Kına Gecesi Kına Gecesi İçin Değişik Fikirler..

esracım öncelikle hayırlı olsun canım Allah tamamına erdirsina.s.
bende de plan programlar biraz değişti, erkekli kına ve nikah olacak Allah kısmet ederse, eğer işler rast giderse bu yaz, en geç sonbaharkaydirigubbakcemile2
farklı düşüncelerim var kına konusunda, biraz da plan program delisiyimdir-tatlicadiarzu-
buarada artıkın ben de varım hem fikir alışverişi yaparız daha orijinal şeyler çıkarhihoyyyt

esracım öncelikle hayırlı olsun canım Allah tamamına erdirsina.s.
bende de plan programlar biraz değişti, erkekli kına ve nikah olacak Allah kısmet ederse, eğer işler rast giderse bu yaz, en geç sonbaharkaydirigubbakcemile2
farklı düşüncelerim var kına konusunda, biraz da plan program delisiyimdir-tatlicadiarzu-
buarada artıkın ben de varım hem fikir alışverişi yaparız daha orijinal şeyler çıkarhihoyyyt

Süper buldum kendime göre birini. Bende plan program delisiyim canım yaa. Herşey önceden planlı olacak benim için ve hiç birşey son zamana kalmayacak. En ince ayrıntı bile kaçmaz gözümden. İnşallah güzel paylaşımlarda bulunuruz canımmmmkaydirigubbakcemile3

Süper buldum kendime göre birini. Bende plan program delisiyim canım yaa. Herşey önceden planlı olacak benim için ve hiç birşey son zamana kalmayacak. En ince ayrıntı bile kaçmaz gözümden. İnşallah güzel paylaşımlarda bulunuruz canımmmmkaydirigubbakcemile3

esracım bi de ben de aynı senin gibi nişan yapamadım, sadece söz oldu, durumumuz da belli olduğu için nikah yapacaz sağlık olsun...
ben daha şimdiden hemen her şeyi en ince ayrıntısıyla düşünüyom,nişanlım da benim tam tersi anam dünyanın en soğuk kanlı adamı netçez bilemeeyom:roflol:

esracım bi de ben de aynı senin gibi nişan yapamadım, sadece söz oldu, durumumuz da belli olduğu için nikah yapacaz sağlık olsun...
ben daha şimdiden hemen her şeyi en ince ayrıntısıyla düşünüyom,nişanlım da benim tam tersi anam dünyanın en soğuk kanlı adamı netçez bilemeeyom:roflol:

Aman yarabbim kendi hayatımı görür gibi oldum birden :roflol: Sözlülük dönemim film şeridi gibi geçti gözümün önünden delikafadulden Ya gerçekten çok benziyormuşuz her yönden. Benimde nişanlım soğuk kanlı, herşey olacak yapılacak nasıl olsa deyip duruyor. Erkeklerin hepsi aynımı acaba yaa:kızgın:

Aman yarabbim kendi hayatımı görür gibi oldum birden :roflol: Sözlülük dönemim film şeridi gibi geçti gözümün önünden delikafadulden Ya gerçekten çok benziyormuşuz her yönden. Benimde nişanlım soğuk kanlı, herşey olacak yapılacak nasıl olsa deyip duruyor. Erkeklerin hepsi aynımı acaba yaa:kızgın:

Geneli aynı heralde canım, bi tane de bende var çünkü kaydirigubbakcemile

valla olabilir canım. ben de adama her şeyin en ucuzunu en alternatifini bulup buluşturup söylüyom tek cevabı " bakarız aşkım " adam rahat ya rahat....kıracam gafasını:1closedeyes: neysem ben kına planları yapayım en iyisi

valla olabilir canım. ben de adama her şeyin en ucuzunu en alternatifini bulup buluşturup söylüyom tek cevabı " bakarız aşkım " adam rahat ya rahat....kıracam gafasını:1closedeyes: neysem ben kına planları yapayım en iyisi

''bakarız aşkım'' bu kelimeyi yasakladım ben canım. Yanlız değilmişim ne güzel :kızgın:

Hadi bekliyorum kına gecesi için fikirleriniii

canım bizim apartman bize ait üst katımız boş ( hatta orda nişanlımla biz oturcaktık ama olmadı:çok üzgünüm: ) alt katımızda da kahvehanemiz var. ben ya kahveyi kapatacam ya da üst katı temizleyip bizim katla birleştirecem sıkış tepiş olmasın diye. dediğim gibi erkekli olacak en az bi düğündeki kadar tepinecez yani:jeyyar:
bu sıralar müzik konusunu düşünüyom harıl harıl...sanırım ben de senin gibi cd yapacam

Hayırlı olsun canım benim, fikrin çok hoş :)
benim değilde nişanlımın değişik bi fikri var kına gecesi konusunda :)
Ben bi ara kına da sadece bindallı şeklinde yöresel bi kıyafet giyeyim diyordum, o zaman Yusufum da dedi ki ben de beyaz gömlek siyah şalvar giyeyim, urfa dan sıra gecesi ekibi çağıralım, türkülü bi eğlence yapalım çiğköfte falan da yaparız dedi :) hoş ve orjinal fikir aslında,
ama bizim kına gecesi kalabalık olur ve herkes döktürmek ister, öyle sıra gecesi müziğinin ritmine uyamaz kurtlular delikafadulden

