Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Kızlar bebekleriniz kaçıncı ayda diş çıkardı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Kızım ılk dısını 4bucuk aylıkken cıkardı cok erken oldu zaten sureklı elı agzındaydı hamdolsun kı cok problemlı gecmedı o donemlerı suanda 15 aylık 14 tane dısı var...Sanırım yakın zamanda tekrar gelecek bır dısımız daha ınsallah..
Hayırlısı bakalım..

6 ayını doldurduğu gün ilk dişimiz çıktı şimdi 2 tane incimiz var üstler zorluyor,bekliyoruz bakalım.Bizde 3 aylıktan beri çıkacak sanıp bekledik( babamız da 3 aylıkken çıkarmış) salyalar,sızlamalar,kaşımalar falan ama yanılmışız,boşver canım geç lsun güç olmasın dimi..

benim kızım 6aylıkken başladı diş çıkarmaya.şuan 13aylık oldu 5diş birden çıkarıyor.her bebekte diş çıkarma farklı oyüzden yeni anneler sıkıntı yapmayın.

oğlumun ilk dişi 8 ay 1 haftalıkken göründü. toplu iğne başı kadar ancak görünüyor.

Ben şu erken çıkarsa sağlıksız hikayelerine hiç inanmıyorum Allah aşkına bu dişler zaten süt dişleri.ayrıca bebek iyi beslenirse dikkatle büyütülürse kolay kolay bişey olmaz.Ayrıca artık bu konularda çok daha bilinçliyiz.Geç çıkmasınında bir sıkıntıdan kaynaklandığına inanmıyorum genetik faktörün rolüde büyük.Benim 12 aylıkken dişlerim çıkmış ve dişlerimden çektiğimi ben bilirim sürekli konturoldeyim dişçideyim.Oğlumun sekiz tane dişi var ilk dişini beş aylıkken çıkarmıştı sonrada hızlı bir şekilde diş çıkarmaya devam etti.Ben kalsuyum almasına dikkat ediyorum hamileykende fazla süt tükettim bununda faktör olduğuna inanıyorum.

6aylıkken ilk 2 dişimiz çıktı şimdi üstekiler gelecek bugün yarın çıkar diye bekliyoruz oğlum 11 aylık

benimki de 4 ay 3 haftalikken alttaki dislerinden birini cikardi. öbürsü de cabuk ciksin diye dua ediyorum cünkü huysuzlaniyor. ama sonucta dis cikarma uzun bir sürec...

8. ayın sonunda alttan 2 diş çıkardı doktorumuza sorduk geç çıkan dişler daha iyi olur demişti

oğlumunun tam 6 aylıkken çıktı
ablamın oğlunun 13 aylık çıktıdelikafadulden yürüyodu hatta konuşuyodu biraz erkenciydi ama dişleri yoktu 9 aylık yürümeye başlamıştı:bbo:

kalsiyum tüketmekten ziyade genetik bu durum.1 yaşında yeni dişi çıkan çok bebek biliyorum.Benimkiler 8 aylıkken çıkarmıştı

diş belirtileri cok var ama gelen yok

belirtiler benim kızımda çok uzun sürmüştü.. 7. ayda çıkardı ilk dişlerini. çıkarır çıkarmaz yine diş sancıları başladı.. üstleri ise 10. ayda çıkardı. 3 ay boyunca üstlerin sıkıntısını çektik. umarım bir an önce çıkarır bebeğiniz de.

bu diş çıkarma işi 1 genetik, 2 kalsiyum alma ile alakalı bir durum. benim kızım bugün 5 ay 2 günlük ve alttan 2 tane diş çıkardı. erken çıkarsa şöyle geç çıkarsa böyle diye bir durum yok bayanlar bilginize. her söylenene de inanmayın lütfen :KK66:

X