70-79 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Eki Görüntüle 238520 Karbonhidrat kisitli rejimlerde vücut su toplar, bu su fazlasinin vücuttan daha kolay atilmasina yardimci olan bir formülasyona sahip Phyto-Slim tam 17 senedir en iyi satanlar listemizin basinda yer aliyor.

Eki Görüntüle 238518 Sinameki içermeyen Form Çayiniz...
Doga Pyhto Form, bagirsak faaliyetlerini düzenleyerek kilosunu korumak ya da kalici ve saglikli sekilde zayiflamak isteyenlere yardimci oluyor. Üstelik Doga Phyto Form, müshil etkili bir bitki olan ve bilinçsiz dozlarda kullanimi son zamanlarda tartisma konusu olan sinameki bitkisi içermiyor. Sinameki otunun gerçek amacini asan dozlarda kullanimi bagirsak florasini (bagirsaktaki yararli bakteriler) olumsuz etkileyebiliyor. Doga Phyto Form ise bagirsaklar üzerindeki etkisini sinameki otundan almiyor. Ayrica sahip oldugu özel formülasyon ile form çaylarinin önemli bir özelligi olan bagirsaklar üzerindeki yumusatici etkiyi de sagliyor. (sinameki içermemesi içimi rahatlattı açıkçası)

Eki Görüntüle 238522 Belli bir rejim ve spor programi dahilinde düzenli olarak tüketildiginde destekleyicidir.
İçindekiler:
Sinameki yapragi, rezene, misir püskülü, yesil çay, isirganotu, kusburnu, hardal tohumu.

Eki Görüntüle 238519 Mevsim dönümlerinde ve kis aylarinda bogazinizin en yakin dostu.(ger-düş bak sen bunu dene istersen ben düşünüyorum daha sonra boğazım için)

mısır puskullu olan doga form dıye gecen mı oluyo, yanı ayrıca bı mısır puskullu bışiysı yok dimiii :26:

tugba sneın maydonozlu, lımonlu dedıgın hangı markanın, aynı cayın ıcınde mı hem de kıraz sapı var:44:

evet canım karışık bi çay içinde,,sinameki yaprağı,biberiye yaprağı,adaçayı yaprağı,sarı kantoron,anason meyvası,rezene meyvası,,kuşburnu meyvası,,civan perçemi,funda yaprağı,ısırgan yaprağı,ardıç ağacı meyvası,fasulye kabuğu,kiraz sapı,maydonoz yaprakları,limon kabuğu ve portakal kabuğu:KK52:
ne buya yaz yaz bitmedi,bilseydim bukadar şey var içinde yazmaya başlamazdım elim yoruldu:KK1:işte ben bu çaydan 1bardak tüketiyorum 2 bardakta a,c,e vitaminli yeşil çay portakal aromalı ondan içiyorum,,ayrıca bendede ıhlamur,papatya çayı,sade yeşil çay,limonlu yeşil çay,adaçayı,rezene çayı,hepsinden değişik değişik içmeye çalışıyorum ,ama favorim form çayı artı limonlu yeşil çay,sadeyi midem kaldırmıyo,burnumu tıkayıpta içiyorum:KK60:

Eki Görüntüle 238520 Karbonhidrat kisitli rejimlerde vücut su toplar, bu su fazlasinin vücuttan daha kolay atilmasina yardimci olan bir formülasyona sahip Phyto-Slim tam 17 senedir en iyi satanlar listemizin basinda yer aliyor.
içindekiler:
Maydanoz yapragi, misir püskülü, biberiye, rezene, gül çiçegi, kiraz sapi.

