Buharlı temizlik makinaları

evet hediye geldiğinden bahsettiğim h2o'yu biraz kullandım. Tarafsız olarak anlatacak olursam,
öncelikle mutfak sert zeminini temizleyeyim bir dedim. üstünde buhar gücü olarak dört ayar var, en düşükte başladım sonra bir üste biraz çıkarayım dedim. en düşük halinde aynı noktada çok durmazsan eğer, pek bir sulu bırakma olayı yoktu(vileda ile siler gibi diyebiliriz) ama ikinci derecede bütün mutfak ıslak kaldı. ben o gün vaktim dar olduğundan önce süpürmemiştim, süpürsem o kadar toz toprlar mıydı bilemiyorum. ama toz toplandı ve işin kötü yanı mesela biraz yeri siliyorsunuz, o toz toplanıyor ve bezin altına da yapışmıyor. kılavuzda da diyor zaten, bir bezle fazla su olursa vs. alın diye. yani ekstradan bir de o yerde kalabilen toz birikintisini almanız gerekiyor. su haznesi çok küçük. benim mutfağım büyük olduğundan orayı silene kadar bitti diyebilirim. iki de bir su doldurmak gerkeiyor ama çok çabuk kullanıma hazır hale geliyor.
Her neyse. sert zemin için olan mikrofiber bir mutfakta kirlendi. yedek bez de olmadığından başka bir alan silmedim. laminant parkede denemedim bile çünkü ıslak bırakıyor riske girmek istemedim şişer vs. diye.
gelelim benim için önemli bir nokta olan cam silme aparatına. tam bir fiyasko! camı ıslak bırakıyor. elinizde bez tekrar üstünden kurulamak lazım. ayrıca hadi yerleri silerken aleti elde taşımak zorunda değilsiniz ama cam için ve diğer alanlar için ana gövdeyi taşımanız gerekiyor ki bu da hem elinizi meşgul ediyor hem de ağırlık yapıyor. Yer silerken de belki hamilelik hassasiyeti de var bilemiyorum ama belimi ağrıttı... cam aparatı takılı iken hadi bir de duşakabin deneyeyim bir ihtimal orada iş görür dedim. duşakabin evde iki yerde var. biri plastik gibi biri cam. plastiği sildim ama lekeler gitmedi gibi. camı sildim, kuruduktan sonra böyle beyaz bir toz halinde kalmış lekeler yani orada da hayal kırıklığı oldu. ayrıca cam aparatından çok su damlatıyordu...
bu aletin tek işe yarabildiği noktaya gelirsek eğer direk buhar püskürten ince bir uç var. onu taktım. bu lavabolarda musluğun takıldığı dip noktalar, lavabo deliklerinin kenarı falan sararır ya, onları iyi temizliyordu. evim bir yıl kadar önce tadilattan geçtiğinden tadilat yapılmamış olan bir ufak banyo vardı, oranın derz aralarını denedim. siyah lekeleri kaldırabildi.
vaktim olmadığı, elde taşımaktan yorulduğum ve genel itibari ile pek de bir işe yaramadığını anladığım için kıyafetlere buhar vererek kırışık giderme ve fırında vs. yağ sökme işini denemedim. ama kanaatim fırın yağlarını çook ağır değilse biraz uğraşarak çıkarır. bir süredir evde yoktum o yüzden kuşlar camların önünü feci pisletmişler. oralara bu bahsettiğim tazyikli minik uçla buhar püskürtünce hemencecik çıktı. dediğim gibi tek işe yarayan aparatı o.
sonuç olarak öyle yerleri temizleyeyim vs. için almayın. halı için bir tanıdğıım biraz uzun tutunca halıyı yaktık demişti onda da bir işe yaramıyor galiba. sırf derz arasıydı fırın kiriydi gibi şeyle riçin de daha ergonomik bir ürün bakmanızı tavsiye ederim. sonuçta garantiydi, yedek parçaydı nereden temin ediliyor bilemiyorum.

benim kendi kanaatim böyle elde taşınanlar falan insanı iş yaparken yorar. ben bahsettiğim gibi alf multiyi almayı düşünüyorum o ufak bir elektrik süpürgesi gibi hiç olmazsa esas gövdeyi yere koyarak iş görebilirsiniz.bu yüzden kullananlardan ayrıntılı bilgi rica ediyorum. yani yer silerken ıslak bırakıyor mu? duşakabin,cam vs için ne alemde? ben de hemen almaktan vazgeçtim. bebek gelmeden alayım diyordum ama biraz daha yorum yapılmasını bekleyeceğim. inşallah insanlar kullanıp yorum yazarlar buraya.

