Eldiven giydiriyor musunuz?

sebnem-08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
115
0
Merhaba kızlar,
Benim kızım da 19 Kasım doğumlu. Eldivenini (ya da ellik) çıkartmaya korkuyorum, yüzüyle gözüyle çok oynuyor. Tırnaklarını da dipten kesemediğim için zarar verir diye korkuyorum. Ama bu sefer de elleri hiç hava almıyor. Sizde durumlar nasıl?

15 günlük olunca çıkardım ben eldivenleri, kesince zarar vermiyor,

yalnız geçen gün uzamıştı benimde kesmeye fırsatım olmadı bir gece taktım eldiven, yüzünün dört yerini birden çizmiş yaramaz,

toplasam 10 gü nanca giymistir.tirnaklarini kestikten sonra hafif törpülüyorum ben daha iyi oluyor.

cocuk bunaliyormus gibi geliyor bana eldivenle.

:çok üzgünüm:bendede aynı problem var canım bir buçuk aylık oğlum eldivenleri çıkaramadım hala çünkü hem eleri çok soğuk oluyo çıkarınca hemde tırnaklarını kessem bile yüzünü avuçluyo ilginç bir şekilde yüzü hemen kabarıyor. arada uyrken çıkarıyorum ama tamamen çıkartmak istiyorum ama nasıl bilmiyroum

bende yaklaşık 10 gündür takmıyorum eldiven
bir kaç kez tv.de uzmanlardan duymuştum bebeklerin dokunma duygusunun gelişmesi için eldiven takılmamalıymış
hem bebekler ellerini oynatırken görmeleri el ve göz koordinasyonu için iyiymiş işte bende çıkardım
tırnakları kesince bir şey olmuyor da bazen elleri buz gibi oluyor bende ona üzülüyorum

bızde tırnaklaırnı yenı kestık oglusumun takmıyorum ama arada ellerı soguk olunc takıyorum eldıvenı ısınsın elerı dıye artık ellerıne objeler verıp tutturmayı ogretmelıymısız

eline nesne vermek için erken değilmi kızlar gerçi oğlum birşeyleri tutmaya çalışıyor sürekli ama

walla bende cıkarmıstım bı ara ama baktım ellerı cok usuyor o yuzden genelde takıyorum ellerının hareketı engellenmıs oluyor boylede ama usumesınden ıyıdır malum havadan nem kapıyorlar bebısler

Bende çıkaralı 10 gün felan oldu.
benim kızımda 2,5 aylık.
Tırnaklarını ne kadar kessemde,örpülesemde yinede çiziliyor.
Napim çizsin dedim en son,çize çize çizmemeyi öğrenecek bi şekilde.

Dediğiniz gibi bazen çok soğuk oluyo elimle ısıtıyorum.
Banyodan sonra eldiven ve şapkayla uyutuyorum ben.

20 günlükken cıkardık biz de eldiveni sapkayı
doktor amcamız yasakladı, bebek dünyayı nasıl tanicak sen böyle eldiven takarsan dedi. ben de tırnaklarını haftada bir kesiyorum, arada ciziyor kızarıyor yüzü ama o kadar da olcek, geciyor zaten hemen. hem de her özgürlüğün bi bedeli vardır değil mi? :))))

Bende daha 2 hafta önce çıkardım eldivenleri. Sadece dışarı çıkınca takıyoruz, banyodan sonrada takıyordum ama dün ve ondan önceki günkü banyosunda takmadım, alışıyorlar elleride ısınıyor zamanla. Yüzünü çizmesin diye kıyafetinin kollarını çekiyorum biraz. Burnunda iğne ucu kadar bişey oldu sadece 1 kez.:emir_bebek:

ben hala çıkaramadım eldivenleri arada çıkarıyorum yüzünün heryerini yoluyo kesip törpülediğimiz halde ama çıkarcam artık

bende eldivenleri daha çıkarmadım arada çıkarıp havalandırıyorum ama hemen çiziyor yüzünü sonra kıyameti koparıyor.

benım oğluşummda hıc eldıwen takmayı sewmıyo üşüyo dıe takmak ıstıyorum ama drumuzdan ögrendım bence takma dedı cunku bebişlerımız bıze we etrafa dokunmak ısterlermıs eldıwen aramızda engel olurmus eldıwen olmadıgı zaman dokunduklarında kendılerıne guwenlerı we hıssetme duyguları gelısırmıs..

Ben sadece bir hafta eldiven ve şapka taktım, baştan biraz yüzünü çizdi ama şimdi tırnakları uzun dahi olsa yüzünü çizmiyor, ayrıca ilk zamanlar soğuk gibi geliyordu elleri ama artık alıştı herhalde onlarda iyi, ayrıca ben oğlumun beni emerken ağzından meme çıktığında mememe yapışmasına bayılıyorum, sanki eliyle tekrar yakalamak ister gibi

ben kızımada oğlumada hiç eldiven takmadım rahat rahat elleriyle oynadılar ellerini tanıdıılar artık çıkarın bence hiç bir şey olmaz

Ben hiç çıkarmadım.Çıkardığım gibi yüzüne dalıyor hatta yüzüne olsa iyi gözlerine dalıyor çıkaracakmış gibi :) ama yavaş yavaş alıştırmalıyım sanırım

ben hiç takmıyorum ..doğduktan sonra taktım bir müddet ..ayrıca tırnakları kesip törpüleyin bişey olmaz..ellerin üşüme olayına gelince merak etmeyin bir müddet sonra geçiyor alışıyor elleri artık..

mrb 16 kasım da kızımı kucağıma aldım ve o gün bugün hep eldiven takıyorum şapkada şapkayı gündüzleri çıkarıyorum bebişlerin ençok hasta olduğu yerler kulaklarıymış doktorumuz söyledi ellerinide ben yanındayken açıyorum ama uyurken takıyorum tekrar hem rahat uyuyor hem üşümüyor yüzünü çizmiyor açıkolursa kendini korkutup uyandırıyor ve huzursuz oluyor

X