zor kilo alırım gibi geliyor ama hayırlısıkaydirigubbakcemile

mehalim seninle nerdeyse özelliklerimiz ayni.üzülme bir maki de benim yalniz degilsin yani.Bende 30 yasinda 1,58 boyundayim.Ama 1 kila fazlam var senden..

canım takip et sen beni bende bir 65 bir 64 oluyorum :eek:klava:bu hafta reglden dolayı ama verecem tutamazsınız beni senide sıkı taipe alayım:1hug: sürükleyim kendimle istersenkaydirigubbakcemile

valla sürükle beni,benimde ya motiveye ye ya da azarlanmaya ihtiyacim var..baska türlü olmayacak yoksa..bende iki sene önce 58 e kadar düstüm ve bu kilomu bir sene korudum..Daha sonra ne oldu bilmiyorum pc basinda oturmaktan ve sürekli tikinmaktan sanirim iki ayda 8 kilo aldim...simdi de tekrar vermeye calisiyorum.....bakam ne olacak....

Hos geldin canim.diyetisyen den aldigin bilgileri bari bizimle paylasta masraftan kurtar bizi..

tamam canım kaydirigubbakcemile3
çarşamba günü iştern izin alabilirsem gitmeyi düşünüyorum:1rolleyes:
çünkü tek başıma zayıflayamıyorum ancak doktor kontrolünde.tartılma korksusundan dolayı listenin dışına çıkamıyorum.1.5yıl önce diyestyenle 16 kg vermiştim gene aldım:çok üzgünüm:

Aslinda bende cok istiyorum diyetisyen kontrolü altida zayiflamayi ama benim yasadigim yerde diyetisyen cok az,, o azinlikta Alman.dilini tam anlayacagim bir diyetisyen bulamadim ama bulsamda gidermiyim bilmiyorum.listeye göre yemek yemek bana zor geliyor.Cocuklarim oldugu icin bana yapilmasi gereken cok is cikiyor..hem kendime hem cocuklara hazirlamak zor geliyor...

en güzeli kendi kendinin diyetisyeni olmak vallahi, kendimizi en iyi biz biliyoruz. sizler neler yapıyorsunuz hanımlar kilo vermek için ?

Haklisin canim herkes iyi kötü kendini biliyor.Mesela ben beyaz ekmege bayilirim ve seker cok kullanirim.(caya kahveye yani)BUnlari kestimmi veriyorum zaten kilo.Ama gece canim bir sey istedigi zaman kendimi tutamayip yersem inanki bir gece sonra ayni saatte acikiyorum...Amaaaaaa yemekteyiz programini izlemeyi birakali bir kac gün oldu,artik geceleride acikmiyorum....Kendime yaptigim en güzel iyilik o programi birakmak oldu...

anım bu topiğin 2. sayfasına sanırım.yediklerimden içtiklerimden kısaca bahsetmiştim oraya bir göz atıp sende bahsedermisin neler yer içersin tercihlerin ne yöndedir aramızda nasıl bir fark vardır.hastalığın varmıdır.herhangi birilaç kullanırmısın yada zayıflama ürünü kullandınmı kullanıyormusun az bilgi verde birbirimiz değerlendirelim

Söyle baslayayim beyaz ekmek delisiyim(bir haftadir yemiyorum yasakladim kendime)
tatli filan sevmem
kolestrol haric bir hastaligim yok
korunma hapi haric bir ilac kullanmiyorum
kendimi tutarsam kola da icmemeyi basariyorum...
cekirdek beni yiyo bitiriyo...

Ay ben de karakolda ifade verir gibi anlattim galiba.....

Söyle baslayayim beyaz ekmek delisiyim(bir haftadir yemiyorum yasakladim kendime)
tatli filan sevmem
kolestrol haric bir hastaligim yok
korunma hapi haric bir ilac kullanmiyorum
kendimi tutarsam kola da icmemeyi basariyorum...
cekirdek beni yiyo bitiriyo...

Ay ben de karakolda ifade verir gibi anlattim galiba.....

hım ifadeni aldım zapta geçiriyorumşakkıdı

canım ben çok sevdiğim aşırı düşkün olduğum şeylerden tamamen vazgeçemiyorum bana daha büyük eziyet oluyor onun yerine azaltıyorum çünkü tamamen yasakladığımda kendi kendimin hırsızı oluyorum sanki kendimi nasıl kandıracaksam.sen başarabiliyosan kes ama çok zor geliyorsa 2 avuç yiyosan 1 avuç olsun çekirdek.ama kendine kesin kes söyle bunu bundan başka almayacak sın diye korunma hapı banada şişkinlik yapıyor ya

hım ifadeni aldım zapta geçiriyorumşakkıdı

canım ben çok sevdiğim aşırı düşkün olduğum şeylerden tamamen vazgeçemiyorum bana daha büyük eziyet oluyor onun yerine azaltıyorum çünkü tamamen yasakladığımda kendi kendimin hırsızı oluyorum sanki kendimi nasıl kandıracaksam.sen başarabiliyosan kes ama çok zor geliyorsa 2 avuç yiyosan 1 avuç olsun çekirdek.ama kendine kesin kes söyle bunu bundan başka almayacak sın diye korunma hapı banada şişkinlik yapıyor ya

Aslinda dedigin gibi bir avuc alip bu bana yeter dedigim an gercekten yemiyorum ama mübarek ben torba kucagimda geziyorum...Fakat gözümün bir sey de kalmasina firsat vermiyorum.Eger canim bir sey istediyse en yakin zamanda alip yada yapip az bir sey yiyorum..bana yetiyor..fakat bir kac gün yemediysem o istedigimi is artik krize dönüyo ve abartiyorum...

Ayyy bende 60 lardayım ve üzerime öyle yapıştıki bu kilolar ne yapsam ne etsem kurtulamıyorum...
boy:161
kilo:63-64

slm kızlar
kiloma bakılırsa bende sizlere dahilim.
boyum :172
kilom : 63
doğumdan sonra aldığım kilolar kaldı üzerimde.
normalde 52 -55 arasıydım ama şu anki hedefim 58

normalde çok yiyen biri değilim ama abur cubur beni mahvediyor.
onu kessem sorunu kökten çözeceğim.

Bende sonuna kadar gidip başarırım inş. :çok üzgünüm: yaza kadar vermek istiyorum kilolarımı hergün mekik cekiyorum 600 700 tane :çok üzgünüm:

adasu maşallah sana ya.600-700 mekik demek ne demek.ben her gün 50 tane çekiyorum.yarına kadar göbeğim ağrıyor valla.süpersin yani.:1hug:

X