Kilolu bayanlar buraya

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.244
12
Arkadaslar
3 aşılama denedik ama maalesef tutmadı, simdi tüp bebek tedavisine başlamayı düşünüyoruz şubatta, ama bu kilo sorunu beni çok endişelendiriyor, şu an 83 kiloyum.. Böyle kilo sorunu olup da tüp bebek denemesi yapan var mı, yani çok sorun olur mu, aslında korkuyorum ama kilo veremedim şimdiye kadar... Görüşlerinizi bekliyorum...:1shok:

canım bende 3 aşılama ve 2 tüp bebek yaptım tutmadı 112 118 arasıydı hep kilolarım boyum 176 tostoparlakata değilim ama bayağı iriyim yani banada hep drlar kilo ver diyorlardı ve ben şu an 112 kilo ile hamileyim 11 sene sonra kendiliğinden rabbim ol dedikten sonra kilo filan boş canım gerçi çok yürüyüş yapıyordum spora gidiyordum moralimne iyi geliyordu spor inş en yakın zamanda senin ve bütün isteyenlerinde olur canım canının ne kadar yandığını tahmin edebiliyorum.

Canım ben 1.56 boyunda 68 kiloyum.1. Tüp denemem başarısızdı.doktorum tek sebebinin kilo olduğunu söyledi.çünkü kilo transfer yapılırken zorluklara ve dolayısıyla başarısızlığa neden oluyor.bende ikinci defa dondurulmuşlarla deneyeceğim.ama ondan önce mutlaka kilo vermem lazım.diyete ve spora başladım.şubat sonu gibide tedaviye başlayacağım.sana tavsiyem kilolarını vermeden tüp bebek düşünme.kendine 2 ay gibi bir zaman ver.azmet ve iradene hakim ol.bebek için herşeye değer değil mi????????

Teşekkürler cevaplarınıza,aslında doğru vermem lazım ama şu an yaza kadar izinliyim ben de bu izin sırasında olsun istiyorum tabii, ama dediğim gibi bu kilo problemi beni hem üzüyor hem sinirlendiriyor.. Kendime kızıyorum..
İnsallah tutar İrem 2. denemende, buarada nerde yaptırdın 1. denemeyi? Ve ne kadar zaman geçti 1. ve 2. arasında?
Derin, insallah sen de iyi ve sağlıklı bir hamilelik geçirirsin...Şimdiden hayırlı olsun.. Tüp bebek tedavilerinden sonra kendiliğinden mi hamile kaldın? Öyleyse süper...

bu kilodan o kadar dertliydimkiii aahhh ahhhhhhh
bebek istediğimde 75 kilo idim boyumda 1,69
daha açığı ben evlendiğimde adet düzenim bozuldu 1 senede 20 kilo aldım 84 kilo oldum
adet olamadım hiç en son gittiğim dok.pkosun dedi çocuk istemediğim için d.kontrol hapı verdi
diyetisyene yolladı d.kontrol hapı ve diyetisyenle 16 kilo verdim
ve kilomu korudum sonra diyeti bırakınca kilo aldım 78 çıktım sonra yine diyetisyen 73 oldum
en sonda 75 kiloda kaldım 2 sene 75 le d.kontrolü bıraktım ilk 2 ay adet oldum 3 ay olmadı
kilomda çok değildi acaba yinemi pko belası geldi diyordum yada hamişdim diyordum
böle böle benim 4 ayım geçti adet olmaz oldum doktorlara gittim kimi pkosun dedi kimi değilsin dedi..
bebek istediğimizden hemen bebek tedavisine geçtiler 1 aşılama oldum tabi bu arada eş faktörü çıktı eşim ameliyat oldu eşimin iyi olmasını beklerken d.kontrol kullandımdiyet yaptım
ama stresten veremedim adet olamadıkca kilo aldım oldum 80-81-83 kilo ile ikinci aşılamaya geçtik tam 16 gün göbişden iğne oldum yumurtam gelişmedi doktor salağı en son vücuduma su toplattı
ve bütün suçu bana attı neymiş bu kilo ,ile yumruta gelişmezmiş o zaman baştan tedaviye almasaydın dedim ....sen istedin dedi..ve bana sen 20 kilo vermezsen değil çocuk yumurtan bile olmaz dedi
ahhhh ahhhhhhhhhh ağlamakdan gözümde yaş kalmadı.....2 ay ara verdim bu arada bir sene olmuştu
varmızı yoğumuzu harcadık piskolojimin bozukluğundan işimden çıktım eşimde bende hergün doktora gitmekten yorulduk.....en son kk dan bir arkadaşım aşılama ile hamiş kalmıştı gel benim doktora gidelim ön görüşme yap dedi beğenmezsen başka yere git dedi.bende tedaviye ara verdiğimizden ölesine gideyim dedim gittim çok sevdim doktoru beni hemen muayne etti sen kesinlikle pkosun dedi eşinden sprme testi istiyorum dedi eşinin durumuna görede senden rahim filmi isteyececem dedi.
tmm dedim bana şeker hapı verdi bu hap senin iştahını keser dedi birazda diyet yap dedi ....
ben çıktım rahattım hemen başlamayacaktık hem o kadar yıkım olduki sonuç aynı olur dedik....eşime dedim sevdiysen bide ona gideriz dedi....ama seyhati vardı tam iki hafta sonra gitti test için bende bu arada evde diyet yaptım koşu bandıma bindim yazdı evim çatı katıydı sıcakdı yiyerek ve relax olarak (çünki versemde vermesemde aynı olacak dedim )o rahatlıkla bir haftada 3 kilo verdim sonra 3 kilo daha 6 kilo gitti ben 78 -77 düştüm eşim sprem testini verdi ....ve bir aksam üstü tlf çaldı gittiğim doktor eşimin değerinin çok düşük olduğunu bu durumda rahim filmi ve aşılamaların faydası olmayacağını tek tedavi tüp bebek dedi......hiç çocuğunuz olmaz değil ama sen ve eş faktörü olunca bu iş çok uzar dedi...tşk.ettim kapattım tlf elde avuçda kalmadı sskdan rapor alamak için karı koca ssk hastanelerin kapısında kalacaktık eşimin böle bir lüksü yoktu ...ben işden zaten çıkmışdım bide o işinden olmasın dedik...tüm borcumuza rağmen tüp bebek son yol bunuda yapalım dedik bankadan kredi çekmeye karar verdik doktorla hastane ile konuştuk ne kadar mal olacak öğrendik...eşim işlemlere başladı ...eşim patronu kredi çekmemize izin vermedi fazi ödemeyin dedi ve bize 5500 ytl verdi ben kendimi birden tedavi içinde buldum iğnelere başaldık tabi bu arada diyet felan hak getire yavaş yavaş kiloda aldım veeee 8 günde yumurtalar gelişti ve 20 yumurtam oldu en kaliteli 6 yumurta var dedi doktor ....10 gün toplandı 4 gün transfer oldu ve allaha binlercekez şükür kiiii ben şuan 22 haftalık ikizlere hamişim .......tek isteğim kilo vermeden değil çocuk yumrutan bile olmaz diyen doktora gitmek....heee kızlar hamile olduğumu öğrendiğim gün tartıldım 85 kilo olmuştum tedavi başı ve sonuca kilo aldımm yaniii..........şimdimi 6 haftadan beri o kadar kusuyorumki tek lokma yiyemez oldum sürekli haşlanmış yemek yiyorum daha geçen hafta serumla beslendim ne yesem çıkıyor
iyiki kilolu hamiş kalmışım yoksa çocuklar benim depoları boşaltırken ben dahada çökecektim
bebeklerim kilosu herşeyi iyi çünkiiii ben yemesemde önceden yediklerimi topladılar.........

