Çocuk Hastalıkları Yüzde kızarıklık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

efe75

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
40
0
1 aylık kızımın yüzünde sivilce gibi kızarıklıklar var. 3 haftadır ne yaptıysam geçmedi .Dr. olur geçer diyor ama gittikçe kabuklaşıyor. Görüntü çok kötü ben psikolojik olarakta etkileniyorum. Oğlumda bir iki olmuştu anne sütü sürdüm geçmişti. Ama kızımda fayda etmedi. Bilgisi olan var mı? yardım

1 aylık kızımın yüzünde sivilce gibi kızarıklıklar var. 3 haftadır ne yaptıysam geçmedi .Dr. olur geçer diyor ama gittikçe kabuklaşıyor. Görüntü çok kötü ben psikolojik olarakta etkileniyorum. Oğlumda bir iki olmuştu anne sütü sürdüm geçmişti. Ama kızımda fayda etmedi. Bilgisi olan var mı? yardım
Öncelikle geçmiş olsun..

Aşırı proteinden de kaynaklı olabilir tabi ama yinede üstüne basa basa söylüyorum..

Bununla ilgili defalarca konu açmış biri olarak lütfen bebeğine kendinde dahil olmak üzere öpülmesine izin verme..

Bundan önceki çocuğundada yaşamış olduğun bir sıkıntı olduğunu söylemişsin...

Ağzına yakın bir kısımda değilse senin gözetiminde yani onun dokunmasına izin vermeden trosid merhem sür 1 saat kadar sonra ılık su ve temiz bir pamukla sil bunu yapa bildiğin sıklıkla yap..Ama kremi sürdükten sonra yanında durmalı ve bulaştırmasına izin vermemelisin...

Yarayı sulandırmamaya dikkat et ve lütfen kimsenin gücenmesini umursamadan çocuklarının öpülmesi konusunda tavrını koy...

Güle güle büyütmen dileğiyle...

Öncelikle geçmiş olsun..

Aşırı proteinden de kaynaklı olabilir tabi ama yinede üstüne basa basa söylüyorum..

Bununla ilgili defalarca konu açmış biri olarak lütfen bebeğine kendinde dahil olmak üzere öpülmesine izin verme..

Bundan önceki çocuğundada yaşamış olduğun bir sıkıntı olduğunu söylemişsin...

Ağzına yakın bir kısımda değilse senin gözetiminde yani onun dokunmasına izin vermeden trosid merhem sür 1 saat kadar sonra ılık su ve temiz bir pamukla sil bunu yapa bildiğin sıklıkla yap..Ama kremi sürdükten sonra yanında durmalı ve bulaştırmasına izin vermemelisin...

Yarayı sulandırmamaya dikkat et ve lütfen kimsenin gücenmesini umursamadan çocuklarının öpülmesi konusunda tavrını koy...

Güle güle büyütmen dileğiyle...

teşekkür ediyorum aşırı proteinden kaynaklanabilir demişsin. yediğim proteinli gıdaları kesmek faydalı olurmu ayrıca vermiş olduğun krem kortizonlu mu ? şimdiden teşekkürler

teşekkür ediyorum aşırı proteinden kaynaklanabilir demişsin. yediğim proteinli gıdaları kesmek faydalı olurmu ayrıca vermiş olduğun krem kortizonlu mu ? şimdiden teşekkürler

Tavsiye ettiğim krem mantar enfeksiyonları için kullanılan bir krem...ayrıca kortizonlu değil..Çabuk etkili ve kurutucu özelliği olan bir krem ama dediğim gibi..Dikkat edilerek kullanılmalı...

Çok ağır proteinler kendi sağlığın içinde zararlı...Daha çok sebze meyve bunların taze suları ve bol sıvı almanı tavsiye edebilirim...

