Evliyken Aldatmami Bu şimdi?

E

EU1

Ziyaretçi
ELİN ELİNE DEĞMEDEN,SENİ SEVİYORUM KELİMESİ AĞIZDAN DÖKÜLMEDEN ,AMA İÇTEN İÇE HOŞLANMAK İLGİ DUYMAK ALDATMAMIDIR ARKADAŞLAR SORUYORUM SİZE.ALDATMA DUYGULAR AÇIKLANDIĞI ZAMAN BAŞLAR DİYE Bİ SÖZ VARDIR NE DİYOSUNUZ MERAK EDİYORUM SİZCE DOĞRUMU? :uhm:

Bence aldatma için sözlere gerek yok. eğer birini hayatındaki insandan daha fazla düşünüyor ve içten içe ilgi duyuyorsan aldatma başlamıştır. başkasını düşünürken nasıl sevgi verebilirsin! kelimelerin "seni seviyorum" cümlesini oluşturmasını bekleyip de aldattım demek saçmalık.Aldatmanın kendisi saçmalık, ruhsuzluk, ahlaksızlık...
Birine karşı eski heyecanı hissetmemek onu aldatmayı gerektirmez. ayrılır; kimi istersen düşünürsün, ilgi duyar, seversin.

bence aldatmaya meğil başlamış bile böyle bir durumda ...

eğer eşinden başkasını düşünüyorsan aklından keşke onunla evlenseydim bile der böyle düşünen biri eee bu da aldatma işte dokunmak sözlere dökmek başlamışsa zaten evlilik bitmiştir fazla söze ne gerek

Bence aldatma için sözlere gerek yok. eğer birini hayatındaki insandan daha fazla düşünüyor ve içten içe ilgi duyuyorsan aldatma başlamıştır. başkasını düşünürken nasıl sevgi verebilirsin! kelimelerin "seni seviyorum" cümlesini oluşturmasını bekleyip de aldattım demek saçmalık.Aldatmanın kendisi saçmalık, ruhsuzluk, ahlaksızlık...
Birine karşı eski heyecanı hissetmemek onu aldatmayı gerektirmez. ayrılır; kimi istersen düşünürsün, ilgi duyar, seversin.

Aynen katılıyorum...

bu kesinlikle bir aldatma değildir selena...insan bu, birini beğenmiş olabilir uzaktan uzağa platonik olarak sonuçta hislerine duygularına gem vuramazsın ama içgüdülerine sahip çıkarsın evli olduğun için o ayrı..
iyi.. herkesin hayran olduğu bi ünlü vardır mesela kocası angelina jolieye hayran karısı george cloneye hayran diye birbirlerini aldatmışmı oluyolar? o kişileri birbirlerinden daha çok düşündüler diye..

içten içe hoşlanmaya başlamak birşeyler hissetmek hele birde evliyse yani aldatmak olmuyormu? duygusal olarak yani.:1no2: :a015:

Aldatmak nedir sizce? başka bi insanla cinsel ilişki yaşamak aldatmadır.. eşinizden başka birine seni seviyorum demek aldatmadır..başka birini sevipte kocana karşı onu seviyomuş gibi davranmak aldatmadır.. aklında başka biri varken duygularına gem vurmaya çalışmak unutmaya çalışmak ama tüm çabana rağmen unutamamak,bu yüzden kahrolmak acı çekmek nedir.
şimdi diyeceksiniz ki o zaman boşasın sevdiği adama gitsin başka bi adam için yuvayı yıkmak,o kadar yılınızı geçirdiğiniz bi insana bu acıyı yaşatmak ne kadar adil sizce...

Benim fikrim hiç bir erkek ne kadar kötü olursa olsun aldatılmayı haketmiyor huzurlu bir yuva varsa eğer bence devam etmeli ve duygulara gem vurulmalı... evliliğn devam etmesi için huzur herşeyden önemli aşk zaten bitiyor maalesef.

arkadaslar eger birisini içten içe düsünmek aldatmaksa 24 yillik evli bir bayan olarak _unu söyleyeyimki hepiniz aldatiliyosunuz

he valla...mesela kocam beni 5 yıldır gülben ergenle aldatıyor o zaman:Roflol:

bu kesinlikle bir aldatma değildir selena...insan bu, birini beğenmiş olabilir uzaktan uzağa platonik olarak sonuçta hislerine duygularına gem vuramazsın ama içgüdülerine sahip çıkarsın evli olduğun için o ayrı..
iyi.. herkesin hayran olduğu bi ünlü vardır mesela kocası angelina jolieye hayran karısı george cloneye hayran diye birbirlerini aldatmışmı oluyolar? o kişileri birbirlerinden daha çok düşündüler diye..

kesinlikle katılıyorum.....imzamıda atarım altına:)

mesela bugünlerde dünya yüzme şampiyonası yapılıyor, "Adamlardaki vücuda bak beee" diyorum . Şimdi ben aldatmışmı oldum:uhm: Hayır.

