Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

bende hiç tam anlamıyla düzene oturtamadım genelde hergün ev süpürülür toz alınır 2 günde bir wc lavabo çamaşır suyu ile yıkanır yada hergün yapabilirsem
ama yinede evim istediğim gibi düzenli olmaz

kizlar benim isler nasil bitcek bilmiyom hic canim istemiyo aslinda normal temizlik degil izin icin türkiyeye gelcez haftaya sali yolcuyuz ucakla ve bir hafta var camlardan tut nevresime kadar yani sonucta yolculuk insan gözü arkada gitmek istemiyo tatile valizlerim duruyo bakalim yapcaz artik bide ucak düsmeden gidip gelsek korkuyorum ya icimde bi tedirginlik var stres yaptim resmen neyse olcak artik bi sekilde bizim bide komsu burda dügün icin yola ciktilar kaza oldu ve kadin öldü esi ve 4 cocugu kaldi geride o zamandan beri uzun yolculuklar korkutur oldu beni kuruntu yapiyorum belkide

ben cok üzüldüm ya cocuk daha yeni geldi türkiyeden cenazeden oglu vardi 6 yasinda ve yuvaya gidiyodu onu ilk defa gördüm bugün 3 hafta sonra gözlerim doldu icim kiyildi resmen ben belkide bu olaydan etkilendim herseyi stres yapiyorum kendime gecen yaz izin temizligini hemen bitirmistim bu sefer baska oldu insan psikolojisi böyle bisey yani etkilenmemek mümkün degil isler üstüme geliyo sevinemiyorum annemlere gittigime bile

benim eşim dağınık bir insan olduğu için evimde mutlaka bişeyler biyerde durumu olabiliyor o yüzden eşime kızmak yerine bıraktım artık peşini :) istediğini istediği yerde bıraksın öyle rahat ediyor .. çalıştığım için sabahları da mutlaka kahvaltı yaptığımız için kahvaltıdan sonra eşim toplayabildiği kadar masayı toplar ,akşam da eğer yorgunsam ya da eşim yorgun değilse mutfağı toplar yemek yapar arada çalışan bayanların her daim düzenli bi evi malesef olamıyor ma temizlik konusunda hassasım çamaşırlarımı düzenli yıkarım her haftasonu evi siler süpürür mobilyaları çeker altlarını alırım sürekli halı silmek zararlı olduğu için 15 güne bir halılarımı siler girişteki halı en çok kirlendiği için onu çok az çamaşır suyu damlatılmış çamaşır deterjanlı su ile silerim pırıl pırıl olur mutfakta da yağlara karşı hassaslığım var her hafta bi yağçöz gidiyo valla özellikle bayanların bazıları ocaklarına dikkat etmez pek silmezler benim ocağımın deliklerine kadar hep temizdir hergün banyo ovmak çalışanlara göre değil bir de her gün eşim duş aldığı için zor oluyo ama kontrol ederim sararma olduğunda hemen müdahele ederim duruma göre yani ama her haftasonu mutlaka temizlik günüm vardır eşim arada bana katıllır camlarımı siler yardımcım var yani az da olsa sağolsun

nasıl başlasam bilmiyorum acayip takıntılıyım öle böle degil bana o yüzden ender rastlanır burda bir çok kişinin yazdıklarını okudum ama benim gibisi yok sanırım gelelim işe ben tüm evi hergün silerim yazında evi komple yıkıyorum camlarda dahil hemde domestosla eşyaları bir kenara çekip duvarlarıda yıkıyorum hergün balkon yıkanır yaz kış farketmez tabi önce yıkamadan önce fırça çamaşır suyu ile yıkanır bekletilir sonra yere sürülür her gün çamaşır yıkanır banyo tuvalet takıntım aşırı her dakika yıkarım ilaçlı sularla bekletirim saatlerce sonra 2 günde bir nevresimleri yorganları yani herşeyi havalandırırım sonrada yıkarım tüllerde15 günde bir yıkıyorum yani resmen yıkama manyagıyım

