Salata Tarifi Rulo patates salatası

elitu

Rabbim sen yardımcımız ol
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
1.991
3
41
Öncelikle patatesler haşlanırken, bir taraftan da yoğurt, mayonez, sarımsak ve tuz karışımı bir tarafta hazırlanır.

Patatesler haşlandıktan sonra, soğumadan bir kabın içinde çatal yardımıyla iyice ezilir. içine baharatlar, tuz ve yarım çay bardağı sıvıyağ ilave edilir. İyice karıştırılır. bir tarafta tezgahın üzerine streç film açılır ve karışım streçin üzerine 1 cm kalınlığında dikdörtgen şeklinde elle iyice bastırılarak serilir. Daha sonra yoğurtlu karışımın bir kısmı ile patatesin üzeri kapatılır. isteğe göre garnitür, dereotu ve kıyılmış salatalık turşusundan serpilir.

5-6 tane orta boy patates 1 küçük kavanoz garnitür ve birkaç adet kornişon turşu 1 kase süzme yoğurt (yoksa eğer normal yoğurtla da çok güzel oluyor.) 3 yemek kaşığı mayonez 2 diş sarımsak,dereotu,tuz ,kimyon
yarım çay bardağı sıvıyağ

Streçin yardımıyla rulo şeklinde sarılır.Rulonun üzeri de yoğurtlu karışım ve garnitürlerle süslenir.Dolapta 1 saat kadar bekletilip servis yapılır.

rsykfm6.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:
my.php

Arkadaşlar bu tarifteki resimler netten çünkü ben yaptığımda resim çekmeyi unutmuşum. Çok farklı bir lezzet sizlerle paylaşmak istedim. Arkadaşlarım çok beğendiler. Resim bana ait değil kusura bakmayın ama üzerine kornişon falan resimdeki gibi oluyor.

Resimlerde benden olsun:))))))Bu arada tadı gerçekten ennnnfesss......

pataec0.jpg

ellerinize sağlık harika ilk fırsatta deneyeceğim

cok guzel gorunuyor salata bende denıycem ama kolay rulo yapılıyormu acaba.

cok guzel gorunuyor salata bende denıycem ama kolay rulo yapılıyormu acaba.

canım altına streç film serildiği için onun yardımıyla yuvarlanabiliyor. katladıkça streci çıkartıyorsun ve zorlanmadan rulo haline geliyor. Zaten içindeki sıvıyağ sayesinde de parçalanmıyor. ufak çatlaklıklar oluşuyorsa onu da sararken bir taraftan elinle düzeltiyorsun.

hımm,oldukça lezzetli duruyor,
fırsat olsa da denesem..
teşekkürler paylaşım için.

canım çektiiiiii...enfes bir görüntü,eminim tadıda öyledir ... en yakın zamanda yapmak istiyorum ...teşekkürler...

kızlar yapılışı çok kolay aslında. Tek zaman harcanan nokta patatesin haşlanma süresi o da düdüklüde haşlanırken diğer yoğurdu falan hazırlanabilir. Yapılışı 15 dk nızı almaz.

Bizzat elitunun ellerinden yedim nefisssssss:))))))))))))))))))

canım çok güzel görünüyor eminim tadıda öyledir ellerine sağlıka.s

Aslında malzeme olarak rus salatası malzemesi hemen hemen ama sunumu ve görüntüsü çok hoş.paylaşım için teşekkürler.deniyeceğim bir tarif...

görüntüsü iştahımı açmaya yettide arttı bile... ellerine sağlıkalkisalkisalkis

X