benim kızımda da olmuştu ve geçmek bilmedi dedğin gibi
hiç öpmüyorduk biz, bzden başka gördüğü kimse de yoktu
sütüm çok yağlı olduğu ve yaradığı için olmuş, kilo alımı çok iyiydi zaten
arkadaşın dediği gibi temiz tutmaya çalış, hergün sil
3 hafta olmuş zten, yakında geçer canım merak etme

benim kızımda da olmuştu ve geçmek bilmedi dedğin gibi
hiç öpmüyorduk biz, bzden başka gördüğü kimse de yoktu
sütüm çok yağlı olduğu ve yaradığı için olmuş, kilo alımı çok iyiydi zaten
arkadaşın dediği gibi temiz tutmaya çalış, hergün sil
3 hafta olmuş zten, yakında geçer canım merak etme

belki benim sütümde yağlı olabilir. çünkü dr. kilo alımı biraz fazla dedi. inşallah dediğin gibi geçer bizde de öpen yok . ama abisi durmadan öpmek istiyor engellemeye çalışıyoruz ama nereye kadar

Selam efe 75 benim oğlum ilk doğduğunda ve sonrasında yaklaşık 1 ay kadar ergenlik sivilcelerini andıran kızarıklıkları vardı. benim kızkardeşim çocuk doktoru ve önerdiği tekşey yüzünü günde 1 veya 2 kez protex sabun ile yıkamaktı. ben gerçekten çok faydasını gördüm. benim bebişim çok küçük olduğundan sabunu ıslatıp pamuğa siliyordum sonra pamuğu yüzüne sürüp sonrada bir mendili ıslatıp duruluyordum. ama silerken çok hassas davran. Birkaç hafta içinde bebişim iyileşti umarım seninkide bir an önce iyileşir geçmiş olsun canım sevgiler

merhaba canım bebeğin hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütsün ve geçmiş olsun benimde 43 günlük bir oğlum var benim bebeğiminde yüzünde ve boynunda aynı sorun var ben önceleri sabun alerji yaptı diye düşündüm sabunu değiştirdim ama düzelmedi dr çikolata ve çilek reçeli yeme dedi bir haftadır hiç yemedim ama düzelmiyor senin bebeğinin de cildi sert ve pürüzlümü çok üzülüyorum:emir_bebek:

merhaba canım bebeğin hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütsün ve geçmiş olsun benimde 43 günlük bir oğlum var benim bebeğiminde yüzünde ve boynunda aynı sorun var ben önceleri sabun alerji yaptı diye düşündüm sabunu değiştirdim ama düzelmedi dr çikolata ve çilek reçeli yeme dedi bir haftadır hiç yemedim ama düzelmiyor senin bebeğinin de cildi sert ve pürüzlümü çok üzülüyorum:emir_bebek:

EVET BENDE ŞAMPUANI DEĞİŞTİRDİM FAYDA ETMEDİ. DR. DA DAHA YÜZÜNE BİLE BAKMADAN GEÇER DİYOR. ÜZÜLÜYORUM. CİLDİ OLDUKÇA SERT VE PÜRÜZLÜ . AMA BUGÜN BİRŞEY ÖĞRENDİM. KK 'DA BİRİ HAMETAN KREM 2-3 GÜNDE GECİRDİ DİYOR BENDE ONU DENEYECEĞİM. İYİ GELİRSE haber veririm. inşallah bebeklerimizin bir an önce düzelir. Bu arada hemen konuya girdim. Senin bebeğinide ALLAH analı babalı BÜYÜTSÜN.
BU ARADA ÇİLEK REÇELİNİ BEnde çok yedim gerçi 1 haftadır başka reçel yiyorum sadece çilek reçelimi yapıyormuş?

EVET BENDE ŞAMPUANI DEĞİŞTİRDİM FAYDA ETMEDİ. DR. DA DAHA YÜZÜNE BİLE BAKMADAN GEÇER DİYOR. ÜZÜLÜYORUM. CİLDİ OLDUKÇA SERT VE PÜRÜZLÜ . AMA BUGÜN BİRŞEY ÖĞRENDİM. KK 'DA BİRİ HAMETAN KREM 2-3 GÜNDE GECİRDİ DİYOR BENDE ONU DENEYECEĞİM. İYİ GELİRSE haber veririm. inşallah bebeklerimizin bir an önce düzelir. Bu arada hemen konuya girdim. Senin bebeğinide ALLAH analı babalı BÜYÜTSÜN.
BU ARADA ÇİLEK REÇELİNİ BEnde çok yedim gerçi 1 haftadır başka reçel yiyorum sadece çilek reçelimi yapıyormuş?

