Eşime Alkolü bıraktıramadım.....

o alkolu bırakmıyorsa siz onu bırakın..ilk asamada zarar vermio cevresine ama sonradan bu değişebilirde...alkolik olma asamasına gidio acıkca konusun ya bırak yada beni bırak tercihini yapbenim hayallerimle oynamaya hakkın yok de..önemli olan sensin kocandan önce senin hayllein bun sakın unutma etrafındakilerin tersine inandırmaya calıscak seni sakın onlara kulak asma hani su kendinden gecercesine fedakarlık yapan klasik türk kadını imajını arıcakalr sende.sakın ama sakın derim sanırmm kendi babamdan ötürü senden tecrübem avr bu konuda..o da annemle evlililerinn başında haftada 2-3 içermiş
10 seneden sonra hergün içip annemi dövmeye başladıvede aldatmaya

iyi akşamlar beste,17 sene eşimin alkoliyle uğraştım.eşimi 4 yıl önce kaybettim.17 yıl çabaladım boşuna.ölmeden önce 8 ay önce amateme yatırdım zorla...amatemden sonra içmedi zaten ömrüde yetmedi.6 ay temiz yaşadı.eşim çok iyi bir insandı ama alkolu bırakamadı.oğlum ve ben çok sıkıntılar çektik.yaşamadan öldü diyorum arkasından.ben alkol konusunda doktorları bile şaşırtıcak derece araştırma yaptım.adsız alkoliklere her salı akşamı gittim.şunu öğrendim...genelde ruhsal sorunları olanlar en başta panik atak hastası olanlar bunu bilmeyenler alkole yöneliyor.eşim içkiyi ara ara bıraktığı dönemlerde hep içinin sıkıldığını kabuslar gördüğünü o kabusları görmemek ve sıkıntılarla uğraşmamak için içtiğini söylerdi.amatemdeki psikoloğuna benim yüzümden içtiğini söylemiş ilk yattığı zamanlar.mutlaka bi sebep bulmak zorundalar.psikolog benimle görüşmeye başladı sorun olmadığını gördü.çocukluğuna hassas bi insan olmasına dayana sorunlar var dedi.bunu onada itiraf ettirdi.bu anlattıklarım hayatımdan sadece bir parça.içkinin dozu her geçen gün arttı.bırakıcam dediği günler daha çok içti.daha iyi şartlarımız olabilicekken orta şartlarda kaldık.ailem akrabalarım görmesin diye onlarla az görüşmeye başladık.evde yangında çıktı.onu sokaktanda topladım.ben çok güçlüydüm.çok çabaladım ama olmadı.sadece temiz 6 ay ....ve arada bi kaç 6 ay....oğlum çok etkilendi ama oda benim gibi hep güçlü göründü.eşine bunları okut.ilk önce bir psikolog ilaçlar geçiçi.alkolü neden aldığını araştırın.bu arada bebek yapma.arkadaş gruplarına gelince ne yazıkkı çevremizde ısrarcı anlayışsız insanlar oluyor.içkiyi erkeklik sayan insanlar özellikle içki sofrası kurup alkolik bi insanı denemeye kalkıyolar.sana burda yazamadığım çok olay yaşadım.ilerde alkol dahada artıcak parasız kalıcaksınız.insanlar arkanızdan dalga geçmeye yüzünüze gülmeye devam edicekler siz bunu farkettiğinizde çok geç olucak.ve hastalık.ve ölümmmm.....şu anda bi anda geçmişe döndüm.hala rüyalarımda eşim içkili eve geliyo sorun yaşıyorum görüyorum.benim eşim alkol zamanlar dünya iyisi nazik beni ve oğlunu çok seven kültürlü akıllı bi adamdı.alkole rağmen yokluğu hala acıtıyor.oğlumdada çok yaralar kaldı.bence geç kalmadan önce psikoloğa sonrada bunu yaşayan insanların kurduğu derneklere üye olun.ben hala alkoliklere yardımcı oluyorum....kimse bilmez...üstelik alkolik diilim...sana sabır diliyorum eğer alkol devam ederse çok ihtiyacın olucak....

