Buharlı temizlik makinaları

yeni ruh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
327
12
Arkadaşlar yanlış yere yazıyorsam bağışlayın.Ama tam olarak bana dert oldu.Bu krizde bir buharlı temizleyici almaya karar verdim.Ama ne kadar çok çeşidi çıkmış.Kullanan,memnun kalan varsa ne olur yazsın.Bir iki gün içinde birşey almam gerekli.Şimdiden teşekkür ederim.Hepinizi öpüyorum...a.s.

İçerik nedeniyle" FAYDALI BİLGİLER "bölümüne taşınmıştır
Editör arkadaşımın da bilgisine

arkadaşım ben buharlı temizlik makinası kullanıyorum.ilk önce küçük bir cihaz aldım 3 gün sonra iade ettim.yetersiz geldi suyu hemen bitti ve temizlik yarım kaldı.daha sonra daha iyi makineleri araştırdım.iyi olan iki marka var biri karcher ikincisi ariete .ikisinide gördüm teknik özelliklerine baktım karcher pahalı geldi,ariete aldım.arada 500 TL fark var.ikiside aynı teknik özelliklere sahip. ayrıca bunlarda ütü özelliği var.çok memnunum.kirleri anında temizliyor.ütüsü muhteşem.tavsiye ederim....................

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar ben de bu tip makinalardan almak istiyorum.arçelik ve bekonun daha ucuz.ariete ve fakir gibi markaların da var.bunlardan kullanan var mı?hangisini tavsiye edersiniz?özellikle halı ve koltukları güzel temizliyor mu?eğer doğru ise süper kolaylık.büyük hantal halı yıkama makinalarını almaya gerek kalmaz.üstelik fiyat olarak da uygun olur

arkadaşım ben buharlı temizlik cihazını kullanıyorum.bi kere deterjansız temizlik.bu çok iyi bence.buhar gerçekten faydalı bir şey.halılarımı kolktuklarımı sert zeminleri çok güzel siliyor.paspaslar kiri bir yerden alıyor bir yere veriyor.en çok beni etkileyen yerler derz araları ve duvarlar.duvarlar için çok pratik,derz aralarını görünce gözlerime inanamadım.hatta kendi kendime tanıttıkları makinanın çok güçlü olduğunu hepsinin böyle olmadığını bile düşündüm bi ara.biz derzi temizlemek için yardımcı kadınım saatlerce uğraşrdı.buharı derze tuttuktan sonra kir anında çıkıyor..fırınlardaki yağlarıda temizliyor.aaa bir ütüsü var ilk önce mantıklı gelmedi ama ütüsüde çok güzel zaten ütüsü terzi ütüsüne benziyor.ondanda memnunum.daha öncede yazmıştım ufak makinalar yetersiz kalıyor su kapasitesi düşük gücü düşük.sinbo almıştım 3 gün sonra iade ettim.bence bu tür şeylerde alınırsa en iyisi alınması lazım.içinde ütüsüde olmasıda iyi.bi ütü zaten 300 400 TL.Temizlilğinide düşünürsek mantıklı bir cihaz bir kaçtane marka var zaten bunlarıda mağazadan gidip alamıyosun.gelip tanıtıyolar.ben ariete aldım başka markalarda var ama fiyat diğerlerine göre daha uygun geldi.

bende niyetlendim bir halıcıya sordum .çok sağlıksız dedi . mikrokları temizlemediği gibi presliyomuş bana mantıklı geldi 2 kademeli elektrik süpürgesi al dedi sulu olanından sevgilerimle

mikrobun o yüksek ısıya dayanması mümkün mü ki?ben de kararsızım pişman olmak istemiyorum alıp da kenara attığım çok şey var...mıknatıslı cam temizleyici gibi... acayip şeylere para verdim kullanamıyorum...

arkadaslar buharli temizlik makinasindan bende aldim bundan 5 sene önce,sadece bir kere kullandim pek tavsiye etmiyorum

valla arkadaşlar ben memnunum tavsiye ederim bugün kalorifer peteklerinin ve pimapenleri temizledim.memnun olmayan arkadaşlar benim ilk aldığım küçük makinalardan kullanıyorlar galiba.ondan bende memnun kalmadım.ama şimdiki aldığım kapasiteli bi ürün.ütüsü gerçekten çok güzel...

arkadaşım ben buharlı temizlik makinası kullanıyorum.ilk önce küçük bir cihaz aldım 3 gün sonra iade ettim.yetersiz geldi suyu hemen bitti ve temizlik yarım kaldı.daha sonra daha iyi makineleri araştırdım.iyi olan iki marka var biri karcher ikincisi ariete .ikisinide gördüm teknik özelliklerine baktım karcher pahalı geldi,ariete aldım.arada 500 tl fark var.ikiside aynı teknik özelliklere sahip. Ayrıca bunlarda ütü özelliği var.çok memnunum.kirleri anında temizliyor.ütüsü muhteşem.tavsiye ederim....................

