Gebe kalma korkusu=(

G

gmzahskl

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gmzahskl
Merhaba, 3 Ocak'ta erkek arkadaşımla cinsel ilişkimiz oldu ve 17 Aralıkta adet görmüştüm, bundan bir önceki adet günüm 13 Kasım'dı, bundan da önceki 11 Ekim'di. Bu tarihlere göre hesapladığımda 3 Ocak gebelik için uygun bir tarihmiş. Fakat gebe kalmak istemiyorum. Prezervatif yoluyla korunduk, ilişki sonrasında özellikle kontrol ettim, patlama veya delinme olmamıştı prezervatifte ama ben yinede çok korkuyorum gebe kalırım diye. Prezervatifin üst kısmında kalan yerde erkeğin organında ıslaklık vardı ve bu ıslaklık bana bulaşmış olabilir veya prezervatifin ıslaklığıda olabilir yada bendende gelmiş olabilir:KK43: bilmiyorum, birkaç gündürde midem bulanır gibi oluyor. Psikolojik olabilirmi acaba? =(

• Konu Sahibi gmzahskl
dur bi sakin ol yahu.. şunu iyice anlayalım:):)

• Konu Sahibi gmzahskl
öyle hemen ortaya çıkmaz ki bulantılar falan hem korunmuşsunuz zor bi ihtimal gebe kalman..

• Konu Sahibi gmzahskl
Merhaba, 3 Ocak'ta erkek arkadaşımla cinsel ilişkimiz oldu ve 17 Aralıkta adet görmüştüm, bundan bir önceki adet günüm 13 Kasım'dı, bundan da önceki 11 Ekim'di. Bu tarihlere göre hesapladığımda 3 Ocak gebelik için uygun bir tarihmiş. Fakat gebe kalmak istemiyorum. Prezervatif yoluyla korunduk, ilişki sonrasında özellikle kontrol ettim, patlama veya delinme olmamıştı prezervatifte ama ben yinede çok korkuyorum gebe kalırım diye. Prezervatifin üst kısmında kalan yerde erkeğin organında ıslaklık vardı ve bu ıslaklık bana bulaşmış olabilir veya prezervatifin ıslaklığıda olabilir yada bendende gelmiş olabilir:KK43: bilmiyorum, birkaç gündürde midem bulanır gibi oluyor. Psikolojik olabilirmi acaba? =(

neden test yapmayı denemiyosun

• Konu Sahibi gmzahskl
canım bana düşmez belki böle konuşmak sanane de diyebilirsin ama ben düşüncelerimi sölemezsem kendimi suçlu hissederim.herşeyden önce yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama evlenmeden arkadaşınla bu şekilde birlikte olmak ne kadar doğru sence sölenecek okadar çok söz varki ama herşeyi geçtim Allah göstermesin bi bebeğin olsa o arkadaşın bunu sahiplenmezse ve daha fazla hakaretlerde bulunursa napacaksın yapmaz deme hergün neler okuyoruz neler görüp duyuyoruz.sanırım öğrencisin okulunu bitirip kendi ayaklarının üzerinde durup adam gibi bi adamla evlenip ondan sonra bunları yaşasan bu kişi yarın biğün emin ol seni bırakp gider başka bi erkeğin nasıl yüzüne bakacan herşeyini değmez bi adama vermiş biri olarak eşine ne vereceksin inanki okadar çok şey sölemek anlatmak istiyorum ama anlamayacağından korkuyorum.

• Konu Sahibi gmzahskl
Zannetmiyorum o kadar kolay değil ama bence daha dikkatli olmak gerek birde bence beraberliğini sorgula lütfen yani bir bebek olsa bu kişi o bebeği sahiplenirmi?yoksa sizi yanlızmı bırakır?Biliyorum özel hayatına karışmak hakkım değil ama bu gibi durumlarda sıkıntıyı hiç suçu olmadığı halde masum yavrular çekiyor.Beraber olduğun kişi beraber olduğuna değsin.

• Konu Sahibi gmzahskl
Merhabalar....
yazılanların hepsini okudum ve soruyu soran arkadaşa bende bir şeyler söylemek istedim.
Aycank nın dediklerine katılıyorum. tabiki kimse kimsenin özel hayatına karışamaz müdahale edemez ama şuda varki bazen özel hayatlar toplumsal sorun haline geliyor istenmeyen evlilik dışı olan çocuklar sebebi ile.
Tamam sen belki sevdin inandın güvendin istedin ve arkadaşınla evlenmeden önce birlikte oldun (olan olmuş artık) ama madem bir şeyi yapıyorsun vazgeçmiyorusn önlemini al. çünkü insanların 5 dakikalık zevkinden nice hayatlar sönüyor. bu konu için hala ülkemizin bazı bölgelerinde töre cinayetleri işleniyor. bu yüzden aslında biz biraz daha hassas olmalıyız bu konuda titiz davranmalıyız.
Kaldıki sen bunu herkesin okuyabildiği bir yerde paylaşıyorsun üstelik çokta normal günlük bir durummuş gibi, bak güzelim sana göre bunlar çok normal olabilir bizi geri kafalıda buluyor olabilirsin ama unutmaki burası türkiye ve hala bazı şeyler burda tabu halinde. seni eleştirmiyorumda yargılamıyorumda en nihayetinde bu senin hayatın. sadece burda seni okuyan bekar arkadaşlara iyi bir örnekmi oluyorsun sence. biz burda bilgilerimi vede bilmediklerimizi paylaşıp birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. birazda olaya bu yönünden bak. olurmu lütfen...
bebek olayına gelince umarım hamile değilsindir, bunu senin için değil daha dünyaya gelmemiş bebek için istiyorum çünkü eğer hamile isen belliki kürtaj ile o hamileliği sonlandıracaksın. umarım böyle bir cinayeti işlemek zorunda kalmazsın. madem bir şeyleri yaşıyorsun bari tedbirini elden bırakma olurmu.
doğmamış bebeğin günahına girme hayatını mahvetme.... lütfen.
umarım beni anlamışsındır güzelim...

• Konu Sahibi gmzahskl
Seni çok iyi anlıyorum. Biz de eşimle sevgiliyken birlikte oluyorduk. (Evlenmeyi beklemedik. Evlenmeseydik de buna pişman olmazdım, gerçekten değerdi.)

Asıl konuya gelince, biz de o zamnlar aynı şekilde korunuyorduk ve aynı şekilde ödüm patlıyordu, ya bir şey olduysa diye.. dikkat et, madem reglin düzenli, tehlikeli olabilecek günlerde biraz daha sakin olun :) Muhtemelen olmamıştır. Stres yapma, bu reglini geciktirir, bir şey var sanarsın. Çok kafana takıyorsan bir kan testi yaptır. İlişkinin üstünden 10 gün geçmiş, sonuç verir..

Bu arada, evlendikten sonra 2 defa hiç korunmadan ilişkiye girdik, 2 defa hamile kaldım. Dikkatli ol!!

eğer prezarvatifin patlamadığına eminsen hamile olduğunu sanmam muhtemelen psikolojiktir..ama yinede vakit geçmeden kan testi yaptırmanda fayda var.. şakkıdı

ya insanların bu kadar normalmiş gibi bunu bide anlatmasına katlanamıyorum madem korkuyosun hamile kalmaktan niye ilişkiye giriyosun demekki bi gizlilik var bana ne derseniz deyin bunlar benim içimden gelenler insan rahatca bunları söyliyebiliyorsa benimde fikrim bu bende söylerim

X