benim eşimde yeni evliyiz 4 aydır içiyor hemde zil zurna içen bir tip hem çalışmaya çalışıyor gündüz leri hem içiyor evi bulamıyor yani içinde o derecede alkolik bir adamda bi halt olmaz

benimde eşim çok içiyor hm kendine hem bana hmde ailelerimize çok zararlar veriyor saldırgan oluyor çok direndim ama içkiden vazgeçmiyor bu içkiyi çıkaaranın allah belasını versin lanet ediyorum hergüün

arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım huzurumuz kalmamıştı boşanmayı bile düşünüyodum sonra birisi kunduz kanı diye bişey var dedi pek inanmadın annemlere anlattım nerden buldularsa 2 şişe gönderdiler .allaha şükürler olsun kısa şüre iç medi sonra tekrar başladı busefer 5 şişe kullandım şükürler olsun 7 senedir azına koymuyor bırak lokantaların önünden geçmiyo içki kokuyo diye şükürler olsun allah hepimizi kurtarsın

cok bunalmıs durumdasınız anlıyorum gercekten
benim babam da yıllarca alkol aldı sizinde dediginiz gibi bize bi zararı yoktu
ama işte kendısıne zarar verdıgı ıcın cok uzulurduk
hep bırak bak kötüye gidiyo dedıgımız zaman ben ıstedıgım an bırakırım bana bısey olmaz derdi
haıkaten bundan 10 sene once bı gun dedıkı ben içmiycem bı daha :a015:
bıdaha ıcmedı ınsan ıradsdesı ıle ılgılı bısey bu :a015:
ve bıraz psıkolojık destek
cunku babamda destek aldı
bız evde babama destek olduk annem yardımcı oldu
canım yasadıklarını cok ıyı anlıyorum ınan
yardımda almıs ama sonuc alamamısnız
acaba hastanede yatarak tedavı olsa nası olur
ıkna edemezmısnız
sevıyosunuzda :teselli:
cok uzgunum ınanınkı :a015:
allah yardımcınız olsun
sabır dayanma gucu versın sıze rabbım
kunduz kanı diye bi ilaç var iyi geliyor

sert tepki ne yapar bilmiyorum bu durumu yasayan eşine içkiyi bıraktıran var mı onlar yazsın biraz buraya..ama bak dene uğraş bir süre ve asla çocuk yapma olmadı cok üzerse seni emeklerin işe yaramazsa süre ver ona ve boşan canım hayatın kaymasın.bir insnaın hayatı yüzünden bir insanınki bozuluyor aşkın kölesi olma aşıksan da katlanma.bunun ileri boyutu var ve sürekli içilen bir evde ne bereket ne huzur olur..insan ölçülü olmalı her seyde..:1no2:

vallaha kunduz kanı diye bilaç var onu kullandım çok şükür

arkadaşım tüm yorumları okuyamadım senin ilk mesajına göre cevap yazıyorum..bende 5 senelik evliyim..eşim ilk evlendiğimizde her akşam içerdi..ne kadar yalvarsam yakarsam sert tepki versem fayda etmedi..zamana bırak ben kendim bırakıcam dedi hep..inanmadım ve sürekli her akşam tartıştık..sonra ilk çocuğumuzdan sonra ben tabii ebbekle falan ilgileniyorum derken üzerine düşmedim..dediği gibi her akşam içen adam 3 4 akşama düşürdü..tabii ben oğlumuz biraz büyüyünce yine başladım dırdıra..sen bastırdıkça inadına içicem dedi..kendi haline bıraktım..giderek azalıyor..şimdi bazen 20 günde bir içiyor bazen haftada 1-2 tabii ki bunda çevresinin etkiside çok..her akşam hadi diyen arkadaşının tayini çıktı gitti diğeride tövbe etti namaza başladı..dua edin..inşallah bırakır ama dırdırla ve tartışmayla çözülmüyor bu durum..ben ümit ediyorum içersen ettiğin kendine diyorum kendi kendine içkiyi azaltıyor,sigarayı bırakmaya çalışıyor..şu noktada fark var yalnız ..benim eşim düğün dernek ve özel günler haricinde hiç sarhoş olacak kadar içmez..o kadar ki kokmasa içtiğini anlayamazsınız..ben sizde böyle davranın demiyorum ama benim eşim çözümü kendi söyledi..bende uyguladım..fayda etti..

