Özel Sağlık Sigortası İle Hamilelik ve Doğum

Stella

İyiki yapmışım :)
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
3.791
7
Merhaba,
1-1,5 yıl sonra bebek sahibi olmayı istiyoruz. Doğumda rahatlık olsun diye Özel Sağlık Sigortası Yaptırıp Özel hastanede doğumumu gerçekleştirmek istiyorum. Doğum kapsamına girmesi içinde bildiğim kadarıyla 1 yıl önceden sigortanın başlaması gerekiyor. Yani yavaş yavaş araştırmalara başladım. Ama çok karışık geliyor.

Son düzenleme:
Sizin bu konuyla ilgili tecrübeleriniz ve tavsiye edebileceğiniz sigorta kuruluşları var mı?

bende aynı düşünceyle 1 yıl önce sigorta yaptırdım benim yaptırdıgım şirkettede 1 yıl sonra dogumu karşılama zorunlulugu var.dogum anlaşmalı 2 hastanesi var eger o iki hastaneden birinde dogum yaparsam hiç ücret ödemeyecegim ama herhangi anlaşmalı hastanesinde dogum yaparsam 2000 tl ye kadar karşılıyor.

Peki sağlık sigortanı seçerken anlaşmalı hastanelerinimi göz önünde bulundurdunuz yoksa fiyatını mı?
siz sigorta firmasından ve hastanenizden memnun kaldınız mı?

4 yıldır vardı ozel saglık sıgortam bende sızın gıbı dogumumu karsılasın ıyı bı yerde ıyı hallerde dogum yapmak ıstıyordum ama sımdı yoruldugum kadar hıc yorulmadım
onu karsılıyorumu hayır bunu evet sunu hayır offfff yanıı bır sene içerisinde kendımı sartlandırıp para bırıktırseydım zaten o kadar para olurdu dogumdan sonra kesınlıkle ıptal edıcemmmm

özlem arkadaşımızn dediklerine katılıyorum bazı şeyleri karşılamaya biliyor ama ben genelde hem ssk nın hemde saglık sigortamın geçtiği hastanelere gidiyorum ki karşılamadıgı yerde ssk yı devreye sokuyorum.sırf dogum için degil başka birimlerede gidiyorum.düşündüğüm 3 tane sigorta şirketi vardı üçünden de bilgi aldım hepsi aynı şartlara ayrı ayrı fiyat verdi bende en fiyatı uygun olanı seçtim diğerlerini seçseydim hiç bişey fark etmicekdi çünkü aynı şartlar ve daha fazla fiyat verdiler.kadıköy şifa ve yeditepe ünv hastanesinde ücresiz dogum hakkım var diger hastanelerde dogumda da 2000 ytlsini karşılıyo

Arkadaşlar, benimde bu özel sigortamda 3.yıl. AXA oyaktan yaptırdım. Özellikle doğum için yaptırdım.
Doğum ve Muayene limiti 5.500TL. yüzde yüzünü karşılıyor. İlk yıl hamile kalmama şartı ile.
Kısmetse ben bu yıl doğum yapacağım, şuan muayene ücretlerimin tamamını alıyorum. Anlaşmalı kuruluşları da fazla. Aklımda İzmir'de KENT hastanesi var. Gidip doğumunu yapıp çıkıyorsun. İNşallah :KK66:

5.500 Tl yıllık oluyor di mi? Biraz fazlaymış.

sigorta doğumun 2000 YTL sini karşılıyor demişsiniz ama sigortasız gitsenizde doğum için
(hastaneye göre değişir ama) zaten o civarlarda ödemiyor musunuz?

Sadece doğuma kadar olan süreçte, yani kontrollerimde testleri ve muayene ücretinden faydalanmış oluyorum.
turkiyesevgisi_msngrafikler_(491)____9.gif

Yani bir paket seçip tam anlamıyla faydalanabiliyor musunuz?
Yıllık 5.500 TL ödeyip o kadarlık bir harcamanız oluyor mu yada karşılıyorlar mı?
Yada herşey dahil bir paket seçmezsenizde ozlemyb gibi asıl gerekli olan şeylerde kullanamıyor musunuz?