Canım ben Hero'sunu aldım ALF'in ablamda Multi..hero benim istediğim modeldi tam olarak,daha kullanışlı geldi bana,ablamda çok fonksiyonu olan bir model arıyordu o da Multi'yi aldı.cam silmek için kullanabileceğin bi aparatı var multi'nin içerisinde.ablam evde cam namına ne varsa onunla siler oldu artık.hatta zemin için banyo için tezgahlar için falan bir sürü aparatı var içerisinde.Hero istediğim modeldi ama şimdi ablam o kadar rahat etti ki ben multide alayım diyorum..hem ikisinide farklı alanlarda kullanıp daha içime sinen bir temizlik yapablirim böylece.Yani Multi'yi tavsiye ederim kısacası:)

Canım ben Hero'sunu aldım ALF'in ablamda Multi..hero benim istediğim modeldi tam olarak,daha kullanışlı geldi bana,ablamda çok fonksiyonu olan bir model arıyordu o da Multi'yi aldı.cam silmek için kullanabileceğin bi aparatı var multi'nin içerisinde.ablam evde cam namına ne varsa onunla siler oldu artık.hatta zemin için banyo için tezgahlar için falan bir sürü aparatı var içerisinde.Hero istediğim modeldi ama şimdi ablam o kadar rahat etti ki ben multide alayım diyorum..hem ikisinide farklı alanlarda kullanıp daha içime sinen bir temizlik yapablirim böylece.Yani Multi'yi tavsiye ederim kısacası:)

peki mesela yer silerken multi de nemli kalıyor mu yerler? ben de en çok yer ve cam vs. için düşünüyorum çünkü.

Yok canım benim valla öyle birşey olsa ablam kullanmazdı hiç. Bende maaşı alır almaz Multiyi alayım diyorum.Kullanım alanları biraz daha farklı ya daha etkili olur diye düşünüyorum.

ben de almak istiyorum ama multiden bu aralar bebiş için fazla masraf oluyor :) artık bir denk geldiğinde alırım inşallah :)

deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var, buharlı temizlik aleti araştırıyorum ama kullanımlarıyla ilgili çok detaylı bilgi bulamadım Alf hero ve alf handy cazip geliyor (dezenfektan falan) ama bunlar kablosuz kullanabiliyormu ya da bildiğiniz kablosuz kullanılabilen varmı mesela arçelik buharika öylemi?

az önce Fakir'in buharlı Magic Steam'ini satın aldım evde bekliyorum geldiği an kullanıp fikirlerimi paylaşacağım sizlerle... Kullanan var mı ? Memnun musunuz?

az önce Fakir'in buharlı Magic Steam'ini satın aldım evde bekliyorum geldiği an kullanıp fikirlerimi paylaşacağım sizlerle... Kullanan var mı ? Memnun musunuz?

Nasıl memnun musun fakir'den?

Ben de günlerdir araştırıyorum ne olur bir fikir verin:
- çalışıyorum ve temizliğe çok fazla zaman ayırmak istemiyorum bu sebepten hem süpürme hem silme işini ir arada yapmak istiyorum.
- evim iki katlı, çok ağır bir alet normalden de iki kat fazla yorar.
- mevcut süpürgem zaten ağır. Onu habire yukarı aşağı taşıyorum.

Nasıl bir şey almalıyım sizce? Vakumlu buhar makinası mı yoksa sadece buharlı temşzleyici mi? Fakir veya karcher'in vakumlu makinalarını düşünüyorum ama çok hantal görünüyorlar daracık banyolarda tuvaletlerde kullanabilir miyim? Sonuçta her yerde kullanacaksak her gün çalışması gerek. Diğer taraftan önden süpürge arkasından buharla silme işi daha mı pratik olur?