banada dr özellikle çilek reçeli dedi başka reçeller yaparmı bilmiyorum bugün sebamed bebek sabunu aldım yüzünü onunla sildim sanki biraz kızarıklığı soldu daha önce nivea ve amway sabun kullandım ben amway kullandıktan sonra cildi bozuldu sanki hametan iyi gelirse yazarsın canım

:ecrin_bebek:

geçmiş olsun arkadaşim.benim 39 gunluk kızım var ve inan bende çok ugraştım.okadar çok sivilce vardı hayatım kabus olmuştu.doktor süt alerjisi var dedi.anne sütü.eumovate krem verdi o geçirdi ama sadece 2 gun kullan dedi.simdi sadece izler kaldı ama geçer insallah.sık sık ılık suyla pamuk sil yuzunu ve nemlendirici kullan.ben bebek yagı kullanıyorum.bebişini benim için op.

benim oğlumda 1 aylık ve yüzünde kızarıklıklar var hatta bazen sivilce gibi oluyor..doktor yenidoğanlarda olabileceğini teninin çok hassas olduğunu söyledi..bugün doktor kontrolundeydik sebamed krem verdi kullanmam için eczaneden alırkende eczacı bitkisel bir krem verdi bu daha iyi bunu kullanın hem bitkisel hem etkili dedi..bakalım sürdüm şimdi sonuç ne olacak..

arkadaşlar sizde nasıl olur bilmiyorum hametanı sürmeye başladım. ilk önce yüzünü temizliyorum sonra sürüyorum günde 2 kere geçiriyor. ama kremi bırakınca tekrar başladı.mangalia dediğin gibi anne sütü alerjisi ise ne olacak anne sütünü kesemeyiz herhalde.

arkadaşlar hametanı sürmeye başladım çok iyi geldi ancak kremi bırakınca tekrar başlıyor. dr. tekrar götürdüm hiç bir şey söylemiyor. olur geçer ilk 2 ay diyor. bunları kafana takma dedi. inşallah geçer.

arkadaşlar benim kızımın yüzündede vardı aynı rahatsızlık,cilt doktoruna götürdüm advantan diye bi krem verdi.sadece 3 gün kullan dedi kullandım ve geçti bidahada çıkmadı.bazen çıkacak gibi oldu kremden sürdüm hemen geçti.mutlaka doktora götürün kremin ismini yazdım diye sakın kullanmayın.zaten fazla kullanımda tüylenme yapıyormuş.eğer hastalık aynıysa bu kremden başka bişey geçirmiyor.bende bilmeden çok şey sürdüm işe yaramadı.ayrıca sebamed in şampuanını ve sabununu kullan dedi.onlarıda kullanıyorum,şuanda yüzünde hiçbir problem yok.mutlaka cildiyeye götürün çünkü geçmez.geçer gibi görünür yine başlar.

geçmiş olsun arkadaşim.kızım iki aylık.forumda bende bu konuyu açmıştım.sagolsunlar arkadaşlar tavsiyelerini yazmışlar.bebegimin yuzune bakınca dayanamıyordum ve degişik degişik kremler kullandım.sen bu hatayı yapma.en son ozele getırdım ve eumovate krem verdiler.bize yaradı.arkadaşların dedigi gibi yuzunu sık sık yıka.bende sampuanlarını degiştirdim.şimdi sebamed kullanıyoruz.doktor bize süt alerjisi demişti.6 hafta surdu bizde.insallah çabuk geçer.sevgiller.

arkadaşlar sizde nasıl olur bilmiyorum hametanı sürmeye başladım. ilk önce yüzünü temizliyorum sonra sürüyorum günde 2 kere geçiriyor. ama kremi bırakınca tekrar başladı.mangalia dediğin gibi anne sütü alerjisi ise ne olacak anne sütünü kesemeyiz herhalde.
sakın sutunu kesme.zamanla geçer.bol bol emzir.bizde geçti ve top gibi masallah.sabır.

ya arkadaşlar benim oğlumun da poposu çok fena pişti söylediğiniz kıremlerin çoğunu kullandım önerisi olan varmı

benim kızımda 1 aylık ve 1 haftadır yüzünde kızarıklıklar var boynunda bile doktor normaldir geçer dedi ama bilmiyorum ne zaman geçer :KK43:

X