Aşılama Aşılamadan sonra hareket etmemelimi?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Arkadaşlar dün oldum 3. aşılamamı bugün işe gitmedim bana normal hayatına dönebilirsin dediler ama ne kadar dikkat etmeli mesela benim evim 3 katlı in çık muhakkak oluyor merdivenlerden ,dr'um evde hiçbir iş yapmamanın çok saçma olduğunu söylüyor sadece aşılamanın yapıldığı gün çarşı pazar gezme, çok hızlı hareket etme,kendi yemeğini evinde yapabilirsin mesela dedi..Bunun bir ölçütü varmı hareket etmeyenlerinmi daha çok tutmuş oluyor acba kafam karışık..Mesela bugün kuaföre gitmek istiyorum bir yandan da otur oturduğun yerde diyorum çünkü araba kullanmam gerekecek...:çok üzgünüm:

Merhaba hayırlısı olsun ama bence bu kadar dikkat etmene ve kafana takmana gerek yok. benimde 3 ocakta yapıldı aşılamam o gün hastane de 2 saat yattım ve normal hayata devam. sadece daha dikkatli davranmaya çok ayakta kalmamaya dikkat ediyorum. AMa koşuşturma devam:)))

Evdede yatmıyorum mesela sadece oturuyorum çokta sıkılıyorum böyle...

evet haklısın benim dükkanım var 2 gün ağrım vardiye yattım evde zaman geçmiyor. Geldim artık işe hayata devam. YArın kan tahlilim var bakalım nolcak?

Merhaba hayırlısı olsun ama bence bu kadar dikkat etmene ve kafana takmana gerek yok. benimde 3 ocakta yapıldı aşılamam o gün hastane de 2 saat yattım ve normal hayata devam. sadece daha dikkatli davranmaya çok ayakta kalmamaya dikkat ediyorum. AMa koşuşturma devam:)))

Cnm ben hastanede sadece yarım saat yatıyorum ve hemen sonrasında arabayla 1,5 saatte evimize geliyoruz,hastane ile ev arası 1.5 saat sürüyor sağolsun eşimde işe geç kaldım diye tam gaz getiriyor beni...2. aşılamamda hiç umursamadım 1 gün dinlenip hemen işe başladım hareketlerimi kısatlamadım maalesef tutmadı...Zaten bu 3. aşılamayı yaptırmak istemedim ben direk tüp bebek istedim ama dr'um illlaki deniyelim dedi ben açıkçası aşılama işlemine pek inanmıyorum en azından tüp bebekte tutma oranı biraz daha fazla..

bence asıdan sonra surekli yatmak sacma o tuttuysa tutmustur zaten,normal ilişki gibi geliyor asılama yontemi bana sadece biraz daha ileri bırakılıyormus spermler.bence 1- 2 saat yatmak yeterli.zaten doktorlarda normal hayatınıza devam edin diyor.tup bebek olsa yatmak mantıklı ama onda bile yatmaya gerek yok diyomus doktorlar.olucaksa oluyo olmucaksada sen istediğin kadar yat olmuyo işte.bugun hamile olmadığımı oğrendimya onun için bukadar karamsarım heralde.allah isteyen herkeze versin.

bence asıdan sonra surekli yatmak sacma o tuttuysa tutmustur zaten,normal ilişki gibi geliyor asılama yontemi bana sadece biraz daha ileri bırakılıyormus spermler.bence 1- 2 saat yatmak yeterli.zaten doktorlarda normal hayatınıza devam edin diyor.tup bebek olsa yatmak mantıklı ama onda bile yatmaya gerek yok diyomus doktorlar.olucaksa oluyo olmucaksada sen istediğin kadar yat olmuyo işte.bugun hamile olmadığımı oğrendimya onun için bukadar karamsarım heralde.allah isteyen herkeze versin.

Haklısın arkadaşım bence tamamiyle Allah'a kalmış,zamanı gelmişse her şekilde tutar..Karamsarlığınıda çok iyi anlıyorum çünkü 1,5 senedir her ay o karamsarlığı,yıkımı,acıyı yaşıyorum.....

ya arkadaşlar belki yanlış düşünüyorum ama,ben hiiiççç inanmıyorum..ilk aşılamayı yaptırdığım gün doktorum dedi ki,eğer olduysa şu dakika da olmuştur...bundan sonra hiçbirşey değişmez dedi..eve geldim okadar eminim ki olacak diye,15 gün boyunca eşim evi temizledi,yemek ,bulaşık,herşeyi yaptı,çöp dahi kaldırmadım yerden,sonucu öğrendik..hüsran...1 hafta önce 2. yi yaptırdık..hiiiç umursamıyorum,ilgilenmiyorum ve inanmıyorum..gazetede okuyorum,kadına bir akrabası tecavüz etmiş..(çok afedersiniz bu arada) ve tamamen yüzeysel...kadın hamile...karadenizdeki,doğudaki köylü kadınları düşünün..akşama kadar sırtında yük..dünyanın ev işi,ne makine var evde,ne yardım edeni,kadın doktora gider,5 aylık hamile,farkın da bile değil..yani ne yaparsak yapalım(iyi ya da kötü) olacağı varsa oluyor işte..ben çok dertliyim bu konuda..yaklaşık 2 sene olacak..olmuyor..olmuyor..olmuyor..şimdi ne mi yapıyorum..az önce 1 tane sigara içtim..hatta dün kola içmiştim 2 bardak..çarşıya çıktım saatlerce gezdim..okulda 1 dakika bile oturmuyorum..yani aşılama yaptırdığımı unutmuşum sanki,eskisi gibi yaşıyorum..en azından umut yok ve yıkılmak da yok..ve hiç beklemediğim bir zamanda gelecek biliyorum..

