Maske Tarifleri Yznz tazeleyin

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

_berrak_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
60
0
merhabalar,olumlu sonuç aldığım bir iki yöntemi paylaşmak istiyorum.gerçekten de farkedilir sonuçlar oldu.maya maskesini hepiniz duymuşsunuzdur.1 çaykaşığı sütle 1 çaykaşığı mayayı karıştırıp yüzümde yarım saat beklettim.yüzü geriyor ve cildi canlandırıyor.sonrasında jelle yıkadım.bi süre sonra,önceden hazırlamış olduğum
(1 maden suyunun içine 1 demet maydanoz kıydım ve buz kalıplarına döktüm ve beklettim) buz kalıplarından yüzümde gezdirdim.buz kalıplarını aklıma geldikçe yapıyorum maya maskesini ise haftada 3 falan kullanıyorum fazlaya kaçmasın diye.zaten yüzüme nemlendirici de kullanıyorum.yüzümde bir canlılık ve duruluk oluştu tavsiye ederim

canım sen maya maskeni içine 2 kaşık bal yarım limonun suyu ile yap 20 dk. beklet bu da benden sana botoks maskesi olsun
bu maske doğal botokstur
bidde eskiler mayayı içine toz şeker koyup öyle maske yaparlarmış sonrada onu ova ova çıkarırlarmış peeling yani :)))

canım bunu hemen deneyeceğim.benim de istediğim tam olarak doğal bi botoxdu.deneyeyim bakalım sonucu yazarım

Teşekkürler arkadaşım....

Önce cildinizin belli bir bölgesinde deneyin arkadaşlar herhangi alerjik reaksiyona karşı....

Ama maya bende de olumlu sonuç veren bir maske, yüzümdeki 1-2 lekeden bu maske sayesinde kurtulmuştum....

ewet bende de baya işe yaradıı yaptıktan sonra yüzüm baya parlıyo we çok canlı görünüyoo ama kuru mayayla yapıyorumm bide limon suyula yapıyorum ama ben ayda 1 kere die duymuştum twde cilt doktoru öle demiştii

mayanın sivilcelere kurutucu etkisi var sivilcelerimden çok çektiğim zamanlarda sütle değil sade olarak kullanırdım yaş mayayı tam bir krem kıvamına getirip gece sürüp yatardım sabah tema'nın çorak topraklar afişleri gibi suratla uyanırdım :roflol: sütle daha iyi etkisi olabilir süt cildin nemini de korur tavsiye ederim herkese yerimseniben

Son düzenleme:
kızlar teşekkürler bilgiler için hepinize ,,ben de çok duydum yaş mayayı,hepinizinkini deniycem

mayanın sivilcelere kurutucu etkisi var sivilcelerimden çok çektiğim zamanlarda sütle değil sade olarak kullanırdım yaş mayayı tam bir krem kıvamına getirip gece sürüp yatardım sabah tema'nın çorak topraklar afişleri gibi suratla uyanırdım :roflol: sütle daha iyi etkisi olabilir süt cildin nemini de korur tavsiye ederim herkese yerimseniben

tam olarak nasil yapiyodun detayli bi bilgi verirmisin canim? etkili oluyor dimi bende cok cekiyorum sivilceden. tsk

tam olarak nasil yapiyodun detayli bi bilgi verirmisin canim? etkili oluyor dimi bende cok cekiyorum sivilceden. tsk

kuru mayayla da yaş mayayla da kullanırdım mayayı biraz suyla beraber karıştırıyosun böyle krem kıvamına gelmesi lazım gece yatarken sürüyodum sabah uyanınca semsert bir suratla uyanıyorsun böyle çatlamış bir şekilde oluyor. sabah ılık suyla yumuşatarak yıkıyorsun benim çok işime yaramıştı. gün aşırı yapardım bence deneyebilirsin sen de a.s

kızlar cilt tipiniz ne.benim cildim baya yağlı ve sivilceli.maya iyi gelebilirde sütü bilmiyorum ...bilgilendirirseniz sevinirim

kuru mayayla da yaş mayayla da kullanırdım mayayı biraz suyla beraber karıştırıyosun böyle krem kıvamına gelmesi lazım gece yatarken sürüyodum sabah uyanınca semsert bir suratla uyanıyorsun böyle çatlamış bir şekilde oluyor. sabah ılık suyla yumuşatarak yıkıyorsun benim çok işime yaramıştı. gün aşırı yapardım bence deneyebilirsin sen de a.s

Tsk ederim hemen bugun denicem insAllah ise yarar yerimseniben

benim cildim de yağlı ve sivilceye meyilli. yeni öğrendim maya maskesini, 2 haftadır fln uyguluyorum,2- 3 günde bir. cildim problemli olduğu için sık yapıyorum, yoksa bu kadar sık uygulamaya gerek yok. ben mayayı soda ve limon suyuyla yoğuruyorum. çok keskin oluyor ama sivilcelerin canına okuyor. 20 dk- yarım saat kadar beklettikten sonra dökerek çıkartıyorum, kil maskesi çıkarır gibi ovalayarak. sonra sebamed sabunu azıcık doğal yüz süngerime sürüp ıslak süngerle çok acıtmadan bastırarak temizliyorum cildimi, sonra da soğuk suyla duruluyorum. peçete yardımıyla kuruladıktan sonra bephantene plus ile güzelce nemlendiriyorum. bu işlemde: limon ve soda sivilceleri kurutuyor, maya kan dolaşımını hızlandırıyor. soyma işlemi peeling yapıyor. süngerle yıkama hem ölü hücre ve kirleri temizliyor hem de masaj yaparak yan dolaşımını hızlandırıyor. soğuk suyla durulamak da dolaşım için çok faydalı. peçeteti tamamen açıp, yüze örtüp suyunu çektikten sonra örtü kaldırır gibi kaldırmalı,bu sivilce gibi sorunların yayılmasını önler. ve bephanten hem cilde yağlandırmadan nem verir, hem de hücre yenileyici özelliği sayesinde lekeleri onarır, cildi tazeler. bende çok işe yaradı,ilk yapışta farkediliyor. işlemden sonra cilt bir süre yanıyor, ama kesinlikle bir hasar kalmadan 30 dk. içinde düzeliyor. şiddetle tavsiye ederim...

ben tavsiyeni denemeyi düşünüyorum cnm da bebanthene konusunda biraz tereddütde kaldım.kendi nemlendiricimi kullanmiyimmi yoksa 2 sini bir farklı zamanlarda mı kullanayım?hem bu bebanthene sivilce yapar mı ki ?

X