Nişan Nişanda damada ne aldınız

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

morçilek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
511
7
40
2 hafta sonra nışanım var
evde aıle arasında sade bı şi istıyorum
ama erkek tarafına bişi vermelı mı almalı mı bılemedım
bı de ne takısı ıstenır
ıstenır mı
yardım kızlarrr :bbo:

Valla her yerin adeti değişik be canım,ama ben nişanımda hiç bişey almadım,düğünde alınacak kısmetse,onlar nişanlım ve ailesi 3 tane bilezik taktılar,bi de nişan alışverişine çıktık yine adetten onlar aldılar herşeyi sadece nişanı yaptığımız yerin ücretini biz ödedik kız tarafı yaptığı için....Anne ve babanın sana bilezik takması gerekiyor nişanda ama...

cnm benimde 8 şubatta nişanım var bu hafta büyük bir ihtimal nişan alışverişine çıkıcaz.Annemin söylediği kadarıyla alınacak şeyler :

Damada nişan için takım elbise
Gömlek
Kemer,cüzdan takımı
Traş,parfüm seti
Çorap,iç çamaşırı
Gecelik
Giyim için damadın istediği şeyler
Ayakkabı
Saat(aşkım saat istemediği için biz digital foto makinesi alıcaz)

Erkek tarafının alacakları

Nişanlık
Ayakkabı
Makyaj ve parfüm seti
Gecelik
Çorap,iç çamaşırı(sabahlık vs..)
Giyim için kızın istediği şeyler
Birde takacakları altın ne kadarsa onlar biz iki tane bilezik ve set alıcaz sanırım

Tabi herkesin isteğine ve adetine göre değişir alınacaklar.

Bizde nişanda herşeyi erkek tarafı alıyor biz sadece nişan sonrası yemeğe geldiklerinde saat taktık.Onun dışında beni çarşıya çıkardılar bir sürü şey alındı nişanlık bilezik dahil.Nişanıda onlar yaptılar baya karlı yani:)

gercekten farklı farklıymış
bakalım bı de anneme sorayım
ben hiç bişi almak ıstemıyrum ama:)

Bizde nişanda herşeyi erkek tarafı alıyor biz sadece nişan sonrası yemeğe geldiklerinde saat taktık.Onun dışında beni çarşıya çıkardılar bir sürü şey alındı nişanlık bilezik dahil.Nişanıda onlar yaptılar baya karlı yani:)

ohh :jeyyar:
Bizde öyle değil nişanı kız tarfı yapar mesela salonuda biz tuttuk 1.500 tl davetiye bastırdık 150 ytl

biz sadece yüzük aldık =)) onlarda alacaklarını aldılar işte kıyafet falan filn ...

benim nişanda beş bilezik set sözbileziği alındı. giyim iççamasiri makyaj seti gecelik takımı nişansandığı felan bide kardeşlerime anneme babama özel bohçalar hazırlanmıştı

kız tarafı bi nişan yüzüğü ve damada bohça hzırlanır traştakımı geceliktakımı iççamaşırı damatlık ayakkabı alınır. ailesinede düğünde bohça gönderilir görümcelere kaynanaya felan bizde böyle

Pardon unutmuşum alyansı da biz aldık.Herkes karşı tarafın alyansını yani.Yer yöreye göre değişiyor bu işler ama bizde karlı biraz dediğim gibi:)

nişandada dügündede kocamın tarafı yaptı herşeyi
saat takılmıştı nişanda saat ve alyans alındı sadece

Nişanın hayırlı ugurlu olsun ömür boyu mutluluklar :nazar:a.s.

benimde nişanım gecen yıl oldu hala nişanlıyım ve tam gaz süper devam hihoyyyt
takım elbiseyi sözde aldıgımızz için nişanda almadık ama illa sözde yada nişanda alınıyo tabi herkezin adetleri farklı oluyo nişan bohcası düzüldü..
onlar benim alyansımı aldı bizde nişanlımın alyansını aldık kaydirigubbakcemile3
salonda oldugu için nişanlım bana gerdanlık seti taktı sonra dediler hani gelinin hediyesi bende saat taktım kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

nişan bohçası yapılcaksa diğer arkadaslarında yazdığı liste alınır karşılıklı.. ve ann baba kardeş abi abla onlarada bir kavlu bir çorap iç çamaşırı gömle kazak bohça yapılır.
ama bohça yapılmayacak ise öyle nlaşıldı ise..

söz nişan bir arada ise söz tpsisi verilir onlarda damada yüzüğü yine kız tarafı alır.

bizim söz nişan ayrı oldu damada söz yüzüğü aldık nişan bu ay sonu onuda yaptırdık. saat takıcaz birde. ve o dediğim bohçaları hazırladık. onlar bana
gecelik 6 lı takım.
pijama 3 lü
eşofman takım
terlik
elnise
bir takım elbise
4 takım nevresim takımı
1 yatak örtüsü
havlu çamber patik gibi şeyler
nişanlık ayakkabı
makyaj seti
iç çamaşırı
jartiyerli takım
tek sütyen

aklıma gelenler bunlr onlar aldı.
ve 5 bilezik 1 set aldılar.

bizde
gecelik saten 3 lü takım
eşofman takım
iç çamşırı
damatlık
gömlek kravat
terlik
traş seti
söz bohçasında da yine iç çamasırı parfüm havlu pantalon kazak koymuştuk.

nişanda da saat takarız böyle işte..

canım bizde nişanda erkeğe birşey alınmıyor. damat gelinin kıyafetini, ayakkabısını, çantasını alıyor. ayrıca nişan evde yapılacaksa o gün bohça yok eğer dışarda olacaksa bir kaç gün önceden bohçayı getiriler.

kız tarafı da nişandan sonra damat bohçası götürür

canım ilk önce hayırlı olsun Allah tamamına erdırsın..

benım nişanım 14 aralıkta oldu.erkek tarafına bızım aldıklarımızı söylıyım.

nişan yüzüklerini de dahıl hersey kız tarafına aıttır bızde..

aşkıma takım elbıse,gömlek,gravat,kemer,ayakkabı aldım..
bohçada ise
namazlık+bohca+havlu+kuranlık dantelden takım aldık
pijama takımı
iç çamaşırı
traş havlusu ve normal havlu yaptık kalın bır dantel sonrada boyama yaptık uzerını
kazak
parfüm
traş losyonu aldım ıkı tane bırde traş köpüğü
ıkı tane roll-on
iki tane deodorantını
cüzdan
lif koyduk
ayrıca yıne bır gömlek ve kol düğmeleri koyduk
çorap koyduk
parfumlerını ve deorantını koymak ıcın ufak bır kutu aldık artık adı herneyse aklıma gelmıoo
sanırım bu kadar (aklıma bu kadarı gelıo)

anneye babaya kaynıma eltıme anneanneye dayıya hepsıne bırer bohca yaptık kazakları ıc camasırları tulbentlerı lıflerı etek kazak hepsı konuldu cnm cımmm

arkadaşlar bişey sorucam şimdi genelde herkes düğünde bohça veriyor damada ama ben nişanda hazırlamak istiyorum düğün zamanı karışıklığa gelmemesi için.Ancak onlar bize nişana geldiklerinde biz o bohçarları vericekmiyiz yoksa sonra evlerinemi götürücez?bu arada nişan evde olcak

biz aşkımla bohcaymıs vs adetler olsun istemedık (adetlerımız çok agır oldugu için)
sadece nişan gunu takım aldık , nişanlığıma uygun :asigim:

nişan için takım ayakkabı kemer yarım altın taktık bunlar bız bohca hazırlamadık karşılıklı anlaşarak

X