K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Boynumda kitle..

sezen yxixldxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2007
45
3
slm arkadaşlar..cuma günü boynumun sağ tarafında bir kitle farkettim iyice şişti ,doktora gittim ultrason istedi.ayrıca bademciklerimde yokbenim ve kulağımdada iltihap çıkmadı.böyle bişi yaşayan varmı ?belkide strestendir yakın zamanda ananemi kaybettim ve beni çok etkiledi..:çok üzgünüm:

geçmiş olsun. benimde seneler önce boynumda sol tarafta elimin altında kayabilen bir kitle oluştu zaman zaman ağrı yapıyordu. doktora gittiğimde sordum boynu zorlamadan kaynaklanan küçük bir yağ bezesi olabilir önemli bişey değil dedi. valla bir zararı da olmadı şimdiye kadar.

Öncelikle sabırlar diliyorum canım. Ben de yıllar önce böyle bir beze farkettim elimin altında kayıyordu dokununca. Doktor zamanla geçer demişti ve geçti de. Bence soğukkanlıca doktorunun dediklerini yap ve bekle canım Eminm korkulacak bir şey yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

slm arkadaşlar..cuma günü boynumun sağ tarafında bir kitle farkettim iyice şişti ,doktora gittim ultrason istedi.ayrıca bademciklerimde yokbenim ve kulağımdada iltihap çıkmadı.böyle bişi yaşayan varmı ?belkide strestendir yakın zamanda ananemi kaybettim ve beni çok etkiledi..:çok üzgünüm:

Başın saolsun canım Allah sabırlar versin. benim de birkaç gündür boynumda gırtlağımın sol yanında ağrıyan beze gibi bişey var. fındık büyüklüğünde elime geliyor. boynumu sola çevirirken de ağrı yapıyor. ben yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum. boyun egzersizleri de yapıyorum. boynumu zorlamış olabilirim. bir arkadaşa da doktor öyle bişey demiş zaten. ben de bayağı rahatladım bunu okuyunca. herkese acil şifalar diliyorum.

Merak ettim öncelikle geçmiş olsun doktora gittinmi benim arkadaşında böyle bir sorunu var şu anda nasılsın.

Geçmiş olsun arkadaşım..
Buna benzer bişey bende yaşadım...
7-8 yaşlarımda minik bişey belirmişti boynumda ben büyüdükçe oda büyüdü..
Yumurta sarısı kadar olmuştu...Çok doktorlara gittik kimi doktor dişlerimden kaynaklandığını söyledi..Dışlerimi kontrol ettirdik geçmedi...Çok kötü bir görüntü olmuştu artık.Kulak burun boğaza gittik kitle oluşmuş ameliyat dedi doktor..
12 yaşımda ameliyat olmuştum o kitleden dolayı..Hemen derinin altındaydı...Yumuşak bişey.Ağrısı falan yoktu zaten...Ameliyattan sonra gösterdiler bana domatesin damarları gibi bişeydi kırmızıya yakın bir renkte test için ankara ya gönderdiler çok şükür bişey çıkmadı.çok şükür bir daha da birşey çıkmadı.
ınş.seninkide zararsız bişeydir ve biran önce geçer...

benimde son 2-3 seneye kadar sağ tarafımda 2 tane nohut kadar beze vardı .zaman zaman kaybolup tekrar cıkıyodu..dr a gittim yağ bezesi hiç bi zararı yok dedi...2-3 senedirde hiç yok kayboldu...

Peki nu tür şeyler için hangi bölüme gitmek gerekiyor. Benimde boynumda var. biri nohut, biri fındık kadar. Akşamları sertleşiyor sanki. Acı yok .Bugünde sağda farkettim. 2 side arkaya doğru.

Haftaya gitsem iyi olacak.

sezenyıldız geçmş olsun cnm,sen iyi bi tetkik yaptır ,dr.git,burada fikirler farklıdır herkesin hastalık çeşidi farklıdır,sana bi örnek vereyim tabii seninle benzerliği yok,benim geçirmiş olduğumuz trafik kazasından dolayı yıllardır bonumda rahatsızlığım var bunu bilen komşum da yaklaşık 2 yıldır bana sorar tarif et bendekine benziyomu der kıyaslar ve dr.gitmezdi ,tabii ben sürekli dr.giderim, onun durumuyla tam zıt,bu yıl dayanamadı dr.gitti ve bambaşka çok ciddi bi durumla karşılaştı ,herkese sorupta canını sıkacak durumlardan uzak durmalısın sen kendine ii bak yeter,rabbim hayırlısını ve acil şifa versin cnm...

Peki nu tür şeyler için hangi bölüme gitmek gerekiyor. Benimde boynumda var. biri nohut, biri fındık kadar. Akşamları sertleşiyor sanki. Acı yok .Bugünde sağda farkettim. 2 side arkaya doğru.

ne demek gitsem iyi olacak bence geciktirme cnm,biliyosun erken tedavi en basit hastalıkta bile çok önemli,beyin cerrahiye gitmelisin diye biliyorum üsteki yazımı oku tabi hastalığını kıyaslamadan kadın 2 yıl gecikti düşün ihmal yüzünden ,en azından baktır ne olduğunu öğren derim,rabbim hepimize hastalığında hayırlısını versin cnm ,sevgiler...

Geçmiş olsun arkadaşım..
Buna benzer bişey bende yaşadım...
7-8 yaşlarımda minik bişey belirmişti boynumda ben büyüdükçe oda büyüdü..
Yumurta sarısı kadar olmuştu...Çok doktorlara gittik kimi doktor dişlerimden kaynaklandığını söyledi..Dİşlerimi kontrol ettirdik geçmedi...Çok kötü bir görüntü olmuştu artık.Kulak burun boğaza gittik kitle oluşmuş ameliyat dedi doktor..
12 yaşımda ameliyat olmuştum o kitleden dolayı..Hemen derinin altındaydı...Yumuşak bişey.Ağrısı falan yoktu zaten...Ameliyattan sonra gösterdiler bana domatesin damarları gibi bişeydi kırmızıya yakın bir renkte test için ankara ya gönderdiler çok şükür bişey çıkmadı.çok şükür bir daha da birşey çıkmadı.
İnş.seninkide zararsız bişeydir ve biran önce geçer...

Peki ameliyat izi kalmadımı nerde ameliyat oldun yani özeldemi devletmi.hastane olarak diyorum

Bildiğim kadarıyla k.b.b. arkadaşım dahiliyeye gitmişti kulak burun boğaza yönlendirdi zaten ameliyat gerekirse k.b.b. cerrahları yapıyor ameliyatışimdi arkadaştan emar istediler.

kızlar bendede enesede boyunun hemen altı gibi yada ikisin,in ortası sağ tarafta yumuşak böle küçük 50kuruş kadar bi şişlik var .....korkuyorum...ama bende geçen hafta boğaz enfeksiyonu geçirdim ve doktora gitmedim acaba onla ilgisi varmı valla korkuyorum ....doktorada hiç gidesim yok

kızlar bendede enesede boyunun hemen altı gibi yada ikisin,in ortası sağ tarafta yumuşak böle küçük 50kuruş kadar bi şişlik var .....korkuyorum...ama bende geçen hafta boğaz enfeksiyonu geçirdim ve doktora gitmedim acaba onla ilgisi varmı valla korkuyorum ....doktorada hiç gidesim yok

Benim nette araştırmalarımm sonucuu ya kitle olabilir ama büyük bir ihtimal ile boğazdaki enfeksiyondan sonra boğazımızda bulunan lef bezlerinde şişme görülebilirmişşş..Kontorl et bakalım.Geçen hafta boğaz enfeksiyonu yaşamışsınn.1 hafta geçinn hergün elinle kontrol et küçülüyormu büyüyormu diyee.Bence kaybolucakk o

Benim nette araştırmalarımm sonucuu ya kitle olabilir ama büyük bir ihtimal ile boğazdaki enfeksiyondan sonra boğazımızda bulunan lef bezlerinde şişme görülebilirmişşş..Kontorl et bakalım.Geçen hafta boğaz enfeksiyonu yaşamışsınn.1 hafta geçinn hergün elinle kontrol et küçülüyormu büyüyormu diyee.Bence kaybolucakk o

sağol canım zaten elim her an onda korkuyorum işallah dediğin gibi geçera.s.