canısı..senin kullandığın markanın bir de küçük olanı varmış.ütüsü yok.onun hakkında bilgin var mı?piyasadaki diğer küçük ürünler gibi mi acaba?benim maddi durumum küçük olanı almaya elverişli.senin ki çok pahalı geldi.

valla canım bana bi katalog bırakmışlardı baktım ordan evet küçük buhar makinalarıda var bana satan satıcıyı aradım,oda kendi ürünü olmasına rağmen küçük makinayı tavsiye etmedi.ama diyoki sadece parke ve taş silmekse amaç uygun bi ürünmüş.daha önce dedm ya canım,ben sinboyu kullandım hiç memnun kalmadım.resmen su veriyor ve buharı 10 dk da bitiyor.karta 12 ay taksit yapıyorlarmış haberin olsun.cicim alcaksan bunu al alamıyosanda hiç küçüğünü alma bence...öpüyorm herkesi...mutlu kalınn

Merhaba,ben mesajıma uzun süre cevap gelmeyince ümidi kesmiştim burdan.Bende aldım.Benim makinanın markası Thomas 240 tl civarı fiyatı.İş görüyor ama yerleri çok sulu bıraktı.300 bar sıcaklık veriyor mikropların yaşamasına imkan yok bence.Normal vileda tarzı paspas kullanıyorsunuz tchibo mağazası onun buharlı bir benzerini çıkarmış sadece 84 tl ve yer halı vs siliyormuş.Onu alanlar da memnun çünkü benimki cam siliyor veya mutfakta kullanabiliyorsun ama ben çok kullanmadım daha çok yerlerin üstünden geçiyorum kızım emeklediği için.Onu da alabilirmişim yani...

sevgili yeni ruh..kullandığın aletle halı ve koltuk silinebiliyor mu?bir de bunlar yüksek ısıda buhar verdiği için kumaşlarda solma yapabilir mi?ve..yüksek ıdıdaki buhar camları çatlazmaz mı?son soru..internet aracılığıyla mı aldın,nasıl ulaşabiliriz?tşk...

peki bu makinalar halı yıkama makinalarına alternatif olabilirmi.bende halı yıkama alacam boşuna almayım

sevgili sibel.bu makina halı silmek için ideal.yıkama gibi yapıyor.ben arkadaşların bahsettikleri küçük makinalarının abilerini kullanıyorum.içinde kazanlı ütüsüde var.en az 4 ürün tanıtımı gördüm.ariete markasını aldım.küçük cihazlar sulu bırakıyor ve bence hiç güvenli değil.kapakları açılabiliyor ben küçük makina alıp iade ettim.bütçesi müsait olan arkadaşlar kesinlikle iyi olanı alsınlar.sevgilerimle....

ya kızlar benim makinam karcher yurtdışından getirttim

çok çok memnun kaldığımı söyleyemem mesala kanepelerde döşemeyi yakıyor yani hani bazı kumaşları ütülersiniz parlar bi değişik olur ya öyle
yani döşemelere tavsiye etmiyorum
halılara da denedim ama istediğim gibi sonuç alamadım

bi de duvarlara deniycem bakalım nası olcak
açıkçası pek kullanasım yok

sevgili sibel.bu makina halı silmek için ideal.yıkama gibi yapıyor.ben arkadaşların bahsettikleri küçük makinalarının abilerini kullanıyorum.içinde kazanlı ütüsüde var.en az 4 ürün tanıtımı gördüm.ariete markasını aldım.küçük cihazlar sulu bırakıyor ve bence hiç güvenli değil.kapakları açılabiliyor ben küçük makina alıp iade ettim.bütçesi müsait olan arkadaşlar kesinlikle iyi olanı alsınlar.sevgilerimle....

teşekkürler cevabınız içina.s.

sevgili yeni ruh..kullandığın aletle halı ve koltuk silinebiliyor mu?bir de bunlar yüksek ısıda buhar verdiği için kumaşlarda solma yapabilir mi?ve..yüksek ıdıdaki buhar camları çatlazmaz mı?son soru..internet aracılığıyla mı aldın,nasıl ulaşabiliriz?tşk...

Halı ve koltuk siliyor.Birçok lekeyi de üstünden birkez geçmesiyle çıkardı.Yalnız çay lekesini çıkarmadı.Süpürgeyle önce çekiyorum tabi çünkü çekme özelliği yok sadece buhar püskürtüyor.Solma yapmıyor aksine bir canlanıyor renkleri sanki.Yok çatlatmadı ben bir iki defa sildim.İnternetten aldım.Hepsiburada'dan.

peki bu makinalar halı yıkama makinalarına alternatif olabilirmi.bende halı yıkama alacam boşuna almayım
Halı yıkama bence ayrı bir olay.Bu benim makinamı yıkama değilde yüksek ısıdaki sıcak suyla silme gibi algılayabilirsin.Birde hijyen yapıyor.Tabi foşur foşur yıkamak ayrı birşey :dance:

X