son aylarda bebeğe kilo aldırıcı besinler

ruzgarrr

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
1.925
52
selam kızar arkadaşımın bu ay sonu doğumu var aslında şubat ortasında doğacak ama erken doğum ay sonunda alırız dediler bebeği şu an 35. haftada 2 kilo 600 gr o yüzden bebeği besleyici şeyler yesin istiyoruz
muzun üstüne pekmez dök demişler
her sabah 1 yumurta diye duydum
sizinde son zamanlarınız mutlaka bilginiz vardır birşeyler önerebilirmisiniz

ben 9aydir duzenli olarak sabah ve ozellikle aksam yemeklerinde pekmez yiyorum.
yemegin ustune ekmegi bandırıp yemediğim zamanda bile sulandırıp içiyorum.
masalah diyeyim Allaha sukur bebegimin kilosu cok iyi.
34haftalık olması gerekirken hem gelisimi bir hafta önde gorundu hem de 2,5 kiloydu.
bal pekmez yumurta süt veya taze sıkılmış portakal mandalin suyu bunları kahvaltımdan mumkun oldukca eksik etmemeye özen gösteriyorum.

sol tarafa yatarak da çabuk büyümesine katkıda bulunuluyor bebeğin ve de ara öğünlede meyve öneririm

kaşar peyniri ve meyva bebeğe kilo aldırıyormuş arkadaşım normal doğum istiyordu gerçi 35 haftada bebeği 3.500 kilo olarak sezaryanla dünyaya geldi dr.u son zamanlarda vitaminini kaşa ve meyvayı yasaklamıştı çocuk 5 kilo olur normal doğum yapamazsın diye

kısss çiçek burda ne işn var..koş nisan anneleine bakimmm..bi soru sordum cvp bekliom hehh heeee..

protein ve kalsiyumu arttirmali..et tavuk balik süt kaşar vs..bakliyatlarda cok iyi..aşurenin tam zamani..bolbol asure yesin :KK66:

benimki çok zayıf oldu, demir ilacımı son ay bıraktım ona bağlıorum, sütte içmedim yumurta da yemedim:KK43: ama 2.5böyleyse 3 kiloyu nasıl doğururdum bilmiorum valla

ben bu sayılanların hepsini yedim genede 2500 gram doğdu bebeğim yemekle alakası yok sanırım allah vergisi diye düşünüyorum.

Çok kişi pekmez demiş ama. pekmez şeker içeriyor biliyorsunuz. Yersenizde abartmayın derim. bebek suni kilo alır. Yani kas yapmaz bebeğe.
Kaşara gelince benim gibi ödem şişlik korkusu olanlar dikkat edin Taze kaşar değil ama pişmiş kaşar (eski kaşar) genelde tuzlu oluyor.
1 gr tuz 40 gr su tutuyor. kabus gibi ya

benimki aşırı kilolu doğmadı ama(3600 gram)
yazayım yinede hergün 1 litre süt,1 tane bıldırcın yumurtası,meyve(1 porsiyon,özellikle muz)
(ama hamileyken fazla yemeyin kabız,sonrada hemeroid tetikliyor)
incir,kayısı,üzüm,ceviz,fındık,fıstık,badem,tavuklu-etli yemekler(bol protein)

arkadaşlar erken doğum tehdidimiz var akşam yine hastanede geçirdik gecemizi ağrı kesicilerle erteliyor doktorum. 35+2 deyiz daha ..
ve bebeğim galiba zayıff 2,400gr ,,doktor bebi tesellli etmek amaçlı sanırınm bu haftada çok normal dedi ama benim içim rahat değil birde erken doğum tehdidi olunca..
bana ne tavsiye edersiniz ? ne yemeliyim bebeğim kilo alsın diye?

susam ve hurma kesinlikle yenmeli günde 5 tane hurma susamlı cucbuk mutlaka yiyorum kuruyamişide demişti doktorum boş kaldıkça kuruyemişi elimden düşürmüyorum meyveler ve sütte cabası.bebeklerimin ikisininde kilosu normal cok sükür hatta önden bile gidioruz.

bulgur pılavı ye canım bıde yarma derler bılırmısın dıger adıda keskek asureye konuluyor ya soguk ayran ası corbası yap ye muz pekmez et yumurta kasar ye

Ben saydiklarinizin hepsini yedim kizimda hatta muz pekmez bal karisimi yedim 1litre sut abartiyorsunuz bebek dogunca allerjisi de ola bilir sute. Sabah aksam sut ictim,meyve,kasar hersey. 38+2 haftada 2600gr oldu.

arkadaşlar erken doğum tehdidimiz var akşam yine hastanede geçirdik gecemizi ağrı kesicilerle erteliyor doktorum. 35+2 deyiz daha ..
ve bebeğim galiba zayıff 2,400gr ,,doktor bebi tesellli etmek amaçlı sanırınm bu haftada çok normal dedi ama benim içim rahat değil birde erken doğum tehdidi olunca..
bana ne tavsiye edersiniz ? ne yemeliyim bebeğim kilo alsın diye?

Canim cok da kucuk degil bebegin uzulme..burda denilenler dogru,uygula cok cok 100-200 gr eksiktir onu da dogunca alir merak etme benim eltim 38+1 de dogum yapti 2650 gr dusun yani..Anne sutu cok iyi kilo aldiriyo Sen merak etme..

X