Gelinlik Modelleri Haziranda düğünüm var ne zaman gelinlik bakmaya başlamalıyım???

Sinay

Evimizde İnci bereketi:)
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
5.212
3
arkadaşlar 27 haziranda düğünüm var ve benim daha kafamda belirlediğim bir gelinlik bile yok ne zaman bakmaya başlamalıyım???a.s.

mayısın başında başlamalısın

benim düğünümde haziranın 6sında...özl dikim falan düşünmüyorsan mayısda git. incele ara ara bir bk yinede..

bir kaç model deneyip kafanda bir şablon oluştur.

teşekkür ederim canım sende haziran gelini oluyosun demek :asigim: ben straplez düşünüyorum ama nişanlım üzerine tül cepken falan giyersen izin veririm diyor hazırları giyip denedikten sonra içime sinen birşey bulamazsam en son dikime başvururum diye düşünüyorum bilmiyorum umarım gönlüme göre birşey buluruma.s.:nazar:

canım şimdiden model bakmaya başla
anca kara verirsin ben nişanlanınca hemen çarşıya çıktım gelinlik modeli bakmaya
ilk gördüğümü çok begendim 1,5 yıl nişanlı kaldım ve model baktım ama o ilki çok begendim düğünden 2 ay önce dikime başladı
provalar derken düğünden 2 hafta önce aldım
son ana bırakma ne olur ne olmaz
sana gelinligimi göstermek isterim
my.php

canım bende 7 haziranda evleniyorum kısmetse, şimdiden gelinlik bakmaya başladım.
modaevlerini geziyorum, beğendiğim gelinlikleri deniyorum, hangi modeller daha çok yakışıyorsa ona göre karar verip diktiricem... diktirme süreside modeline göre 1-2 ay olarak değişebiliyor..
birde son zamanlarda ev düzme telaşlarımız olucak, gelinliğe çok fazla vakit ayıramayabiliriz... işi sağlama almak lazım, bence sende yavaş yavaş bakmaya başla canım...
he bu arada şubatın 15 i gibi birçok modaevinin 2009 yaz modelleri gelicek, bilgin olsun canım...

canım bende 7 haziranda evleniyorum kısmetse, şimdiden gelinlik bakmaya başladım.
modaevlerini geziyorum, beğendiğim gelinlikleri deniyorum, hangi modeller daha çok yakışıyorsa ona göre karar verip diktiricem... diktirme süreside modeline göre 1-2 ay olarak değişebiliyor..
birde son zamanlarda ev düzme telaşlarımız olucak, gelinliğe çok fazla vakit ayıramayabiliriz... işi sağlama almak lazım, bence sende yavaş yavaş bakmaya başla canım...
he bu arada şubatın 15 i gibi birçok modaevinin 2009 yaz modelleri gelicek, bilgin olsun canım...

teşekkür ederim canım bende modaevleri ziyaretine başlasam iyi olacak gerçekten dediğin gibi ev ara bul,eşyalar,eksikler, kuaför,bir çok şeyi son ana bırakıyoruz bir de gelinliği bırakırsam telaşa gelirim en iyisi yavaş yavaş gezmek a.s.

hemen gittiğin gibi bulamayabılırsın oyuzden daha onceden bak ara dolas begen bence.
cunku herzaman işler planlandıgı gıbı gıtmıyor.
bence martta falan başla erken olsun geç olmasın bence :icecream:

benımde hazıran sonu bende model bakıyorum ınt den falan ama uzerınde görmek en ıyısı

canım şimdiden model bakmaya başla
anca kara verirsin ben nişanlanınca hemen çarşıya çıktım gelinlik modeli bakmaya
ilk gördüğümü çok begendim 1,5 yıl nişanlı kaldım ve model baktım ama o ilki çok begendim düğünden 2 ay önce dikime başladı
provalar derken düğünden 2 hafta önce aldım
son ana bırakma ne olur ne olmaz
sana gelinligimi göstermek isterim
my.php

bende 2 yıldır nişanlıyım ama hiç gelinlik telaşına düşmemiştim bu güne kadar bundan sonra yavaş yavaş kafamda çizmeye başlasam iyi olacak yardımların için teşekkürler a.s.gelinliğini görmek isterim canım :nazar:

bence hemen bir fikir edinmeye başla, çünkü bakarım beğenmezsem diktiririm falan diyorsun, sonra aceleye gelmesin...

kızlar bu arada nisan ayında gelinlik fiyatları yükseliyormuş, gittiğim tüm gelinlikçiler aynı şeyi söyledi.bu da aklınızda olsun :CüvCüv:

Dünya güzelleri öncelikle hepinize hayırlı olsun. Ben bu iş konusunda deneyimliyim :) Gelinlik Fiyatları Mart itibariyle 2 ye katlanacak. Bu yüzden size önerim şimdiden hazırlıklı olmanız ve kafanızda en kısa zamanda ne istediğinize karar vermeniz. Ben gelinliğimi Avşar Gelinlik' te diktirdim. Şimdi görümcemin düğünü olacak. Yine oradan alacağız gelinliği çünkü model olarakta işçilik olarakta çok iyi iş çıkardılar. Oraya uğramadan gelinlik almayın derim. Ayrıca 6-7-8 şubat tarihinde İstanbulda oturan gelin adaylarımız Taksim civarında Lütfü Kırdar Sergi Sarayı'nda Evlilik Dünyası fuarı var. Orada da bir çok gelinlik görebilirsiniz. Gelinlik işini düğününüzden en az 3 ay önce kafanızdan çıkarmanızda fayda var.

