Dikiş izleri yok edilebilir mi ?

Gostee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
9
1
Herkese selam aranıza katılalı 1 hafta oldu artık ilk mesejımı yazayım dedim :) 1,5 haftadır kafama çok taktığım bir konu var.Adet döneminde olmamdandı sanırım çok gergindim ve hiçbir konuda anlayışlı davranamıyordum.Eşime bile ve iyi değilim demesine rağmen çok fazla üzerine gittim.çok daha kötüleşmiş ve odaya girerken dengesini kaybetmiş kapıya tutunayım derken eli cama gelmiş cam da kırılmış.vücudunun yarısı camdan içeri girmiş ve kaşında yanağında büyük açılmalar oldu.Sonuç olarak dikiş atıldı ve bu durum yüzünden kendimi affedemiyorum.Kaştaki pek önemli değil tam kaşın içinde ama yüzdeki dikiş izi çok kötü etkiledi kendisini.bu dikiş izini yok etmek için yapılabilecek cerrahi bir işlem var mı acaba ? bilenler yazarsa çok sevinicem.

Herkese selam aranıza katılalı 1 hafta oldu artık ilk mesejımı yazayım dedim :) 1,5 haftadır kafama çok taktığım bir konu var.Adet döneminde olmamdandı sanırım çok gergindim ve hiçbir konuda anlayışlı davranamıyordum.Eşime bile ve iyi değilim demesine rağmen çok fazla üzerine gittim.çok daha kötüleşmiş ve odaya girerken dengesini kaybetmiş kapıya tutunayım derken eli cama gelmiş cam da kırılmış.vücudunun yarısı camdan içeri girmiş ve kaşında yanağında büyük açılmalar oldu.Sonuç olarak dikiş atıldı ve bu durum yüzünden kendimi affedemiyorum.Kaştaki pek önemli değil tam kaşın içinde ama yüzdeki dikiş izi çok kötü etkiledi kendisini.bu dikiş izini yok etmek için yapılabilecek cerrahi bir işlem var mı acaba ? bilenler yazarsa çok sevinicem.

Merhaba, gecmis olsun oncelikle, kotu dikiş izleri icin estetik ameliyatlar yapılıyor yani var bu yaygın bi şekilde, ancak esinizin yarası yuzunde oldugu icin ona atılan dikişler zaten estetik dikiştir ve suan icin oncelikle yapılması gereken; dikiş izi icin ozel merhemleri (contractubex, scarfade vs.) kullanarak minimum 6ay beklemek..Yani normalde estetik dikiş atılan her hastanın normal sureci bu oluyor, size doktorunuz ne soyledi bu konuda? Yani sizin izlerinizde suan ekstra bi sıkıntı mı var onu anlıyamadım, bence internette birsuru iyi cerrahın siteleri var, ordan mail adres yada tellerini alıp izinizi tarif edip yonlendirme alın, sevgiler..

lazerle bi iki seanssta silebilirsiniz cnm..nişantaşında süperplast var..dr.coşkun bey var orda..çok yeni yöntemlerle izleri siliyolar bi araştır..süperplast yazarsan çıkar netten

Yaralanma olalı zaten 10gun olmuş, daha dikiş yerleri bile iyileşmemiştir cok taze, kızarıklık, sertlik, hassasiyet vardır hala, hele lazer vb. seyler icin suan cok erken, zaten yapmaz dr.lar da, yaptırmanız gerekeni bi uzmandan ogrenseniz bisürü yontem var zaten tek degil, siz bence netten bulundugunuz sehirdeki plastik cerrahlara ulaşın ve gidip gosterin birine, o size soylesin nezaman ne yapıcagınızı, sevgiler..

ayy girmeyeli tam 2 ay olmuş.verdiğiniz cevaplar için teşekkürler araştırmaya pek fırsatım olmadığı için sizlerden yardım istemiştim zaten.dikişler attı ve düşündüğüm gibi bir iz kaldı.artık dediğiniz gibi bir uzmana gitmek şart oldu ama bu ekonomik kriz zamanında böyle bişeyde zor olur :KK43:

X