Bebek Beslenmesi Kızlar bebişlerinizi kaç saatte bir besliyorsunuz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
A

aymu

Ziyaretçi
kızlar benim prenses 6 saate bir besleniyor açmıyor azını açsada çıkarıyor püfffff diye sizinkiler nasıl?

biz mama ve ek gıda ile besleniyoruz.gündüzleri 2,5- 3 saat arayla sebze çorbası,yoğurt, muhallebi ve mama yiyoruz.gece ise 12 gibi mama verdikten sonra 5-6'ya kadar uyuyor bebişim.(maşallah uyku düzenimiz sonunda oluştu:) )

benim oğlanda artık geç emiyor,açmıyor ağzını.bugün kontrolümüz vardı dr a sordum 4-5 saatte acıkır dedi fazla zorlama dedi kilo alımıda iyi maşallah bir de şu bitmek bilmeyen huysuzluğu olmasa tam süper olacak

bizim dr umuzda 4 saatte bir emzireceksin dedi 4 _8_12 yani.ama benimki 3 saatte falan istemeye başlıyor kıyamıyorum bazen veriyorum ama biranönce düzene uysak ii olucak,ek gıdaya düzene girince başlıcakmışız

bızım hanımefendı gec kalkıyor 10 gıbı..(tabıı gece boyunca uyumayınca boole olur)..sonra maraton başlıyor bızde..3 saat - 4 saat aralarla mama , yogurt , sebze , meyve gece yatarken de buskıvılı mama yıyor, gece de 1 defa mama alıyor..

benimki bir nevi oruç tutuyor desenize

ayyy kızlar ben her saat başı emziriyrum yaa..ek gıdayada başlamış değiliz henüz. kızım nerdeyse 6 aylık oldu. 2 dk emiyor sonra hemen bırakıyor emmek istemiyor 1 saat sonra tekrar aynısı oluyor. doymadığını düşünüyorum her defasında ama ayağımda salladığımda karnı su torbası gibi ötüyor :)))) gecede en az 2 defa emziriyorum. ama artık sütüm iyice azaldı.yetmiyo kızıma :KK43:(((

ertuğda 5 saatte yiyo hemde 120 ml bazen 150 yiyo kaşıkla 3 kaşık alıyo sonra bagırıyo mecburen biberona koyuyorum biraz sulandırıp sabah mamasını 200 ml içiyo maşallah

3 saat arayla 120 veriyorum aralarda ara öğün veriyorum

Ya dişten sanırım bu aralar ben vermesem hiç aklına gelmeyecek gibi acıktığı
emzirmesem kendim hadie kızım acıktın die 4-5 saat duracak öyle
enteresan ,,,dişten sanırım devamlı parmaklar ağızda yanlar beyazlaştı
diş etleri kabardı sıkıntısı var

ayyy kızlar ben her saat başı emziriyrum yaa..ek gıdayada başlamış değiliz henüz. kızım nerdeyse 6 aylık oldu. 2 dk emiyor sonra hemen bırakıyor emmek istemiyor 1 saat sonra tekrar aynısı oluyor. doymadığını düşünüyorum her defasında ama ayağımda salladığımda karnı su torbası gibi ötüyor :)))) gecede en az 2 defa emziriyorum. ama artık sütüm iyice azaldı.yetmiyo kızıma :KK43:(((

canım bianönce saatli düzene alıştırmanı tavsiye ederim,bizim diyetisyenimiz 4 8 12 yani 4er saat arayla beslenmeye alışmadan ek gıdaya geçmemizi istemiyor.benimki baya zorlanıyor 4 saate ama alıştırmaya çalışıyorum bende başlarda hata yaptım ağladıkça ağzına meme,şimdide aynı şeyi bekliyor ama yok alışacak.inan uyku düzeni bile oluşmaya başladı:dance:

YA BENİMKİ DE SAAT BAŞI emiyo nasıl alıştırıcam 4 saat çok degil mi ki?

vaka kzılar benimkide memyi bırakmak istemiyor beyfendi her saat istiyoo..günde bi öğünde püre veya muhalklebi veriyorum..yatmadan önce ..yani 1 2 saate bir besleniyoruzzz

ben de her saat emziriyorum..doktoru kesinlikle 4 saatte bir dedi ama iste cok aglio oglum dayanamiyorum ne yazik ki..oburluktan yapio biliorum..yoksa bence karninin aciktigini sanmiyorum..tamamen zevk icin yani..gece yatirirken muhallebi yediriyorum tok tutsun diye ama gene en fazla iki saat dayanip gene uyanip yikiyo ortaligi...

benım kızımda 4 saatte bir beslenıyor ayına gore 4 yada 5 saatte olması gerekıyormus dr.muz oyle dedı

kızlar benim bebişim de ne zaman isterse o zaman emziriyorum. emmek istediğinde kazağıma sürtüyo ağzını, huysuzlanıyo, hatta bazen annnne mammma diyo emmek istediğinde. zaten günde 1-2 kere zorla mama veriyoruz, bi türlü ek gıdaları severek yemiyo, bazen yoğurdu yiyo. ben biberona bi türlü alıştıramadım. nasıl alıştırabilirim, bana akıl verin lütfen. ağzının içinde oynuyo, sonra da çıkartıyo biberonu, kaşıkla mama vermek işkence gibi oluyo. fikirlerinizi bekliyorum..

benim kızımda 3 saatte bir mama emiyor. Benimde sütüm azaldığı için mamaya başlamak zorunda kaldık. Çok üzülüyorum ama yapacak bir şey yok. 3 saatte acıkıyo bizim prenses.

kızlar benim bebişim de ne zaman isterse o zaman emziriyorum. emmek istediğinde kazağıma sürtüyo ağzını, huysuzlanıyo, hatta bazen annnne mammma diyo emmek istediğinde. zaten günde 1-2 kere zorla mama veriyoruz, bi türlü ek gıdaları severek yemiyo, bazen yoğurdu yiyo. ben biberona bi türlü alıştıramadım. nasıl alıştırabilirim, bana akıl verin lütfen. ağzının içinde oynuyo, sonra da çıkartıyo biberonu, kaşıkla mama vermek işkence gibi oluyo. fikirlerinizi bekliyorum..

ben de alıştıramıyorum biberona ne yapacagız böyle ya?fikirlerinizi bekliyoruz
tam olarak ağzına bile almıyo dilyle iteliyo yok böyle bişey yaaa

X