bence aldatmak eşine hissettiklerini bir naşkasına hissetmek, eşine baktığın gözle bir başkasına bakmaktır. eşindense onla birlikte olmayı istemek/tercih etmektir. yoksa illa seviyorum diyeceksin, illa ilişkiye gireceksin, illa fiziksel birşeyler olacak diye bir şey yok. ama başka birini güzel/yakışıklı bulmak beğenmek elbette aldatmak değildir. eşim serap ezgü yü güzel, ben tom hanks i yakışıklı buluyorum diye elbette aldatmıyoruz birbirimizi.

içten içe birini sevmek ile bir ünlüye duyulan hayranlığınçok farklı olduğunu düşünüyorum...ilki aldatmaktır..hani hep diyoruz ya duygusal aldatma die..işte ondan..hemde fiziksel olaral aldatmadan daha kötüdür bence...bir ünlüye duyulan hayranlık ise aldatma değildir...

ELİN ELİNE DEĞMEDEN,SENİ SEVİYORUM KELİMESİ AĞIZDAN DÖKÜLMEDEN ,AMA İÇTEN İÇE HOŞLANMAK İLGİ DUYMAK ALDATMAMIDIR.
ARKADAŞLAR sanatcısına bilmem ünlüsüne nasıl bir gözle bakıyorsunuz. yukarıdaki ifade bana hiç öyle gelmedi. :sm_confused:

söylediklerine katılıyorum bencede aldatma değildir :1yes2:

peki ille fiziksel olması gerekmez,aklından geçirmekte aldatmaktır diyenlere soruyorum:))
ben birine çok kızdım.onu öldürmek istiyorum.hemde şiddetle.ama öldürmüyorum.olsun öldürmeyi çok istiyorum.şimdi ben cinayeti işlemiş oluyormuyum?katilmiyim:))
yapmayın arkadaşlar.klişeleşmiş cümlelerle cevap vermeyin...elbette başkasını istemek hoş değil.kişi şiddetle kendini gözden geçirmeli ve nerede hata var demeli.ama kesinlikle aldatmış sayılmaz.aldatmak fiili eylemle olur.kandırmayın kendinizi...:)

2 farklı anlayış olmuş birazımız başka taraftan ele almış birazımız farklı ama her iki anlayışda doğru ben bu açıdan bakmamıştım :uhm:

peki ille fiziksel olması gerekmez,aklından geçirmekte aldatmaktır diyenlere soruyorum:))
ben birine çok kızdım.onu öldürmek istiyorum.hemde şiddetle.ama öldürmüyorum.olsun öldürmeyi çok istiyorum.şimdi ben cinayeti işlemiş oluyormuyum?katilmiyim:))
yapmayın arkadaşlar.klişeleşmiş cümlelerle cevap vermeyin...elbette başkasını istemek hoş değil.kişi şiddetle kendini gözden geçirmeli ve nerede hata var demeli.ama kesinlikle aldatmış sayılmaz.aldatmak fiili eylemle olur.kandırmayın kendinizi...:)

tabkide hukukta durum farklıdır..ama bide suçta icraat aşaması vardır...ve cinayetlerin %90 ı planlıdır...yani cinayet için bir ön hazırlık gerekir...ve bu ön hazırlık cinayetin emelini oluşturur..düşüncene tabiki saygı duyuyorum...ama birde şu açıdan bakmanı önerebilirim.eşin yanındaykan -umarımki hiçbi zaman yaşamazsn,sadece örnek-başka bir kadını düşünüyor..ne kadar hoş şimdi onun yanında olsm vs die içinden geçiriyor...bu aldatmamıdır değilmidir?benim eşimde böyle bir durum olursa çok üzülürüm vede ayrılırım..hatta şunu diyebilirimki sadece fiziksel olrak aldatılsam yine ayrılırım ama bir kez düşünürüm acaba doğrumu yapıyorum diye..ama duygusal aldatmada 1 kere bile düşünmem...

aldatma kelimesi dahi nekedar ürkütücü kötü ve olan tüm kelimelerden belkide duyuldugunda tartışmaya en acık kelime buna paralel dürüstlükte öyle cok severken sevki aşk bitebilir yaşanmış güzel anlara yıllara çoçuklarımıza kendimize dürüst olmalı bitirmeli yaşam şansı birkez veriliyor yaşamak istenilen yaşanmalı çünkü sevmek kadar sevdiklerinle sevdigin herşeyle yaşamakda önemli . Ama dürüstlük olmazada altma yalanla yaşamak olur yalanında tadı onuru ollmazzzz

bence icten içe düşünmenin boyutu önemli?yani görünce takdir etmek iyide
görmediğin zaman aramak özlemek gibi hisler duyuyosan aldattın demektir.cezası 30sopa

X