merhaba arkadaşlar. eşimle severek evlendik. 17 aylık evliyiz. alkol kullandığını biliyordum. ama evlenince bırakacağını, iş güç stresinden bıktığını , ailesininde ona hiç destek olmadığını ve alkol almazsa kafayı yiyeceğini söylüyordu. akşamları içerdi bilirdim.evlendik.hala içmeye devam ediyor. öylede hastaki anlatamam sizlere. doktora gittiğinde doktor çok ağır ilaçlar verdi kendisine.bıraktı o dönem. ilaçları bitti(2 ayda)yine başladı. öyleki doktor kendisine bu hastalığın sonu kötü eğer 1 sene daha alkol almaya devam edersen siroza çevirir demiş.günlerce ağladım. kendisiyle konuştum.** benimle bunun içinmi evlendin? rahatszılığın olmasa istediğin kadar iç ben sana karıştımmı, ama lütfen ikimizi düşün. daha yeni evliyiz. bebek istiyoruz. ben seninle yaşlanmak. torunnlarımızı görmek istiyorum dedim. yalvardım bırak** diye. bana bende bırakacam tamam içmeyeceğim diye söz verdi. ve yine bir haftadır bu 3. içmesi. öyleki eşim sarhoş olana kadar içer. yani bir iki dublede bırakmaz içkiyi.
ne yapacağımı şaşırdım. ailesi zaten biliyor ve tepki vermemişler hiç. şükürler olsun içip içip etrafa yada bana saldırdığıda yok . sarhoş olur direk yatağa geçer yatar. yada bana sırnaşıp durur.
ne yapmalıyım?nasıl alkolü bıraktırırım? acaba ya ben ya alkol mü desem? inanın bilmiyorum. fikirlerinize ihtiyacım var......

ısrarla deneyin
arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım huzurumuz kalmamıştı boşanmayı bile düşünüyodum sonra birisi kunduz kanı diye bişey var dedi pek inanmadın annemlere anlattım nerden buldularsa 2 şişe gönderdiler .allaha şükürler olsun kısa şüre iç medi sonra tekrar başladı busefer 5 şişe kullandım şükürler olsun 7 senedir azına koymuyor bırak lokantaların önünden geçmiyo içki kokuyo diye şükürler olsun allah hepimizi kurtarsın

İçkiyi bıraktırmak icin
Gece Gündüz içki içen bir kimseyi içkiden vazgecirmek için gömleğine veyahut herhangi bir elbisesine 1002 ihlasi şerif 333 ayetel kursi 1000 kerede salavati münciyye okunup o kişiye giydirlirse Allah in izni ile içkiden tiksinmeye baslar.Bir daha agzina içki almaz.

1002 ihlas suresi
333 ayetel kursi
1000 salati münciyye okunacak.

CANIM BU DA ÇOK KOLAY SADECE BİRKAÇ SAATİNİ ALIR DENE İSTERSEN

ısrarla deneyin

kunduz kanını araştırdım ama senin yazdıkların harici pek bişey yok...avrupa sitelerde de araştırdım.ingilizce araştırdım beaver blood diye çıkmadı...kaynak yazsan bu bilgiyi kimden aldığına dair başta.

eşiniz gerçekten içkiyi bırakmak istiyorsa bağımlı olduğunu kabul edip tedavi olacak başka bir yolu yok.benim annemin bir arkadaşı vardı onun da eşi alkol bağımlısı ve söylediğiniz gbi sarhoş olana kadar içerdi.kadın bu alkolü bırakma tedavisinde kullanılan haplardan onun yemeklerine katarak bıraktırdı alkolü.adam senelerdir içmiyor.siz de deneyebilirsiniz belki...

bir de öyle yok kunduz kanı gbi şeyler falan denemeyin sakın zaten hastaymış bir de allah korusun öyle koca karı ilaçlarından zehirlenir falan başınıza daha büyük iş alırsınız.

ben bunu eskiden de duymuştum ama cesaret etmemiştim denize düşen yılana sarılıyo belki kunduz kanından belki ettiğim dualardan sifa buldum ama bu dertle yaşamaktansa denene bilir

ben bunu eskiden de duymuştum ama cesaret etmemiştim denize düşen yılana sarılıyo belki kunduz kanından belki ettiğim dualardan sifa buldum ama bu dertle yaşamaktansa denene bilir

özelden mesaj atamıyorum malum mesaj sayım yetmiyor:KK43:............. benim adresim bu kunduz kanını çok merak ediyorum bir zararı bir yan etkisi var mı? nasıl kullandın? nerden aldın? ne kadar zamanda etkisini gösterdi? eğer bana mail atarsan çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
X