Bebek Beslenmesi bebeklerde kusma.lutfen cevaplarınızı beklıyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mangalia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
143
0
44
35 gunluk kızım var ve çok kusuyor.peynirimsi çikartıyor ama beni çok korkutuyor çunku boguluyor bazen.agzında ve burnunda kusmuk geliyor.tam 3 kez yasadım bunu ve çok paniklendim.surekli gaz çikartıyorum ve her defasında biraz kusuyor.gaz çikartıcı ilaç kullanıyorum.acaba gaz var mı diye yapıyor bilmiyorum.ilacı mı degiştirsem?gece olunca çok korkuyorum uyukum tutmuyor.lutfen bilen varsa .ne yapmalıyım?

Geçmiş olsun. Bebeğini güle güle büyüt. Günde 5 defadan çok ve fışkırırcasına çıkarıyorsa doktoruna danış. Emzirdikten sonra mutlaka gazını 20 dk kadar çıkart ve yan yatır.

Benim bebeğim 4 aylık olmak üzere ve benimkide aşırı kusuyordu gerçi hala daha öyle kusuyor ama dr.un dediği fazlasını çıkartıyor diyo,arkadaşın dediği gibi önemli olan kusma şekli eğer fışkırır tarzda kusuyorsa o zaman dr.a mutlaka götür,daha bebeğin çok küçük mutlaka gazını çıkar ve daima yan yatır zaten belli başlı şeyler budur,güle güle büyüt bebeğini canım

öncelıkle gecmıs olsun canım.benım kuzenımın bebegıde sureklı kusuyordu herkes yedıgının fazlasını cıkarıyor dıyordu.baktılarkı böyle olmayacak dr gıttıler ve bebege reflü teshısı kondu.tedavıyle düzeldi sonra.el kadar bebekte reflu ne arar dedık ama oluyormus işte..umarım senınkı öyle degıldır ama bu dudurm uzun sürerse dr gıt gecıkmeden..

meraba..
zinco kullanıosan gaz için karnı tokken ve gazı iice alımadan damlatınca kusuo bebekler..
geçmiş olsun..

canım peynir şeklindeyse fazlasıdır yan yatır bogulma tehlikesi olmaz yan durmuyorsa yastıkla falan destekle benim oglum yaşına kadar kustu kilo alımı iyi oldugu için doktor fazlası dedi fışkırtarak zorla kusuyorsa doktora götür.geçmiş olsun

bebek reflüsü diyorlar. Doyum duyguları olmadıgından cok emip kusuyorlar. Dr bana gaviscon yazmıştı 2 hafta kullandık ama hala kusuyordu. Baska bir dr da kilo alımı normal ilaca gerek yok dedi. gercekten el kadar yavruya ilac kullanmak zoruma gidiyordu. Su an 3 aylık hala kusuyor. 6 ay surermiş. Malesef kabulleneceksiniz durumu. Bazı bebekler boyle. kayınvalidem demişti, eşimde çok kusarmış. Kalıtsal birşey sanırım. Geçmiyor malesef. Yan yatıracaksınız surekli. Bizimki uykuya dalamıyor dalsada kusarak uyanıyordu. Çok zor bir durum

X