amerika da üni okumak isteyenler...

nemesis00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2009
100
9
33
ben amerikada üniversite okumak istiyorum..bu konuyla ilgili herseyi ögrenmek istiyorum.ne yapmam gerekiyor?

gidip amerikada üniversite okuyan bildiğim herkesin (3-5 kişi) ailesi çok çok zengin. O kadar çok paran yoksa nasıl bir yöntemi var bilemiyorum. burda bir üniversite kazanıp 1 dönemliğine ya da 1 yıllığına yurt dışında anlaşmalı üniversitelerde okuyan çok tanıdığım var. onu da burda okuduğun okula sorman gerekiyor. benim bildiklerim bunlar. umarım yardımcı olabilmişimdir.

amerikada okul ücretleri türkiyedeki özel okul ücretlerinden çok ucuz,netten amerikadaki üniv.ücretleri diye girin bakın isterseniz.
çocuğu vasat olan birçok iyi halli aile orada adısanı pekte belli olmayan okullarda çocuklarını okutur egolarını ve elalemi kandırırlar,benimde çevremden bir sürü kişi var
bu çocuklar oraya gidip dünyaca bilinen,başarı düzeyi yüksek okullarda okumuyorlar,
bunun dışında parttıme çalışıp eğitimlerini sürdürenlerde var.
ama sanıldığı gibi yüksek ücretler çoğunlukla yok.

selam gerçekte bu konuda bilgi almak isteyenler var (bende) lüften amerikayı bile yaşıyan orayı bile insanlarda mesaj bekliyoruz. şimdiden tşkkr.

benım sevgılımde amerıkada okuyor ohio da olarak tavsıye edıyor 1 yıllık gıtmıstı amasımdı kalan 4 ude orda tamamlamak ıstıyor ucret olarak bılmıyorum ama okulun zor oldugunu soylemıstı

X