Kına Gecesi Kına Gecesi İçin Değişik Fikirler..

Kızlar selamm,

Kına organizasyonu yapmaktayız. Şuan tanıtım amacıyla fiyatlarımız çok cazipp. Kendi bindallınızdan arkadaslarınızn gıyecegı bındallıya kadar herseyınızı bız dusunuyoruz. Kına tacları, muzıklerı, tefleri, davulu, mumları şhakıra kemerlerı, karşılama lokumları, oyunları, Kına tahtı herşeyi biz düşünüp sizlere hayel gibi bir kına gecesi yaşatıyoruz. 5 kişilik ekiplerden oluşan kına kızlarımız gelın cıkısı yapıyor, sızlere özel gösteri şhovlar yapıyor, geceyi unutulmaz hale getiriyorr. Şuanlık kısa süreliğine fiyatlarımız çok uygun. İş sonu ödeme seçenekleriyle. Sizde bu fırsatı kaçırmayın. Detaylı bilgi için özelden mesaj atabilir. ........................... bu maıl adresıne maıl atabılırsınız. Ben özelim diyorsanız. Siz buna değersiniz.

özelden mesaj atarmısınız bilgi almak isterim

Arkadaşlar ben de evleneli bir ay oldu . Bende sizinle kına da yaptıklarımı anlatmak istiyorum belki bi yardımım olur. Öncelikle erkek tarafı Arnavuttu ve onların kıyafetlerini , kıyafet değiştirme adetlerini çok beğeniyordum . Şalvarlarını da aynı şekilde. Öncelikle klasik bir balık etek kıyafet ile giriş yaptım Ardından ikinci bir kıyafetle gelerek misafirlerimle tekrar görüşmüş oldum .Sonra güzel işlemeli bir kaftan giydim içine de özel bir gömlek aldım onunla oynadım . Ardından geldi arnavut şalvarlarına . Belki 10u geçkin yeni gelin çıktık şalvarlarla halay müziği ile. O görselliği hala herkes konuşuyor ki bizim taraf hiç bilmez bu yüzden çok ilgilerini çekti. Ki kiralıyorlarda bu şalvarları, görselleri de gayet hoş , gösterişli,bence kiralaybilirsiniz..
Gösterimiz bittikten sonra daha önceden hazırladığımız içine sahte altın , bozuk para , bereket getirsin diye pirinç ve tatlı dile işaret şeker koyduğumuz , simlerle çiceklerle süslediğimiz ucuna da kırmızı yazma bağladığımız testi ile çıktım ortaya . Roman havası tarzı ama basit bi şarkı değildi hatırlamıyorum ismini onla kayınvalidem ile oynamaya başladık. Elimde testi sağa sola alıp yoruluyormuş numarası yaptım ve elimden düşürüyor gibi yere bıraktım . Kayınvalidem yorulma anlamında aldı testiyi yine oynamaya devam ediyoruz . Ardından yere attı ve kırdı çocuklar kapış kapış ... Çok hoş bir görüntü vardı..
Gelelim şimdi kına kısmına ... orada arkadaşlarımdan destek aldım ... Organizasyon şirketleri 1,5 milyar istediler yok dansçısıymış falan ama açıkcası o kadar bütçeyi 1 saat için veremezdim . Bir abladan yine organizasyon işi yapan yardım aldım çok uygun bir fiyata ...7 arkadaşım kaftan giydi. En önde kuzenim davul ile onun arkasında 4 ü teflerle , 2 arkadaşım da benim tahtımı taşıyordu .Yeşim salkımın şarkısında çıktık çalıştılar ama bi günönceden nasıl çıkacakalrını el hareketleri falan. Ardından beni ortaya getirdiler ,yanımdakiler indirdi tahtan. KUZENİM davul iledizlerine çöktü ve ben karşısında oynadım. sonra bitince müzik Beni yerime oturttular ve hemen şemsiyelerni alarak üsküdara gideriken şarkısında dolandılar ortada misafirlere kur yaparak .sonra sahneyi çevreyeleycek şekild eortaya konulan minderlere şemsiyelerini kpatıp oturdular ve tefleri aldılar tekrar. sONRA BEN elimle ^^Kalk ^^ -der gibi ilk oturana işaret yaprım Oda sanbki ben sultanmışım gibi selam verip dans etti otururken teekrar dizini bükerek selam verdi ve oturdu.Çalan dans ettikleri şarkı ise ringa ringaydı . En son ringa şarkısı bitince sessizlikle tefleri deli gibi titretmeye başladılar ben çıktım ve hürrem sultan şarkısında dans ettim ortada . ARDINDAN beraber bi şhow yaptık ve bititrdik .Beni tekrar tahta oturttular ortaya aldılar kırmızı büyük bi örtü koydular ve kına şarkısı ile geldiler ellerinde mumlar ve kına ile. ..Ama tabi görselliği görmeniz gerekiyor. Ben çok ama çok eğlendiiimmm.Allah herkese gönlünce bir kına nasip etsinnnİNŞAALLAH