Hepinizi öpüyorum :)

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar bu arada konyada yaşayan gelinlerimizin de modaevi seçimlerini merak ediyorum bi yakınım konyada en iyi gelinlikler nüansta hiç gezip dolaşıp boşa yorulma demişti.:uhm::uhm:

bende haziran gelini olacağım kısmetse
şu sıralar vakit bulsam bi modaevine gitmeyi planlıyorum
çünkü ben zor beğeniyorum ayrıca marttan sonra fiyatlar yükselecemiş ve gelinlik işleride yoğun olacağı için şimdiden bakmam gerekirmiş
seninde haberin olsun canım son ana bırakma
Allah korusun herhangi bi aksilik felan olursa sonra çok stres yaparsın

bknz: ablam :1no2:

gelinliğini diktiriyordu ki öyle yaz dönemi sıkışıklığı felan yoktu çünkü şubatta evlendi
düğünden 3 - 4 gün önce gelinliği son kez giyip alacaklardı ki gelinlikte ütülemeden dolayı oluşan yanıklar vardı
gelinlikçi hanım teyze inkar etsede tül eriyip satene yapışmıştı
teyze düzeltmek için oraya bişe sürüp çitilemiş fln saten pamuklaşmış
oradan çıkıp gelinlik aramaya gitmişlerdi canım ablam bisürü gelinlik giyip çıkarmaktan ve stresten saçları tel tel havaya dikilmiş
sonra bi gelinlik alınmıştı ama düğün günü farkedebildi nasıl bişey olduğunu :1closedeyes:

Ben de 21 Haziranda evlendim.Marttan sonra gelinlikler zamnalnır dedi herkes ben de martta Aysira'dan aldım gelinliğimi ama hiç de zamlanmadı.Onun için erken bakmana gerek yok bence.Çünkü hazirana kadar daha değişik modeller gördükçe kafan karışıyor.Netten çok baktım ben ama gelinlikçiye gidip baktığın zaman çok değişiyor fikirlerin.Ben kabarık hiç düşünmüyordum ama deneyince kabarık olmayan modeller bana hiç yakışmadı.Şimdiden mutluluklar canımkaydirigubbakcemile5

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar bu arada konyada yaşayan gelinlerimizin de modaevi seçimlerini merak ediyorum bi yakınım konyada en iyi gelinlikler nüansta hiç gezip dolaşıp boşa yorulma demişti.:uhm::uhm:

Konya'da farklı bişey varsa bilmiyorum ama İzmit'te Nüansın gelinlikleri çok çok kötü.Marka olduğuna göre modeller de aynıdır.Herkesin beğenisi farklı tabi

kızlar bu arada nisan ayında gelinlik fiyatları yükseliyormuş, gittiğim tüm gelinlikçiler aynı şeyi söyledi.bu da aklınızda olsun :CüvCüv:

canım bende fatihi gezdim ilk kez bu hafta sonu
banada aynı şeyi söylediler
bende haziranda evleniyrum nasipse
ve gelnliğimi bu ay içinde anlaşıp pazarlık yapıp bağlayacağım inşaallah
kira yada satılık bilmiyorum
2 katı para vermek sadece zarar diye düşünüyorum..

hepinizin gönlünüzce olsun

canım bende fatihi gezdim ilk kez bu hafta sonu
banada aynı şeyi söylediler
bende haziranda evleniyrum nasipse
ve gelnliğimi bu ay içinde anlaşıp pazarlık yapıp bağlayacağım inşaallah
kira yada satılık bilmiyorum
2 katı para vermek sadece zarar diye düşünüyorum..

hepinizin gönlünüzce olsun

Ben de böyle söyledikleri için martta aldım ama kesinlikle zam gelmedi.Ve düğüne kadar o modelden hevesini alıyorsun.Ben eşimin evine koymuştum gelinliği düğüne kadar görmedim ama gözün alışıyor.Bence kış aylarında gelinlikçiler iş yapamadığı için böyle bişey uyduruyolar.Ve mayıs ayı gibi yeni modeller çıkıyor.Model seçenekleri artıyor.Ben 2 gelinlik arasında karar vermiştim.Diğer gelinliği haziranın sonunda benim baktığım fiyata aldı arkadaşım.Çiçeğimi almaya gittiğimde de fiyatlar aynıydı.Zam falan yoktu.Aksine model seçenekleri artmıştı.Pazarlık yapmayı ihmal etmeyin.Çünkü o milyarlar verilerek alınan gelinliklerin maliyetleri çok düşük.Kar payı yüksek.Dolayısıyla pazarlık payını yüksek tutuyorlar.

arkadaşlar 27 haziranda düğünüm var ve benim daha kafamda belirlediğim bir gelinlik bile yok ne zaman bakmaya başlamalıyım???a.s.

canı sımdıden bakmaya basla begendıgını ıcne sınenı hemen al derım hatta şöyle bır ıpucu vereyım sımdı alırsan gelınlıgı yarı yarıya fıyatları ucuz oluyor bu donemlerde bılgın olsunyerimseniben

canı sımdıden bakmaya basla begendıgını ıcne sınenı hemen al derım hatta şöyle bır ıpucu vereyım sımdı alırsan gelınlıgı yarı yarıya fıyatları ucuz oluyor bu donemlerde bılgın olsunyerimseniben

sanırım sende konyada yaşıyorsun ve evlisin, tavsiye edebileceğin modaevleri var mı?

X