Garmastan gögüs ucu çatlakları için krem

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
Garmastan gögüs ucu çatlakları için krem
Bu kemi yeni doğum yapmış bir arkadaşım verdi.onun göğüsleri çok kötü olmuş ve zorluk çekmiş.bana 7 aylıkken bu krem sürülmeli dedi.siz ne dersiniz?doktora soracağım bu hafta .kullanan var mı_üstelik bu krem bebeğin ağzına bile gelse sorun olmuyormuş.bitkiselmiş.kaydirigubbakcemile5:1hug:

vis_garmastan.gif

Bitkisel içerikli meme başı pomatı

Yüzyılar önce Güney Amerika’da yerlilerinin tedavi amacıyla kullanmaya başladığı gayazulen çiçeği, modern dünyada da annelerin imdadına yetişti… Etken maddesi gayazulen olan Garmastan Pomat, Türkiye’de tek bitkisel içerikli meme başı pomatı olma özelliği taşıyor. Garmastan Pomat, meme başını nemlendiriyor ve bakterilerin buraya yerleşmesini engelleyerek çatlakları önlüyor. Guajak ağacından elde edilen gayazulen içerikli bitkisel pomat, doğal ve iyileştirici etkisiyle oluşmuş çatlakları da kısa sürede tedavi ediyor.
Parfüm ve alkol içermiyor
Garmastan Pomat sayesinde cilt korunurken, meme başı çatlaklarının iyileştirilmesi hızlandırılıyor. Hem bebek hem de anne için güvenli olma özelliğine sahip pomat, meme başı ve çevresini yumuşak ve elastik tutarak derinin korunmasını sağlıyor. Vücut sıcaklığında hemen eriyerek hassas cilt üzerinde kolaylıkla dağılan pomat kokusuz ve yağsız olduğu gibi giysilerde de iz bırakmıyor. Parfüm ve alkol içermeyen Garmastan Pomat, su ile kolaylıkla yıkanabilme özelliğine sahip bulunuyor. Med İlaç tarafından Almanya’dan ithal edilen Garmastan Pomat, her emzirmeden sonra meme ucu ve çevresine ince bir tabaka halinde sürülüyor. Garmastan Pomat, hamileliğin 8. ayından itibaren göğüsleri emzirmeye hazırlamak için kullanılıyor.
Kuzey ve Güney Amerika'daki guajak ağacından elde ediliyor
Garmastan Pomat’ın formulasyonu için Kuzey ve Güney Amerika halkının uzun geçmiş bilgilerinden faydalanılmıştır. Bu bölgelerde guajak ağacının iyileştirici ve iltihap önleyici etkisi uzun sürelerden beri bilinmektedir. Garmastan Pomat, guajak ağacından elde edilen doğal mavi gayazulen ihtiva etmektedir.

Alintidir...

Son düzenleme:
Problemli Memeler Bebeklerin Sütten Erken Kesilmesine Neden Oluyor

Annelerin meme problemleri yüzünden bebeklerini emzirememesinin, bebeklerin anne sütü aldıkları dönemi kısalttığı, bu nedenle meme başı çatlaklarının henüz oluşmadan engellenmesi gerektiği bildirildi.

Bebek sahibi olan anne, bebeğine herşeyin en iyisini, en doğrusunu vermek ister. Bir annenin bebeğine verebileceği en değerli şey ise anne sütüdür. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bebeklerin en az 4-6 ay arasında emzirilmesini önerirken, annelerin büyük bir bölümü memelerinde meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar yüzünden bir dönem bebeklerini emziremiyorlar.

Berlin Benjamin Franklin Üniversitesi Eğitim Hastanesi’nden Prof. Dr. Jürgen Vormann ve ekibinin yaptığı bir araştırmaya göre, yeni doğum yapan annelerin yaklaşık %30’u hatalı emzirme tekniklerini kullandıkları için meme başı çatlakları ve yarıkları yüzünden bir dönem bebeklerini emziremiyorlar. Bu dönemin bebek için çok gerekli olan sütün üretimini olumsuz etkilediğini söyleyen Prof. Dr. Vormann, “Memeyi ağızına alan bebek dişeti ve dudaklarıyla beyine uyarı göndererek süt yapımını başlatıyor. Fakat memede oluşan çatlak ve yarığa bağlı olarak ortaya çıkan ağrı nedeniyle, anne bebeğini memede rahat tutamıyor. Bu nedenle de sütün yapımı için gerekli olan uyarı beyine gitmiyor. Memede oluşan çatlak ve yarıklar süt yapımını olumsuz etkiliyor. Anne bebeğini ne kadar sık emzirirse süt yapımı o kadar çok olur. Anne sütünün bebek için önemi düşünüldüğünde, bebeğin sütten erken kesilmemesi, bebeğin sağlığı için çok önemlidir.” dedi.

