antidepresan kullandığı ay hamile kalan var mı????

E

EU2

Ziyaretçi
arkadaşlar aranızda antidepresan kullanıpta o ay hamile olduğunu öğrenen oldumu,, ve hamileleiği nasıl gidiyo bir problem yaşadımıı??? yardımcı olursanız çok sevinirimm

.........................................................................:uhm:

canım öncelikle geçmiş olsun. antidepresan kullanırken hamile kaldım şu an 7 haftalık gebeyim kadın doğum doktorum bırakmalısın dedi psikyatriste gittim ilaçlarımı birden kesti ve ben yoksunluk sendromu yaşadım çok azap vericiydi. sonra başka psikyatriste gittim o daha güvenli bir depresan yazdı, magnezyum ve b vitamini takviyesi verdi. eğer ilacın çok riskli gruba girmiyorsa birden kesme doktor tavsiyesiyle azaltarak kesmelisin.. :1closedeyes:

canımm ben zaten şu an hamile değilim ,, antidepresanı azaltarak bıraktımm ve korunmayı da bıratımm eğer hamile kalırsam bu ay sıkıntı yaratırmı onu öğrenmek istemiştimm hani bebeğe bir zararı varmı yokmu,,çünküü nette araştırdığıma göre antidepresan bittikten sonra 3 ay korunmaya devam edin yazıyo bu kafamı karıştırdıı,,,Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin canımm,, benim içinde dua et,,,

canımm ben zaten şu an hamile değilim ,, antidepresanı azaltarak bıraktımm ve korunmayı da bıratımm eğer hamile kalırsam bu ay sıkıntı yaratırmı onu öğrenmek istemiştimm hani bebeğe bir zararı varmı yokmu,,çünküü nette araştırdığıma göre antidepresan bittikten sonra 3 ay korunmaya devam edin yazıyo bu kafamı karıştırdıı,,,Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin canımm,, benim içinde dua et,,,
Canım bıraktıysan ne mutlu ama şunu bilmelisinki internette yazan her şeye kafanı takma.. 3 ay koruncaksın bence çok abartı düşünsene ömür boyu panik atakla yaşayan kadınlar var onların anne olmaya hakkı yokmu.. artı çok sağlıklı iken hamilelikte depresyona girenler var..bence hiç kafana takma ve hamile kalmayı bekle:) Allah büyük inşallah sağlıklı bebişlerimiz olur:emir_bebek:

sağol canımm çok haklısınn ,, inş. sağlıcakla gelir bebeişlerimizz... depresyonsuz bol neşeli günler inş..:Saruboceq:

canım öncelikle geçmiş olsun. antidepresan kullanırken hamile kaldım şu an 7 haftalık gebeyim kadın doğum doktorum bırakmalısın dedi psikyatriste gittim ilaçlarımı birden kesti ve ben yoksunluk sendromu yaşadım çok azap vericiydi. sonra başka psikyatriste gittim o daha güvenli bir depresan yazdı, magnezyum ve b vitamini takviyesi verdi. eğer ilacın çok riskli gruba girmiyorsa birden kesme doktor tavsiyesiyle azaltarak kesmelisin.. :1closedeyes:

canım geçmiş olsun. doktorun güvenli olarak sana yazdığı ilacın adını söyleyebilir misin.

slm cnm ben 4 yıldır panikatak hastasıyım.hamile kaldığımı bilmeden anafranil ialcını içiyodum.ve ilacı kesitiğimde bebeğim 1 aylıkmış.ilacı hemen kestim.hamilelikte drlar tek önerebildiği ilaç pasiflora.korkma allah yardımcı oluyo.eğer ben sorunsuz hamilelik yaşadıysam sanırım herkez yaşar.allah yardımcımız olsun