Ayyy bir fikir verin ne olur???

magic steam vac kullanıyorum,
çok ağır bir makine,
memnun değilim,
keşke ihlas temizlik robotu alsaymışım...

Ben de günlerdir araştırıyorum ne olur bir fikir verin:
- çalışıyorum ve temizliğe çok fazla zaman ayırmak istemiyorum bir de bebeğim var

Nasıl bir şey almalıyım sizce? banyolarda tuvaletlerde mutfakta kullanabilen en iyi marka hangisi...Lütfen fikri olanlar cevap versin:KK43: çok kararsızım ...

aylardır buharlı temizlik mainelerinden almayı düşünüyorum evim büyük,ve halılarım çokda büyük değil genel olarak boş zemin,taş ve parke temizliği için en iyi buharlı makine hangisi bunu öğrenmek istiyorum... ama ilk süpürmek gerekiyormuş 2 makineyle uğraşmak yerine hem süpüren hemde buharlı ev silen makine yokmu... hangi marka en iyisidir arkadaşlar.... yani ücret olarak çok çıkamıcak olsamda aralarında 100-200 daha fazla ama daha iyisi ise veririm yeterki işimi görsün alıpta kullanmayıp köşede durucağına verdiğimiz paranın hakkını versin...

lütfen kullanan veya kullananları tanıyan gören duyan arkadaşlar bilgi versin lütfeeeeen:KK43:((

hatta bilen varsa bana ozel msj atarsa cok dua ederim:d

Merhaba Ben Alf'in multi ürününü kullanıyorum ve almadan öncede çok araştırdım. Çünkü bebeğim var ve bu yüzden titiz davranıyorum bu konuda. Alf'in en güzel yanı doğal dezenfektanı olması.Böylece temizlik daha derinlemesine oluyor.Keşke içine çekme özelliği olsaydı fakat müşteri hizmetlerini aradığımda içine çekme özelliği olursa makinanın hacminin ve gürültüsünün çok büyük olacağını anlattılar.Ben kendilerinden sertifikalarını da istedim ve mailime gönderdiler.Arkadaşlarımdan Hero kullananda var ve yer temizliğinde o da çok başarılıymış. Tabi buradaki diğer yorumlarda almamda etkili oldu.

Ben de Alf Hero kullanıyorum ama açıkçası mob olarak pek memnun kalmadım. Çok güzel temizlediği doğru ancak köşeleri ve koltuk altlarını kafası çok büyük olduğu için alamıyor. Bu da iki iş çıkarıyor. Kayınvalidemin fakir mobu var, onu da kullandım. O da ergonomik olarak daha iyi olmasına rağmen buhar gücü açısından alf hero kadar iyi değil. Tabi bunlar mob özellikli buharlı temizleyiciler. İş yerinden bir arkadaşım Fakirin multi özellikli olan bir buharlı temizleyicisini almış ve mutfak dolaplarını temizlemiş. Öyle reklamlarda görüldüğü gibi kir aktığı falan yok ama kirleri yumuşatıyor gerçekten dedi. Buharlı temizleyicilerin halı ve koltuk silme olayının ise içine çekmediği sürece pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Düşünsenize buharı halıya veriyosunuz sonra ne oluyo peki, bir silme falan da yok sonrasında.