Eki Görüntüle 238518 Sinameki içermeyen Form Çayiniz...
Doga Pyhto Form, bagirsak faaliyetlerini düzenleyerek kilosunu korumak ya da kalici ve saglikli sekilde zayiflamak isteyenlere yardimci oluyor. Üstelik Doga Phyto Form, müshil etkili bir bitki olan ve bilinçsiz dozlarda kullanimi son zamanlarda tartisma konusu olan sinameki bitkisi içermiyor. Sinameki otunun gerçek amacini asan dozlarda kullanimi bagirsak florasini (bagirsaktaki yararli bakteriler) olumsuz etkileyebiliyor. Doga Phyto Form ise bagirsaklar üzerindeki etkisini sinameki otundan almiyor. Ayrica sahip oldugu özel formülasyon ile form çaylarinin önemli bir özelligi olan bagirsaklar üzerindeki yumusatici etkiyi de sagliyor. (sinameki içermemesi içimi rahatlattı açıkçası)
çindekiler:
Maydanoz,rezene,biberiye, misir püskülü, ravend kökü, sari halile, gül, kiraz sapi, sahtere otu.

Eki Görüntüle 238522 Belli bir rejim ve spor programi dahilinde düzenli olarak tüketildiginde destekleyicidir.
İçindekiler:
Sinameki yapragi, rezene, misir püskülü, yesil çay, isirganotu, kusburnu, hardal tohumu.

Eki Görüntüle 238519 Mevsim dönümlerinde ve kis aylarinda bogazinizin en yakin dostu.(ger-düş bak sen bunu dene istersen ben düşünüyorum daha sonra boğazım için)

qivi canım saol paylasımın ıcın 1 ve 2 yı bulursam alıcam sınamekı ıcermemesı benımd ehosuma gıttı emzırdıgım ıcın onermıyorlar o otu:KK1:

mısır puskullu olan doga form dıye gecen mı oluyo, yanı ayrıca bı mısır puskullu bışiysı yok dimiii :26:

rica ederim faydası olacaksa sevinirim. mesajı editledim kızlar. ilk ikisinin içindekileri ekledim :KK68:

ayrıca mısır püsküllü dediğim 'doğadan' ınki

Son düzenleme:
kızlar ya ben en son buraya ölçüm yaptıktan sonra bi yazmıştıkya belimizin kalçamızın falan ,ben pek hatırlamıyorum,pcyede kaydetmemişim :KK59:demin ideal kiloma baktım ordaki bel çevresine 77 yazdım öyleydi sanırım,şimdi ölçtüm 75 çıktı ve yine test ettim ,bu sefer yağ oranımda ideal diyo 2cm bile ne kaa farkediyomuş demin 77 dediğimde normal diyodu vücut yapıma normal diyodu,şimdi atletik diyo yağ oranımada ideal diyo anlıycanız olmuşum sanırım ben artık:21:

$ideal olmuşum.JPG

Son düzenleme:
:KK57::KK57::KK57:sen bidaha ağzına bi börek alda bak sana napıyorum:KK57::KK47::KK47::KK47:

abooooooooooooowwwww ne çenen varmış kız senin,hiç sabredemem uzun yazılara ama okudum:KK33:tebrikler:KK19:hoşgeldin :KK71:

hahahaa güldürdün ayol beni.bende yolladiktan sonra bir baktim yuh dedim,kim bunu okur diye.uc ayda 8 kilo vermeninsonucu dilime vurdu galiba :KK60:

