Rüya Yorumları Şimdi bu ilişkimi hayırlı??? Yoksa ben mi hayırlı biriyim...

Ü

ÜMITSIZ_KIZ

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ÜMITSIZ_KIZ
Mrb arkadaslar...
Size bi sey sormam gerekiyor...
Lütfen sadece bilgisi olanlar cvp versin...
Ben erkek arkadasima istihare namazini anlatmisdim ve bicok arkadasimin yaptigini ve hayirli olup olmadigini cikdigini söylemisdim cünkü bi arkadasim KIRMIZI görmüsdü ve suan evliligi bitmek üzere...
Istihare = Namaz kilmak ve ruyada senin icin bir seyin hayirlimi hayirsizmi (Hayirli beyaz ve yesil,Hayirsiz siyah ve kirmizi) olacagini görüyorsun...
Erkek arkadasimda kildi ve beyaz gördü yani hayirli...
Simdi benmi hayirli bi insan oldugum anlamina geliyor yoksa bizim iliskimizinmi hayirli oldugu anlamina geliyor???
Cok merak ediyorum arkadaslar internetde arasdirdim ama soruma yanit bulamadimmm...
Lütfen bilgisi olanlar cevap versin bekliyorumm...
Simdiden tsklerr...
Byess...:enbuyukkk:

anlamadım ne farkeder kiii....
Sonuçta bir sen bir o var bu da eder ilişkiniz...

Haklisin belkide ama aklimda sürekli süpeler kaliyor..
Gerci cok cok iyi bi insan allah razi olsun...
Cok iyide anlasiyoruz ama aklimda kaldi...
Bu istihare namazini deneyenler varmi...
Varsa sonuclari merak ediyorum...

canım bak diyanet başkanlığının sayfasında biraz bilgi buldum..SAnırım girişeceğiniz hayırlı iş için oluyor.
Dinimiz insanlığı falcılık gibi kötü bir alışkanlıktan kurtarmak için istihareyi tavsiye etmiştir.
İstihâre, Allah Teâlâ'dan iyi, yararlı ve hayrın kolaylaştırılmasını dilemektir ki, insan girişeceği bir işin sonucu hakkında tereddüt ettiği sırada: "Allah'ım, şu giriştiğim işi yapmak veya yapmamaktan hangisi hakkımda yararlı ve hayırlı ise onu bana kolaylaştır", demektir.
İstihâre, ibadet ve sevap işlemek gibi iyi olan işlerde yapılır, haram ve günah olan işlerde yapılmaz.

Câbir İbn-i Abdillah (r.a.) anlatıyor: ''Peygamberimiz Kur'an'dan bir sûre öğretir gibi, işlerimizin hepsinde bize istihâre duasını öğretir, şöyle buyururdu:
''Sizden biriniz (haram ve günah olmayan) bir iş yapmaya karar verdiğinde (nafile olarak) iki rek'at namaz kılsın, sonra da şöyle dua etsin: ''Allah'ım, sen bildiğin için, senden, hakkımda hayırlısını bildirmeni, kudretinle bana güç vermeni ve hayrın açıklanmasını senin büyük fazl-u kereminden isterim. Çünkü senin her şeye kudretin yeter, benim ise yetmez. Sen, her şeyi bilirsin, halbuki ben bilmem. Sen bütün gizli şeyleri en iyi bilensin. Allah'ım, sen bilirsin, eğer (yapmayı düşündüğüm) bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin sonucu, dünyam ve âhiretim için hayırlı ise bunu bana takdir eyle, onu bana kolaylaştır ve bu işi bana mübarek eyle. Eğer bu iş, benim dinim, yaşayışım, işimin sonucu, dünyam ve âhiretim için kötü ise, zararlı ise, bunu benden uzaklaştır, beni de ondan uzaklaştırır. Hayır nerde ise onu bana taktir et ve onunla beni hoşnut eyle."19 Ne güzel bir tavsiye. Hiç kimseye başvurmadan yaratan Allah'a sığınıyor, O'ndan yadım istiyorsunuz. Yapmak istediğiniz işin hakkınızda hayırlı mı değil mi bunu gönlünüzün bu konuda rahatlamasını istiyorsunuz. Bundan daha doğal ne olabilir?

Cok güzel sagol cnm ya...
Icim rahatladi biraz ama bi o degil bende kilcam...
Bu iliski benim icin cok önemli...
Dogru kararlar verebilmemiz icin madem allahim yardimci oluyor...
Bizde kararlarin dogrulugundan emin olmadikca bisey yapamayiz dimi???
Tskler tekrar...

