Bebek Beslenmesi Bebeklerimiz için ek gıda tarifleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
İlk çocuğumda 6 ay boyunca su dahi vermedim(doktorların dediği gibi). Ancak ek besinlere geçmek ve parçacıklı yiyecekler en büyük kabusumuz oldu. Büyük oğlum 7 yaşında ve hala yemeğin içindeki gizemli şeylerle başımız dertte. İkinci çocuğum henüz 4 ay ve 3 haftalık. aynı kabusu bir daha yaşamamak için bir süredir denemeler yapıyorum. Sözde deneyimli anneyim ama kafam karmakarışık. Biri öyle diyor biri böyle. Öte yandan dr.umuz başka şey söylüyor. Gerçek olan birşey var ki bebeğim, bizimle aynı sorada olup yemeklerin tadına bakmaktan hoşlanıyor. Ama özel öğünler başarısız oluyor. Son denememi pirinç ile yaptım. Pirinci haşladım ve devam maması bir ürünü süt gibi kullanıp içine karıştırdım. Bakalım yarın ne olacak.CADIARZU

İlk çocuğumda 6 ay boyunca su dahi vermedim(doktorların dediği gibi). Ancak ek besinlere geçmek ve parçacıklı yiyecekler en büyük kabusumuz oldu. Büyük oğlum 7 yaşında ve hala yemeğin içindeki gizemli şeylerle başımız dertte. İkinci çocuğum henüz 4 ay ve 3 haftalık. aynı kabusu bir daha yaşamamak için bir süredir denemeler yapıyorum. Sözde deneyimli anneyim ama kafam karmakarışık. Biri öyle diyor biri böyle. Öte yandan dr.umuz başka şey söylüyor. Gerçek olan birşey var ki bebeğim, bizimle aynı sorada olup yemeklerin tadına bakmaktan hoşlanıyor. Ama özel öğünler başarısız oluyor. Son denememi pirinç ile yaptım. Pirinci haşladım ve devam maması bir ürünü süt gibi kullanıp içine karıştırdım. Bakalım yarın ne olacak.CADIARZU
aynı şeyleri yaşamışız canım.ben de kızımda hala sorun yaşıyorum bu yüzde küçüğe 4 aylıkken başladım.ama ben de tam rayına oturtmuş değilimher soframızda ona da bizim yediklerimizden tattırıyorum ve hoşuna gidiyo:CüvCüv:bugün şehriye çorbası verdim meselakaydirigubbakcemile2

offf bune ya resmen matematik bu ben nasıl yapıcam nerden başlıycamm püre mama çorba anlayamadım ki.....

offf bune ya resmen matematik bu ben nasıl yapıcam nerden başlıycamm püre mama çorba anlayamadım ki.....

matematik bundan basit.kaydirigubbakcemile31 aydır işin içinden çıkamadım... ne zormuş dr la çocuk büyütmek... ama ben bıraktım artık dr u falan delikız fatmayla büyütüyorum.. o ne derse o bundan sonra...

Kızlar yemek tarifleri yazan bi site buldum ama burada vermem yasak mı bilmiyorum o nedenle özelden isteyene adresi veririm ama benim kurtarıcım oldu gerçekten harika şeyler var küçük bi defter oluşturdum diyebilirim bilginize...

İrmikli Bebek Bisküvisinin Malzemeleri
2 çorba kaşığı tam un
5 çorba kaşığı beyaz un
4 çorba kaşığı irmik
100 gram oda sıcaklığında tereyağ
pekmez,akçaağaç şurubu ya da agave
yarım çay kaşığı tarçın
Bebek bisküvisini yapılışı
Bütün malzemeyi karıştırın,pekmez kullanıyorsanız önce 3-4 yemek kaşığı koyun tadı az gelirse ilave edersiniz.Hamuru 1cm kalınlığında açıp kalıpla kesin.180 derece fırında pembeleşene kadar pişirin.(yaklaşık 15-20 dakika)

bebeklere alternatif atıştırmalıklar hazırlamak çok kolay.Hazırlamış olduğunuz bebek bisküvilerini bebeklerinizin meyve pürelerine ufalayabilir,bebek kahvaltısında hazır bebe bisküvilerinin yerine kullanabilir ya da çantanızda atıştırmalık olarak taşıyabilirsiniz.

Özellikle 9. aydan sonra bebekler daha çok ellerine alıp yeme isteği gösteriyorlar.Bu atıştırmalıklar onlar içinde iyi birer yemek çiğneme öğreticisi oluyorlar.

Bisküvinizin içine çeşitli baharatları katabilirsiniz ,Tatlandırıcı olarak pekmez yerine Agave kullanılabilir,organik pazarda var ,bala benziyor.Doğal bir bitki şekeri.

ALINTIDIR

Kuru meyveli ve Balkabağı bebek maması.

1.şay bardağı rendelenmiş balkabağı
2.adet kuru kayısı
1.şorba kaşığı kuru üzüm
1.çay kaşığı ceviz
1.5 şay bardağı su

Balkabağü kayısı ve üzümü suda kaynatınız. Piçindikten sonra eziyin yada blenderden geçiriniz cevizi de ekleyin. katı ise biraz daha sıcak su ekleyebilirsiniz varsa anne sütü koyabilirsiniz.ben böyle yapıyorum.
mama hazır.

ben direk pastörize yoğurt yediriyorum.zaten yakında işe başlıycam hergün yoğurt yapcam diye uğraşamam.meyve suyu ve püresini,sebze püresini falan yapıyorum ama yoğurda uğraşmıyorum.

Madem hazır yoğurt yedireceksin bari bebek için olanlarından yedirseydin (sütaş babymix gibi)

bebegimiz havuc ve patates karısımını sevmıyor baska tarifler var mııı :KK43: ya da nasıl sevdırıbelırım bi fikri olan :KK43:

X