İzmir'de Mum Yapımı Kursuna Katılmak İsteyen Var Mı ?

begooonya

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
743
21
Kızlar herkese merhaba; a.s.

ben uzun süredir mum yapımı kursu arıyorum İzmir'de ama bulamadım.Diğer illerde özel atölyelerde mum kursları var ama İzmir'de çok araştırmama rağmen bulamadım.

En sonunda Konak Halk Eğitim Merkezi'ni aradım.
Halk Eğitimlerde verilen kurs listeleri var,o listelerde mum yapımı kursu da var.Görüştüğüm kişi o listede olan her kurs için yeterli talep olduğu taktirde kurs açılır dedi.

Yeterli kişi sayısı 15 miş.
Şu an kursa katılmak isteyen hali hazırda kuzenimle birlikte iki kişiyiz :) kaydirigubbakcemile

Acaba aranızda İzmir'de olup da mum yapımına ilgi duyan,bunun kursuna gitmek isteyen arkadaşlar var mı merak ediyorum.

Ne dersiniz ?

Mum yapımı zevkli bir hobi olmasının yanısıra ek gelir olarak da değerlendirilebilecek bir uğraşı diye düşünüyorum.

Katılmak isteyen olursa haberleşelim kaydirigubbakcemile5

canım konak beledıyesının baska hangı kursları var?
sadece mum yapımı mı?
bilgilendırırsen sevınırım canım

canım konak beledıyesının baska hangı kursları var?
sadece mum yapımı mı?
bilgilendırırsen sevınırım canım

canım burdan link vermek yasak olduğu için özeline linkleri de vererek detaylı yazdım

bir de özeline yazmayı unuttum,burdan yazayım
benim bahsettiğim halk eğitim merkezinde verilen eğitimler
halk eğitim merkezleri belediyeye ait değil,çünkü sen konak belediyesi diye sormuşsun
halk eğitim merkezleri bildiğim kadarıyla valiliğe ait

belediyeye ait olan kurslar da var ama onlar halk eğitim kurslarından ayrı olarak geçiyor ve adı da izmeb kursları

googledan izmeb diye aratırsan belediyenin kurs listesine de ulaşabilirsin

kızlar halk eğitimde verilen kurslar genelde ücretsiz oluyormuş ya da çok cüzi bir miktar aldıklarını,bunun da kursa göre değiştiğini söylediler

ekliyim dedim :)

Son düzenleme:
keşke vaktim olsa,ozaman katılabilirdim ama okul staj dersler sanırım vakit ayıramam mirmirmirmir

ben bursadayım ve kursa gidiyorum ama konun üstlerde dursun ve arkadaşlar faydalansın istedim.gerçekten zevkli ve eğitici oluyor bu kurslar

eger mum yapımını merak ediyorsanız ben bildigim kadarıyla sizinle paylasabilrim ....kursa fln gerek yok bence evinizde de cok rahat yapabilrsiniz

merhaba bende antalyada bu kursu araştırıyorum ama ne yazıkki bende bulamadım senin bahsettiğin özel atölyelerden antalyada varmı

merhaba bende antalyada bu kursu araştırıyorum ama ne yazıkki bende bulamadım senin bahsettiğin özel atölyelerden antalyada varmı

açıkçası araştıralı uzun zaman oldu,antalya olarak hatırlamıyorum maalesef.başka şehir bilgileri olunca zaten hiç dikkate almıyordum.ama googledan antalya mum kursu şeklinde bi arat bakalım belki bişeyler çıkar.bir de belediye ve valiliğin ücretsiz kurslarını araştırmanı öneririm.onların müfredatında oluyor çünkü ama açılıp açılmaması talebe bağlı,onu araştırabilirsin.

eger mum yapımını merak ediyorsanız ben bildigim kadarıyla sizinle paylasabilrim ....kursa fln gerek yok bence evinizde de cok rahat yapabilrsiniz

teklifin için çok teşekkürler,bilgilerinden yararlanmak isteriz.
açıkçası ben bu işi profesyonelliğe dönüştürmek amacıyla yani direkt üretimini yapıp pazarlamak amacıyla öğrenmek istemiştim.bunun için de kursun daha iyi olabileceğini düşünmüştüm,yoksa nette mum tarifleri var ama ne kadar yeterli olabileceğini bilmiyorum tabiki,işi bilmediğim için.

açıkçası ben bu işi profesyonelliğe dönüştürmek amacıyla yani direkt üretimini yapıp pazarlamak amacıyla öğrenmek istemiştim.bunun için de kursun daha iyi olabileceğini düşünmüştüm,yoksa nette mum tarifleri var ama ne kadar yeterli olabileceğini bilmiyorum tabiki,işi bilmediğim için.
aslında ben böyle bir kurs düşünebilirim ama 15 kişiyi nası toplıcas bide saatleri nasılfisfisfis

aslında ben böyle bir kurs düşünebilirim ama 15 kişiyi nası toplıcas bide saatleri nasılfisfisfis

valla etrafa yayarak bi şekilde belki toplarız 15 kişi kısmet artık :)))

şu an 4 kişi ok.

ama daha çok talep lazım.

saatler konusunda bişey diyemiyorum çünkü saatler hem kurs hocasına hem kursiyerlere göre değişebilir ortak bi saat belirlenebilir sanırım bilemiyorum
ama günün her saati kurs verilebiliyo diye biliyorum akşam dahil
ama bu en son aşama çünkü yeterli kişi sayısı toplandığı zaman konak halk eğitimi arayıp biz bu kadar kişiyiz kurs istiyoruz dememiz lazım,ondan sonraki süreç nasıl olur bilmiyorum

sanatla ilgili bir bolumu bitrdigim için staj yaparken bize gostermıslerdi zor bir yanı yok ama biraz tehlikeli ...kursa gidecekseniz bende katılabilrim kendimi biraz gelistrmıs olurum hemde eglenceli olur =)

bende sabun yapımı kursu arıyorum. İzmirde ne kadar aradıysam bulamadım.. nette görmüştüm değişik kalıplarla şeker görünümünde çok güzel sabunlar yapıyorlar..

ne güzel mum yapımı kursu bende konak-halk eğitimde tıbbi sekreterlik kursuna gittim bitirim sertifikamı aldım çok zevkli geçiyor kurslar

Kızlar herkese merhaba; a.s.

ben uzun süredir mum yapımı kursu arıyorum İzmir'de ama bulamadım.Diğer illerde özel atölyelerde mum kursları var ama İzmir'de çok araştırmama rağmen bulamadım.

En sonunda Konak Halk Eğitim Merkezi'ni aradım.
Halk Eğitimlerde verilen kurs listeleri var,o listelerde mum yapımı kursu da var.Görüştüğüm kişi o listede olan her kurs için yeterli talep olduğu taktirde kurs açılır dedi.

Yeterli kişi sayısı 15 miş.
Şu an kursa katılmak isteyen hali hazırda kuzenimle birlikte iki kişiyiz :) kaydirigubbakcemile

Acaba aranızda İzmir'de olup da mum yapımına ilgi duyan,bunun kursuna gitmek isteyen arkadaşlar var mı merak ediyorum.

Ne dersiniz ?

Mum yapımı zevkli bir hobi olmasının yanısıra ek gelir olarak da değerlendirilebilecek bir uğraşı diye düşünüyorum.

Katılmak isteyen olursa haberleşelim kaydirigubbakcemile5

:dance:

izmirde yiğenim var kurs için araştırma yaptınız sanıyorum bilgi verebilirmisiniz

X