tüp bebek fiyatı ne kadar?

Twinsmom1

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Temmuz 2008
912
211
Merhabalar ben merkezinizdeki tüp bebek fiyatını öğrenmek istedim raporlu ve raporsuz bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

canım biz 3.000 tüp bebek 750 tese ameliyatına verdik ilaçlarıda raporla aldık

Merhaba,

Merkeimizde mikroenjeksiyon tedavisi 1800 Euro, aşılama tedavisi ise 250 Euro'dur. Raporlu hastalar için şartlar, SGK tarafından belirlenmiştir.

Görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler dileriz.

iyi günler ben daha önce raporla bir kez tüp bebek tedavisi gördüm şimdi tekrar denemek istiyoruz sağlık güvencemiz emekli sandığı (çalışan) merkezinizde raporlu tüp bebek fiyatı nedir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Merhaba skr,

Emekli Sandığı mensuplarında devletin ödediği miktarı hasta öder, sonrasında ise hasta kurumundan bu miktarı geri alıyor. Yene yönetmeliğe göre, 1.10.2008 sonrasında kamu personeli olan emekli sandığı mensupları, sgk kapsamında değerlendirilerek skk ve bağkurlular gibi tedavi yaptırabiliyor.
Bilgilerinize.

Maya Tüp Bebek Merkezi

iyi günler aşılamaya 250 euro demişsiniz bunun içinde yapılacak tahlii muyaynede sperm analizi yumurta takibide varmı

merhaba ben ssk'lıyım tüp bebek raporu almak için devlet hastanesinde 3 aşılama yaptırmak mecburimi
bide siz yardımcı oluyomusunuz rapor çıkartmakta

iyi günler aşılamaya 250 euro demişsiniz bunun içinde yapılacak tahlii muyaynede sperm analizi yumurta takibide varmı

Merhaba livaza,

Aşılama hizmet bedeli; tedavi süresince yapılacak ultrason takipleri, alınan spermin analizi ve aşılamaya hazırlanması ve enjekte edilmesi işlemlerinin tümünü kapsamaktadır.

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhaba ben ssk'lıyım tüp bebek raporu almak için devlet hastanesinde 3 aşılama yaptırmak mecburimi
bide siz yardımcı oluyomusunuz rapor çıkartmakta

Merhaba cerensesil,

Tüp bebek raporu almak için devlet hastanesinde 3 kez aşılama yaptırmanız gerekmiyor. Ekim 2008 öncesinde 3 kez aşılama yapılıp sonuç alınamadığının belgelenmesi zorunluluğu vardı, ancak Ekim 2008 sonrasında bu tamamen kalktı. Sadece "son üç (3) yıl içinde; yardımcı üreme tedavilerinden herhangi birinin denenmiş olması ve bunun sonuç vermediğinin" belirtilmesi yeterlidir.

Rapor çıkarılması konusunda ise; sizleri bilgilendirerek ve doğru yönlendirerek yardımcı olmaya çalışıyor, rapor alma sürecinizi olabildiğince kolaylaştırıyoruz.

aydınlattığınız için teşekür ederim hocam benim 3 yıl ağustosta doluyo artık ondan sonra çıkarabilirim heralde

ben normal yollardann haile kalabiliyorum fakat bebek karnımda ölüyor tüm tahliller yapıldı cen incelemesi dna incelemesi falann hepsi yapıldı ama hiç bir sorun bulunamadı acaba ben nasıl bir yol izlemeliyim

ben 2004 eyülde evlendim korunmadık mart 2007 de hamile kaldım ama 20 haftalıkken erken doğum oldu ondan sonra yine korunmadık henüz bir gebelik elde edemedik ele alınır bir sebep yok gibi gözüküyor rahim ağzına yakın 3 cm lilk bir miyomum var ve şimdi aşılama denemk istiyoruz bu şartlarda rapor çıkartabilirmiyim?

ben normal yollardann haile kalabiliyorum fakat bebek karnımda ölüyor tüm tahliller yapıldı cen incelemesi dna incelemesi falann hepsi yapıldı ama hiç bir sorun bulunamadı acaba ben nasıl bir yol izlemeliyim

Merhaba gözek;

Bugüne kadar kaç gebeliğiniz düşükle sonuçlandı bilemiyorum, ancak özellikle eşinizin sperm analizinde morfoloji ile ilgili problemler da varsa, size önerim tüp bebek tedavisiile (mikroenjeksiyon) dışarıda döllenmeyi sağlamak ve döllenen yumurtaları (embriyoları) da rahminize yerleştirmeden önce genetik olarak inceledikten sonra (PGD) yerleştirilmesini sağlamak. Bu aşamaya gelirken de sizin ayrıca immunolojik ve kanama pıhtılaşma faktörleri yönünden de ayrıntılı incelenmenizdir. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

mrb.ben ekim ayında 3 yılı tamamlıyorum evlilğimde..emekli sandığına bağlı çalışanım ancak 3 aşılam şartı kalksa da tüp bebek içib 5 yıllık sigortalı olmak gerekiyomuş ancak ben 3 yıldır çalışıyorum bu durumda devletten faydalanamıyor muyum?ayrıca tüp bebek için toplam tedavi ve işlem süresi kaç gün?
toplam giden masraf 1800 euro u sadece?