Canım geçmiş olsun benim eşiminde yıllardır bundan çekiyo boynunda ,kulağın alt tarafına geliyo doktorlar elle muayene edince bişey değil yağ bezesi alırız bir daha aynı yerde çıkmaz diyorlar eşimin fındık büyüklüğünde oluyo bu arada.ameliyat oldu ilkinde tekrar çıktı tekrar oldu 2 sene önce tekrar çıktı.ameliyattan önce daha çıkmaz diyolar ameliyattan sonra yani orayı açınca olay değişiyo çünkü beyne giden bütün sinirler damarlar orada ve dibini temizleyemedikleri için yüzeysel alıyolarmış yani tahmin ettikleri gibi değilmiş.Eşim yüz derimi geriyo ve bazen ağrı oluyo diyo.ıyi bir doktora git bence canım kbb cerrahına git bizde öyle polikinliklerde felan yaptırmıştık ama akıllandık allah korusun felç olma ihtimali bile doğmuş eşimin o damarlara zarar gelseydi düşünün :eek:lmaz: ama senin ki zannediyorum böyle değil daha iyi durumdasın bence dediğim gibi iyi bir cerraha git her ihtimale karşı opuyorumnanaktan

Canım geçmiş olsun benim eşiminde yıllardır bundan çekiyo boynunda ,kulağın alt tarafına geliyo doktorlar elle muayene edince bişey değil yağ bezesi alırız bir daha aynı yerde çıkmaz diyorlar eşimin fındık büyüklüğünde oluyo bu arada.ameliyat oldu ilkinde tekrar çıktı tekrar oldu 2 sene önce tekrar çıktı.ameliyattan önce daha çıkmaz diyolar ameliyattan sonra yani orayı açınca olay değişiyo çünkü beyne giden bütün sinirler damarlar orada ve dibini temizleyemedikleri için yüzeysel alıyolarmış yani tahmin ettikleri gibi değilmiş.Eşim yüz derimi geriyo ve bazen ağrı oluyo diyo.İyi bir doktora git bence canım kbb cerrahına git bizde öyle polikinliklerde felan yaptırmıştık ama akıllandık allah korusun felç olma ihtimali bile doğmuş eşimin o damarlara zarar gelseydi düşünün :eek:lmaz: ama senin ki zannediyorum böyle değil daha iyi durumdasın bence dediğim gibi iyi bir cerraha git her ihtimale karşı opuyorumnanaktan

canım valla benide korkuttu hiç böle şeler olmazdı bende ne bilim bu tüp bebek ilaçları hormon ya heralde ondan olyo.....ya soğuka algınlığı vardıda tesadüf boynumu kaşıyodum çok acıdı hemen çektim elimi sora yavaş yavaş dokundum baktım şişlik var hayırlısı dediğiniz gibi dağılır zamanla işallah

canım valla benide korkuttu hiç böle şeler olmazdı bende ne bilim bu tüp bebek ilaçları hormon ya heralde ondan olyo.....ya soğuka algınlığı vardıda tesadüf boynumu kaşıyodum çok acıdı hemen çektim elimi sora yavaş yavaş dokundum baktım şişlik var hayırlısı dediğiniz gibi dağılır zamanla işallah

Canım seninki bana da geçici gibi geliyo bende arada kulak memesinde çıkıyodu kendiliğinden sonra kayboluyo senin böyle birşey olabilir bir müddet bekle 10 güne kadar geçmezse baktır bence opuyorumnanaktan

Canım seninki bana da geçici gibi geliyo bende arada kulak memesinde çıkıyodu kendiliğinden sonra kayboluyo senin böyle birşey olabilir bir müddet bekle 10 güne kadar geçmezse baktır bence opuyorumnanaktan

yaa ben 2 gün önce yine buz dondurması yedim inmiş gibiydi yine şişti yemeseydim keşke uffffffff

geçmiş olsun cnm.bendede geçen sene ense bölgemde 4 tane şişlik oluştu.en büyüğü ceviz kadardı.genel cerraha gittim.yakın zamanda boğaz enfeksiyonu geçirdiniz mi dedi.hyr dedim ama diş tedavisi görüyorum dedim.dişimde ki iltihap lenf bezlerimi şişirmiş.senin canını sıkmak istemem ama dr.bana arka bölgede olduğu için endişelenmemize gerek yok ,boynun sağında ,solunda ve önünde oluşan lenf şişlikleri iyi değil tehlike arzader demişti.bence gitmediysen en kısa zamanda genel cerrahiye görün gerekli yerlere onlar yönlendiriyor zaten.hayırlı hbrler alman dileğiyle..

X