ayy canlarım yüregime su serptinizz bende nisanda düşük yaptım tam kendimi toprladım gebe kalma dada bi problemim yokken tam çalışmalara başlıycakken panik atak olduguumu ögrendim 15 gündür sabah rustural içiyorum çeyrekle başladım sonra yarım daha tam içmeye başlamadım başlamam gerekiyodu bir ayda akşamları çeyrek zanax verdi 3 gündür içmiyodum zanax ıı bugun biraz kötü oldum içtim bebegim olsun çok istiyorum doktorum şimdilik olmaz dedi işte terapi önerdi gidicem bakalım bir an önce kurtulmak istiyorum benim gbi olan tecrübeli arkadaşlarla sohpet edersem çok sevincem tecrübelrinizi bana aktarırsanız çok mutlu olcam ALLAH gönlünüze göre versin

kızlar burda ilaç ismi vermem doğru olmaz hem herkesin öyküsü farklı doktor ona göre ilaç öneriyor.. doktora güvenmeniz çok önemli sengözlerimebaksanab

Merhaba arkadaşlar.
Aranıza yeni katıldım. Bende 2 yıllık evliim ve artık çocuk istiyoruz fakat panik atak bendede var. Bundan 3 ay önce lustral ve desyrel kullandım çeyrek çeyrek iyi geldi doktor kontrolünde bıraktım fakat şimdi yine tekrarladı. 5 gündÜr çeyrek çeyrek akşamları desyrel alıyorum. Bu ay hamile kalma olasılığımda var. Günüme 8 -9 gün var. Eğer kalmışsam zararı olmuşmudur. Hiç bu ilaçdan kullanan varmı? Ne yapabilirim? Rabbim bütün isteyenlere hayırlısı ile çocuk versin..

arkadaşlar aranızda antidepresan kullanıpta o ay hamile olduğunu öğrenen oldumu,, ve hamileleiği nasıl gidiyo bir problem yaşadımıı??? yardımcı olursanız çok sevinirimm

merhaba bende suan o kahrolsı panık atak yuzunden antıdepresan kullanıyorum ve cocuk ıstıyorum coookk...doktorum azaltıp bırakmam gerektığı soyledı ve artık azaltıcam.suan cok ıyıyım ama hamıle kalınca yada hapı bırakınca tekrarlar dıye cok korkuyorum...napıcamm benn cok uzuluyorum....

ben.. fazla kullanmadım ama asla p...l kullanılmamalı dedi doktor sonradan.. doğacak bebeklerde kalp yetmezliğine bile yol açabiliyormuş.. kanıtlamış.. diğer ati depresanları bilemicem..

merhaba bende suan o kahrolsı panık atak yuzunden antıdepresan kullanıyorum ve cocuk ıstıyorum coookk...doktorum azaltıp bırakmam gerektığı soyledı ve artık azaltıcam.suan cok ıyıyım ama hamıle kalınca yada hapı bırakınca tekrarlar dıye cok korkuyorum...napıcamm benn cok uzuluyorum....

merhaba aynııı dert bendede varr .Geçen hafta doktorumla konuştum bu konuyu bebek istediğimi ama ilacı bırakırsam hadii gene tekrarlarsa diye oda bana o zmn psikologa yönlendirimm rahat bi hamillelik geçirirsinn dedii.istersende sende doktorunla bi konuş bu konuyu ...

merhaba aynııı dert bendede varr .Geçen hafta doktorumla konuştum bu konuyu bebek istediğimi ama ilacı bırakırsam hadii gene tekrarlarsa diye oda bana o zmn psikologa yönlendirimm rahat bi hamillelik geçirirsinn dedii.istersende sende doktorunla bi konuş bu konuyu ...
benim psikiyatristim, lustral kullananların bebeklerinin sağlıklı olduğunu normal ilaç kullanmayanlarda ne kadar sakatlık görülürse lustral kullananlarda da o derece olduğunu bi fark olmadığını söyledi, güvenilir 1. ilaç prozac ikincisi lustral demişti.:emir_bebek:

X