Ak m? Mantk m?

meLiades

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
6
0
25
kafam karmakarışık..
birinin işi çok iyi,tam benim gibi mantığıyla hareket ediyor,ayakları yere sağlam basıyor,beni gerçekten etkiliyor,onunla zaman çok güzel geçiyor.. ama onun aşkından ölmüyorum :|

diğeriyse içimi ısıtıyor,benim aile yapıma göre damat diye onu karşılarına çıkarmam için çok çabalamam gerek diğerinin aksine..geçmişimde onunla yarım kalan birşeyler vardı ve 2 gün önce bir şekilde karşılaştık tekrar.

beynim allak bullak..benim istediğim hata yapmamak.ileride mutsuz olmamak.pişmanlık duymamak.uff :/ bana bu konuda tavsiye verebilecek biri var mı kızlar?

kafam karmakarışık..
birinin işi çok iyi,tam benim gibi mantığıyla hareket ediyor,ayakları yere sağlam basıyor,beni gerçekten etkiliyor,onunla zaman çok güzel geçiyor.. ama onun aşkından ölmüyorum :|

diğeriyse içimi ısıtıyor,benim aile yapıma göre damat diye onu karşılarına çıkarmam için çok çabalamam gerek diğerinin aksine..geçmişimde onunla yarım kalan birşeyler vardı ve 2 gün önce bir şekilde karşılaştık tekrar.

beynim allak bullak..benim istediğim hata yapmamak.ileride mutsuz olmamak.pişmanlık duymamak.uff :/ bana bu konuda tavsiye verebilecek biri var mı kızlar?

duygular elbette çok önemli. bir şey hissetmediğin içinin ısınmadığı biriyle olabilir misin bilemiyorum. ama etkilendiğini söylüyorsun .bu da bence önemli ... etkileniyorsan ,zamanla bu sevgiye dönüşebilir.
ikinciyle ilgili pek birşey anlatmamışsın. sadece içini ısıttığı ve aile yapına ters demişsin. ama huyu ne suyu ne yazmamışsın. biraz daha net açıklamalarda bulunsaydın ,cevabım daha kesin olurdu., şu an için ilki diyorum....
.
.

isine maasina bakmadan gözü kapali güvenebilecegini, sevgiyi en cok nerde buluyor ve sInIrsIz verebiliyorsan oraya yönel derim..

evlendikten sonra sevgin yeterli degilse yaptigi en ufak hataya gicik olabilir gözden cikarabilirsin onu.. ama sevgin büyük olunca ask olunca isin icinde anlamak, hosgörülü olmak, tahammül edebilmek daha kolaydir..

secimini dogru yaparsin umarim, ailenin esini sevmesi elbetteki önemli, ama önce sen seveceksin, senin dugularin daha önemli.

Bu arada körü körüne ask da demiyorum... Gecinemeyeceginiz durumdaysaniz, bu zamanda evlilik gercekten zor, ozamanda iki tarafinda ekonomik olarak uygun olana kadar beklemesi lazim bence..

Yani ask da mantikta önemli iliskide, ask agir basar benim icin, mantikli davranmak lazim yinede

aşık olunca mantık kalmıyor bence
ne zman mantık dewreye giriyor aşk yavaş yavaş kayboluyor

bende aslında aynı soru ısaretlerıyle bogusuyorum bırkac farkla bence mantık varsa aşk gelır arkasından yavas yavas ama ask var ama aılene uymuyosa ve sen mantıgını kullanan bırıysen bence pek yurumez.hem hazır bıtmıs ılıskı tekrar hortlatma bırak kalsın oylece.ama suan gecmısı bıtırınce bıle kendıen bıraz dön kafanı dınle ayrılıgı sındır sonra mantıgının evt dedıgıne yonel

aşk bulutların üstünde dolaştırır ama yere indiğinde bir bakarsın yanlış yerdesin ..
ben aşıkken doğru kararlar verilemeyeceğine inanıyorum..
mantığı dinlemek her zaman daha iyidir..