uzun zamandır buharlı temizleyici araştırması yapıyordum..orta karar birşey istiyordum ne çok pahalı (ariete) ne de çok ucuz olsun(h2o) istedim dayanıklı ve güçlü bir alet arıyordum..en son fakir 2 in 1 ile karcher sc3000 arasında kalmıştım..fakirin hiç bir sitede kaç bar basınçlı olduğunu bulamadım ve en sonunda gittigidiyordAN 410 tl ye karcher sc 3000 aldım ...iyikide almışım inanılmaz güçlü ve portatif...büyük birşey bekliyordum ama ufacık bişey geldi şu en küçük süpürgeleri düşünün o kadar bişey..kazanı 1 lt gayet yeterli bence...fırın mutfak dolapları cam duvar ve yerleri temizledim inanılmaz bir temizlik gücü var ...bu kadar beklemiyordum..komşudan arçelik sream alıp denemiştim ondan çok daha kuvvetli ve malzeme yapısı daha kaliteli bir de o omuza askılıydı çok rahat edemedim...parkelere denediğimde korktum biraz araları açılır diye ama bişey olmadı...kutudan 1 büyük 1 kçük bez ve 1 derz fırçası çıkıyor servisi aradım çok ilgililer adrese teslim 5 büyük havlu 5 lastikli havlu 4 derz fırçasını kapıda ödeme 100 tl ye yolluyorlar...büyük havlu almaya gerek yoktu aslında normal bezlerde mandallı başlık olduğu için kullanılabilirdi...cam için çekçek koymuşlar yeterli gelmez zannetmiştim ama buharı tutup çekçekce çekince gayet güzel temizledi...kafi gelmezse 40 tl ye ayrı cam başlığı var ama bana yeterli geldi onu sipariş etmedim...herkese tavsiye ederim...sorularınız olursa yanıtlıyabilirim...

uzun zamandır buharlı temizleyici araştırması yapıyordum..orta karar birşey istiyordum ne çok pahalı (ariete) ne de çok ucuz olsun(h2o) istedim dayanıklı ve güçlü bir alet arıyordum..en son fakir 2 in 1 ile karcher sc3000 arasında kalmıştım..fakirin hiç bir sitede kaç bar basınçlı olduğunu bulamadım ve en sonunda gittigidiyordAN 410 tl ye karcher sc 3000 aldım ...iyikide almışım inanılmaz güçlü ve portatif...büyük birşey bekliyordum ama ufacık bişey geldi şu en küçük süpürgeleri düşünün o kadar bişey..kazanı 1 lt gayet yeterli bence...fırın mutfak dolapları cam duvar ve yerleri temizledim inanılmaz bir temizlik gücü var ...bu kadar beklemiyordum..komşudan arçelik sream alıp denemiştim ondan çok daha kuvvetli ve malzeme yapısı daha kaliteli bir de o omuza askılıydı çok rahat edemedim...parkelere denediğimde korktum biraz araları açılır diye ama bişey olmadı...kutudan 1 büyük 1 kçük bez ve 1 derz fırçası çıkıyor servisi aradım çok ilgililer adrese teslim 5 büyük havlu 5 lastikli havlu 4 derz fırçasını kapıda ödeme 100 tl ye yolluyorlar...büyük havlu almaya gerek yoktu aslında normal bezlerde mandallı başlık olduğu için kullanılabilirdi...cam için çekçek koymuşlar yeterli gelmez zannetmiştim ama buharı tutup çekçekce çekince gayet güzel temizledi...kafi gelmezse 40 tl ye ayrı cam başlığı var ama bana yeterli geldi onu sipariş etmedim...herkese tavsiye ederim...sorularınız olursa yanıtlıyabilirim...

canım peki ıslak bırakıyor mu?
bu aleti kullandıktan sonra açığa çıkan toz ve pislik noluyor? ayrıca sonra silmek gerekiyor mu temizlediğin yeri ?

bende çok kararsız kaldım hangisini alayım diye 2009 dan bu yana lan bütün mesajları okudum karcher pahalı geldi alf önde gibi geldi ama sizin mesajı gördükten sonra karcherı çok ucuza bulmuşsunuz duşa kabinde performansı nasıl peki 1 lt su ne kadar gidiyor

canım çok teşekkür ederim öncelikle verdiğin bilgiler için. geçen hafta bir alışveriş merkezinde aynı model indirimdeydi 275 liraya güvenip alamadım. hatta iyade şartlarını ile sordum. 35 lira bez parasını düşmek kaydı ile hemen iade alabileceklerini söylediler yinede güvenemedim. sormak istediğim bikaç şey var müsadenle:KK34: mesela kireçli yerleri güzel temizliyomu?. benim evim kira önceki kiracıda evi hor kullandığı için artık yıldım diyebilirim. çok fazla kimyasal kullandım hala evde kirli, kireçli,pis yerler var. başta derz araları. resmen simsiyah. 1kutu derz temizleyici aldım denemek için ama hem çok uzun sürüyo hemde çok fena asitli kimyasal sonuçta kokusu bile fena. ben lavabolar duşakabin ve yer için istiyorum. yerleri su içinde bırakıyo yorumu çok var burda sendede oldumu? banyo duşakabininde denedinmi? benim evim nemli olduğu için sık sık kabarma, kararma oluyo banyomda, sabun artığı zaten herkesin sorunu. yani bu sorduklarımdan memnunum dersen hemen gidip alıcam öyle söyliyeyim:KK53:

canım peki ıslak bırakıyor mu?
bu aleti kullandıktan sonra açığa çıkan toz ve pislik noluyor? ayrıca sonra silmek gerekiyor mu temizlediğin yeri ?
öncelikle çpo yoğun olduğum için bir süre foruma giremedim..gecikme için özür dilerim.ilk makineyi kullanırken bir iki fısta su akıyor sonra ıslaklık bırakmıyor..evdeki bezleride kullandım bezin biraz kalın olması gerekiyor..gayet güzel işe yaradılar..aleti kullanmadan önce evi iyice süürmen gerekiyor sonuçta sadece silme işi yapıyor ..bez pisliği alıyor ama süpürmek şart...

bende çok kararsız kaldım hangisini alayım diye 2009 dan bu yana lan bütün mesajları okudum karcher pahalı geldi alf önde gibi geldi ama sizin mesajı gördükten sonra karcherı çok ucuza bulmuşsunuz duşa kabinde performansı nasıl peki 1 lt su ne kadar gidiyor
duşa kabinlerde dahil heryerdeki performansını beğendim..temizlediğim yerler :parke ahşap merdiven mutfak tezgahı çaydanlık sürahi(yosun tutmuştu dibi ) koltuklar banyo duvarları halılar koltuklar fırın ocak duşakabin küvet lavabolar ve derz araları...koltuklarda beklediğimden iyi performans aldım parladılar..tabi ben gene arada kadın aldığımda elle sildirceğim..benim ev müstakil 2 katlı....1 kazanla alt katı temizledim 70 m2

canım çok teşekkür ederim öncelikle verdiğin bilgiler için. geçen hafta bir alışveriş merkezinde aynı model indirimdeydi 275 liraya güvenip alamadım. hatta iyade şartlarını ile sordum. 35 lira bez parasını düşmek kaydı ile hemen iade alabileceklerini söylediler yinede güvenemedim. sormak istediğim bikaç şey var müsadenle:KK34: mesela kireçli yerleri güzel temizliyomu?. benim evim kira önceki kiracıda evi hor kullandığı için artık yıldım diyebilirim. çok fazla kimyasal kullandım hala evde kirli, kireçli,pis yerler var. başta derz araları. resmen simsiyah. 1kutu derz temizleyici aldım denemek için ama hem çok uzun sürüyo hemde çok fena asitli kimyasal sonuçta kokusu bile fena. ben lavabolar duşakabin ve yer için istiyorum. yerleri su içinde bırakıyo yorumu çok var burda sendede oldumu? banyo duşakabininde denedinmi? benim evim nemli olduğu için sık sık kabarma, kararma oluyo banyomda, sabun artığı zaten herkesin sorunu. yani bu sorduklarımdan memnunum dersen hemen gidip alıcam öyle söyliyeyim:KK53:

alet aldığımda iş yerime geldi dayanamadım orada denedim derz araları berbattı fırçayı değdirmeden sadece buhar tuttum bembeyaz oldu...evim yeni olduğu için derz araları henüz temiz evde denemedim...yerler su içinde filan kalmıyor karcher de öyle diyolarsa ya alet bozuktur ya da niyet...bende öyle bir sorun olmadı...275 çok ucuz sc 3000 mi? bence düşünme al...

X