Esimin sperm sonucu 0 :(

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
mrb doktor bey sizlere cok tesekkur ederim bize bu bilgileri verdiginiz icin
doktorumuz bize test verdi ,1 ay oncesinde sonuclarimiz 0 cikti
doktorumuz dedi esime sigarayi birak ben bir ay sonrasi icin tekrar test veriyorum bakalim bi ihtimal yukselir dedi, bende internette arastirdigim kadariyla, keciboynuzu ve nohut kuru bir ay boyunca uyguladim ,esimin 2. testi oldu ,ve gecen hafta doktora gittigimizde yine degerler hic degismemis ayni
doktorumuz bizi bi tup bebek merkezine yonlerdirdi bizde randovu aldik 5 martta
doktorumuz dedi tese ameliyatiyla sperm buluncak ,bulunursa tup bebek yapilcak ,bulunmazsa tek care sperm bankasindan sper almak onuda biz istemiyoruz
simdi ben yine bitkisel urunlere falan devam etcem aktardan macun falan aldim
cok kisiden duydum doktorlar ilac veriyomus ,bizimki vermedi aceba bizde ilac kullansak olurmu, yani belki ameliyata gerek kalmaz,
diyelimki sperm bulundu, varikosel gibi durumu olabilirmi, veya hareketsizlik,canli ,cansiz olmamasi ,yani bu konularda hic bilgim yok ,her bilgiye ihtiyacim var
bu ameliyat nasil oluyo, zormu hastanede kalmasi gerekiyomu
tup bebek yaptirmamiz icin bir tane sperm yeterlimi
cok kisi diyor turkiyede yaptirin diye ama ben ,sonucta ordada burdada ayni yontem uygulancak diye farketmez dedim ,siz tavsiye edermisiniz
bunlarda bizim spermogram sonuclari fransizca ama siz sonuclardan anlayabilirsiniz,
durumumuz baya ciddi:çok üzgünüm:

simdiki(31.12.08) ilk yaptirdigimizda(06.10.08)

volume :.......2,3.....................................................................1,6
aspect: .....normal..................................................................normal
ph : ..........7,9 ........................................................................8,1

numeration des spermatozoides :0,00 millions/ml ......................0,00
soit dans la totalite de l'ejaculat :0,00 millions............................ 0,00

numeration des cellules rondes :1,0millions/ml............................1,1

beni her konuda aydinlatirsaniz cok sevinirim
cok tesekkurler
SAYGILAR

Son düzenleme:
mrb doktor bey sizlere cok tesekkur ederim bize bu bilgileri verdiginiz icin
doktorumuz bize test verdi ,1 ay oncesinde sonuclarimiz 0 cikti
doktorumuz dedi esime sigarayi birak ben bir ay sonrasi icin tekrar test veriyorum bakalim bi ihtimal yukselir dedi, bende internette arastirdigim kadariyla, keciboynuzu ve nohut kuru bir ay boyunca uyguladim ,esimin 2. testi oldu ,ve gecen hafta doktora gittigimizde yine degerler hic degismemis ayni
doktorumuz bizi bi tup bebek merkezine yonlerdirdi bizde randovu aldik 5 martta
doktorumuz dedi tese ameliyatiyla sperm buluncak ,bulunursa tup bebek yapilcak ,bulunmazsa tek care sperm bankasindan sper almak onuda biz istemiyoruz
simdi ben yine bitkisel urunlere falan devam etcem aktardan macun falan aldim
cok kisiden duydum doktorlar ilac veriyomus ,bizimki vermedi aceba bizde ilac kullansak olurmu, yani belki ameliyata gerek kalmaz,
diyelimki sperm bulundu, varikosel gibi durumu olabilirmi, veya hareketsizlik,canli ,cansiz olmamasi ,yani bu konularda hic bilgim yok ,her bilgiye ihtiyacim var
bu ameliyat nasil oluyo, zormu hastanede kalmasi gerekiyomu
tup bebek yaptirmamiz icin bir tane sperm yeterlimi
cok kisi diyor turkiyede yaptirin diye ama ben ,sonucta ordada burdada ayni yontem uygulancak diye farketmez dedim ,siz tavsiye edermisiniz
bunlarda bizim spermogram sonuclari fransizca ama siz sonuclardan anlayabilirsiniz,
durumumuz baya ciddi:çok üzgünüm:

simdiki(31.12.08) ilk yaptirdigimizda(06.10.08)

volume :.......2,3.....................................................................1,6
aspect: .....normal..................................................................normal
ph : ..........7,9 ........................................................................8,1

numeration des spermatozoides :0,00 millions/ml ......................0,00
soit dans la totalite de l'ejaculat :0,00 millions............................ 0,00

numeration des cellules rondes :1,0millions/ml............................1,1

beni her konuda aydinlatirsaniz cok sevinirim
cok tesekkurler
SAYGILAR

Merhaba SYMPATHİQUE,

Sorunuzda belirttiğiniz sperm tahlil sonuçlarına göre azospermi ( 0 sperm) durumunda eşinize MikroTESE işlemi önerilebilir. MikroTESE işleminde sperm bulma oranımız bildiğimiz tese işlemine oranla %15-%20 daha yüksektir. Bu noktada eşinizden MikroTESE işlemi ile sperm bulunmuş ise sizin de hazırlanmış olmanız ve bu koşullarda ICSI (mikroenjeksiyon) tedavisinin uygulanması gerekmektedir.