Meme başı çatlaklarını ve yarıklarını engellemek için hamileliğin 8. ayından itibaren göğüslerin emzirmeye hazırlanması gerektiğini belirten Prof. Dr. Vormann, “Bu amaçla, banyodan sonra kullanılacak bitkisel içerikli pomadlar, doğumdan sonra hem annenin acı çekmesini engelleyecek, hem de bebeğin gelişimi için gerekli olan sürede süt vermesine yardımcı olacaktır.” diye konuştu.

Emzirme döneminde meme başı çatlaklarının giderilmesinde ve göğüs bakımında kullanılan tek bitkisel içerikli krem olan Garmastan Pomad, kısa bir süre önce piyasaya verildi. Garmaston Pomad’ın etken maddesi, Guaiacum Officinale adlı bitkiden elde edilen Gayazulen… Antienflamatuar bir madde olan Gayazulen, meme başını nemlendiriyor ve bakterilerin buraya yerleşmesini engelleyerek, çatlakları önlüyor. Oluşmuş çatlakları ise kısa sürede iyileştiriyor. Hamilelik öncesinde kullanıldığında koruyucu, çatlak oluştuktan sonra ise tedavi edici bir ürün olan Garmastan Pomad’ın, koruma amaçlı olarak hamileliğin 8. ayından itibaren banyo sonrasında ince bir tabaka halinde kullanılması öneriliyor. Emzirme döneminde ise, her emzirmeden sonra meme ucu ve aerolaya ince bir tabaka halinde sürülen Garmastan Pomad, çatlakların oluşmasını önlüyor. Cildin antienflamatuvar fonksiyonunu destekleyin Garmastan Pomad, emzirirken memede acı oluşma ihtimalini azaltıyor ve bebeğin erken sütten kesilmesine engel oluyor. Garmastan Pomad, tamamen bitkisel içerikli olduğu için bebeğe hiçbir yan etkisi yok.
Dr.Mesut İLTER

O konuda bilgim yok ama recetesiz satilan bir krem yazarlarmi bilmiyorum fisfisfis

Bana doktorum hastaneden taburcu olurken yazmıştı...
Kullandım,gayet güzel bir krem,sizinde endişeniz olmasın......

ben bu kremi şiddetle tavsiye ediyorum sana.. mutlaka kullan ve kullanırken asla korkma.. bebeğini emzirirken kremi silmene gerek yok.. ben her iki gebeliğimde de bu kremi kullandım inanılmaz rahatlarsın..

meme ucu için bütün dr lar bu kremi öneriyor

ben çok geç başladığım için bende işe yaramadı çünkü olay artık cerrahi müdahala gerektiriyodu

merhaba
bebeğim ikinci ayını doldurduğu halde hala göğüslerim iyileşmedi.ve üçüncü tüp garmastan kullanıyorum.o kadar çok çektim ki şu göğüs olayından hala ağlıyarak emziriyorum.garmastan pomadı devlet ödemiyo çünkü ithal.şimdi yeni bişi dudum ondan yapıcam.halis zeytin yağını kızdırıp içine bal mumu atılıyo.mum eriyince krem gibi oluyomuş.inşallah iyi gelir.bu ayrıca bebek pişiklerinede iyi geliyomuş.

merhaba
bebeğim ikinci ayını doldurduğu halde hala göğüslerim iyileşmedi.ve üçüncü tüp garmastan kullanıyorum.o kadar çok çektim ki şu göğüs olayından hala ağlıyarak emziriyorum.garmastan pomadı devlet ödemiyo çünkü ithal.şimdi yeni bişi dudum ondan yapıcam.halis zeytin yağını kızdırıp içine bal mumu atılıyo.mum eriyince krem gibi oluyomuş.inşallah iyi gelir.bu ayrıca bebek pişiklerinede iyi geliyomuş.
Canım çok geçmiş olsun,krem çok güzel ama etkili olmadığı durumlarda,tahinin üstünde biriken yağ varya,işte o birebir...Yani susam yağı......Ben kremi doğumdan sonra başladım,çokda faydalı olamadı....Hamileyken başlamak gerekliymiş....
Susam yağı kesinlikle,şiddetle tavsiye ederim...