duygularının ağır bastığı kişiyle çabalayacak gücü buluyorsan,
onunla ol,kenndinde savaşacak kuvveti buluyorsan tercihin o olsun,
yok hayır bulamıyorsan mantığınla hareket et,
şuda varkii,mantığınla hareket edip ciddi adımlar attığında,
sakın pişman olma,keşkeee deme...
o yüzden keşke dememek için çok iyi düşünmen lazım:nazar:

ben duygularıyla hareket edebilen biri değilim.çok sevdiğim adamı yapmaması gereken birşey yaptığı için anında bıraktım mesela . sevgisinden aşkından ölsem de geri de dönmedim.
ikincisi hakkında fazla bahsetmemişim evet.şöyle diyeyim;beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.aklımda sürekli yer etmeye başladı son günlerde.bu yüzden de ilki beni onun kadar heyecanlandırmadığından olsa gerek soğuduğumu hissediyorum :S
ama doğru olan da mantığımı dinleyip ilki için çabalamak sanki...
annem hep der..aşk gelip geçiyor.yanında huzurluysan mutluysan tamam.aşık olmak yetmeyecek ileride diye.
belki severim ileride dimi ilkini?çünkü zaten çok iyi anlaşıyoruz ve herşey iyi gidiyor.
ama ikincisi kadar "şuan" beni mutlu etmiyor :/ sadece huzur ve kafa rahatlığı var :/

ben duygularıyla hareket edebilen biri değilim.çok sevdiğim adamı yapmaması gereken birşey yaptığı için anında bıraktım mesela . sevgisinden aşkından ölsem de geri de dönmedim.
ikincisi hakkında fazla bahsetmemişim evet.şöyle diyeyim;beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.aklımda sürekli yer etmeye başladı son günlerde.bu yüzden de ilki beni onun kadar heyecanlandırmadığından olsa gerek soğuduğumu hissediyorum :S
ama doğru olan da mantığımı dinleyip ilki için çabalamak sanki...
annem hep der..aşk gelip geçiyor.yanında huzurluysan mutluysan tamam.aşık olmak yetmeyecek ileride diye.
belki severim ileride dimi ilkini?çünkü zaten çok iyi anlaşıyoruz ve herşey iyi gidiyor.
ama ikincisi kadar "şuan" beni mutlu etmiyor :/ sadece huzur ve kafa rahatlığı var :/

Benim annemde aynı sizin anneniz gibiydi.
ve şimdi iyiki annemi dinlemişim diyorum.
Eşimle çok mutluyum ve kızım evimizin neşe kaynağı oldu.
eşime karşı ilk evlendiğimde az olan sevgim her geçen gün dahada çoğalıyor.
a.s

bencede aşk maşk hikaye.şuanki aklım olsa mantığımla hareket ederdim.evlilik sadece aşkı değil bütün duygu,düşünce,kimlik,kişilik neyin varsa öldürüyor.mantığımla hareket etseydim şuan evli olmazdım.belki daha mutlu daha huzurlu olurdum.

bende benzer durumdayım.bi arkadaşımız evlendiğimde sevgim eşime azdı diyor.benim mantığımda bunu almıyor.insanın sevgisi kendisini doyurmuyorsa o evde o insanla nasıl yaşanır nasıl aynı yatak paylaşılır.bu benim fikrim.aşkla mantık aynı yerde olmuyor.çok zor.hem aşıksın hem maddi anlamda sana yetebiliyor hem aile seviyor çok zor ya.o kdr şanslı değilim belkide ben.

ben hiç böyle bi ikilemde kalmadım Allahıma çok şükür.Ama mutlaka mantıklı düşünülebilmeli çünkü hayat çok zor ve aşk karın doyurmuyor malesef.Bir süre sonra bütün tartışmalar maddiyattan kaynaklanacağı için mantıkta çalışmalı biraz.Ama sadece mantıklada olmaz aşk olmadıktan sonra ne anlamı var ki hayatı paylaşmanın.İkiside olmalı bence yada ikiside olmamalı çok karışık bi durum yaakafamçokkarıştı

X