Tüp Bebek Merkezleri yeditepe üniversite hastanesi

merhaba saveit.Ben ocak 27 de yeditepede tedaviye başlayacağım.Rapor kolay çıkıyor diye oraya karar verdik ama yinede çok kararsızım.senin herhangi bir deneyimin varmı yeditepe ile ilgili.Cevaplarsan sevinirim :))

ben aralık ayında tedavi gördüm ama melesef olmadı dr cem bey 2. yi subatta yapacağız dedi ama maddi olarak dar bi zaman sanırım yaptıramayacağım... benm sorunum fsh yüksekliği...

Geçmiş olsun canım inş. olur sıkma canını.Benimde eşimin sperm yetersizliği var.5 yıllık evliyim.ama enson 2 yıl önce doktora gitmiştik.geçen hafta yeditepeye gittik.doktor beni muayene falan etmedi eşimden yeni bir sperm tahlili istedi ve ayın 27 sinde gel hemen uzun protokole başlayalım dedi.Muayene etmeden hemen başlayalım demesi biraz kafamı karıştırıyor.inş. hepimiz için hayırlısı olur.

Ya birde bir şeyi merak ediyorum.Hani iki üç embriyo koyuyorlar ya embriyoların hepsini aynı gün mü koyuyorlar.Yoksa ayrı zamanlardamı ?????

ben aralık ayında tedavi gördüm ama melesef olmadı dr cem bey 2. yi subatta yapacağız dedi ama maddi olarak dar bi zaman sanırım yaptıramayacağım... benm sorunum fsh yüksekliği...

slm canım. demek sende benim gibi aralık ayında gördün tedavini bende 25 aralıkta 3 tarnsfer yapıldı. aslında sonu. pozitifti 20 . snra artış oldu fakat yetrsizdi. ve biyokimyasal gebelik yaşadım ve halen devam ediyor kanama yeni yeni atlatmaya çalışıyorum. psikolojik olarak çok zorlandım.
bende yenisi için kendimi hazırlamaya çalışıyorum. bu hafta sonuna doğru gidicem sanırsam tekrar görüşmek için demek 2. için şubat dedi erkenmiş bayağı bende gitsem bana da şubat der demekki. sersevcim bence arayı açma fazla hormon olarak vücut ilaçların etkisiyle daha hazır hissediyormuş. arayı fazla açmak iyi değil diyormuş doktorlar buralardan yorumlardan okuduğum kadarıyla. . maddi olarak bende yıkılmış durumdayım. ama bebişler için her şeye değer diyorum.umarım sendede hormon normale döner. bende bir sorun yoktu eşimde spermsayı azlığı vardı.
umarım senin içinde 2. si hayırlı olur.:CüvCüv:

merhaba saveit.Ben ocak 27 de yeditepede tedaviye başlayacağım.Rapor kolay çıkıyor diye oraya karar verdik ama yinede çok kararsızım.senin herhangi bir deneyimin varmı yeditepe ile ilgili.Cevaplarsan sevinirim :))

hafsacım. tedavine pek bişi kalmamış.şimdiden hayırlı olur inşallah.
bende senin gibi rapor kolay çıkıyor diye orayı terci etmiştim.valla genelde orda er bi şeyi hemşireler anlatıyor. doktoru sadece ultrasondan ultrasona görüyosun. gerçi bir sorun yaşamadım.

Ya birde bir şeyi merak ediyorum.Hani iki üç embriyo koyuyorlar ya embriyoların hepsini aynı gün mü koyuyorlar.Yoksa ayrı zamanlardamı ?????

canım ben aralıkta transfer yaptırdım ve 3 taneydi. aynı anda veriyorlar kaç tane tarnsfer olacaksa. sadece 4. yüde istersen 2-3 gün sonra yumurta kaliteliyse haber verip istersen transfer ediyorlar.