ilk doğumumda göğüs ucu çatlaması (kanama ve iltihap)benim için büyük sıkıntıydı,iki ay ağlaya ağlaya emzirdim,kullanmadığım ilaç kalmadı,
emzirmeyi bırakmak zorunda kaldım.ikinci doğumda Allah razı olsun hastanedeki hemşireler bebeği emzirmeden önce
göğsümdeki sütü az sıkıp,göğüs ucuma sürmemi ve bebeğin ağzına göğüsün bütün kahverengi kısmını vermemi söyledi
ve daha sonra (emzirme bittikten sonra)tekrar sütü göğüs ucuma sürdükten sonra göğsümü kapatmamı söylediler,
ben çok şükür hiç bir sorun yaşamadan bebeğimi 8 ay boyunca bu şekilde emzirdim,şimdi herkese tavsiye ediyorum
bebekleriniz sağlıkla büyütmeniz dileğiyle :emir_bebek: :nazar: :emir_bebek:

Canım çok geçmiş olsun,krem çok güzel ama etkili olmadığı durumlarda,tahinin üstünde biriken yağ varya,işte o birebir...Yani susam yağı......Ben kremi doğumdan sonra başladım,çokda faydalı olamadı....Hamileyken başlamak gerekliymiş....
Susam yağı kesinlikle,şiddetle tavsiye ederim...

öneriniz için çok teşekkürler...inşaallah işe yarar.inanın denemediğim hiç bişi kalmadı.bazen hamilelik ve doğum hiç bişi değilmiş bu göğüs yaralarının yanında diyorum.tüm lohusalık dönemim zehir oldu bu yüzden Allah kimseye vermesin.sevgilerimle...

hanımlar bir de lansinoh (sanırım böyle yazılıyordu) var. ben onu kullandım çok rahatlattı beni. Ayrıca emzirirken silmenize gerek yok.bebek için de faydalıymış

kızlar gebelikte bu garmastan ne zaman ne kadar kullanılmalı?yani kaçıncı haftada başlayayım?

canım gebelikte başlama bence en azından buna başlama lansinoh gibi lanolinli bir krem olabilir
benimde iki buçuk ay çok fena yara idi gögüslerim garmastandan 4 tüp bitirdim en çok drun önerdiği bu ilaç ama bende hiçbir işe yaramamaıştı
hertürlü ilacı yağı kullandım bepanten medicassol garmastan medela avent lansinoh susam yağı zeytin yağı
tek işe yarayan lansinoh oldu şiddetle tavsiye ederim aynı şekilde sorun yaşayanlara

valla ben çoook krem kullandım ama hiçbiri fayda etmiyor.bepanten,lansinoh,purelan, zeytinyağı...
hiç geçicek gibi değil.galiba sonunda doktora gitmek gerek.

bende çok sorunlu bir emzirme dönemi geçirdim arkadaşlar,göğüs ucu kullandım yinede yara oldu,bende bi krem kullandım adını hatırlamıyorum,ama birde badem yağı kullandım oda çok iyi geliyodu,kuruyup kabuk bağlayan yarayı anında yumuşatıyodu sonra emziriyodum kremi tedavi amaçlı kullandım çokta işe yaradı ikiside ama 3 ayda ancak tam anlamıyla emzirmeye başladım,oğlum 1 yaşında hala emiyo.
emziren tüm annelere sabır diliyorum,pes etmeyin kızlar herşey yoluna giriyo...

Arkadaşlar bir ecazcı olarak sağlıkçı olmayan kişilerin özellikle ilaç olarak satılan pomadlar hakkında bilgi vermemesini rica ediyorum.Garmastan hakikaten göğüsucu çatlakları için mükemmel bir krem fakat muhakkak her emzirmeden önce göğüs ucları mutlaka ılık suyla silinmeli, pomad artığı varsa muhakkak temizlenmeli.silinmesine gerek yok diye bilgi vermişsiniz çok yanlış! etken maddenin bir bitkiden elde edilmiş olması onun yan etkileri olmayacağını göstermez lütfen dikkat!

ben LANİSE diye bir krem kullandım. her emzirmeden sonra mutlaka. hiç çatlağım olmadı çok fayda gördüm. kullanabilirsiniz.

X