şaka galiba

gece bulaşık dağınıklık bırakmam malesef eşim oğluşum biri okula biri işe gideceği için yataklar kahvaltı bulaşıkları birdaha birikiyor wc banyoyuda kullandıklarından akşam yapsamda farketmiyor
günlük: wc banyo temizliği süpürüm cam silerim.evi 3 defa silerim,tozalırım sürekli çamaşır yıkarım,kapı silerim,balkon yıkarım sonra evdekiler dağırır ben toplarım dağıtırlar toplarım kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
eskiden daha çok temizlik yapardım dr gittim azaldı umarım yenicem

valla bende öyleyim akşam işten gelir gelmez hemen temizliğe girişiyorum,benim eşim çamaşır sepetini benden daha çabuk dolduruyor nerdeyse hergün çamaşır da yıkanıyor sayılır evdeyken hep amaan nasılsa evdeyim yaparım deyip 1-2 gün erteleyebiliyo insan,çalışırken daha rahat insan valla...

police23
pardon sen gerçekmisin??
ooppss kendine gel derim as
bu ne beeaa
yazık kıs sana
aaaaayy okurken fenalık geldi banaaa
bence gerçekten normal bi durum deil
çözüm bulmalısın bu duruma

işin sırrı aldığın,kullandığın bir şeyi hemen yerine koymaktan,geçiyor galiba.benim de 3,5 yaşında bir oğlum var ve eşim çoook dağınık:KK43:(işten gelir üstündekileri fırlatır atar ortalığa:KK43:işin aslı önceden ben de oldukça gevşek davranıyordum ama aniden gelen bir hastalık sonrası evim dağınık haliyle görüldü:))ve ben çok mahcup oldum!o günden sonra ortadahiçbir şey bırakmıyorum.yatmadan önce oyuncak,kitap ne varsa hepsini toplarım!sabah evden çıkmadan klozete domestos döker,eve dönene kadar bekletirim.bulaşık makinasını dolu bırakmıyorrum hiç.temiz bulaşıkları hemen yerine kaldırıyorum böylelikle mutfağım hep toplu oluyor:)eve girer girmez elektrikli süpürgeyle evi süpürüyorum.evim beyaz kalebodur döşeli ve yere düşen herşey resmen sırıtıyor!iki günde bir yerleri siliyorum.hergün mobilyaların tozunu alıyorum.kuruyan çamaşırlarımı hemen toplayıp kaldırıyorum.ütümü biriktirmeden yapıyorum yoksa tüm gün ütüye harcanıyor:KK43:tüller çok çabuk isleniyor bugün petek koruyucu diktirmek için sipariş verdim umarım faydasını görürüm.haftasonları tüm kanape,koltukları çekip derin temizlik yapıyorum.yani işin aslı ev çok emek istiyor ama şu da var herşeyi düzenli yaparsan işler birikmezse sonuçta yine biz rahat ediyoruz yoksa sonradan toparlanmak çok daha yorucu ve uzun oluyor!!!

gece bulaşık dağınıklık bırakmam malesef eşim oğluşum biri okula biri işe gideceği için yataklar kahvaltı bulaşıkları birdaha birikiyor wc banyoyuda kullandıklarından akşam yapsamda farketmiyor
günlük: wc banyo temizliği süpürüm cam silerim.evi 3 defa silerim,tozalırım sürekli çamaşır yıkarım,kapı silerim,balkon yıkarım sonra evdekiler dağırır ben toplarım dağıtırlar toplarım kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
eskiden daha çok temizlik yapardım dr gittim azaldı umarım yenicem

ssen biraz aşırı temizsin ya aksama jkadar neden 3 kere siliyonki ben 1 gün yapıyorsam öbür gün yapmam buda bir tasarruf sonucta elektrk süpürgesi çok elektrk yakıyo.
hem dediğimi ürün cok etkili ya sıcak su koy vileda ya ne biçim kir çıkarıyo yerlerden,
inanamazsın mis gibi de temizliyo
ben satısını yapıyyorum

ben çok farklıyımm ya sizde içimden gelmedikçe kimse bana su bardağı surdan aldırmaz.
canım istemedimi hayatta temizlemem evi isterse pislik götürsün ama
istedimi de tam ister ne zaman gelceği belli olmaz mesela dün saat 5 te geldi 6 kadar temizlik yaptm.
neden çünkü yeni deterjan aldım cam bezi aldım mikrodokulu şimdi yapasım gelmeye basladı kokular mis kokula deterjan kokuları ...
hele yerler silinince baska bu arada bugün temizlik yapmadm.
sadece toparladm .
bilgisayar a takıldımmı cok fena ya ayrılamıyorm.
off biri beni mutfaga götürsün ya yemek yapmam lazımmmmmmmm