dün sahura kadar burdaydım hatta sonrasındada,sudem bilir:KK23:
neyse işte saat yedide yattım hava gündüzleşmişti ve yastığa başımı bi koydum,oğlan odasından mızıklayarak yanıma koştu geldi:KK52:başım çatlıyoo ufacık daha ayakta durcek halim yok ,ama ayak sesleri ve mızıklaması geliyo,neyse geldi girdi kapıdan içeri sus sus diye işaret ede ede yatağa yanıma aldım,kafa davul gibi,susmuyoda yavaştan mızıklıyo anam:KK56: süt demesinmi:KK53:kalkcak gücümde yok ama,gözdede yatak odamızda beşiğinde uyuyo,sırf onu uyandırcek şimdi mızıklarken diye,kalktım sürüne sürüne mutfağa gittim,sütünü koydum geldim bide ne göiyim,batu uyumuş:KK53:yaa revamı bu banaaaaaaaaaaa:KK59:
neyse ama yatağa yattıktan 5dk sonra mızladı yine süt diye,ama ben dalmışım ne kaada çabuk uyumuşum öyle,neyse ama bu sefer yanımdaydı biberon verdim uyudu zıpır,ama saat 10da babasının işten dönüşüyle kapıyı açma sesine ikiside ayaklandılar ,ve ben sade ve sadece2.30 saatlik uykuyla ayağa kalkmak zorunda kaldım:KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme:
geçiyordum uğradım :KK55: geçmişe bi bakındım ama gel görki yine aklımda bişi kalmadı yorum yapacak :KK37: yaşlandım ve klım 5 karış havada :KK31: izmirin sıcak ama bol esintili bir gününden yine size merhabalar.sabaha karşı 6 da uyuyup öğlen ezanına mütakiben uyanıyorum haliyle evi toparlayıp yemek hazırlayana kadar iftar vakti geliyor bu yüzden şimdilik oruç gayet güzel ilerliyor.tek kötü tarafı eve gelen sıcak pideler :KK50: yemediğim dayandığım hiçbir akşam olmadı henüz.hele en son 2 gün önce sahurda reçelli ekmek yedim :KK53::KK53: hemde öyle ucundan köşesinden falanda değil normal ekmeğe göre 2 dilim boyutunda 3-4 dilim ekmek yedim.:KK43: kilo almış gibide durmuyorum göbişim hala düz duruyor ama yemiş olmanın psikolojisi kötü elbette :KK25: ama şuda var yiyp yatmıyorum hemen.yemekten en az 2 saat sonrası uyuyorum bazende 3-4 saati bulduğu oluyor böyle azda olsa dengelemiş oluyorum sanırım :26: evde tartıda yok kıyafetlerimden nekadar anlayabilirsem artık :KK30:

nerdeyse uyku düzenimiz yanı yeşimcim..ilk defa dün akşam bende çok sıcak pide götürdüm valla,güya fasulye ,çorba ,salata yaptım eşime pilav yapmıycam yemeyelim dedim ama pideyide götürdüm,ya buranın ekmeği pidesi çok lezzetlidşr zaten hep eşim yüzünden o taze sıcacık alıyor ve çok yiyor zaten asla onun kadar yiyememde allah korusun benim midemde almaz zaten...ama ben şunu anladım kalabalıkta iştahım kapanıyonumu bişey oluyor...aksi ve tersim ya zaten:KK1:
milletin iştahı patlama yapar benimkide kapanıyo:KK37:
bunu yine denedim ve gördüm bayrmadada ,düğn ,nişan törenlerindede aç gezerim haaa:KK37:
yani ankarada 7kişiyken bile bukadar yemedim ya görüntü doyuruyo beni yada çevremdekiler yedikçe ben doyuyorum....

kalsaydım kiloda verirdim haaa.....:KK76:dediğin doğru bende hatta adet oldum olucam göğüsler hariç çok hafifim,hemen yatmıyourm bende namazı bekliyorum vakit geçsin diye biraz..dün pidey, yiyince teravihe gittim eşimle hani biz yeten pişmanlık psikoljimide unutum hem hareket hemde çok sevap:KK9:

evet canım karışık bi çay içinde,,sinameki yaprağı,biberiye yaprağı,adaçayı yaprağı,sarı kantoron,anason meyvası,rezene meyvası,,kuşburnu meyvası,,civan perçemi,funda yaprağı,ısırgan yaprağı,ardıç ağacı meyvası,fasulye kabuğu,kiraz sapı,maydonoz yaprakları,limon kabuğu ve portakal kabuğu:KK52:
ne buya yaz yaz bitmedi,bilseydim bukadar şey var içinde yazmaya başlamazdım elim yoruldu:KK1:işte ben bu çaydan 1bardak tüketiyorum 2 bardakta a,c,e vitaminli yeşil çay portakal aromalı ondan içiyorum,,ayrıca bendede ıhlamur,papatya çayı,sade yeşil çay,limonlu yeşil çay,adaçayı,rezene çayı,hepsinden değişik değişik içmeye çalışıyorum ,ama favorim form çayı artı limonlu yeşil çay,sadeyi midem kaldırmıyo,burnumu tıkayıpta içiyorum:KK60:

fasulye kabuğumu:KK60:ilk kez duydummmmm:KK1:

ayyyy çok sancim var yyaaaaaa ağrı kesici aldımmm biraz hafifledi gidip yatim barii.benim gibi bi eş var mı yaaaa regl olduğum halde eşime sahurhazırlıyommmm kocacımmmmm kıymetimi billll.bu arada kızlar yarın gündüz arkadaşla dışarı çıkıcaz akşama iftara davetliyiz.perşembe yıldönümümüzzzzzzzzz(4. yıl bitttiiiiiii hoşgeldin 5. yıllll)))
yani bi kaç gün yokummmm.arada girer yazarımm görüşürüzzz....

bizdede aynı olur canım bende olucam yakında ve sahur hazırlarım napıcan...bilirler kıymetimiz inşallah..niye nbilmesinler yaaa..
bu hafta regl olanlar,olacaklar çokkkk listeye yine girmiycem ve çizelhgemde iptal yakında kovulmasam iyidr haaa:KK31:
rabbim sağlıklı,mutlu nice yıllarınızı göstersin arkdaşım.....:KK71:ahhhh bizde 6.bitecek eylülde 7.yol alıcaz ahhhh zamann:2:bu arada davetler ve kutlama derken galiba bikaç gün yokum demişin hayırdır evede mi gelmiycennn:KK52:

afiyet olsun canımm ben her zaman ki gibi domates peynir ekmek üçlüsünü yedim gece gece bu kadar

ayyyy canımm bana dogum kilosu heç deme yaaa ilk doguma 58 kaldım 84le doguma gittimm:26::26::26::26::26:
tabi hemen veremedim en aşagı 70 falan düştüm sonra hızlı kilo aldım ve 78le ikinciye hamile kaldımm ve doguma gidiş 92:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
o gün bugun vermeyle ugraşıyom 76 düşmüştüm ama sonuç geri 87 offffffffffffffffffffffffff

iştee benim korkumda 78-79 hamile kalmaktı hep:26:sonum nice olur hem yedavi hem yat bide ikize kalma ihtimali var....allah allah....
neyse şuan 74lerden ineyimde iyicene...bari alacak günlerimde alırım zaten...:KK55:

herşeyin sapı ,çöpü varya sen yazdın diye tahmin ediyorum ama varmı yazıyomu sahiii

vallaha yazıyo inanmıyosan resmini yollarım bak kafamı bozma,zaten gıcık oldum ne işi var fasulye kabuğunun benim içtiğim çayın içinde,, bende diyorum fasulye kokusu nerden geliyo,her içerken :KK60:

alın size şok edicek bi haber,sizin için hepsini okudum ama burası en dikkat çekilen yer burayı kopyaladım hayrını görün,,:KK23:

diyet yapan şişmanlar

"Dünyada zayıflama diyetine başlayan her 20 kişiden 19'u bir süre sonra mutlaka şişmanlayacak. ıstatistikler ve gözlemler böyle söylüyor. Farklı bir diyete başladığınızda bir şey değişmiyor. Mantık aynı. Sadece ambalaj değişiyor. Diyetlerin yüzde 99'u şişmanlatıyor. diyetler kalıcı zayıflama sağlamıyor. Sağladığını iddia eden varsa çıksın konuşsun. Bir diyetin beş yıl sonra da aynı kiloların korunmasını sağladığı ispat edilmiş tek bir çalışma bile yok" diyen Dr. Tunçer'c göre

kalıcı bir kiloya sahip olmak için vücudun bir şekilde uyuyan, daha doğrusu diyetlerle uyutulan doğal mekanizmasını uyandırarak, vücudun beslenmeyle ilgili ayarını tekrar kurmak şart. Bu da acıkma, doyma ve tokluk hissini tekrar tanımakla, öğrenmekle oluyor. Aslında buna, doğru zamanda, doğru dozda, yani sadece acıkınca, vücudun ihtiyacı kadar yemek yemek de diyebiliriz. Uzmanlar doğru yemek yemenin öğrenilebileceğini ve sadece bu şekilde zayıflamanın sağlıklı, en önemlisi de kalıcı olduğunu söylüyorlar