saveistcim teşekkür ediyorum sein durumunu da takip ettim çok geçmiş olsun cnm... bende aslında 2. yin istiyorum ama malesef be rapor çıkaramıyorum saırım evlilik süresinin 3 yılı doldurmus olması gerekiyomus ben daha 1 bucuk yıllık evliyim.. ve ben 1. tedavimde 7000 lira harcadım 2. ye düşüyomus transfer ücreti ama ne kadar düşse de 5000 in altına inmez harcamam gerçi bana bugün 2000 dese yine zor yanii malum kriz var ve eğer tutmassa da kenardaki köşedeki herşey bitmiş olcak bu sefer 3. ye hiç kalmayacak çünkü eğer ben tedaviye başlarsam işten ayrılmak zorunda kalıcam ben aslında öğretmenim ama henüz devlet kadrosunda değilim ücretli olarak çalışıyorum ve 2. bi kere okuldan izin alırsam daha gelme derler bu da demektir ki bi dahaki seneye kadar ya da atamam olana kadar boş boş ve parasız evde oturcam bi de işin kötü yanı eğer transfer olur da tutmassa bu psikolojiyi evde geçirmek üstüne geçim sıkıntısı falan düşüncesi bile daraltıyo beni ama daha tam karar veremedim işte önümde 1 ayım var bana 2. adetinde gel demişti subatın ortasına doğru olurum bakalım neler yaşıycam ama cem bey ısrarcı biri ve kararı o veriyo durumumu da nasıl anlatıcam bilmiyorum... cümlemizin hakkında hayırlısı olsun ne diyelim..

servemcim anlıyorum. bende aynı durumdayım. maddi açıdan yani . ama senin yaşın gençtir sanırım. ben 38 yaşındayım ondan ondan acele ediyorum. 1 yılım kaldı yaş haddinden doldurmaya rapor içinde 35 in üzerinde olursa 1 yıllık evlilik yetiyo. bende daha bir yıllık evli olmama rağmen çıkarmıştım raporumu. sağlık olsun artık geç olsun güç olmasın dimi canım.
bide meslektaşmışız seninle ben kadroluyum seni o konudada anlıyorum. ben bile izin alırken rapor falan zorlanıyorum.düşük için bugün son testimi yaptırdım akşama sonucu alıcam değerin 0 lanmasını bekliyorum. ona göre hastaneyi aricam bakalım ne diyecekler .
her şeyin hayırlısı şimdilik beklemekten başka çaremiz yok.

selam kızlar nasılsınız bende orda tedavi oldum sizlerle paylaşmak istiyorum ilki raporda sorun yok istedikleri belgeyi verirsen çıkıyor hatta biz tedaviye başladık raporda yoktu gerekli olan evrakları bile bir sonraki hafta randevu günüde götürdük ama rapor olmadan ordaki vural eczanesi ile anlaşmalılar laçları rapor varmış gibi ssk yardımı ile alabiliyorsunuz hatta rapor çıktıgı bile biz bimedik eczaneci kendisi almş neyse ilaç rapor boyutu bu sonra doktoruz cem bey olmasa bile bence ordaki hatice banu hanım süper biri ama doktorunuzu sadece ultrasonda görüyorsunuz artı bişey sorcak olsanız öyle ilgilenme yok utrasonda ne sorarsanız ayrıca orda nlise hemşire işi çekip ceviriyor yani doktordan çok hemşirlerle işi yürtüyorsunuz eger sorun bayandaysa iyi bir seçim olabilir tüm bunları takamzsanız ama eger sorun beyde ise kesinlikle kötü bir seçim bayan noktasında adım adım takip ediliyorsunuz ama bey noktası tamamen hasbey hakan koyuncuda yani tek kişi biş mtese olucaktık hakan bey sadece 1 kere eşimi muayene etti ikincide mtese oldu biz arada zorla bekliye bekliye görüştük gelelim mtese gününe yatak servisi iyi hemşireler güzel ilgilenyor eşim mtese alındı yaklaşık 45 dk durdu durmadı çıktı narkozlu haliyle seni aramadılarmı dedi yok dedim yıkıldı tabi neyse tkrardan yatk bölümüne geldi zaten ameliyat hane ile aynı yerde ve tüm amekiyata girecek olan ve çıkan hastalar orda yatıyor arada perdeler ayırıyor sadece hasta bakıcılar gayet iyi ilgileniyor yaklaşık 15 20 dk aralıklarla geliyor bakıyorlar hakan bey ameliyattan 5 saat civarı sonra geldi hemşirenin israrlı aramaları sonucu oda mlum doktor görmeden taburcu edemiyorlar hakan bey geldi diger hastayla öyle güzel ilğiendiki şaşırdık bu doktor bizimkimi diye ve biz ameliyat sonrası ne yapmamız gerektiğini o hastaya anlattıklarını duydugumuzla eve geldik bence sorun bayandansa iyi bir seçim olabilir ama sorun beydense kesinlikle düşünülmemeli hasbey hakan bu konuda çok tecrübesiz ve hatayla irtibatı kötü aynı şeyi cem bey için diyemem kızlar bunlar benim orda yaşadıklarım eger tedavi başarılı olsaydı 2. çocugu orda yaparmıydın diye sorsanız cevabım hayır olurdu kızlar bu anlattıklarım benim yaşadıklarım inş sizlerin bebişleri olur böyle kucaklarımız 2lerle dolar inşallah hakkınızda hayırlısı olsun