Hayırlı olsun canım benim, fikrin çok hoş :)
benim değilde nişanlımın değişik bi fikri var kına gecesi konusunda :)
Ben bi ara kına da sadece bindallı şeklinde yöresel bi kıyafet giyeyim diyordum, o zaman Yusufum da dedi ki ben de beyaz gömlek siyah şalvar giyeyim, urfa dan sıra gecesi ekibi çağıralım, türkülü bi eğlence yapalım çiğköfte falan da yaparız dedi :) hoş ve orjinal fikir aslında,
ama bizim kına gecesi kalabalık olur ve herkes döktürmek ister, öyle sıra gecesi müziğinin ritmine uyamaz kurtlular delikafadulden

Canım çok teşekkür ederim.Herkezin muradını versin Rabbim.

Fiikrin çok güzel.Bizim yöremizde sadece kız kınası olur ama nişanlımın tarafında erkek kınasıda oluyor. Ben bu fikri erkek kınası için düşünmüştüm.Çokta güzel olurdu ama onlar iç anadolulu oldukları için saz , şarkıcı ve köçek getireceklermiş. Bende vazgeçtim.Ama çok güzel olurdu eminim hele benim gibi doğu türküleri seven biri için süper olurdu...
:teytey::teytey:

ben de trabzonluyum ama uzaktan yakından alakamız yok malesef... ama nişanlımgiller arnavut...gittiğim düğünlerde gördüğüm kadarıyla bi sürü halayları oyunları var, ciddi anlamda dans dersi almam lazım nişanlımdansositososito

Ben de bizim orada bi cafe var büyük orayı kına için tutmayı düşünüyorum. Ben CD değil de canlı müzik düşünüyorum kısmetse. Çingene orkestrası...

Ben trakyalıyım, nişanlım arnavut. ikimizin havaları ortak, rumeli... damat, bayduşka halayları... ay zaten kapı gıcırdasın oynarım, artık o gece nolur bilmem:teytey:

tabii ağlamazsam inşallah. gerçi bi arkadaşımızın dediği kınayı getir aneyi gelinin söylediğini okuduğumda ağlamaya başladım. kendi kınamda beni düşünemiyorum :çok üzgünüm:

kına yakılacağı zamn kızın arkadaşları gelinle bereber ellerinde mumlarla kına yakılacak yere girerler.gelin ortaya oturtulur.arkadaşlar etrafında dönmeye başlar.gelen misafirler bu sahneyi göremedikleri için herkes ayaklanmıştır ve hurraaaaaaaaaa ortaya çullanılır.sadece kulaktan dolma duyumlarla gelinin ağladığı anlaşılır.işte ben bu ortamdan nefret ediyorum.
o yüzden esra fikrini beğendim.gelin yüksek bir yerde diğerleri etrafında oturduğu zamn ne kadar arkada oturulursa oturulsun heryerden görülebilir gelin.ve foto yada kamera çekenlerde rahat rahat işlerine bakarlar.

kına yakılacağı zamn kızın arkadaşları gelinle bereber ellerinde mumlarla kına yakılacak yere girerler.gelin ortaya oturtulur.arkadaşlar etrafında dönmeye başlar.gelen misafirler bu sahneyi göremedikleri için herkes ayaklanmıştır ve hurraaaaaaaaaa ortaya çullanılır.sadece kulaktan dolma duyumlarla gelinin ağladığı anlaşılır.işte ben bu ortamdan nefret ediyorum.
o yüzden esra fikrini beğendim.gelin yüksek bir yerde diğerleri etrafında oturduğu zamn ne kadar arkada oturulursa oturulsun heryerden görülebilir gelin.ve foto yada kamera çekenlerde rahat rahat işlerine bakarlar.

Canım bende o ortamdan ve kimsenin birşey görememesinden şikayetçi olduğum için böyle birşey düşündüm.Fikrimi beğendiğine sevinim canımmm a.s.

cnm fikrin çok güzel genelde kına gecelerinde ne gelinin ağladığını ne ağlamadığını bieşy göremeyiz.bundan nefret ederim.fotolarda geliniin kafasından başka herkesn kolu bacağı kafası göğsü sırtı çıkar uyuz olurum keşke bende kınamı böyle yapsaydm:)

herkese selam

ben kınayı nasılsa yakacağımız için pakette hediye edilen minik kınalar yerine oryantel kemerlerden herkese alıp giderken hediye etmeyi düşünüyorum. iyi bir fikir mi sizce :)

ay kızlar fikirler süper valla çok teşekkür ederim bana süper fikirler verdiniz inş herkesin istediği gibi olur :)

bunlarda benim hazırladığım kına keseleri
el emekleri bölümünde topiğim var arkadaşlar sipariş alıyorum.

1005492p.jpg

1005494.jpg

1005495.jpg

X