hamileliğin ilk haftasında yumurtlamadaki ağrılar devam eder mi

deniz0509

Birgün geliceksin bebeğim
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
742
10
39
Arkadaşlar merhaba,
13 aylık evliyim ve 7 aydır gebelik için çalışmalarımız oluyor fakat henuz bişey olmadı. sizden okuduğumtecrubeler içimi çok rahatlatıyor ve yeni uye oldum. benim sorunum yumurtlama gunumu hesaplayamıyorum. çünkü bazen 28-29-30 gün sürüyor. dediğiniz gibi 12.14.16.18 günlerde de deniyoruz ama olmadı. yalnız su son iki aydır 28 gün ve 29 gun olan süre saşmadı ve yumurtlama normalde 3 gun sürüyor diye biliyorum. benim tahmin ettiğim yumurtlama gunumden gün aşırı beraber olduk ama bir hafta olucak yumurtalıklarımdaki ağrı henuz geçmedi ve bazen gülerken bile yumurtalıklarımda bi tuhaflık oluyor sağ yumurtalıkta özellikle. acaba yeni bir oluşum mu var :CüvCüv: ilk haftada nasıl değişiklik oluyor ?:eek:

Bu konuda tam bi bilgim yok çünkü ben yumurtlama günü ne onu bile bilmiyorum :KK43: biz denedik hemen oldu. ama ilk hafta yani direk bence bacak ağrısı ve göğüs ucu hassasiyeti başladı.

Bende 5 haftalık hamileyim. Kasıklarıma bazen bi ağrı saplanıyor gibi. Ama hemen geçiyo sonra bişey yok.... Ve akıntım fazlalaştı... Şeffaf.... Nazın da dediği gibi göğüs uçlarıda çok hassas.... Ama herkeste aynı belirti olmayabilir. En iyi belirti adet gecikmesi..... Reğline kaç günün var...

en son aralık 29 da hastalandım yani ocak 11 de yumurtlamam başladı bizde bu arada denedik ama beşgundur sagdaki agrı kesilmedi. sanırım hastalanmama 11 gun var.
baze adetim 1-2 gun gecikiyor ama sanırım hamile miyim degil miyim diye yaptığım stresten

deniz canım o aralar yumurtladığını nerden biliyorsun doktormu söylüyo çünkü benim arkadaşım adetine 2 gün kala ilşkiye girmiş ve hamile kalmış bazı kadınlarda yumurtlama zamanı çok farklı oluyormuş benim eşimin akrabasının tam 18 sene çocuğu olmamış meğer yanlış hesaplıyolarmış kadın adet bitdikten 4 gün sonra yumurtluyormuş bence inşallah hamilesindir değilsende yumurtlama günlerini doktoruna muayne olarak öğrene bilirsin benimde 7 yıldır olmuyo

benim de yumurtlamadan sonraki hafta yani bu hafta ağrılarım oldu dün geçti bugün yine başladı belimle beraber. Bu ay yumurtlama zamanımda da çok ağrım oldu hatta belime bile vurdu çok enteresan. Ben yumurtladığımı ısı takibi ve ovülasyon testiyle tespit ettim bu ay ilk defa. Sağ kasığım da ağrıyor ara sıra bakalım bekilcez başka yolu yok:))))

evet haklısın aslında doktor kontrolunde olması lazım en doğrusu ama henuz doktora gidip evet bir problem var demesinden korkuyorum, ve yine doğrusun her kadında yumurtlama farklı oluyor bazıları regl olurken bile yumurtlayabiliyormuş. her şey kısmet galiba

kalderacım,
benimde merak ettiğim bu,
acaba yumurta döllenme olduğunda yumurtalıklarda agrı bi süre daha mı devam ediyor ?
çok araştırdım nette ama bulamadım her turlu doktara gitmek lazım.

Bu tür ağrı için doktora gitmek mantıksız. Bebek istemeden önce ben gitmiştim. Hatta 2 senedir yumurtalık iltihabı nedeniyle 4-5 ayda bir gitmiştim. Allah'a binlerce şükür olsun ki ne zamandır olmuyor hatta eşim sen iyi alıştın gitmeye falan diyordu:))) Bebek düşünmeden önce de gittim, kontrole çünkü iltihap olabilir bu düşüğe bile sebep olabiliyor, hamile kalmaya engel oluyor. Bence gitmelisin en azından bir kontrolden geç.Zaten bir sene dolmadan herhangi bir test istemiyorlar senden (tabii yaşa bağlı). Bir seneden önce gidince kızıyor bile doktorlar haberin olsun.