micro enjeksiyon yöntemi 1800 euro demişssiniz ya dr bey
ilaçlar dahil değil değilmi
peki ilaçlarla birlikte bu rakam ne kadarı buluyo
daha 2 yıl olmadı evliliğimizde ssk lıyız sorunumuz
erkek infertlitesi
3 yıl şartı sanırım bizide kapsıyo
yani ilaçları ssk karşılamayacakmı
bilgi verirseniz çok sevinirim

mrb.ben ekim ayında 3 yılı tamamlıyorum evlilğimde..emekli sandığına bağlı çalışanım ancak 3 aşılam şartı kalksa da tüp bebek içib 5 yıllık sigortalı olmak gerekiyomuş ancak ben 3 yıldır çalışıyorum bu durumda devletten faydalanamıyor muyum?ayrıca tüp bebek için toplam tedavi ve işlem süresi kaç gün?
toplam giden masraf 1800 euro u sadece?

Merhaba ozceliksena,

Evet, maalesef 5 yıl-900 işgünü sigortalı olma şartı getirilmiştir. Bu koşul sağlanamıyorsa rapor çıkarabilmek mümkün değildir. Tüp bebek tedavi süresi; tedavi gören anne adayının tedaviye verdiği cevaba göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 15-18 gün civarında sürmektedir.

Tedavi masrafları da yine her çifte uygulanacak bütünleşik tedavi programına göre değişkenlik göstermektedir.1800€; mikro enjeksiyon işlemi kapsamında, usg takiplerini, enjeksiyon uygulamalarını, yumurta toplama, mikro enjeksiyon ve transfer işlemleri ile tedavi sonucunu öğrendiğimiz gebelik testini kapsamaktadır. İlaçlar ya da bütünleşik tedavi planı kapsamında uygulanması gereken başka bir ek uygulama bu ücrete dahil değildir.

micro enjeksiyon yöntemi 1800 euro demişssiniz ya dr bey
ilaçlar dahil değil değilmi
peki ilaçlarla birlikte bu rakam ne kadarı buluyo
daha 2 yıl olmadı evliliğimizde ssk lıyız sorunumuz
erkek infertlitesi
3 yıl şartı sanırım bizide kapsıyo
yani ilaçları ssk karşılamayacakmı
bilgi verirseniz çok sevinirim

Merhaba smhsmh,

1800€; mikro enjeksiyon işlemi kapsamında, usg takiplerini, enjeksiyon uygulamalarını, yumurta toplama, mikro enjeksiyon ve transfer işlemleri ile tedavi sonucunu öğrendiğimiz gebelik testini kapsamaktadır. İlaçlar ya da bütünleşik tedavi planı kapsamında uygulanması gereken başka bir ek uygulama bu ücrete dahil değildir. İlaçların ne kadar tutacağını söylemek mümkün olamamaktadır, bunun nedeni ise uygulanacak tedavi için kullanılacak ilaç dozunun her anne adayında farklı olmasıdır.

Tamamen ücretli olarak tedavi olunduğunda ilaçlar, 1500ytl ile 6000 ytl arasında tutabilmektedir. 3 Yıllık evlilik şartı son gelen yönetmelikler ile kaldırılmıştır. Ancak son üç yıl içinde yardımcı üreme tedavilerinden biri uygulanmış ve sonuç alınamamıştır bilgisinin ibraz edilmesi gerekliliği, bazı rapor verecek kurumlarda 3 yıllık evlilik şartının devam ettiği inancı oluşturmakta ve rapor vermemektedirler.

Bu anlamda yazılı bir yasa maddesi olmamakla birlikte SGK yetkililerince halen uygulamanın devam ettiği ifadeleri mevcuttur.

Bu konunun en kısa sürede açığa kavuşması için gerekli girişimlerimiz olmakla birlikte SGKdan alınacak net bir cevapta tüm bekleyenlere duyurusu tarafımızdan da yapılacaktır.

ben 2004 eyülde evlendim korunmadık mart 2007 de hamile kaldım ama 20 haftalıkken erken doğum oldu ondan sonra yine korunmadık henüz bir gebelik elde edemedik ele alınır bir sebep yok gibi gözüküyor rahim ağzına yakın 3 cm lilk bir miyomum var ve şimdi aşılama denemk istiyoruz bu şartlarda rapor çıkartabilirmiyim?

Merhaba CANZİ 3445,

Tüp bebek raporu çıkarabilmek için evli olmanız, sizin ve eşinizin yaşayan çocuklarının olmaması, sizin 23-39 yaşları arasında olmanız, son 3 yıl içinde yardımcı üreme tekniklerinin uygulanmasına rağmen sonuç alamamış olmanız, SSKlı iseniz 900 iş günü primlerinizin ödenmiş olması gibi şartlar aranmaktadır. En doğrusu, tecrübeli bir tüp bebek merkezine başvurmanız olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

X