Arkadaşlar kayınvalide ye lokum ikramında bulunuyor gelin bu olayı tam olarak bilen var mı?
Organizasyon firmaları çook pahalı olduğu için arkadaşlarımla birlikte yapmayı düşünüyorum.Değişik önerileri olan var mı?
-testi kırma
-gül atma
-sim yada pul üfleme
-şemsiyeli çıkış

gelin için başka hangi önerileriniz var??????

ya ben annemin istegi üzerne bi lokalde kına gecesi yaptım,dügünden 2 gün önce,cok güzel gecti eglenceliydi...sonraki gün yani dügünden birgün önce kızlarla hamama gittik,hamamcı kadınla konuştuk 7.30 dan 22 ye kadar kiraladık,bi tane masör,bi tane keseci bayanda kaldı,kuru bi takım yiyecekler ve içecekler aldık yanımıza,hem yedik,hem kese yaptırdık,hem masaj,su savaşı, ardındanda banyomuzu yapıp geldik....cok güzeldi...eger yakınlarda bi hamam varsa ve eger kese vs adetinse (ben cok severim kese yaptırmayı ve düzenli yaptırırım arkadaslarımda öyle) bence deneyebilirsin eglenceli oluyor....gerci sohbet hep +18 şeklinde oluyor ama olacak okadar ....:)

Bu fikri çok sevdim :)

yardımcı olabilirz.
Bazı sebeplerden dolayı nişan yapamadığım ve evliliğiminde nikah töreniyle olacağı için kına gecemin çok çok güzel geçmesini ve herkezinde hiç eğlenmediği kadar eğlenmesini istiyorum.Bunun için bazı değişik şeyler tasarladım kafamda sizinle onları paylaşmak istiyorum. Umarım sizde bana yardım eder ve fikir verirsiniz.

Kına gecem için düğün salonundan biraz küçük üst katlarında balkon olan bir yer tuttum.
Keselere hazırlayacağım kına ve kuruyemiş ikram edeceğiz.
Ben karadenizli olduğum için 15-20 dk'lık bir karadeniz folklor ekibi tuttum.( sevgli eş adayım iç anadolulu olduğu için değişiklik olacağına düşündüm )
4 tane ayrı ayrı oyun cd'si hazırladım.Bunu özellikle ben karma yaptım çünkü organizasyonsuzluğu sevmiyorum.

1.CD Çiftetelli ( Kına Gecesi cdleri 3 tavsiye ederim eski ve şarkılardan oluyor ve genellikle sözlü değilde enstürümanlı şarkılar)
2.CD Halay ( Yine benim seçtiğim şarkılardan oluşuyor )
3.CD. Horon ( Buda yine eski şarkı ve enstürümanlı )
4.CD Roman ( Tam çingene işi şarkılar )

Kına yakılırkende fonda Candan Erçetin'den Yüksek Yüksek Tepeler çalacak ( Ben ağlamaktan duyarmıyım bilmiyorumda ). Arkadaşlarımada kırmızı tülden minderler yaptırdım.Kınam yakılırken ben onlardan daha yüksekte oturacağım ve onlarda etrafımda yerde minderlere oturacaklar.

Kınama erken saatte başlamayı düşünüyorum.Erkek tarafından gelen misafirler gittikten sonrada. Yakınımdaki erkekleride çağırıp küçük bir düğün havasında eğlenmeye devam etmeyi planlıyoruz.

Hadi sizde fikirlerinizi yazın lütfenn...

bayanlara kına gecenizi unutulmaz bir eğlenceye bitirmek için tek adres bayandj şeyma.

Son düzenleyen: Moderatör:
X