sezeryan sonrası sarkmış göbek :(

cocostar

azimli,sabırlı,kararlı
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3.081
83
2 ay kadar önce sezeryan oldum kızlar göbeğim sarkmış durumda nasıl toparlayabilirim? ayrıca çatlaklar da var bu konularda bana yardımcı olur musunuz?

2 ay kadar önce sezeryan oldum kızlar göbeğim sarkmış durumda nasıl toparlayabilirim? ayrıca çatlaklar da var bu konularda bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba canım;

Ben de yaklaşık 7 ay önce sezeryan oldum. Zamanla karnım kendini toplamaya başladı canım iki ay çok kısa bir zaman biraz daha sabretmemiz lazım 2 yılı buluyomuş tamamen toparlanması.

Çatlaklar için kesin bi çözüm yok en azından benim bildiğim yok. Ben bikaç aydır aktardan kayısı ve susam yağı aldım ikisini karıştırıp karnıma masaj yapıyorum azalmaya başladıklarını hissediyorum. Bi de banyo yaparken karnına kese yapmanı tavsiye ediyorum sana. Her duştan sonra mutlaka kuru bırakma cildini bebe yağı yada nemlendirici sür. Bepanthen merheminde çatlaklar için iyi geldiğini duymuştum. Karnının daha çabuk toparlanıp sıkılaşması için çekebildiğin kadar mekik çek. kaydirigubbakcemile3 Şimdilik aklıma gelenler bunlar... :nazar:

Bu arada bebişin hayırlı olsun. Allah size bağışlasın a.s.

çok teşekkürler arkadaşım tavsiyelerine uyacağım. yalnız bbugün denedim mekik çekemedim. sezeryan sonrası ne zaman çekebilirim ne dersin?

ister istemez sezeryan sonrası biraz göbek kalıyo bende sezeryan oldum nekadar zaman geçerse geçsin azda olsa kalıyo mekik falan deniyorum bende umarım işe yarar

selam ben ilk hamılegımnde sezeryan oldum dogumdan sonra 1 yıl gecmesı gerek o sarkıklıgın azalması ıcın spor yaptım gunde 60 tane mekik cektım okadar benımkisi 1 yılda azaldı ama tamamen gecmıyor yınede o sarkıklık yasakkelime mekıkle bıraz toparlanıyor tabıkı ama sadece mekık yapma bu seferde kaburgaların genıslıyor vucudun sekli tuhaflasıyor karın kaslarını guclendıreyım derken :kahve:

çok teşekkürler arkadaşım tavsiyelerine uyacağım. yalnız bbugün denedim mekik çekemedim. sezeryan sonrası ne zaman çekebilirim ne dersin?

Canım çekemiyosan zorlama şimdilik bekle biraz daha zaman geçsin 1 ay filan bekle tekrar dene istersen. Dediğim gibi daha çok erken canım yeni doğum yapmışsın sayılır zamanla zaten kendini toplamaya başlıycak.Ve 2 yılı buluyomuş toplaması.
Bi arkadaş yazmış yukarda sadece mekik çekme diye bence de katılıyorum eğer belinde de kalınlaşma varsa sadece mekik çekme bel inceltici hareketlerde yap belini daire şeklinde çevir ordan oraya :=)) Allah'tan benim belim karnım burnumdayken de inceydi kaydirigubbakcemile2
Benim de yavaş yavaş toplamaya başladı kendini yok denecek kadar azaldı göbeğim hatta yok bana kalırsa :jeyyar: Sadece dar giyince çıkıyo hafif o da normal bu durumda onunda gideceğine inanıyorum hihoyyyt

Ve çatlaklar için o verdiğim linki mutlaka gözden geçir ben deniycem en kısa zamanda :nazar:

Öpüyorum mis kokan bebişini Şeniz

Son düzenleme:

hiç moralini bozma tatlım bende 2 doğum yaptım sezeryan.aynı şikayetler hepimizde oluyo.biraz zaman gerekiyor düzelmesi için şimdilik kendini çok yorma sütünün verimli gelmesi için moral ve dinlenmek çok önemli.hemen öyle mekik gibi zor hareketlere başlama bence.benim yaptıklarımı anlatıyım ben sana fikir olsun kafanda.doktorumun önerisiyle yere yatıp karnımı içine iyice çekip bıraktım.bu hareketle karın kasların sen yatarken bile çalışıyor belini falan yormadan dikişlerini acıtmadan çok faydasını görüceğin bihareket yapabildiğin kadar tekrarla.biraz göbeğini saran kıyafetler giyin.çok fazlada dikişlerini zorlatıcak sıkılıkta değilde göbeğini sarkmasını önlesin yani.çok bol giyinincede göbek şekilsizleşiyor.sonralarda dikişlerin iyice geçmeye başladıktan sonra bazı yağ karışımları var onları sürüp streç filmle göbeğini sarıp mekiğini çekersin.zaten dediğim gibi zamanla karnın biraz daha toparlanır.e tabi sen paso hamur işi yerde kendin için hiç bişey yapmazsan o ayrı tabi.biraz hareket.ama o çatlaklar yokmu onların çaresini bulamıyoruz bak.ben beyaz tenliyim daha vahim bende durum.esmer tenlerde fazla olmuyo.vallao konuda bişey diyemiycem o pek geçmiyo onlarla yaşamaya alışıcan canım.sadece biraz azaltabilirsin.diğer arkadaşların tavsiyelerine bende bakıcam.:ecrin_bebek:

hiç moralini bozma tatlım bende 2 doğum yaptım sezeryan.aynı şikayetler hepimizde oluyo.biraz zaman gerekiyor düzelmesi için şimdilik kendini çok yorma sütünün verimli gelmesi için moral ve dinlenmek çok önemli.hemen öyle mekik gibi zor hareketlere başlama bence.benim yaptıklarımı anlatıyım ben sana fikir olsun kafanda.doktorumun önerisiyle yere yatıp karnımı içine iyice çekip bıraktım.bu hareketle karın kasların sen yatarken bile çalışıyor belini falan yormadan dikişlerini acıtmadan çok faydasını görüceğin bihareket yapabildiğin kadar tekrarla.biraz göbeğini saran kıyafetler giyin.çok fazlada dikişlerini zorlatıcak sıkılıkta değilde göbeğini sarkmasını önlesin yani.çok bol giyinincede göbek şekilsizleşiyor.sonralarda dikişlerin iyice geçmeye başladıktan sonra bazı yağ karışımları var onları sürüp streç filmle göbeğini sarıp mekiğini çekersin.zaten dediğim gibi zamanla karnın biraz daha toparlanır.e tabi sen paso hamur işi yerde kendin için hiç bişey yapmazsan o ayrı tabi.biraz hareket.ama o çatlaklar yokmu onların çaresini bulamıyoruz bak.ben beyaz tenliyim daha vahim bende durum.esmer tenlerde fazla olmuyo.vallao konuda bişey diyemiycem o pek geçmiyo onlarla yaşamaya alışıcan canım.sadece biraz azaltabilirsin.diğer arkadaşların tavsiyelerine bende bakıcam.:ecrin_bebek:

sağol canım önerilerin için. her görenin hamile misin diye sormasından sıkıntı geldi de bu koca göbekle...

aynı şey benimde başıma geldi .bende ikinci bebeğimi 7 ay önce doğurdum.yani benimde şu an 7 aylık bi bebeğim var. kızım 4 yaşında .onu doğurduktan sonra yaptıklarımı yazdım sana. geçen aylara kadar banada hala hamilemisin diye soruyolardı.çok moralim bozuluyodu.ama dediğim gibi biraz daha geçtikçe zaman bide dediğim hareketleri yaparsan baya toparlanırsın.ben şimdi şu titreşim kemerlerindende aldım .kullanım klavuzunda doğum sonrası sarkmaları toparladığı yazıyo.deniycem bakalım .yine gelişmeleri yazarım.ama ilk bebeğinse insana vücudundaki o değişim o kadar tuhaf geliyo ki çok iyi anlıyorum seni.ikincide başına ne geliceğini biliyosun temkinli oluyosun.

1 yıl önce 3. sezeryanımı oldum birazcık toplandı ama yinede koyunun kuyruğu gibi sallanıyorkaydirigubbakcemile3

arkadaslar bi tane doğurduğunuzda bile defarmasyon oluyor coğumuzda.bu kadın 3 taneyi aynı anda tasıyor aklınız alabiliyor mu?3 tanesini tasımak var bide 1 tanesini ağırlık yaptıkca bebişler sarkmış göbeği oda toparlamıs ama yırtıkları ve sarkıkları baya yukarda toplanmıs.ben onu küçük kututucukta görünce göbeğini kıl sarmıs sanmıstım.yanık giibi duruyor.bence tek sart amaliyat o görüntü egzersizlerle düzelcek giibi değil kadına baksanıza bi dirhem bir cekirdek...