ınsanlara diyet yapmalarını öneren herkese "diyetçi" diyen Dr. Tunçer, "Her besin, vücudun ağırlık dengeleme yeteneği kullanılarak tüketilse, organizma tarafından ihtiyaç kadar alınır" diyor. Organizma alınan enerjiyi hesaplamayı, dengeyi korumayı ve fazla enerjiyi atmayı çok iyi biliyor. Ama siz bunu bilinçle,
kendi kafanızla hesaplamaya dengelemeye kalktığınızda her şey çuvallıyor, denge bozuluyor. Diyete başladığınız an, ya da diyet fikri kafanızda doğduğu andan

itibaren, vücuttaki kıtlık sinyalini çaldırıyorsunuz ve vücut kendi doğal mekanizmalarını kullanmak yerine tam aksine kıtlık savunma mekanizmalarını kullanmaya başlıyor, çünkü kıtlığa girildiğini zannediyor. Her şeyi depoluyor. Dolayısıyla beslenme davranış bozuklukları ilk andan itibaren başlıyor. diyet yapacağım diyen bir insanın, diyete başlamadan önce fazla yemeye başlaması bir rastlantı değil. Bu, biyolojik mekanizmaların, organizmanın yaşamda kalma içgüdüsünün kullanmasının bir ifadesi.

bende 96 kilo ile seseryan oldum :KK17: yuvarlana yuvarlana gittim ameliyathaneye :KK9::KK9:
iyi geceler canim :92:
amanın neyse kılo verırısen bıda o kadar şişmezsın

afiyet olsun canımm ben her zaman ki gibi domates peynir ekmek üçlüsünü yedim gece gece bu kadar

ayyyy canımm bana dogum kilosu heç deme yaaa ilk doguma 58 kaldım 84le doguma gittimm:26::26::26::26::26:
tabi hemen veremedim en aşagı 70 falan düştüm sonra hızlı kilo aldım ve 78le ikinciye hamile kaldımm ve doguma gidiş 92:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
o gün bugun vermeyle ugraşıyom 76 düşmüştüm ama sonuç geri 87 offffffffffffffffffffffffff
kzı allah senı 58 kılodan mı şiştin sende.....anam ben genelde kılom 68 dı düğün stresınden 1 kez 64 oldum...sonra 688 de baya bı kaldım sonra yavaş yavaş.74 lere varınca hop hamılelık...derken en son tartıda doguma gıtııgm gun 84.5 gördum.....bı daa da o kadar kılolu olmak ıstemem...65 bana yeter koruyum onu.....zaten 58 felan hiç olmadım sanırım....boy uuzn olup ıri kemıklı olunca da....
:92:bende kactim 3 saatlik uykuyla gitcem yine is e :KK52: üff ya su haftasonu gelse artik :84:
kız sen işe mı gııdyodun allah senı....biz evdeyız dıye yatmıyoz sne nıye bize uydun.....bide oruçlu inşallah dayanırsın bugun erken yat bari...
selammm gece kuşları sahuru anca kapattım geldimmm:KK74::KK74:napıyosunuz ne var ne yok :KK16:
hoşgeldın canım ya....
hoşbulduk cnmm nolsun tıkındım tıkındım geldim:KK1::KK1: bende geç uyanimm die geç yatanlardanım yanlız değilsinn:KK70::KK70: uuff şimdiden cuma stresi sardıı yaa ramazanda hiç dikkat edemiyom kendime aç kalcam korkusuyla sena ablayla papaz olcaz :KK60::KK60:
kız maş. 50 lere gelmışın hangı ara verdın sen ya....tebrıkler
Günaydın kızlar..
Kiloşlar nasıl
Bildirime son 1 gün kala
Senacım canım bende bildireyim
Belki boğazımı tutarım kız olmayacak böyle
Her gün artıştayım:KK52::KK52::KK52:
canım sen çizelgeyı sola çevir azar azar aldığının bildirimini yap....dr ayda ne kadar kılo lamna ızın verıyosa onu aşma.....bizde destek olalım...
kızlar size bişey sorcam ama gülmayin bak tamammı
aranızda bir bacağı diğerinden daha kalın olan varmı benim sağ bacağım sol bacağıma göre daha kalın soldan bakıyorum incecik sağdan bakıyorum daha büyük ay gülmeyin dedim ama kendim gülüyorum tabi eşimde zayıfladıkça dahada bariz belli oluyor:KK60:bende sağ bacağımı daha fazla çalışıtırıyorum ama yapım böyleyse sağ bacağa haksızlık yapmış oluyorum galiba solu 50 defa yapıyorsam sağı 100 defa yapıyorum :KK1:varmı aranızda benim gibi ayarsız orantısız :KK60:
canım vucudumuzda ne kadar altın oran olsada genelde genelde sağ el,sağ ayak,sağ yanakvs sağ ıle sol çok az bırıbırınden farklı olur....hatta bu yzuden ayakkabıalrın bırı ayagımıza tam olurken dıgerı sıkar yada bol olur.....

