Kan uyuşmazlığı iğnesi

nesv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
210
2
41
Merhabalar, bizde kan uyuşmazlığı var. Doğumdan sonra vurulan bir iğne ile daha sonraki hamilelikler için tedbir alınıyormuş. Ben de 30 haftalık hamileyim.
Kan uyuşmazlığı iğnesi yaptıran var mı? Biraz pahalı bir iğne olduğunu duydum, doğru mu ki?? 400-500 tl miş?

canım ben 28. haftamda vuruldum 180 tl idi devlet hastanesinde ücretsiz yapıyolar ama yatış işlemi falan yapıyolarmış biz uğraşmamak için eczaneden aldık...yani devlet karşılıyo iyneyi doğumdan sonra yapıyolarmış özel hastane doğum yapanlarınkini karşılıyomu bilmiyorum

Ben de28de oldum ama fiyatı o kadar diil ssk 90 ytl karşılıyo 50 ytl kendiniz ödüyorsunuz.Ayrıca eczanede satılmıyor.Mor reçeteyle eczacılar birliğinden alınıyor...

arkadaşlar selam benim ve eşimin de kan uyuşmazlığı var
ben a rh -, eşim a rh +. 7 aydır gebelik için ugraşıyoruz ama henuz bişey yok.
kan uyuşmazlığı çocuk sahibi olmayı zorlaştırıyor mu ?

Selam

bızdede var uyusmazlık ama hamılelıge engel degıl bı sorun yoksa kasma kendını rahat ol oldu olmadı ınsan stres oluyor ben 3 ay sonra hamıle kaldım hıc umursamadım oldu olmadı dıyee,psıkolojı cok onemlı

haklısın mertas,
oldu olmadı stres yapmayackasın. yok bacak kaldırmak yok yastık koymak. galiba kendi haline bırakmak lazım.
bu ay hiç öle seyler yapmadım.
kısmet artık.

Ben de28de oldum ama fiyatı o kadar diil ssk 90 ytl karşılıyo 50 ytl kendiniz ödüyorsunuz.Ayrıca eczanede satılmıyor.Mor reçeteyle eczacılar birliğinden alınıyor...

benim doktorum üniversite hastanesinde prof. mor recetemi yazdı ama hastanede yatış olmadan yapamılmıyomuş fakültede....bütün eczanelerden mor recete ile alınabilirir hepsinde satılıyo bilmeyenlerin dikatine eczacılar birliği falan vermedi benim reçetemi doktorum verdi... anti d iğnelerinin fiyatları markalarına göre değişebilir ama hepsinin işlevi aynıymış doktorum öyle demişti

Merhabalar, bizde kan uyuşmazlığı var. Doğumdan sonra vurulan bir iğne ile daha sonraki hamilelikler için tedbir alınıyormuş. Ben de 30 haftalık hamileyim.
Kan uyuşmazlığı iğnesi yaptıran var mı? Biraz pahalı bir iğne olduğunu duydum, doğru mu ki?? 400-500 tl miş?

canım 28, haftada bu iğneyi olman gerekiyorr pahalı değil 70 tl civarı ssk lıysan kurum karşılıyor ben yatış yaptım öyle uyguladılar bedavaya oldum :)

ama benim doktorum doğumdan sonra 48 saat içinde vurulacak dedi, niye 28. haftada olmadı ki?
bunu tekrar kontrole gidince sorucam, anlamadım... evet ssk lıyım. aynı iğneden bahsediyorsak sorun yok ozaman :) teşekkür ederim..

bana da doğumdan sonra dedi,zaten ilkinde de öyle olmuştu,bebeğin kanına bakıp gerek olup olmadığına bakarak ypacaklarmış,önce fakülteden getirtmişlerdi,şimdi özel hastanede de varmış.

ama benim doktorum doğumdan sonra 48 saat içinde vurulacak dedi, niye 28. haftada olmadı ki?
bunu tekrar kontrole gidince sorucam, anlamadım... evet ssk lıyım. aynı iğneden bahsediyorsak sorun yok ozaman :) teşekkür ederim..