ben 7 haftalık gebeyim ve sanırım gebe kaldığım 1 yada 2. hafta ilişki sırasında yumurtalıklarım o kadar acıdıki kesin yumurtalıklarımda kist oluşmuştur dedim. meğer o sıra yeni gebe kalmışım o yüzden acımış olabilir ayrıca benim ilk belirtim göğüslerim adetten önce büyür ve ağrırdı ama çok hafif,bu sefer çok feci ağrımaya başladı özellikle göğüs uçlarım hassaslaştı.. :CüvCüv:

kalderacım,
benimde merak ettiğim bu,
acaba yumurta döllenme olduğunda yumurtalıklarda agrı bi süre daha mı devam ediyor ?
çok araştırdım nette ama bulamadım her turlu doktara gitmek lazım.

merhabalar....ben de yumurtlma dönemimde çalışmalara başladım ve rahat 5 gün aşırı kasık ve yumurtalık ağrısı çektim, neredeyse yürüyemiyordum bile...hamilelikten şüphelendim şu an adetim 2 gün gecikti dün bhcg min 132 olduğunu öğrendim. yani bence hamile olabilirsin..bir hafta sonra falan bhcg ölçtür istersen.inşallah dilediğin gibi olur:nazar:

Selam arkadaşlar,
benimde yumurtlama sürem bugun itibariyle 10 gun geçti ama yumurtalardaki agrım geçmedi hatta ilişkiye girdiğimizde agrı oluyor o bölgede,
mesela pantolan falan giydiğimde bel kısmı yumurtalıklarıma doğru gelince bile oturamıyorum baskı oluyor ve acıyolar. bende kist ten şüpheleniyorum ama bir yandan da belki hamile kalışla alakalıdır diyorum.
bide bu sabah wc ye gittim küçük tuvaleti yapıp sifonu çekecektim ki suda mercimek le nohut tanesi arası sarı bir cisim gördüm ama sifonu çekmiş oldum. sizce döllenmiş yumurta olabilir mi düşük mü oldu, düşük olsa nasıl hissederdim?

deniz 0509 yumurtlama zamanında ağrın adet ağrısından fazlamı oluyor ben yumurtlama dönemimi tespit edemedim 5 ocakta başlamıştı adetim bu hafta olabilr diye düzenli ilişkiye girdik hiç bir belirtim olmadı ama bazen sağ ve sol yumurtalık tarfımda kıpırdamalar oluyor ince ağrılar giriyor ama kısa süreli 7 aydır bende çok istiyorum bebek kendimi dinlemekten artık psikolojik gebe oldum galiba

merhabalar....ben de yumurtlma dönemimde çalışmalara başladım ve rahat 5 gün aşırı kasık ve yumurtalık ağrısı çektim, neredeyse yürüyemiyordum bile...hamilelikten şüphelendim şu an adetim 2 gün gecikti dün bhcg min 132 olduğunu öğrendim. yani bence hamile olabilirsin..bir hafta sonra falan bhcg ölçtür istersen.inşallah dilediğin gibi olur:nazar:

inşallah canım benim
benimde beraber olurken bile sanki birşeyler içimde sallanıyor gibi, batma oluyor ama henuz eşime bişey demedim
pantolan ya da çorap bile o kısma gelse nefes alamıyor gibi oluyorum

deniz 0509 yumurtlama zamanında ağrın adet ağrısından fazlamı oluyor ben yumurtlama dönemimi tespit edemedim 5 ocakta başlamıştı adetim bu hafta olabilr diye düzenli ilişkiye girdik hiç bir belirtim olmadı ama bazen sağ ve sol yumurtalık tarfımda kıpırdamalar oluyor ince ağrılar giriyor ama kısa süreli 7 aydır bende çok istiyorum bebek kendimi dinlemekten artık psikolojik gebe oldum galiba

canım kuzu_m
senin adetin 5 ocakta başladıysa daha yeni yumurtlaman 19 ocak bugun başlayacak yani 14 gun sayarsak. ama normalde 12,14,16,18,20,22 gunlerde birlekte olmak öneriliyor o zaman da senin ayın 17 sinde başlamış olman lazım ki başladın dedin ,
hadi hayırlısı canım benim inşallah bebiş gelir

sağol canım denemeye devam bu ay olsun istiyorum inşallah yaradanım hepimizin kucaklarını bebişlerimizle taçlandırır

benim ağrılarım geçen hafta kadar olmasa da devam ediyor. Ayaktayken bişey yokta oturunca kasıktan bacağa vuran yanlardan belime ve kalçama doğru. Benim 4-5 gün kaldı gecikmeden test yapmıcam dedim kendi kendime beklemeye devam.

X