yepyeni bir ürünle tanıstım arkadaşlar
hem evin her yerinde kullanıyorum.
harika bir temizlik ürünü hemde bitkisel ellere zarar vermiyor.
viledayla yerler parıl parıl oldu, bulaşıklar tertemiz çamasırlar mis gibi hemde temiz
varmı böyl e bişey ya bir ürünle her yeri siliyorsun 1 litre suya 1 kapak yetiyor.
ayrıca banyo tuvalettede kullanılıyor.
fiyatıda uygun.
üye olup satabiliyorsunda. hem de karlı iş.
evde oturan hanımlar yapabilirler bitkisel kremleri var hele bir ağrı kremi var ekmek gibi satılıyo.
bodrum goldensun diye ekleyin beni facebokta arkadaşlar
multi cleaner mucizesi

goldensun temizlik ürünleri - bodrumda goldensun ürün tanıtımı ve satışı - Blogcu

Evim evim temiz evim - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU bu linkte de aynı mesajınız var, reklam yapıyorsunuz sürekli:kızgın:

Hayatakki herseyi oldugu gibi bu temizlik isinide fazla abartmamak lazim.

Tabikide bende evimin temiz düzenli tertipli olmasini isterim, ama tüm günümüde bununla geciremem vallaha...:kahve:

Günlük rutin isler vardir, bulasik, camasir, süpür sil, topla......birde haftada bir yaptigin kiyi köse temizlik vardir, velhasil ayda bir yapilan isler vardir camlar perdeler, dolablarin icini temizlemek gibi....:hulya:

Bunlar düzenli yapildiktan sonra zaten o ev temiz bir evdir bana göre...:nazar:
Coluk cocuk olan bir evde mutlaka daginiklik olur zaten!

Fazla abartmamak lazim, neticede evlermiz huzur ve sakinlik buldugmuz yerler olmali!

evet ya hergün cam silmem halı kaldırmam gerçekten bazı hanımlar abartıyorlar . gece yatmadan neden lavaboyu sileyimki ben hergün lavabo silmem mesela çünkü hergün kirlenmez.
ama banyo hergün yapıldıgı için yerler kıl olabiliyor onuda hergün deterjan yapmaya gerek yok bazen suyla yıkarım.
bulaşık zaten mutlaka olmamalı evde ilk mutfak temiz olmalı zaten.
perdeleride 2 ayda 1 anca yıkıyom ne yalan söyleyim kışın belki ayda 1 oluyo soba yandığı için kirleniyo.
cam zaten kışın silsen nolcak gene kirleniyo yağmurla.
hergün yer silinir.

Takıntılı değilim. Derli toplu olsun, temiz olduğunu bileyim yeter.
Mutfağım düzenliyse işimin çoğu bitmiş demektir zaten.
Akşamdan her yer düzenli olur.
Hergün tuvalet, iki günde bir de banyo yıkanır.
Haftada iki gün elektrik süpürgesi açarım. Birinde mutlaka koltukları çeker altlarını da süpürürüm.
Hergün gırgırla alırım halıların üstünü. Ve mutlaka siler toz alırım.
Çamaşır makinasını çamaşır durumuna göre açarım. bazen haftada iki kere bazen bir.
Aldığım bir eşyayı işim bitince hemen yerine koyarım. O zaman dağınıklık olmuyor zaten.

arkadaşlar benim bir komşum var evlere şenlik. heran temizlik yapar ama öyle böyle değil. titizlik hastalığı var zaten. hergün bir odayı temizler. önce süpürür her yeri. halıyı ters yüz edip süpürür,yetmez balkonda bi güzel pataklar. sonra köpük köpük siler. yerleri yalar yutar. duvarları köpüklü suyla sonra duru suyla sonra kuru bezle siler. hele dolap falan varsa odada içlerini de aynı şekilde köpük,su ve kuru sıralamasıyla temizler. mutfak dolaplarını da 2 günde bir siler.sürekli balkondan bir şeyler silkelediği içiin alt komşusuyla mahkemelik ayrıca:KK70:sabah kalkarkalkmaz eşinin çocuklarnn kendinin pijamaları dahil,çarşaf yastık kılıfı ne varsa silkeler. daha neler neler..ayrıca 2 tane küçük oğlu var. ama o çocuklar bir yer dağıtmaz asla. çocuklar oyun oynarken yemek yerken bile temkinlidir. kocası eve geldi mi üstünü başını çıkartır. mutlaka banyo yapar. dışardan tozlu gelmiştir diye. çok uzun oldu ama onu anlatmakla bitmez.evine girildi mi resmen temizlik kokusu var. o çok hoşuma gidiyor.bende onu görünce yapmadan duramıyorum. bi de sürekli gelip gittiğimiz için biraz da mecburen yapıyorum:KK70:

Son düzenleme:
bu arada kapıların anahtar deliklerini de sildiğini öğrendim geçende.tavanı bile arada siliyor. çok abartılı gelecek ama havada uçan tozları bile yakalayacak yakında. benim de psikolojimi bozdu iyiden iyiye:KK43: hastasın sen dedin mi acaip alınıp küser,kabul etmez.ama hayatı temizlikle geçiyor yazık:KK43:
ben genel temizliğimi haftada bi gün yaparım,her sabah süpürürüm,toz alırım,hergün olduğu için çabuk biter bu iş,yemeğimi de sabahtan yaparım. ben de tuzlu veya tatlı bişiler yaparım.öğleden sonra çaya kayve içmeye biri gelir diye. ki muhakkak gelir:) 6 aylık bebeğim var çok da aşırısını yapamıyorum açıkçası. kocalar da çocuklar da ilgi istiyor:KK70:

ayda bir defa temizlikçi kadın gelir cam mobilya arkaları , gardolap üstü mutfak banyo dolapları koltuk silme işlerini o yapar . tüller yıkanır asılır
bense haftada iki üç gün evi süpürür yerleri silerim.banyo lavabo da tabii. bir iki gün çamaşır mak. açarım.
bir defa ütü yaparım.
mutfak zaten sürekli el altında.
hergün klozeti ve lavaboyu yıkarım domestosla.
bence az eşya olursa temizlik yapmak daha kolay.örneğin halılar çok olmayacak.biblo çiçek falanda çk olmayacak.bir de hava güzel olacak :))
güzel havada çamaşır asması da balkon yıkaması da temizlik yapması da daha zevkli

ayrıca arkadaşlara katılıyorum. her daim derli toplu herşey yerli yerinde olunca da düzenli olmak zor değil.aldığını yerine koymak en önemlisi.

bu arada kapıların anahtar deliklerini de sildiğini öğrendim geçende.tavanı bile arada siliyor. çok abartılı gelecek ama havada uçan tozları bile yakalayacak yakında. benim de psikolojimi bozdu iyiden iyiye:KK43: hastasın sen dedin mi acaip alınıp küser,kabul etmez.ama hayatı temizlikle geçiyor yazık:KK43:
ben genel temizliğimi haftada bi gün yaparım,her sabah süpürürüm,toz alırım,hergün olduğu için çabuk biter bu iş,yemeğimi de sabahtan yaparım. ben de tuzlu veya tatlı bişiler yaparım.öğleden sonra çaya kayve içmeye biri gelir diye. ki muhakkak gelir:) 6 aylık bebeğim var çok da aşırısını yapamıyorum açıkçası. kocalar da çocuklar da ilgi istiyor:KK70:

komşun süpermiş ya gülmekten kırıldım hiç böylesini görmedim duymadım aniiii....
tavanı, duvarları da siliyomuşşş ben hiç silmiyom ya kız
delirmiş o karı boşver sen fazla ona özenme iyi değil canım eve baktıgı kadar kendine baksa manken olurdu be ya

valla kızlar benim ikiz bebeklerim var onlar geç yatıyo onlar yattıktan sonra ben gece 2,3 e kadar temizlik yapıyorum belki hastalık bu ama elimde değil birde simetri hastalığı var herşey düzgün olcak çekmeceler dolap içlerine varana kadar çok şükür yapıyorum yapamadığım zaman sinirlerim bozulur yemekten önce herşeyden önce temizliğim gelir...

X