Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

vallahi gıpta ediyorum gıpta. ben de eskiden,5 yıl öncesine kadar çalışan bir kadındım. kendime göre bir düzenim vardı ama hamilelik ve çocukla birlikte bu düzeni de kaybettim. hafta içi çalış günlük işleri yap(yemek ve toparlamak) hafta sonuda genel temizliği yaptı düzenim. ama bu değişince bi manyak oldum, ipin ucunu kaçırdım yemin ederim, şimdi ikinci çocuğuma hamileyim zaten iş miş hak getire de şu düzeni tutturmayıbir becerebilsem. Temizlik evet temizim ama birde şu dağınıklık olmasa. off offf valla kendime çoğu zaman çok kızarım, hatta yapmadığım için içim içimi yer ama her gün evdesin yaa, amaaaan yarın yaparım, sonra yaparım diyorsun taii doğal olarak da birikiyo....

bunu değiştirmenin yolu yokmu acaba. aslında ben biliyorum kendi ilacımı. TEKRAR İŞ HAYATINA DÖNMEK ama önümüzdeki en az 3 sene daha bu imkansızzzz :1no2:
her geçen gün daha topluyorum kendimi son bir kaç aydır ama bu seferde hamileyim ve tehlikeli gebelik benimki. aksilik işte. ama hijyenden ödün vermemmmmmm. o ayrı ah bir de dağınıklık olmasa.
Sevgiler kızlar... a.s.

kizlar valla ben yurt disinda oldugum icin zaten bunalimdayim hemde hergün icimden gelmesede yapmaya calisiyorum ama memlekette olsam öglene kadar isimi bitirir anneme yada komsulara giderdim ama burda temizle temizle yine ayni evde pinekliyoruz bunaldim gina geldi valla insanin icindeki heveste gidiyo gurbette ama yinede devam nereye kadar giderse artik

aksamdan mutfagi toplamak püf noktasi galiba bide göze takilanlari toplamak isin sirri bunlar bence bugünün isini yarina birakmamak gerek sonra birikiyo birikiyo isler cogaliyo tabi haliyle ayy hevese geldim ben cikiyorum kizlar evi topliyim bari

aman ben ne kadar duzenlı temız bır ınsan olsamda sagolsun esım batırıo cok dagınık ben tek yasasam bır kere temızlık yaparım aylarca kullanırım ama esım sayesınde her an dagınıklık her an onun yuzundne cok zor durumlarda kaldıgım oluyorrrrrrrrrr

evim inanılmaz dağınık.......makınede temız bulasıklar dolaplara yerleşmeyı bekler tezgahın ustunde yenı yemek yapmak ıcın yer bulamaz dısarı cıkarız bu yüzden :lepi: çamasırlar haftada bır yıkanır ve daha katlamadan askıdan alıp bır daha gıyerız..ütü giyeceğim sey ne ise onu ütüleyip giyerim eşimde öyle yapmak zorunda...

böyle değildik tabii..6 aylık oğluşum sürekli ilgi ve alaka bekliyor..okuldada cok acayıp yoruluorum..sabahda erkenden uyandıgım ıcın (5;30) gece iş yapmaktansa uyumayı tercih ediyorum..
genel temizlik misafir gelirse yapılır..bakıcıda fazla bırakırım bır kac saat.öyle...yoksa odanın hali perişan ben perişan..kimse yok işime karışan....oglum buyusun yaparım iş kaçmıyor yaaa..:emir_bebek:

oy avatardaki oğlun sanırım
o suratı bırakıp iş mi yapılır ya
bırak boşver her anın tadını çıkar
çok çabuk büyüyolar
benimki birinci sınıfa başladı bebek özledik resmen ama daha erken
evi zaten bi düzene oturtuyorum o illa yok kalkıcam diyo
amaann yeter ya 3 günlük dünya çok fazla göz tırmalamasın yeter
tek ayrıntım dolap içlerim hep düzenlidir o yüzden evi toplayınca dip bucak toplu olmuş olur
annemden titiz olanı yokdu kadının hastalıktan gözü açılmıyo şimdi
kendimi o kadar da paralıyamam valla:kahve:
evim inanılmaz dağınık.......makınede temız bulasıklar dolaplara yerleşmeyı bekler tezgahın ustunde yenı yemek yapmak ıcın yer bulamaz dısarı cıkarız bu yüzden :lepi: çamasırlar haftada bır yıkanır ve daha katlamadan askıdan alıp bır daha gıyerız..ütü giyeceğim sey ne ise onu ütüleyip giyerim eşimde öyle yapmak zorunda...

