Şeker Hamurundan Pasta Yapımı

Evet arkadaşlar ben şeker hamurunu hazır aldım bir kiloluk kalmamıştı 9 kiloluk kova aldım ama bundan sonra o 9 kilonun yeteceğini bile sanmıyorum. Aslında ben acemiyim size doğru bilgiler veremeyebilirim ama en azından nasıl yaptığımı anlatayım.

şeker hamuru kutusunda sert oluyor oyun hamuru gibi oynayarak kıvama getiriyorsunuz sonra hamur gibi açıyorsunuz ama un yerine pudra şekeri kullanarak. Ince bi şekilde yaptıktan sonra be yaptığım kekin arasına krema üzerine de biraz bal sürerek şeker hamurunu keke kapladım.
Kalan hamurları gıda boyasıyla boyayarak üzüm, yaprak ve gülü yaptım.
Benim bulunduğum sokakta pastanelere malzerme satan bir toptancı var rica ettim birer paket aldım malzemelerden.isteyenlere yardımcı olabilirim özellikle istanbulda oturanlara. Aklınıza gelmeyecek malzemeler var.
evet merhaba ben istanbuldayım ama pasta malzemelerini nereden alabilirim lütfen cevap verin bu arada süpersiniz oldukça profesyonel olmuş pasta

ben çeliktepede oturuyorum arkadaşım 4.leventte.sana yakın olur mu bilmiyorum. ayrıca eminönünde falan da çok kolaylıkla bulabilirsin toptancıları diye düşünüyorum.

görsel olarak güzel gözüküyor seker hamuru ile yapilan pastalar.ama ben tadini hic sevmiyorum hic yapmadim o yüzden ablamda cok yapar ama zorla yememi ister ben seker hamurnu ayirip yerim:KK43:

evet bence de en azından biraz tadına bakılabilir ama fazlası özellikle mide bulandırıyor. görselliği tartışılmaz o ayrı

bir türlü nereye ekleyeceğime karar veremedim en iyisi görsel paylaşıma koyup fikirlerinizi alayım dedim. bu benim şeker hamurundan ilk denemem.tasarım bana ait değil internetten alıntı ama ilk etapta aklıma birşey gelmedi bunu denedim. yorumlarnızı bekliyorum. bu arada çok zevkliymiş hepinize tavsiye ederim.

picture0088yx8.jpg

canım benim çok güzel olmuş ellerine sağlık:lepi: çok harika pasta ya canım çekti şimdi ya hımmmmmm süpersinnnnn sennn.....)a.s
sen şeker hamurunun nerde satıldığını biliyo musun???CADIARZUnerede bulabilirim en çok sevdiğim şeylerden biri yapmasıda çok zevkli...:sm_cool: Bende yapmak istiyorum yaaaa bende şekilli kurabiyelerden yapıyorumsırnaşık şeysırnaşık şey ben böle şeylere bayılıyorum

pek estetik durmuyo ben pasta kursunu bitirdim pastayı kapladıgınız hamur cok ince olmus alttaki kek dokusu cok belli engebeler var dümdüz olması gerek

X