Size tedavinizi Türkiye'de görmenizi tavsiye edebiliriz. Bu tedavi yönteminde ülkemizin Avrupadaki tedavi yöntemleriyle kıyaslandığında gelişmelere açık ve yeni teknolojileri takip eden, yurtdışında konuşulan, oldukça başarılı merkezlere sahip olduğu görülmektedir.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

mrb doktor bey
bize normal tese ameliyati denildi ,yani mikrotese ayni degilmi ,tabi biz nereye gitcegimiz belli degil ,randovu aldik ama daha belli degil orda olup olmucagimiz, egerki olursa mikrotese ameliyati isteriz ,onerilmezse
birde sperm bulunduktan sonra ,dogrudan tup bebek yapilmiyomu, mikroenjeksiyon ne oluyo,aynimi
avrupadaki cok kisi tedavi icin turkiyey gidiyo ,bunu bildigimiz icin sordum onerebilirmisiniz diye sonucta aklimizda bulunsun
ve mesela biz turkiyede tedavi gormek istesek ,ne kadar sure orda kalmamiz gerekiyo ,
verdigiz cevap icin cok cok tesekkur ederim, beni cok mutlu ettiniz,
onumuzde uzun ve zor bi donem var insallah atlatiriz ,hep dedigim gibi her bilgiye ihtiyacim var
SEVGILER

Son düzenleme:
sitenizden okudugum kadariyla ,bu hafta cumartesi nevsehirdeymisiniz,
malesefki avrupada olmasak kesin gelirdik ,cunku bende nevsehirliyim ,ama yinede sizinle konusma sansim oldu
kendimi cok sansli hissediyorum :)

doktor bey tekrardan size sorum var insallah cevaplarsiniz yeni konu acmak istemedim
biz burda tup bebek merkesinden randovu almistik ,esime ve bana testler verildi daha benimkileri yptirmadan esimin hormon testini yaptirdik ve bugun ameliyati yapacak doktordan randusu vardi
dokto hormon test sonucuna bakip ,ve esimi muayene edip demis senin yumurtaliklarin hic gelismemis bu ameliayti kesinlikle ben yapamam yapsam sperm bulamam demis esimde ne olca peki demis oda ameliyat yapsam sakat kalma ihtimalin olabilir ben yapamam bu ameliyati demis lutfen bana bi cevap yazin kafam cok karisti
esimin yumurtaliklari ana karnindayken gelismemis
sizce mikrotese ameliyati olamazmi
hormon sonuclari suan kagidi gormedim ama isterseniz onuda yazarim insallah en kisa zamanda cevap verirseniz cok mutlu olcam
ve sizde tedavi olmak istesek aceba ameliyat ve tup bebek fiyatlari ne kadar olur

buda hormon testi sonuclari
erkeklerin hormonu kac olmasi gerek bizim sonuclar fransizca ama yinede anlayabilirsinizdir diye yaziyorum

F.S.H plasmatique.....................28,8 UI/L

femmes (kadin)
phase folliculaire :2,9 à 12
pic ovulatoire :6,3 à 24
phase tuteale :1,5 à 7
menopause :17 à 95

hommes (erkek) :1,7 à12

Merhaba Sympathique,

Eşinize mikroTESE işleminin yapılabilmesi için en doğru kararı, kabul görmüş bir tüp bebek merkezinin üroloğu verebilir. Bu nedenle, size önerim kabul görmüş bir tüp bebek merkezine bizzat başvurmanız ve eşinizin tüp bebek merkezinin üroloğu tarafından muayene edilmesi ve detaylı incelenmesidir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Merhabalar benım 4,5 yaşında bır kızım var evlendikten 6 ay sonra hamıle kalmıştım hemen fakat şuan 8 aydır olmuyor ılerı hareketlılık 0 çıktı emodex kapsül önerdi sperm sonuçları ekledim yorumlarmısınız

Eklentiler

• 158B83A7-45FC-4285-9191-07A3AB41BC97.jpeg
    158B83A7-45FC-4285-9191-07A3AB41BC97.jpeg
    88,8 KB · Görüntüleme: 38
  • 7065F30B-09E7-4288-9259-7643F139ADB1.jpeg
    7065F30B-09E7-4288-9259-7643F139ADB1.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 56
X