arkadaslar bi tane doğurduğunuzda bile defarmasyon oluyor coğumuzda.bu kadın 3 taneyi aynı anda tasıyor aklınız alabiliyor mu?3 tanesini tasımak var bide 1 tanesini ağırlık yaptıkca bebişler sarkmış göbeği oda toparlamıs ama yırtıkları ve sarkıkları baya yukarda toplanmıs.ben onu küçük kututucukta görünce göbeğini kıl sarmıs sanmıstım.yanık giibi duruyor.bence tek sart amaliyat o görüntü egzersizlerle düzelcek giibi değil kadına baksanıza bi dirhem bir cekirdek...

Canım nerde kadın ben göremedim bişey :1shok:

kadın filan görünmüyo canım, nerde? :1shok:

Benim 6 sene oldu ama halen azıcık kilo aldım mı direk sezeryan dikiş yeri çöküyor acayip bir görüntü oluyor .Ama alıştım artık hiiiç umursamıyorum.

Boşverin herşeye rağman anne olmak güsel o kadarda diyeti olsun bize yani napalımm..

ben iki sezeryan geçirmiş bir anneyim elbette sizler gibi bende sarkmış çatlamış bir karınla karşılaştım,fakat yılmadım allahıma şükürler olsun ki şuanda karnım hemen hemen istediğim şekle geldi diyebilirim.Zaten sıfır kilometre bir karın bekleyemeyiz buna kim inanırki,ilk gebeliğimde 24 ikincide 13 kilo almıştım dünya tatlısı iki oğlumdan kalan sarkmış karnımı nasılmı toparladım anlatayım size;

öncelikle sürekli mekikten bahseden arkadaşlar var bu kesinlikle sezeryandan düşmüş kasları toparlamaz,alt karın kaslarını mekikle çalıştıramazsınız,alt karın kasları tek bir hareketle güçlenir sıkılaştırılır;

1-düz yatıp elleri başımız altına bağlayalım
2-dizleri kırmadan birleşik durumdaki bacakları kafanıza doğru çekip tekrar yere değdirmeden aşağıya indirin
3-yere değmeden topukları tekrar kırılmadan dizleri bacakları kaldırbildiğiniz kadar kaldırın

evet bu hareketi ben günde en az 30 kere yaptım,oldukça zor bir hareket fakat ben gözlerime inanamadım çektiğim mekikler boşaymış dedim,karnım resemn toparlandı sarkan bölge yukarı çıktı,tabiki sabah içtiğim elma sirkeli balı suyum,saunalarım,conturatubex jelim işimi kolaylaştırdı..............kesinlikle tavsiye ediyoruma.sa.s:emir_bebek:

ben iki sezeryan geçirmiş bir anneyim elbette sizler gibi bende sarkmış çatlamış bir karınla karşılaştım,fakat yılmadım allahıma şükürler olsun ki şuanda karnım hemen hemen istediğim şekle geldi diyebilirim.Zaten sıfır kilometre bir karın bekleyemeyiz buna kim inanırki,ilk gebeliğimde 24 ikincide 13 kilo almıştım dünya tatlısı iki oğlumdan kalan sarkmış karnımı nasılmı toparladım anlatayım size;

öncelikle sürekli mekikten bahseden arkadaşlar var bu kesinlikle sezeryandan düşmüş kasları toparlamaz,alt karın kaslarını mekikle çalıştıramazsınız,alt karın kasları tek bir hareketle güçlenir sıkılaştırılır;

2-dizleri kırmadan birleşik durumdaki bacakları kafanıza doğru çekip tekrar yere değdirmeden aşağıya indirin
3-yere değmeden topukları tekrar kırılmadan dizleri bacakları kaldırbildiğiniz kadar kaldırın

evet bu hareketi ben günde en az 30 kere yaptım,oldukça zor bir hareket fakat ben gözlerime inanamadım çektiğim mekikler boşaymış dedim,karnım resemn toparlandı sarkan bölge yukarı çıktı,tabiki sabah içtiğim elma sirkeli balı suyum,saunalarım,conturatubex jelim işimi kolaylaştırdı..............kesinlikle tavsiye ediyoruma.sa.s:emir_bebek:

Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Deniycem mutlaka ..
Sevgiler....
a.s.

Yani sadece bacakları kaldırıp indiriyoruz ölemi doğrumu anladım...

conturatubex jel ne işe yarıyo tatlım çatlaklaramı

X