Annem depresyonda mi?

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Sevgili Meltem hanim,

1 ay önce, annemin cok istemesi üzerine bir ev alip, yasadigimiz mahalleye yakin bir yere tasindik. Eski mahallemize göre cok sakin bir yer. Ev baya bir zamandir tamirattaydi ve isleriyle hep biz ilgilendik.

Annem bu dönem icinde stresten cok zayifladi. Neyse evimize tasindik yerlestik derken, evde ufak tefek islerin tam yerine oturmamasi, annemi iyice strese soktu. Su an en az 8 kilo vermis durumda. Geceleri hic uyuyamiyor. Uykudan sürekli uyaniyor. Bir insanin hergün cani sIkIlit mi? Hergün cani sIkIliyor. Bu eve alisamadim boguluyorum diyor.

Neyse biz bunu gecici bir süre zannettik. Ta ki bugüne kadar. Yine canim sIkIliyor diyip sofrada aglamaya basladi. Geceleri uyuyamiyorum bu ev beni boguyor dedi. Kardesimle benim artik evlenme cagimiza gelmemizde cok büyük etki yapiyor. Bizim evlenip gidecegimizden korkuyor. Bugün bundan mi korkuyorsun dedim, hayatin kurali böyle, uzaktada olsak görüsecegiz dedim, ben sizsiz yapamam diyerek tekrar agladi.

Babamla evlendikten sonra yurtdisina geldi annem. Cok genc yastaydi ozamanlar. Cok yalnizlik cekmis, ta ki cevresindeki türkleri farkedene kadar.
Yalniz kalacagim korkusu sariyor kendisini.

Annemin psikolojik bir sorunu oldugunu düsünüyorum. Cocuk yasta evlenmesi, yabanci bir ülkeye gitmesi, annesini bir yil sonra kaybetsi, yalnizlik cekmesi vs vs..

Ama emin olamiyorum bu yüzden psikologdan randevü alacagim.

Sizdende yorumlarinizi bekliyorum, acaba bu sadece yeni bir eve alisamamis olmasindan mi kaynaklaniyor, zamanla gecer mi yoksa gercekten depresyon göstergesi mi bütün bunlar??

X