Cok güzel sagol cnm ya...
Icim rahatladi biraz ama bi o degil bende kilcam...
Bu iliski benim icin cok önemli...
Dogru kararlar verebilmemiz icin madem allahim yardimci oluyor...
Bizde kararlarin dogrulugundan emin olmadikca bisey yapamayiz dimi???
Tskler tekrar...
HAyırlısı olsun..
Biz de evlenmeden önce aile büyüklerimizden biri istihare namazı kılıp yrüyaya yatmıştı..Ve yeşil görmüştüa.s

canim eger istihareniz hayirli ciktiysa bu demekki;sen onun icin hayirlisin oda senin icin hayirli e buda demek oluyorki ikinizin iliskisi hayirli bir iliski :))

Cok sagolun ya icim ferahladi vallaha...
Agliyorum sevincden...
Cok istiyorum mutlu olmayi...
Allah herkesin yuvasina hayirli gecim mutluluk versin insallah...

Iki ruya gördü ikiside beyazdi...
Bu demekdirki hayirli...
Zaten dediki ben zaten biliyordum hayirli oldugunu sadece denemek istedim...
Yüzde yüz emin olmak istedim dedi...
Arkadaslar ama bizim aramizda heyecan yok yani bende heyecaN YOK ama onsuz duramiyorum cok bagliyim onaa... Ve cok seviyorumm... Onun sevgisindende cok cok eminimm... Insallah gercekden cok mutlu oluruzz...

canim once istisare sonra istihare denmistir. Ayrica bu is cocuk oyuncagi degildir. NE yapip yapmayacagin konusunda Allahu teala'ya danisiyorsun ve o sana hayirli veya hayirsiz oldugunu gosteriyor. Ama o arkadasinin yaptigi gibi dinlemiyorsun. Madem danisiyorsun neden dinlemiyorsun? Boyle bir sacmalik, dusuncesizlik olabilir mi?

sizin isinize gelince de eger tersi ciksaydi vvazgececek miydin? yoksa aman yanlis gormussundur deyip devam edecek miydin? Bunlar ciddi meseleler. Bense senin bu sie bu kadar ciddi yaklastigini dusunmuyorum.

Eger kötü ciksaydi kesinlikle ayrilacakdimmm....
Bunu basindan beri söyledim kendimee...
Ona söylemedim tabii...
Sonucda didiginiz gibi cocuk oyuncagi degil bu...
Ama sükürler olsunki umdugumuz gibi cikdi....

ne fark eder tatlım sen demek o demek ılıskınızz demek deılmı zaten sız hayırsız olsanız ılıskınız nasıl hayırlı olur dımı ama DUZ MANTIK

senın ıcın yatmıssa erkek erkadasın eger beyaz gormusse sen onu n ıcın hayırlısın allahın ıznıyle ılıskınız hayırlı olacak

İçerik nedeniyle"rüya tabirleri "bölümüne taşınmıştır

canim once istisare sonra istihare denmistir. Ayrica bu is cocuk oyuncagi degildir. NE yapip yapmayacagin konusunda Allahu teala'ya danisiyorsun ve o sana hayirli veya hayirsiz oldugunu gosteriyor. Ama o arkadasinin yaptigi gibi dinlemiyorsun. Madem danisiyorsun neden dinlemiyorsun? Boyle bir sacmalik, dusuncesizlik olabilir mi?

sizin isinize gelince de eger tersi ciksaydi vvazgececek miydin? yoksa aman yanlis gormussundur deyip devam edecek miydin? Bunlar ciddi meseleler. Bense senin bu sie bu kadar ciddi yaklastigini dusunmuyorum.

kesinlikle sana katılıyorum.
özellikle ilk paragrafta.
istiare bir işin sonucuyla ilgili olarak Allah'a danışmaktır.lütfen tam anlamıyla inanmayacak,kararımı bir rüyaya göremi vereceğim diyorsanız hiç yapmayın.çünkü fikir danıştığınız Allah.dinlemeyecekseniz sormak bencede saçmalık.
arkadaşın ise ilişkinizi beyaz gördüğüne göre mutlu olacaksınız sanırım.bu senin veya onun hayırlı olduğundan olsa ne olur.haticeye değil neticeye bak bence..

ben de istihareye yatmıştım ve yeşil renk görmüştüm.çok güzel di rüyam ama o kişiyle evlenmedim.şu an başkasıyla evli.

ben de yatmıştım beyaz kundakta bebek görmüştüm ama beyaz beyaz da kusuyordu yani biraz sağlıksız bir bebekti.şu an evliyim ama her şey tam istediğim gibi değil.Ama ben de şöyle yoruyorum belki evlenmeseydim daha kötü şeyler olacaktı,o yüzden rüyana inanıyorsan gerçektir.

X