böyle değildik tabii..6 aylık oğluşum sürekli ilgi ve alaka bekliyor..okuldada cok acayıp yoruluorum..sabahda erkenden uyandıgım ıcın (5;30) gece iş yapmaktansa uyumayı tercih ediyorum..
genel temizlik misafir gelirse yapılır..bakıcıda fazla bırakırım bır kac saat.öyle...yoksa odanın hali perişan ben perişan..kimse yok işime karışan....oglum buyusun yaparım iş kaçmıyor yaaa..:emir_bebek:

ooohhh be cok rahatlattın ınanki...benle aynı düşünen bir bayan şimdiye kadar evın berbat halıyle kımseye yakalanmadım.herkes benı duzenlı bırı sanıyor...sositososito

ne guzel buyutmussun sen..darısı bana olsun...buyutenler kucuk bebek özlemı cekıyor.bende ne zaman buyuyecek dıye aklım cıkıyor

benim ogluslarimin arasinda bir yas var ve ben cok cok kücük yasta anne oldum ve ayri eve ikinci cocuguma hamileyken ciktik kücük oglusum 2 yil boyunca sabah altida girerdi yataga ve 3-4 yasina kadarda maxicoside sallandi sürekli gaz problemi oldu ve büyük oglusumda gec yürüdü gec konustu tuvalete bile gec alisti o zamanlar halim perisandi evin halini görseniz kacarsiniz mutfakta temiz bulasik yoktu ev desen darma daginik ama simdi büyük oglum okula basladi kücükte seneye eylülde gitcek zaten krese verdim 3 yasinda cok zor günler gecirdim cocuklarla dedigim gibi ama simdi o kadar rahatimki arada isten kaytariyorum ama inanin geciyo bu günler cocuklariniz öncelik olmali bence ben öyle yaptim büyüdükleri zaman zaten evde is yapcak zamanimiz oluyo simdi ikiside yok evde degiller bende az sonra temizlige geccem

benim yemegim varsa diger islerim gozume gozukmez.
beni cok yoran yemek.hic sevmem yemek yapmasini...

nasıl başlasam bilmiyorum acayip takıntılıyım öle böle degil bana o yüzden ender rastlanır burda bir çok kişinin yazdıklarını okudum ama benim gibisi yok sanırım gelelim işe ben tüm evi hergün silerim yazında evi komple yıkıyorum camlarda dahil hemde domestosla eşyaları bir kenara çekip duvarlarıda yıkıyorum hergün balkon yıkanır yaz kış farketmez tabi önce yıkamadan önce fırça çamaşır suyu ile yıkanır bekletilir sonra yere sürülür her gün çamaşır yıkanır banyo tuvalet takıntım aşırı her dakika yıkarım ilaçlı sularla bekletirim saatlerce sonra 2 günde bir nevresimleri yorganları yani herşeyi havalandırırım sonrada yıkarım tüllerde15 günde bir yıkıyorum yani resmen yıkama manyagıyım

nasıl başlasam bilmiyorum acayip takıntılıyım öle böle degil bana o yüzden ender rastlanır burda bir çok kişinin yazdıklarını okudum ama benim gibisi yok sanırım gelelim işe ben tüm evi hergün silerim yazında evi komple yıkıyorum camlarda dahil hemde domestosla eşyaları bir kenara çekip duvarlarıda yıkıyorum hergün balkon yıkanır yaz kış farketmez tabi önce yıkamadan önce fırça çamaşır suyu ile yıkanır bekletilir sonra yere sürülür her gün çamaşır yıkanır banyo tuvalet takıntım aşırı her dakika yıkarım ilaçlı sularla bekletirim saatlerce sonra 2 günde bir nevresimleri yorganları yani herşeyi havalandırırım sonrada yıkarım tüllerde15 günde bir yıkıyorum yani resmen yıkama manyagıyım

akannehir maşallah hem ççalışıyorsun hem de bunları yapıyorsun delikafadulden

benim de basimda iki velet birde bey var ki 3 kisi ile ugrasiyorum hic oturma peslerinde kos
muftak ve banya daima temiz olmasi lazim yattigim yer perdesi yarim cekiliyse bile kalkar düzlerim gözüme batar.cocuklar ögleye kadar okulda sabahtan öyleye kadar ev isi biter dip köse ama onlar kapidan iceri girdimi saatinde dagilir odalari.ALLAHTAN COCUKLAR HEP KENDI ODALARINDA OLUYOR TEK ORASI DAGILIR.evde odanin en büyügünü cocuk odasi yaptim.cocuklarim rahatca kosup oynamasi icin.bütün herseyleri var.oyun alanlari genis.o yüzden odalarinda rahat ediyorlar.
yatmadan önce her yeri topladiginda sabah hersey yerli yerinde oluyor.sabahta bir süpürmek ve toz almak kaliyor.

sabah ilk iş olarak odayı havalandırmak,havalandırdıktan sonra yatağımızı yaparım (yataın içide havalansın diye) sonra doğru mutfağa ( evi geceden toparladığım için toparlanacak bişeyim olmuyor sabahları).kahvaltı hazırlarım.kahvaltıdan sonra mutfağı toparlar 20 aylık oğluma kağıt ve mumlu pastel boyaları veririm o onlarla ilgilenirken bende evi süpürür silerim.toz almayı wc-banyo temizliğini de geceden yaparım eşim uyuduktan sonra.haftada 2 kere çamaşır atarım.haftada 1 de ütüye zaman ayırırım. ama ben hergün süpürüp silmiyorum bugün yaptıysam yarın yapmam kendime (bakımıma) ve oğluma daha çok zaman ayırırım temizlik yapmadığım günler..geceleri eşim uyuduktan sonra yaparım işiler.bide benim en büyük avantajım uykuyu sevmiyor olmam sanırım sabah 8 de kalkar gece 1:30-2:30 gibi yatarım o zaman herşeye çok rahat yetişebiliyorum. eve, çocuğuma,kendi bakımıma,misafirlerime..

Nasıl yani yaakafamçokkarıştı 2 günde bir nevresimmi yıkanır:1shok:

Hiçbir takıntım yoktur.

Ay durun yalan söylemiş olurum tek takıntım mutfak tezgahının karmakarışık olması, bulaşık yığılı olması. Tezgahı asla dağınık bırakmam. Başkada bi takıntım yok çok şükür.

Haftada iki, ev süpürürüm (yani eşim süpürür) hafta sonları o süpürür ben silerim. Toz alırım.Banyo WC iki günde bir yıkarım.Tülleri 2 ayda bir yıkarım. Haftada 2 defa çam. mak çalıştırırım. 10-15 günde bir toplu ütü yaparım, günlük giyeceklerimizi sabah çıkmadan ütülerim.Camları ayda bir silerim.Balkon mevzuna girmiyim bile, 10 gün oldu daha elim varmadıkaydirigubbakcemile

Akşamdan muhakkak çocukların odasını, salonu filan toplarım, dağınık bırakmam. Mutfak zaten toplu olur.

e bitti işte:lepi:

hiç bir işi biriktirmem.......anında toplarım...silinecekse silerim...çamaşırım kurur ütüleyerek katlarım ...yemeklerimi sabahtan yaparım öğleden sonrada alışveriş varsa onu hallederim elimde pratiktir o yüzden zorlanmıyorum ben ...

ben de bi gün yaparım bi gün yapmam ev çok fazla dağılmıyor zaten 2 kişiyiz
cumartesileri çamaşır günü ve dip köşe temizlik günümdür çarşaflar haftada bir değişir mutfak benimde hep topludur mutfakta ben de takıntılıyım ortada hiçbişey olmıycak
ütüleri de eğer pazar günü evdeysem pazar günü değilsem pazartesi günü yaparım
herşey yerinde olucak

program yaptım kendime her gün ona uyuyorum pazar iş yapmam dağınık kalsın derim tatil olur benim için
ör:: pazartesi evi silerim lavabolar ovulur salı toz alınır çarşamba süpürülür nevresim değişir balkon yıkanır lavabolar ovulur çarşambaları boş günüm perşembe toz laınır cuma çamaşır yıkanır yerler silinir c.tesi toz alınır çamaşır yıkanır kurutulur yerleştirilir ütüyü de eşime gömlek giyeceği zaman yaparım birikmez giyileceği zaman ütülüyorum gibi

oldukça düzenliyimdir...6 aylık bebeğim olmasına rağmen...
dağınıklığı sevmem,içim daralır...
bebeğim old. için hafta 1 süpürür siler wc banyoda dahil toz alırız eşimle...
bazen ben, bazen o süpürür siler..
çamaşır biriktiğinde çalıştırırım .mutfağım tezgahı tertemiz olur her zman
ütü işinden nefret ederim eşim yapar...
genel temizliğe yardımcı alırım
yani genelde evim temiz ve düzenlidirrrr.....

Son düzenleme:
X