ama senınkı normladen fazla farklıysa bısey dıyemıycem dr una kontrole gıdince sor.....romatoıd artritle ilgisi var mı diye.....
Günaydın arkadaşlar...

2-3 gündür yoktum, büyük dayım vefat etti akşamına yola çıkıp memlekete gittik bu sabahta döndük..
Çok iyi, dininde ibadetinde kimseyi bir kere kırmamış melek gibi bir insandı, çok imrendim kimbilir ne kadar huzurludur yerinde ne kadar şanslı dedim.
ya biz ne olacaz diye çok düşündüm... Allah herkese ölümün bile güzelini, temizini nasip etsin...

umarım herkes iyidir, bir yaramazlık yoktur...
canım hoşgeldın başın saolsun...
ölumunun böyle guzel olması hoş...hatta şu mübarek ramazn ayındaq kaybetmenızde ayrı bı lutuf....mekanı cennet olsun inş....
Peygamberımız(sallallahü aleyhi ve selleme)komşu eylesin...

Tabi canım malesef çalışmalıyım...
Bana kalsa oturacağım evde ama
4 çocuk ikimiz çalışmadan olmaz gibime geliyor
Ama 1 yıl ücretsiz izin almayı düşünüyorum
Sonra devam tekrar
Eşim ek iş yaparsa anında istifa edeceğim ama
Kafamda hain planlar kuruyorum
Acaip evcimenim ben
Evde durayım da başka bişey yapmasam olur
YArın bildirim yapacağım canım o zaman

Canım bende böyle bişey yok
Bu konuyla ilgili doktora göründün mü
canım ev güzelde bıakrsın zamanla.
çalışma hayatına alışan kadın evde sıkılır.
idarecilik zor evet o bıraz senı yoruyo....
derslere gırsen belkı o kadar yorulmazsın...
işin belli olur,sorumluluğun azalır...

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, hem buradaki hemde profildeki yorumlarınız için..
Güzel bakan gözleriniz saolsun.. yoksa dediğim gibi daha 12 kilo var önümde..
sizin baktıgınız o resımdekı elbısenın bedeni xl yani manken gibi filan değilim işin gerçekçi tarafı o.. :)
ama yinede çok saolun sizden iyi moral kaynağı olmaz..

serpi yatak odam içinde teşekkür ederim canım..
sudem hiç sanmıyorum keşke öyle olsa 10 kılo fazla gosterse ama tartı ne gosterırse gostersın ayna en doğruyu gösteriyor :)
canım o zaman kılon vucuduna orantılı dağılmıştır....bende öle değil...üst bedenımle alt bedenım bırbırınden farklı...

Canım ben ne desem de sen yine bildiğini yapacaksın biliyorum:KK34:
Ama inan yerinde olsaydım ne yapacağımı biliyorsundur
Şu anki halime bakıp
Çalışmak istemeni anlıyorum ama yaşımız zamanımız geçiyor
Şİmdi değilse ne zaman diyorum
Glecekte iyi ki doğurmuşum diyeceğim
Kız erkek önemli değil
Önemli olan bebeğin geleceğini istediğin gibi oluşturabilecek misin
Bu önemli; ona bakabilmek
Saldım bayıra Mevlam kayıra değil
Mutlu olmalı evimde benim yavrum
Açıkta kalmamalı gözü bir yere takılmamalı
Ben bunları düşündüm uzun süre
Sonra Rabbim bana kuvvet ver dedim..