benim hikayem bu kızlar 1 sene çok ağladım ama sonunda yüzüm güldü

Son düzenleme:
Selam Arkadaşlar
bende 1.50 boyunda 95 kiloyum bende yarın doktora gidiyorum tüp bebek için bakalım ne olacak kilo veremiyorumda ama ben daha önceden normal hamile kaldım ( ilk evliliğimde bu ikinci evliliğim ) eşimin sperm sayısı az ama bu kiloda nasıl olur bakalım ama inşallah hepimiz en kısa sürede bebişlerimize kavuşacağız ALLAH hepimizin yardımcısı olsun
lütfen arkadaşlar birbirimizi bilgilendirelim

evt canım benimde hikayem çok uzun aslında aşılamalardayken 135 kiloydum bundan beş sene önce yumurtam bile gelişmiyordu ama beş senedir çok mücadele verdim yürüyüş spor hiç oturmadım 103 kiloya düştüm boyum olduğu için manken gibi olmuştum ama yine çocuğum olmadı ama ben 4 ve 8 senelik evliykende hamile kalmıştım bebeklerimin kalp atışını duymamıştım inş allahın izniyle 12 seneye girdiğim gün bebeişimi kucağıma alcağım sen bence spor salonuna yazıl imkanın varsa allah gönlüne göre versin

Arkadaslar
3 aşılama denedik ama maalesef tutmadı, simdi tüp bebek tedavisine başlamayı düşünüyoruz şubatta, ama bu kilo sorunu beni çok endişelendiriyor, şu an 83 kiloyum.. Böyle kilo sorunu olup da tüp bebek denemesi yapan var mı, yani çok sorun olur mu, aslında korkuyorum ama kilo veremedim şimdiye kadar... Görüşlerinizi bekliyorum...:1shok:

yukarıda arkadaşların anlattıkları güzel şeyler ama istisnalar kaideleri bozmaz canımcım
64 kilo ile dr. gittim bana söylediği tek şey kilo vereceksin verebildiğin kadar dedi bende pco var ve sorunum bu 1.64 boyum var çok kilolu görünmüyorum ama kilo verdim 58 kiloya indim bu hafta doktoruma gittim dondurulmuşları deneyeceğiz bana söylediği şey bir kaç kilo daha ver rahat edelim şimdi sen ne dersin güzelcim kilolumu tüp bebek yaptırmalı yoksa kiloları verip şansımızı artırmalı mı fisfisfis

teşekkürler cevaplarınıza,aslında doğru vermem lazım ama şu an yaza kadar izinliyim ben de bu izin sırasında olsun istiyorum tabii, ama dediğim gibi bu kilo problemi beni hem üzüyor hem sinirlendiriyor.. Kendime kızıyorum..
Insallah tutar irem 2. Denemende, buarada nerde yaptırdın 1. Denemeyi? Ve ne kadar zaman geçti 1. Ve 2. Arasında?
Derin, insallah sen de iyi ve sağlıklı bir hamilelik geçirirsin...şimdiden hayırlı olsun.. Tüp bebek tedavilerinden sonra kendiliğinden mi hamile kaldın? öyleyse süper...

canım ben 1.denememi istanbul international hastanesinde yaptırdım.ağustos ayında.ikincisi içinde şubat sonu gibi gitmeyi düşünüyorum.

Kızlar doktorum bana sadece inanmam gerktiğini söyledi
ve ben inanıyorum kiloya gelince ben daha fazla bekliyemiyeceğim ve inanıyorum
en kısa zamanda bebişimi kucağıma alacağım

İnşallah hepimiz alalım bebişlerimizi kucağımıza
buarada tedavine başladın mı?

X