28. haftada yapılmasının şöyle bir açıklaması olabilir 28. haftadan sonra doğum her an gerçekleşebilir eğer ki başından beri riskli gebelikse bwnim öyleydi düşük riskim vardı bu esnada bebeğin kanı pozitif ise ve benimkine karışırsa bebek ve annede anemik şok yaşanıp kayıplara varan sonuçları oluyor ancak doktorun hamileleğinde risk görmemişse erken doğum riskin de yoksa doğumdan sonra yapmayı uygun görmüştür ki bebek eğer pozitif rh ise bana yine yapılacak iğne 48 saat içinde

28. haftada yapılmasının şöyle bir açıklaması olabilir 28. haftadan sonra doğum her an gerçekleşebilir eğer ki başından beri riskli gebelikse bwnim öyleydi düşük riskim vardı bu esnada bebeğin kanı pozitif ise ve benimkine karışırsa bebek ve annede anemik şok yaşanıp kayıplara varan sonuçları oluyor ancak doktorun hamileleğinde risk görmemişse erken doğum riskin de yoksa doğumdan sonra yapmayı uygun görmüştür ki bebek eğer pozitif rh ise bana yine yapılacak iğne 48 saat içinde

tamam canım, demekki doktor benim için 28. haftada gerek görmemiş. İnşallah hepimizin sağlıklı mutlu bebişleri olur :CüvCüv:
Allah yardımcımız olsun.

slm benim kan grubum negatif eşimin pozitif test yaptırdık sonuç negatif çıktı doktorum sorun yok dedi.iğne yapmaya gerek duymadı. şuan 4 aylık hamileyim bir sorunum yok umarım da olmaz.

slm benim kan grubum negatif eşimin pozitif test yaptırdık sonuç negatif çıktı doktorum sorun yok dedi.iğne yapmaya gerek duymadı. şuan 4 aylık hamileyim bir sorunum yok umarım da olmaz.

canım her ay o testi yani indirek combs testini yaptıracaksın 24. haftaya kadar 24. hafta antid dene iğneden yapıalcak sana doktorun uygun görürse bana öyle yaptılar benm bebeğim rh+ doğdu doğumdan sonra da yaptılar 2. doz iğneyi bana:icecream:

ilk gebelıktede 28. haftada mı olması gerekıyomuş?? bana dogumdan sonra 72 saat içinde demişlerdi..kafam karıstı valla:KK43:

Merhaba arkadaşlar, başlığı görünce yazmadan geçmek istemedim, bende 28.haftada oldum kan uyuşmazlığı iğnesini, özel hastaneye gidiyorum, doktorum mor reçete yazdı, eczacılar birliğinden aldık iğneyi, ssk lıyım, sadece 18 lira ödedik iğne için, doğumdan sonra 72 saat içinde tekrar iğne yapılacağını söyledi doktorum, 6. ve 7. ayda indirect coombs testi yaparak karar verdi doktorum iğnenin 28.haftada yapılmasına, doğuma kadar test yapılmayacak artık, umarım hepimiz için hayırlı doğumlar olur ve yavrularımızı sağlıcakla kucağımıza alırız. sevgiler...

Merhaba arkadaşlar, başlığı görünce yazmadan geçmek istemedim, bende 28.haftada oldum kan uyuşmazlığı iğnesini, özel hastaneye gidiyorum, doktorum mor reçete yazdı, eczacılar birliğinden aldık iğneyi, ssk lıyım, sadece 18 lira ödedik iğne için, doğumdan sonra 72 saat içinde tekrar iğne yapılacağını söyledi doktorum, 6. ve 7. ayda indirect coombs testi yaparak karar verdi doktorum iğnenin 28.haftada yapılmasına, doğuma kadar test yapılmayacak artık, umarım hepimiz için hayırlı doğumlar olur ve yavrularımızı sağlıcakla kucağımıza alırız. sevgiler...

ilk gebeliğiniz mi?

arkadaşlar aranızda 28.haftada özelde kan uyuşmazlığı iğnesi yaptıran varmı? ücretleri nekadar şuanda?

Arkadaşlar bizimde kan uyuşmazlığımız olduğu için merak ediyorum, 28. haftada kan uyuşmazlığı yaptıran var mı bu günler içerisinde, Fiyatı önemli değil ama devlet karşılıyor mu?

X