Karışık oldu sanırım biraz
turkiyesevgisi_17.gif

Likaplegirl yanlış anlamışsın sanırım. Ben yıllık 650-750 lira civarında ödedim.
Doğum teminatım 5.500 YTL. Yani tüm muayeneler, testler, doğum vs. hepsi kaç paraysa 5.500YTL'yi geçmemek şartı ile tamamını ödüyor.
Yoksa 5.500 YTL prim ödermiyim yaw :))))

Bende çok lüks hastanelerle anlaşması olduğunu düşünmüştüm. Baya yanlış anlamışım
turkiyesevgisi_msngrafikler_TFR17C__17b.gif

Aylık 70 tl civarı heralde Axa Oyak dan memnunsun sanırım
eşime söyledim randevu alacağız
Teşekkür ederim

Evet şimdilik memnunum. Dediğim gibi benim için önemli olan hamilelik sürecim ve doğumumdaki memnuniyet. Bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Arkadaşımda yaptırmıştı, doğumunu yaptı, parasını ödedi, 2-3 gün sonra hesabına havale yaptılar.
Randevu aldım derken , sigortadan mı aldın? Eğer İzmir'deysen kendi sigortacıma yönlendirebilirim. Fiyat alırsınız.

Hayır canım İstanbuldayım. Teşekkürler yinede
Henüz randevu almadık pazartesi arayıp randevu alacağız. Bir an önce başlatmak istiyorum çünkü.İçlerinden en uygun fiyatı olan eko sağlığım onu seçeceğiz ama açıklamaları kafamızı karıştırdı. Yüzyüze görüşmek en iyisi sanırım.

iyi düşün canım bende kocallianz limitsiz yaptırıyordum tam bu sene iptal edicektim hamileydim etmedim ama keşke etseydim bebek ücreti diye gittiğim hastane 1500-2000 ytl arası para alıyo ve tıbbi malzemeleri karşılamıyor hasta bezi falan ıvız zıvır masrafları iyice araştır derim ben

Doğum için nasıl 1500-2000 tl arası parası alıyorki
acaba sigortanın anlaşmalı olmadığı bir hastanemi
Yarın arayıp bu hafta içi bir güne randevu alacağım bu soruların hepsini soracağım ama senin durumun şaşırtıcı

bende genel yaşamlıyım bende çok memnunum istersen bende sigortacımın numarasını verebilirim

genel yaşam sadece sigorta şirketi bir yere baglı degil istersen googla genel yaşam yaz bi araştır ben memnunum diğe rsigortalarla şartları aynı ama daha uygun fiyatı ve çogu yerde de geçiyo eger anadolu yaksında kadiköy şifa ve yeditepe ünv hastanesinde avrupa yakasında da da memorial bir de başka bir hastane daha var onu unuttum ücretsiz dogum anlaşmalı. başka yerlerde dogumda da 2000 liraya kadar karşılıyo.

Onuda araştıracam canım
Bir sigorta firmasıyla yarın görüşçeğiz, randevu aldım işyerimize gelecek
bakalım kafamdaki bütün soruları soracağım.

sağlık sigortalarınında doğum dahil olması için yaptırmanın üzerinden 12 ay geçmesi gerek özellikle sorun

Arkadaşlar Axa sigortadan yaptırdım.
sordum canım 12 ay meselesini zaten biliyordum.
Ama doğum gerçekleştiğinde sigortada 1 yılımı doldurduysam yine karşılıyorlar doğumu, yani sigortam 5 aylıkken hamile kalırsam ve 9 aylık bir süreç geçirdiğimi varsayarsak sigortam 1 yıl 2 aylıkken doğum yapınca karşılıyorlar ama 1 yıl dolduruncaya kadarki süreçte doğum kapsamı içine giren ihtiyaçlarımı karşılamıyorlar.
Seçtiğim pakette hemen hemen bütün hastanelerden faydalanabiliyorum. Hayırlısı olur inşallah :nazar:

X