Keşke aralarını bu kadar açmasaydın çocukların
3. bebek hemen birkaç yıl sonra olsaydı
Şimdi eşinin nazını çekmek zorunda da kalmazdın
Ama bunda da bir hayır muhakkak vardır
Bizim hayır sandıklarımızda şer
Şer sandığımızda hayır...
yıne döktürmüşsun şiir gibi yazıyosun ya..
okurken mest oluyorum....
canımsın.....
bende öyle oldum canim aynen gece kusu gibi sabahin uc bucuguna kadar oturuyom sahurumu yapip öyle yatioym sonumuz hayir ola :KK1::KK1:

kuzu bende 92 kiloyla gittim suni sanci verdiler 17 saat sanci cektikten sonra acil sezeryana aldilar :KK52:

nedeen misir püsküllü ariyon daha mi iyi oluyomus cok mu faydaliymis hadi bilgilendir bizi :76:
ieş gitmiyosan sorun yok...ama ramazan bıtsın uykumu düzene sokacam olmuyo böyle ya....sahursuz kalma korkuusndan uykusuz kalıyom
Kızlar pztden beri iyi deilim yaa iş yerinde izne cıkan arkadasın yerıne bakıyorum bayrama kadar burası baya yogun adapte olamadım sanırım kendı yerımde ıs olmadıgından ıyıce kafam uyuşmuş benim birde oruc olunca kafamı toplayamıyorum ıyı deılım yanı.bazen oruc tutmasam mı bıle dıyorum ama tabı vıcdanım el vermıyor.gecen sene oglum 3 aylık oldugu ıcın oruc tutmamıstım belkıde ondan bu akdar etkılendım bılmıyorum benım gıbı olan var mı emzırıp calısıp oruc tutan arkadaslar zorlanıyor musunuz:26:
canım hayırdır...
en dogru kararı sen verırısn ama...
ramazanda tutulan oruç vs herşey 1 yaparsan karşılıgında 10 verılırmış ya....
sonra tutsan bıle ne ramazan coşkusu olacak ne de sevabı aynı olacak.....
ben gecen sene hamılelık sebebıyle tutamadım hala borcunu ödıycem....
ramazanda tutulmazsa zor oluyo.....ve sevabı azalıyo....
zaten senede 1 kez gelıyo....1 hafta regle cık...topu topu 3 hafta adam gibi tutuyoz....

dün sahura kadar burdaydım hatta sonrasındada,sudem bilir:KK23:
neyse işte saat yedide yattım hava gündüzleşmişti ve yastığa başımı bi koydum,oğlan odasından mızıklayarak yanıma koştu geldi:KK52:başım çatlıyoo ufacık daha ayakta durcek halim yok ,ama ayak sesleri ve mızıklaması geliyo,neyse geldi girdi kapıdan içeri sus sus diye işaret ede ede yatağa yanıma aldım,kafa davul gibi,susmuyoda yavaştan mızıklıyo anam:KK56: süt demesinmi:KK53:kalkcak gücümde yok ama,gözdede yatak odamızda beşiğinde uyuyo,sırf onu uyandırcek şimdi mızıklarken diye,kalktım sürüne sürüne mutfağa gittim,sütünü koydum geldim bide ne göiyim,batu uyumuş:KK53:yaa revamı bu banaaaaaaaaaaa:KK59:
neyse ama yatağa yattıktan 5dk sonra mızladı yine süt diye,ama ben dalmışım ne kaada çabuk uyumuşum öyle,neyse ama bu sefer yanımdaydı biberon verdim uyudu zıpır,ama saat 10da babasının işten dönüşüyle kapıyı açma sesine ikiside ayaklandılar ,ve ben sade ve sadece2.30 saatlik uykuyla ayağa kalkmak zorunda kaldım:KK43::KK43::KK43:
gecekuşu.....

X