3D Klozet Takımı (Punch Nakışı)

Sersoy

www.ebruhane.blogcu.com
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
2.998
2
45
Punch nakışı, kumaş üzerinde 3 boyut etkisi yaratan bir nakış tekniği. Özel iğnesi ile yapılan bu nakış sayesinde, kumaşların üzerinde doku etkisi oluşturmak tam bir zevk ve sanat işi. Punch nakışına, genelde "iplikle yapılan yağlıboya" denmesinin sebebi de, renk tonlamalarını, nerdeyse yağlıboyadaki kadar özgürce ve karmaşık yapıda kullanma imkanı vermesidir. Punch, Punch Nakışı, Rus Nakışı ve Bunka gibi türevleri bulunan bu teknik, kumaşın ters yüzü üzerine özel iğne ile nakış motifinin işlenmesi ve kumaşın ön yüzünde modelin kabartılı şekilde meydana gelmesini sağlar. Halı dokumasını andırsa da naif yapısı sebebiyle nakış olarak adlandırmak daha doğru kabul edilmiştir. Farklı boyda iğnelerle yapılan punch nakışı, hem farklı kalınlıkta iplerle çalışılabilmesini, hem de eserin 3 boyut özelliğinin vurgulanmasını sağlamaktadır. Bu süsleme tekniği, özellikle crazy patchwork'ü süslerken çok iyi bir araçtır; ayrıca diğer nakış teknikleri, özellikle ipek kurdele nakışı ile çok uyumlu bir görüntü verir.

Desen çizimi ve kombinasyon bana aittir.
sdc12622wc4.jpg

sdc12642ot4.jpg

sdc12634vg3.jpg

sdc12636ex8.jpg

eylemlerim devam edecek :jeyyar:

kaydirigubbakcemile3 dimple2 canım sen beni guldurdun Allahta seni guldursun

ellerine sağlık... ben sanırım kullanmaya kıyamazdım....bir yeri yırtılsa leke kalsa kendimi kötü hissederim....

canım teşekkur ederim... dunya malı bunlar, birlikte göturecek değiliz ya :)

canım sen ne kadar beceriklisin maşallah...bizde 1-2 şey yapınca gururlanıyoruz.ellerine sağlık canım...

Sersoyum canım ellerine kollarına sağlıkkk.Sen ne zaman sessizliğee karışsan anlıyorumm selmaaa bir işler çeviriyorrrr..:jeyyar:Şeniz

ballı çöreğim bravoo valla beni iyi tanımışın :))

:1shok: :1shok: :1shok:
süper........ süper............ süper....:1shok:
vallahide söleyecek söz yok anacım süper....delikafadulden

vay beeeee
millet avrat bizde bööyle :1shok: bakıyoruz

kız allah canını almasın emi o nasıl söz sendede ne marifetler vardırda bilmiyorsundur gel arkadaşım senin çocukluğuna bi inelim bak neler çıkacak(hep doktor olmayı istemişimdir)ehü ehü bu arada arkadaşım harika yapmışsın ellerine sağlık güle güle kullan canım:nazar::nazar::nazar:

laf aramızda bencede super olmuş kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
kız allah canını almasın emi o nasıl söz sendede ne marifetler vardırda bilmiyorsundur gel arkadaşım senin çocukluğuna bi inelim bak neler çıkacak(hep doktor olmayı istemişimdir)ehü ehü bu arada arkadaşım harika yapmışsın ellerine sağlık güle güle kullan canım:nazar::nazar::nazar:

:roflol: :roflol: :roflol:
teşekkur ederim canım a.s.

:1shok: :1shok: :1shok:
süper........ süper............ süper....:1shok:
vallahide söleyecek söz yok anacım süper....delikafadulden

aşkım benim çok teşekkurler, emeğn beğenilmesi gerçekten çok hoş bir duygu

ayrıca bir not: böyle bir çalışma daha önce turkiyede yapılmamış yani punch çalmışaları yapılmış ama klozet takımında kimseler uygulamamış buda benden oldu :lepi: