Evliyken Aldatmami Bu şimdi?

Birine ilgi duymaya bişiler hissetmeye baslamıssa senden vazgeçmeye baslamıs demektir. aldatma da bence bir nevi vazgeçme, artık hiç bişeyin eskisi gibi olmamasıdır. o nedenle çok acı bir aldatmadır. açıklaması ve dönüşü de yoktur. içkiliydim hoşlandım ? sarhoştum ilgi duydum ? olamayacagından çok derin bir aldatmadır hemde. bu arada sarhoşken vs. gibi durumlarda olur normaldir demiyorum. sadece bu çok daha vahim..

kendi adıma cevaplayacak olursam, böyle biR şey için eşimden ayrılmam. ayrılmayı da düşünmem...
evet belki ilk duyduğumda çok üzülür, kırılırım ama sakinleşip düşündüğümde bunun dünyanın sonu olmadığını görmem gerekir.
kimsenin kalbine ipotek koyamazsınız. ilişkiler, evlilikler bir gün bitsin diye başlamaz. ama gün gelip taraflardan biri başka birinden hoşlanıyorsa bunun içinde kimse kimseyi suçlayamaz.
benim bu durumdaki beklentim şu olur.
eğer bu hoşlanma eyleme dönüşecek gibiyse ( yani sonu cinselliğe uzanacaksa) eşim gelip bana açıklasın ve medenice ayrılalım isterim.
yok eğer eşim içten içe başkasını çok arzulamasına rağmen; bana,beraber geçirdiğimiz zamana, çocuğumuza, anılarımıza sahip çıkıp, benim ve çocuğumun düzenini bozmamak adına, bizi üzmemek adına bu hoşlanmayı düşüncede bırakıyorsa ona ilk başta kızsamda sonradan ancak saygı duyarım...
kalbin başka biri için çarparken, kendi mutluluğun için başkalarını üzmemeyi başarmak ta kolay değildir diye düşünüyorum...

bencede dogru bi yaklaşım yani mutlaka zaman zaman eski sevgilimiz aklımıza gelebilir ah ne günlerdi diye özlem duyabiliriz bunu birçok insan hisseder buda aldatmaysa hemen hemen herkes aldatıyor aldatılıyordur

İnsan sadece bedenen değil ruhen ve kalben de aldatır. Ben sevgilim varken değil başkasını sevmek, gözümle bile bakmamayı öğrendim. Geçmişte yaptığım hatalardan ders çıkardım. Kimsenin hayalini de kurmam aklıma bile getirmem..:44:

X