ya arkadaşlar belki yanlış düşünüyorum ama,ben hiiiççç inanmıyorum..ilk aşılamayı yaptırdığım gün doktorum dedi ki,eğer olduysa şu dakika da olmuştur...bundan sonra hiçbirşey değişmez dedi..eve geldim okadar eminim ki olacak diye,15 gün boyunca eşim evi temizledi,yemek ,bulaşık,herşeyi yaptı,çöp dahi kaldırmadım yerden,sonucu öğrendik..hüsran...1 hafta önce 2. yi yaptırdık..hiiiç umursamıyorum,ilgilenmiyorum ve inanmıyorum..gazetede okuyorum,kadına bir akrabası tecavüz etmiş..(çok afedersiniz bu arada) ve tamamen yüzeysel...kadın hamile...karadenizdeki,doğudaki köylü kadınları düşünün..akşama kadar sırtında yük..dünyanın ev işi,ne makine var evde,ne yardım edeni,kadın doktora gider,5 aylık hamile,farkın da bile değil..yani ne yaparsak yapalım(iyi ya da kötü) olacağı varsa oluyor işte..ben çok dertliyim bu konuda..yaklaşık 2 sene olacak..olmuyor..olmuyor..olmuyor..şimdi ne mi yapıyorum..az önce 1 tane sigara içtim..hatta dün kola içmiştim 2 bardak..çarşıya çıktım saatlerce gezdim..okulda 1 dakika bile oturmuyorum..yani aşılama yaptırdığımı unutmuşum sanki,eskisi gibi yaşıyorum..en azından umut yok ve yıkılmak da yok..ve hiç beklemediğim bir zamanda gelecek biliyorum..

Tamamiyle dediklerine katılıyor ve altına imzamı atıyorum arkadaşım,şu an 3. aşılamamın 3. günündeyim iki gün okula yani işe gitmedim bugün kendimi vurdum dışarıya dediğin gibi tutacağı varsa tutar...Aslında hepimiz yani "bunları yaşayanlar" aynı duygular,acılar ve kırıklıklar içindeyiz ewt birgün olacak diyoruz hep bir umut var içimizde bekliyoruz..bekliyoruz...İnsan hissediyor ya tutup tutmadığını aşılama gününden bile benim aşılamaya hiç inancım kalmadı zaten 3. aşılamamı dr'um istedi diye yaptırdım...Bu arada sigara kullanmıyorum ama kola vs. içiyorum çok fazla yediklerime dikkat ettiğimi söyleyemem mesela folik asit kullanmıyorum 6 ay düzenli kullandımda ne oldu sanki :nazar::nazar:İçimdekileri yazsam varya site yetmez vallahisenağlama Kendimi hep yaralı bir kuş gibi hissediyorum bir kanadı yaralısenağlama

İştee tekk numunee benimm sanırım....
Ben aşılamanın 2.günü sonraa bütün ev işlerini yaptım
:eek:İster inanın ister inanmayın ..Halıları silkeledimm.Bütün evin camlarını sildim,perde ,tül astımm,akvaryum taşıdım.Daha çok var başkada ne kaldıkiii sayayım ehuehuh..:roflol::roflol:Yaa bana göre iş yapmamak çok saçma .kaydirigubbakcemile3Verecek rabbim zaten iş yapsanda yapmasanda verir.O ol emrini verdikten sonra işmiş fasa fisosırnaşık şeysırnaşık şey

İştee tekk numunee benimm sanırım....
Ben aşılamanın 2.günü sonraa bütün ev işlerini yaptım
:eek:İster inanın ister inanmayın ..Halıları silkeledimm.Bütün evin camlarını sildim,perde ,tül astımm,akvaryum taşıdım.Daha çok var başkada ne kaldıkiii sayayım ehuehuh..:roflol::roflol:Yaa bana göre iş yapmamak çok saçma .kaydirigubbakcemile3Verecek rabbim zaten iş yapsanda yapmasanda verir.O ol emrini verdikten sonra işmiş fasa fisosırnaşık şeysırnaşık şey

sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeydelikafaduldendelikafadulden

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:

katılıyorum sana mavirüyacım ben 3 kere yaptırdım hastanedeki yarım saat yetiyomuş sonrası allaha kalmış şimdi tüp bebek deniycem ondanda bi beklentim yok allah nezaman uygun görürse ozaman diyorum inş hepimizin bir gün bebeği olur...

ArkadaŞlar sıze tamemen katılıyorum haklısınız ama bence dıkkate almadıĞımız bır nokta var.o saydıĞımız ınsanlar(tÜm ıŞlertıını yapan,sırtında yÜk taŞıyan vs.)zaten bır Çaba gÖstermeden hamıle kalmıŞ ınsanlar eĞer bızım gıbı mÜcadele verseler onlarda kendılerıne dıkkat ederdıler.bence sız kendınızı yıne de okadar hırpalamayın bıraz daha sakın yaŞayın hayatı.benımde tutmadı yaza tÜp bebek yapılacak.Şımdı ben kendımı nasıl beklemeden hamıle kalanlarla bır tutabılırım.bence hem ÖnemsemıyormuŞ gıbı gÖzÜkÜp hem de dıkkat etmelıyız.

bende aşılama yaptırmıştım 15 dk yatmanın ardından dr. banada normal hayatına dönebilirsin demişti..ve işe gittim aşılama olduğumu bile unuttum rahattım yaniii ama tutmadı....

X