Kekler - Pastalar UzmaN'dan ''Kadayıflı Pasta'' Tarifi (Resimli)

İşte servis ve tabakda ki görüntüsü..Ben üzerine kırılmamış fındık koydum..Sizler ceviz içi yada dondurma da kullanabilirsiniz..

Afiyet olsun..

pic0119rx7.jpg

Son düzenleme:
O kadayıflar varya ağızda kıtır kıtır oluyor gülyabanim..Yok böyle bir tat ya valla yap bak yarım saatte pasta yapıyorsun daha ne..Sen benim tariflerimi bilirsin çekinme yap bana güven...yerimseniben

Borcamı buzdolabına direk koyun üstünü streec yada folyo ile kapatmayın kadayıf kırıntıları yumşamasın..:mymeka:

Kadayıfı elimizde ufalaıyoruz unutmayın çok küçük değilçok da büyük değil..

Allah cezanı vermesin laaşakkıdıyemekteyizdeki adanalı hikmetciimin yaptığı tatlı diilmi bu delikafadulden

Süt yapar mı bu pasta uzmanım avatarını görünce sütüm kaçtı da delikafadulden

şaka bir yana süper olmuş ben de yapacam eline sağlık kardeşim cokacimcoook

Süt yapar mı bu pasta uzmanım avatarını görünce sütüm kaçtı da delikafadulden

şaka bir yana süper olmuş ben de yapacam eline sağlık kardeşim cokacimcoook

Valla ben kızı emzirirken yedim kardeşim çok yaptı..Krema yaptırır hele kadayıf coşturur..Ben kadayıfı çok yedim sütüm de muazzam arttı..Yap ye..kaydirigubbakcemile5

tarifi okurken bile ağzım sulandıcokacimcoook
süper bir şey bu kesinlikle deneyeceğimalkisalkisalkis
ellerinize emeğinizi sağlık çok güzel bir paylaşımdıa.s.

İşte servis ve tabakda ki görüntüsü..Ben üzerine kırılmamış fındık koydum..Sizler ceviz içi yada dondurma da kullanabilirsiniz..

Afiyet olsun..

pic0119rx7.jpg

ben bundan arkadaşımd yemiştim çok harika bir tatlı ve çok hafif ama yapmak hiç nasip olmadı en kısa zamanda yapıcam ellerine sağlık hayatım tşk.ederim

tarifi okurken bile ağzım sulandıcokacimcoook
süper bir şey bu kesinlikle deneyeceğimalkisalkisalkis
ellerinize emeğinizi sağlık çok güzel bir paylaşımdıa.s.

ben bundan arkadaşımd yemiştim çok harika bir tatlı ve çok hafif ama yapmak hiç nasip olmadı en kısa zamanda yapıcam ellerine sağlık hayatım tşk.ederim

Teşekkürler hanımlar..
Hafif,leziz ve ekonomik bu tatlıyı en kısa zamanda deneyip,tadına bakmanızı öneriyorum..yerimseniben

yaff pekde güzele benziyor bende yapacağım ........ellerine sağlık anlatımın içinde teşekkürler...... çok açıklayıcı....cokacimcoook

bende denicem ....çalışan bayanlar için büyük kolaylık sağlar aslında ...

ay harika görünüyo ya mutlaka denicem annemde kizarmis serbetlenmeye hazir kadayif gördüydüm hatta dün :))))))
ellerinize emeginize saglika.s.:nazar:

görüntü harika
eminim tadıda öyledircokacimcoook
benim gibi bi tatlı hastasının kaçırmaması gereken bi tarif:jeyyar:
teşekkürler uzmancıma.s.

Bende cok begendim hem güzel hem kolay eminim tadida güzeldir cokacimcoook buzlukta taze kadayif vardi yarin ilk isim deyecegim
ellerine emegine saglik paylastigin icin tesekkürlera.s.

Bende cok begendim hem güzel hem kolay eminim tadida güzeldir cokacimcoook buzlukta taze kadayif vardi yarin ilk isim deyecegim

yengosum pirlantam benden önce yaparsan haber et olurmu benim damak zevkimi sen az cok biliyosun yerimsenibenkaydirigubbakcemile5a.s.

ben çiğ kadayıfı 1-1,5 cm uzunluğunda kesip tereyağı+şekerle kavuruyorum.....

yaff pekde güzele benziyor bende yapacağım ........ellerine sağlık anlatımın içinde teşekkürler...... çok açıklayıcı....cokacimcoook

Dilinize sağlık.. Foto ile anlatmaya çalıştım,kısa cümlelerle anlaşılmış olmasına sevindim..yerimseniben

ellerinize sağlık...güzel görünüyo...

bende denicem ....çalışan bayanlar için büyük kolaylık sağlar aslında ...

ay harika görünüyo ya mutlaka denicem annemde kizarmis serbetlenmeye hazir kadayif gördüydüm hatta dün :))))))
ellerinize emeginize saglika.s.:nazar:

görüntü harika
eminim tadıda öyledircokacimcoook
benim gibi bi tatlı hastasının kaçırmaması gereken bi tarif:jeyyar:
teşekkürler uzmancıma.s.

Dilinize sağlık arkadaşlar...Denediğinizde hem hafif hem de oldukça pratik olduğunu sizler de anlayacaksınız..Şimdiden afiyet,bal,şeker olsun..a.s

:)))))))))))))

ben çiğ kadayıfı 1-1,5 cm uzunluğunda kesip tereyağı+şekerle kavuruyorum.....

Evet öyle de yapılıyor..Yalnız yağ ve şeker ateşte birleşince karamelize oluyor,kadayıfları sertleştiriyor..Tatlıyı yerken kadayıf parçaları ağıza çok sert geliyor..Ama tabi ki bu şekilde de uygulanabilir..Tamamen damak zevkinize kalmış bir durum..

Şimdiden afiyet olsun..yerimseniben

Uzman Sultan,
pastacığın enfes oldu..
ıki gün önce denedim arkadaşlar hem çok basit hem inanılmaz lezzetli,kadayıfa kim hayır diyebilir ki zatendelikafadulden
Krema ile birleşince ,yeme de yanın da yat aa tabi tarçının ve cevizin güzelliğini de yadsımamak lazım..
Ben de kuplar da yaptım bir kısmını süper oldu
Fotoğraf da ekleeyeceğim inşaAllah bir daha kine,gel bir öpüüüüüümmalkisalkisalkis

Son düzenleme:
ellerinize sağlık
harika bir lezzet oluyor
ayrıca ben kavurma esnasında şeker, file fındık yada tercihe göre file fıstık ilavesi ile kavuruyorum
kuplarda servis te çok yakışıyor tel kadayıflı muhallebiye..

Ellerine sağlık uzmancım,en sevdiğim hafif tatlılardan biri,herkese tavsiye ederim..:KK66:

X