Canımmmmmmmmmm hamileyimmmmmmmmmm:CüvCüv:

:içelim::teytey::nazar:
ah canımmm çok sevindim. ne zaman yaptırdın testi. pek girmiyosun buraya umarım değerinde iyidir.ve düzenli artışların olur.
kendine dikkat et.
biliyorsun bende hamileydim fakat 6 haftalıkken düşük yaptım. sakın strese girme. ben çok stres yapıyodum olmadık her şeye sinirleniyordum. bide okulda çocuklara fazla bağırıp strese giriyodum. olacağı varmış demekki düşük yaptım.ama sen bizim için iyi örnek olursun umarım güzel güzel devam edersina.s. kendine çok dikkat et.

selam kızlar nasılsınız bende orda tedavi oldum sizlerle paylaşmak istiyorum ilki raporda sorun yok istedikleri belgeyi verirsen çıkıyor hatta biz tedaviye başladık raporda yoktu gerekli olan evrakları bile bir sonraki hafta randevu günüde götürdük ama rapor olmadan ordaki vural eczanesi ile anlaşmalılar laçları rapor varmış gibi ssk yardımı ile alabiliyorsunuz hatta rapor çıktıgı bile biz bimedik eczaneci kendisi almş neyse ilaç rapor boyutu bu sonra doktoruz cem bey olmasa bile bence ordaki hatice banu hanım süper biri ama doktorunuzu sadece ultrasonda görüyorsunuz artı bişey sorcak olsanız öyle ilgilenme yok utrasonda ne sorarsanız ayrıca orda nlise hemşire işi çekip ceviriyor yani doktordan çok hemşirlerle işi yürtüyorsunuz eger sorun bayandaysa iyi bir seçim olabilir tüm bunları takamzsanız ama eger sorun beyde ise kesinlikle kötü bir seçim bayan noktasında adım adım takip ediliyorsunuz ama bey noktası tamamen hasbey hakan koyuncuda yani tek kişi biş mtese olucaktık hakan bey sadece 1 kere eşimi muayene etti ikincide mtese oldu biz arada zorla bekliye bekliye görüştük gelelim mtese gününe yatak servisi iyi hemşireler güzel ilgilenyor eşim mtese alındı yaklaşık 45 dk durdu durmadı çıktı narkozlu haliyle seni aramadılarmı dedi yok dedim yıkıldı tabi neyse tkrardan yatk bölümüne geldi zaten ameliyat hane ile aynı yerde ve tüm amekiyata girecek olan ve çıkan hastalar orda yatıyor arada perdeler ayırıyor sadece hasta bakıcılar gayet iyi ilgileniyor yaklaşık 15 20 dk aralıklarla geliyor bakıyorlar hakan bey ameliyattan 5 saat civarı sonra geldi hemşirenin israrlı aramaları sonucu oda mlum doktor görmeden taburcu edemiyorlar hakan bey geldi diger hastayla öyle güzel ilğiendiki şaşırdık bu doktor bizimkimi diye ve biz ameliyat sonrası ne yapmamız gerektiğini o hastaya anlattıklarını duydugumuzla eve geldik bence sorun bayandansa iyi bir seçim olabilir ama sorun beydense kesinlikle düşünülmemeli hasbey hakan bu konuda çok tecrübesiz ve hatayla irtibatı kötü aynı şeyi cem bey için diyemem kızlar bunlar benim orda yaşadıklarım eger tedavi başarılı olsaydı 2. çocugu orda yaparmıydın diye sorsanız cevabım hayır olurdu kızlar bu anlattıklarım benim yaşadıklarım inş sizlerin bebişleri olur böyle kucaklarımız 2lerle dolar inşallah hakkınızda hayırlısı olsun

selam canım galiba haklısın. benimde ilk denememdi. ve bende hiç bir sorun yoktu. sorun eşimdeydi. oda spermde sayı azlığı vardı. sadece elimizde eşime ait semen analiz testi vardı ve başka hiç bişey yoktu. başka testte yaparlar eşime diye bekledim ama hiç başka bir şeye gerek görmediler. 2. yide orda yaparım diye düşünüyodum ama senin anlattıklarını okuyunca kararsız kaldım haftaya görüşmeye gidicem tekrar bakalım eğer hiç bi tahlil yine yapmazlarssa bende terci etmem heralde.
bi şey sorucam 2. si için raporu ordan alıpta başka hastanede tedavi yapabiliyormuyuz.
canım umarım sende tez zamanda kavuşursun bebişine
sevgiler

:içelim::teytey::nazar:
ah canımmm çok sevindim. ne zaman yaptırdın testi. pek girmiyosun buraya umarım değerinde iyidir.ve düzenli artışların olur.
kendine dikkat et.
biliyorsun bende hamileydim fakat 6 haftalıkken düşük yaptım. sakın strese girme. ben çok stres yapıyodum olmadık her şeye sinirleniyordum. bide okulda çocuklara fazla bağırıp strese giriyodum. olacağı varmış demekki düşük yaptım.ama sen bizim için iyi örnek olursun umarım güzel güzel devam edersina.s. kendine çok dikkat et.

Sağol cnm pazartesi günü 2.kez beta hcg baktıracağım.Umarım artış istendiği gibi olur.Eğer her şey yolunda giderse hayırlısıyla 15 gün sonra usg ye çağıracak dr.cembey.Çok heyecanlı ve endişeliyim zor günler yaşıyoz aslında.Kaç haftalık olduğunu nasıl hesaplıyoruz.Son adet tarihinin ilk gününden itibaren hafta hafta olarak mı yoksa aşılama günüm 08 ocaktı ,8 ocaktan itibaren mi hesaplıyoz merak ettim eğer biliyorsan bana yardımcı olurmusun.:CüvCüv::nazar::nazar:

Sağol cnm pazartesi günü 2.kez beta hcg baktıracağım.Umarım artış istendiği gibi olur.Eğer her şey yolunda giderse hayırlısıyla 15 gün sonra usg ye çağıracak dr.cembey.Çok heyecanlı ve endişeliyim zor günler yaşıyoz aslında.Kaç haftalık olduğunu nasıl hesaplıyoruz.Son adet tarihinin ilk gününden itibaren hafta hafta olarak mı yoksa aşılama günüm 08 ocaktı ,8 ocaktan itibaren mi hesaplıyoz merak ettim eğer biliyorsan bana yardımcı olurmusun.:CüvCüv::nazar::nazar:

canım umarım yarın güzel haberlerini alırız.bende yarın tekrar konuşmaya gideceğim hastaneye durum değerlendirmesi için.yarın sonucunu yaz canım.
canım hamilelik haftanı adetinin ilk gününe göre hesaplıyorsun.normal veya tüp farketmiyor.canım sadece iyi dinlen stres yapma ve ilaçlarını aksatmadan doktorun (hemşirenin:))))) tavsiyelerine uy.hayırlı aberlerini bekliyorum.:1hug:

canım umarım yarın güzel haberlerini alırız.bende yarın tekrar konuşmaya gideceğim hastaneye durum değerlendirmesi için.yarın sonucunu yaz canım.
canım hamilelik haftanı adetinin ilk gününe göre hesaplıyorsun.normal veya tüp farketmiyor.canım sadece iyi dinlen stres yapma ve ilaçlarını aksatmadan doktorun (hemşirenin:))))) tavsiyelerine uy.hayırlı aberlerini bekliyorum.:1hug:

Tamam cnm yarın yazarım sonucumu , İlaçlarımı düzenli kullanıyorum.Dediğin gibi doktorla konuşmak ya da bi şey sormak pek mümkün olmuyor sanki , çünkü çok yoğun bi hastadan başka hastaya koşturup duruyor.Aslında bu durum beni biraz endişelendiriyor,belkide yersiz yere endişeleniyo olabilirim de. Ama tedaviye başladığım günden beri izlenimlerim bu yönde. Hemşireler daha çok yardımcı oluyor. Sana özel mesaj yolladım aldın mı ?? :CüvCüv::nazar::nazar:

evcimeennn nerdesin nasıl sonuç merak ettim yazmamışsın. inşallah iyidir canım

doktor benden çok ümitliymiş. transfer ettiklerinin 3 üde çok iyi kalitedeymil. tutmaması mümkün değildi diyor. o yüzden kanamam bitince laparoskopi yapıcaz dedi. şimdide o korku sardı beni. offff offfff.
belkide yaşdan dolayı olabilir dei. sen kaç yaşındasın canım.
sevgiler

evcimeennn nerdesin nasıl sonuç merak ettim yazmamışsın. inşallah iyidir canım
Canım iyi maaşallah beta hcg nin katlanması normal çok şükür.09 Şubatta USG ye gitcem bebişin keseyi görcez inşallah. Sen ne zaman gitcen hastaneye ? Profilime mail adresimi ekledim. :nazar::CüvCüv:

X